3:15 zemřeš

• Česko Horor v Amityville (více)

14. listopadu 1974 dovedl policii zoufalý telefonát do domu DeFeových, kde nalezla šest těl obyvatel domu, zastřelených ve spánku. K vraždě rodičů a čtyř sourozenců se přiznal Ronald DeFeo, který tvrdil, že mu to přikázaly hlasy. O rok později, 18. prosince 1975, se do domu přistěhovali George a Kathy Luzovi se svými třemi dětmi. Mysleli si, že to bude dům jejich snů. Mohl být, pokud by to byly noční můry... Rodina Lutzových v domě vydržela pouhých dvacet osm dní, během nichž byli terorizováni démonickými silami. Film 3:15 zemřeš, natočený podle skutečné události, zachycuje jeden z nejděsivějších příběhů o strašidelných domech, které kdy byly vyprávěny - protože se skutečně stal. (SPI Film)

zipper111

Pouze naprosto nic nenabízející lekačka, která postradá sebemenší napětí a strach. Snad jediná věc na tomdle "hororu" je to, že nikdo nezemřel, což je značně neobvyklé na americké filmy. ()

blackrain

Na tohle jsem šla do kina. Děsivý příběh podle skutečné události. Strašidelná atmosféra se dá krájet. Ten barák nechci. Dva dny jsem z toho nemohla usnout. Některé scény jsem měla pořád před očima. Hlavně ty lekací na mě působily dost dobře (když vám soused zařve do ucha nebo někdo před vámi.). ()

kaylin

Nemám rád remaky, to je prostě dané, protože si myslím, že to jsou většinou zbytečné filmy. Samozřejmě, jsou výjimky, které mám rád, ale „3:15 zemřeš“ k nim rozhodně nebude patřit. Douglas se snažil o to, aby alespoň vyděsil, za což mu patří kredit, protože tu jsou scény, které děsivé opravdu jsou. K příběhu přidal jen dynamičnost, která mi ale do těch 70. let zase tolik nesedí. ()

IllIlIlIIl

Horor podle mého gusta! Úchvatný R.Reynolds v příběhu podle skutečné události, kdy ho tajemné hlasy nabádají, aby zabil svou rodinu. Film má spád, tajemnou atmosféru s lekacími scénami. Malinkatičký mínusek bych viděl v závěru, kdy jsem čekal trochu příhodnější konec... ()

topi

Velice špatnej remake kultovní klasiky The Amityville horror z roku 1979. V původní verzi, kde zlo nebylo zviditelněno, tak tady tvůrci musí ukázat, jak je být cool, aby bylo vidět mrtvé holčičky , různé představy šílejícího hlavního hrdiny, laciné samoúčelné lekačky a celková strašidelná zlá atmosféra je ta tam. Aby ne, když producent filmu je Michael Bay. Nebýt to remake, ale úplně jiný samostatný film, tak bych pochopil, že v dnešní době spousta lidí takové filmy vyžaduje. Ale takhle pro mě teda velmi špatný. Hodně slabý 2**. ()

movieband

Vcelku podařený horor, akorát nevím co je na tom podle skutečné události. Možná ty vraždy. Možná. Film člověka zabaví a všechno uteče jako voda. Napětí a lekačky sou podařené a dobře zpracované. Hudba vystihovala, dobrou atmosféru (která byla v letním kině kolem půlnoci opravdu působivá) a herecké obsazení do filmu sedlo jak ta prdel do gatí. Bylo tam sice pár věcí, které mě moc nenadchly, ale i tak si myslím, že hodnocení 4* a 70 % si z mého hlediska film zaslouží. ()

YURAyura

Pres naprosto dementni cesky nazev a monozsvi vykradenych americko-asijskych hororovych klasik jsem se docela bavil. Z Reynoldse nam roste DOST dobry herec a solidni nahrada za starika Wilize mixnuteho Jackem ;]] Ti co nevideli original, budou mit aspon predstavu k jedne Simposonovske Halloweenovske epizode ;]]] ()

Budweiser

Hodně povedený horor, u kterého se diváki bojí. O tom horor být má! Film nesmírně zaujme hned na začátku. Pustí tešně před závěrem filmu, který je velice nepovedý a hodil by se spíše do žánru akční komedie, nikoli do hororu. Být závěr filmu jinak pojat a zpracován, dal bych nejspíš bez váhání 5* ()

Damiel

Na opravdu působivý a mrazivý horor už dnes narazíte velmi zřídka. Tvůrci preferují vizuální stránku - množství krve, zohyzděné postavy - a zvukové „lekačky“ (ano, samozřejmě se na okamžik leknete, ale je to podobné, jako když na vás někdo vybafne ve zhasnutém pokoji – to je přirozená reakce organismu na nečekaný podnět), ale chybí důkladnější budování atmosféry nepohody a strachu. Ta by se měla divákovi „zažrat“ pod kůži a dusit ho až do rozuzlení. To ale bohužel případ 3:15 zemřeš není, i když se o to režisér Andrew Douglas snažil. Bohužel opomněl pravidlo, že nejvíc se divák bojí tehdy, když jenom tuší – potom jeho bujná fantazie pracuje na plné obrátky. Film má ale poměrně dobré herecké výkony (Reynolds, George) a občas překvapí i kamera (dcera na vrcholku střechy). ()

Brennos

Netvrdím, že tenhle film nemá atmosféru, některé lekačky působí vcelku infarktově, jedna hororová scéná stíhá další, herecky také docela zvládnuté, ale... proč to všechno odněkud znám? Proč tolik vykrádaček? Proč taková hustota hororových klišé a hororových schémat? Celý film je tím doslova přecpaný, žádná chvilka na odpočinek, na hlubší psychologii postav, všechno hraje jen na efekt... zrcadla, šepot, zvuky, zjevení, zvířata, znamení, hrůzná minulost, kněz, holčička... vidím mrtvé lidi... člověk si říká, jestli existuje horor, na který v tomhle filmu zapomněli ;-) Přišlo mi to všechno až příliš vykonstruované, ostatně to je nešvar většiny současné horové produkce. S přihlédnutím k zprvu zmíněným pozitivním stránkám (a s lehkým odhlédnutím od přehnaného závěru) slabých 50% ()

Skip

Není to špatné, ale při sledování tohoto hororu se neubráníte pocitu x krát opakovaného déjà vu. Ne že by tvůrci přímo vykrádali, ale také vůbec nic nového nevymysleli, takže je z toho vlastně jen průměrný film se slušnými, ale předvídatelnými lekačkami. ()

Colonist

Je to už více než dva a půl roku, co jsem viděl originální The Amityville Horror z roku 1979, ale pořád na něj vzpomínám jako na povedený atmosférický horor, který se nesnažil na diváka útočit lacinými lekačkami a měl výborně vybudovanou atmosféru. Remake je bohužel pravým opakem. Zaměření na diváky z teenagerské obce je zřejmé (český distributor tomu ještě nasadil korunu v podobě pitomého názvu 3:15 zemřeš) a podle toho to také vypadá. Zatímco originál se snažil budovat napětí pomocí osvědčené formule "to, co nevidíme, toho se bojíme nejvíce", v remaku vidíme duchy každou chvíli. Nová verze má samozřejmě i dobré momenty se slušnou atmosférou, jenže v zápětí zase všechno pohřbí nějaký strašák v zrcadle. To je prostě laciné a předvídatelné. Problém jsem měl i s hereckými představiteli. Přišli mi až příliš mladí, Melisse George jsem zkrátka matku od tří dětí nemohl uvěřit a Ryan Reynolds zase vypadal jako psychopat už od začátku, takže jsem nebyl svědkem žádné postupné přeměny z hodného tatínka na šílence. James Brolin v originálu byl přeci jen lepší. Kdybych neviděl původní snímek, možná bych dal i slabé tři hvězdičky, takhle dávám 2 a půl. Vyšší hodnocení filmu dát nemohu, ale přeci jen je to pořád ještě lepší remake než Nispelova zvěrstva na Texaském masakru a Pátku 13. The Amityville Horror není mizerný remake, ale také to není žádná sláva... ()

Aleee89

Četla jsem pár recenzí, než jsem tenhle film viděla, ale nebyly moc příznivé, takže jsem od 3:15 zemřeš ani nic moc nečekala a dobře jsem udělala, protože film byl takový nic moc. Spíše béčkový horor než kvalitní podívaná. Akorát přidali podle skutečné události, aby nalákali více lidí a dodali filmu jakousi šťávu. No ono to nebylo ve skutečnosti úplně jako ve filmu, takže u mě tohle nezafungovalo. Film se rozjel až ke konci, kdy byl i zajímavý, ale celý zbytek zajímavý moc nebyl, takže tenhle film prostě nemůžu hodnotit moc kladně... ()

wipeout

Už je to viac ako rok čo som videl vtedy mnou vnímanú pecku hororového žánru. Bolo to ešte na začiatku mojej cesty v ústrety čistokrvnému strachu. Ten som našiel zase len raz v Ázii ako príklady môžem uviesť Kairo, Shutter alebo Uzamaki. A práve dnes, keď som sa znovu vrátil k tomuto pôvodne 4 hviezdičkovému hororu som pochopil, že nie je zlato všetko to čo sa bliští. Absolútne nezvládnuté budovanie atmosféry, ktorá bola priam deštruovaná príliš častými lakačkami, čo malo sekundárne aj za následok ich znehodnotenie lebo v horore viac ako v niečom inom platí že kvantita nie je kvalita. Tvorcovia sa chytajú slamky v podobe rýchlych prestrihov a "osvedčených" receptov na vyľakanie. V konečnom dôsledku sa dá povedať, že sa tu prejavili všetky choroby akými trpí mainstreamový Hollywoodsky horor, aj keď treba uznať, že práve v tomto nie sú ešte v akútnom štádiu. 2,5* ()

Tygrys

Kdyby ne ten dementní závěr tak bych mohl konečně po delší době hodnotit horror ještě kladněji. Lekací scény se mi líbily hodně a atmosféra byla taky ok. Jako celek to vůbec není špatné. ()

Frenegonda

Bojím bojím... na horory moc nejsem. Ale tohle se dalo celkem bez úhony přežít. Místy se člověk pěkně poleká... ale kvůli tomu se na to přece všichni díváme ne? ()

Ptačí zob

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)