Na plovárně

Marek Eben

Hudba:

Marek Eben

Účinkují:

Marek Eben (moderátor), František Němec, Hana Maciuchová, Robert Redford, Karel Gott, Marie Rottrová, Liv Ullmann, Terry Gilliam, Ester Kočičková (více)

Televizní talk show Na plovárně se objevuje na obrazovce hlavního programu České televize už od roku 1998. První díly byly natočeny v prostorách zrekonstruované pražské "občanské plovárny" (odtud název). Poté se natáčení přesunulo do příjemného prostředí klubu Avion. Tady nalezl štáb plné pochopení, skvělé zázemí a klid pro práci. Natáčení plovárny není časově omezeno a po sestřihu jeho vysílací podoba činí cca 25 minut. Nejedná se o žádnou bulvární nebo investigativní žurnalistiku, ale o klidné a milé povídání se zajímavými lidmi z celého světa. Tato skutečnost je podepřena osobou hostitele, kterým je velká hvězda obrazovky České televize, pan Marek Eben. Marek je znám jako herec, muzikant a především jako TV presenter. Jeho milé, inteligentní a seriozní vystupování mu vyneslo nesmírnou popularitu a je hlavním důvodem skutečnosti, že za celou dobu trvání "plovárny" nabídnuté natáčení nikdo neodmítl. (oficiální text distributora)

CSSML

Kvalita jednotlivých dílů značně kolísá v závislosti na pozvaném hostu. Shlédl jsem několik desítek dílů s různými kněžími, spisovateli, herci či vědci. Někteří hosté potěšili, jiní zklamali. Marek Eben je příliš korektní a nedovolí si mít názor odlišný od hosta. Oblíbení hosté: Mons. Antonín Huvar, Christopher Lee, Vladimír Körner ()

Zagros

Zřejmě nejkvalitnější „talk-show“ s nejlepším moderátorem u nás. Pestrá paleta hostů je za ty léta obdivuhodná a dalece přesahuje všechny ostatní naše podobné pořady dohromady. Marek Eben je jednoduše záruka kvality a jeho humor mi sedí skvěle. Dokáže diváka nejen pobavit, ale také poučit a především dokonale zaujmout i v rozhovoru s osobnostmi z oborů, o které bych jinak nezavadil. Viděl jsem mnoho desítek plováren. Někdy mě bavily víc, jindy méně, ale nikdy se nestalo, že bych se nedokoukal. Hned jsem dostal chuť na nějakou další, snad nám Plovárna ještě nějakou dobu vydrží a přinese mnoho dalších rozhovorů. ()

Lukiš

Jak jsem tak viděl, Marek Eben si k sobě pozývá světoznámé borce, kteří už něco v životě dokázali. Opravdu ŽÁDNÁ NUDA!!!! ()

Giggs

Prijemne rozpravanie s prijemnym moderatorom a prijemnymi hosťami na originalne, netuctove a zmysluplne otazky. Toto môžem, len škoda že to netrva dlhšie. ()

Paity

Zcela skvěle vedený pořad, který sice neplyne nijak rychle, ale inteligentní vedení ze strany Marka Ebena, který prostě dokazuje, že je neuvěřitelný profesionál, možná vůbec nejlepší u nás, předurčuje pro tento pořad pět hvězd automaticky. A když ještě přidáte zcela neztradiční zajímavé hosty, nebo někdy i top celebrity, tak je to naprosto famózní. ()

Lionheart

Krásný pořad, opravdu skvost. Vždy mě udiví ta inteligence v dnešní době! Tento pořad mě vždy přiková k obrazovce, ikdyž tam je někdo mě zcela neznámý. ()

Schuldiner

Někteří hosté a rozhovory s nimi byly opravdu skvostné! Třeba Dalai Lama.. Na plovárně.. neuvěřitelný:-) Redford, DeVito, Collins, B.B.King, ... Jinak ale co se týče Ebena, vtipu moc nepobral..ale zde to naštěstí vůbec nevadí.. ()

ClimbVibe

Marek Eben si umí vybrat hosty a umí se dobře ptát, je připravený. Takže ani tak moc nezáleží na tom, kdo zrovna v pořadu vystupuje, vždy je to zajímavé. Intelektuální? Ale houby, prostě jen inteligentní. Nejde proti srsti? Když si pozvete někoho koho si vážíte tak mu taky tu návštěvu znepříjemňujete? Vtíravý? Ne, usměvavý a milý. Kéž by bylo víc lidí jako je Marek Eben, který dokáže působit tak pozitivně a hosté mu velice často děkují jak se cítili příjemně a že je překvapoval otázkami. ()

ondrula

Vesměs se stýkám s názorem, že pořad Na plovárně je noblesní, inteligentní a duchaplnou zábavou, podanou oduševnělým a sympatickým moderátorem Ebenem. Nechci bejt zbytečně za šulina, ale viděl to někdy někdo a věnoval tomu skutečně pozornost? Neupírám Marku Ebenovi jeho slušnost a určitou starosvětskou noblesu, ale jako způsob moderování talk-show je to podle mě dost nešťastné. Předně je Eben tak korektní a upjatý, že jakýkoliv jeho pokus o vtip je neskutečně suchý, trapný a škrobený. V tomhle směru byl větší zoufalec už asi jen Eduard Hrubeš blahé paměti. Pak mě tam docela srala taková ta poctivá příprava; je strašně znát, jak se Eben našprtal všechny detaily z života osobnosti, kterou zrovna trápil a pak je triumfálně vytahoval, aby ona nebohá stalkovaná osobnost žasla. No a konečně mi tam vždycky připadalo hrozně směšný, jak kamera dlouze zabírá Ebena, kterej je jako neskonale soustředěnej na toho kterého hosta a každý dvě vteřiny lehce pokývne hlavou. Jinak hosti tam byli ponejvíce zajímaví, copak o to, snad jen by to chtělo občas omladit ten urnový háj, protože někteří z nich očividně trpěli senilitou a jejich vyprávění pak dopadá tak, jak prostě dopadnout musí. ()

ekomo

Bravo, excellent. Marek Eben se ukázal jako výborný překladatel angličtiny a to jak umí improvizovat, opravdu rád se podívám na každý díl s nějakým cizincem. Suverénně nejlepší pořad na jedničce. Díky tomuto pořadu jsem se naučil anglicky dokonce i pár vět. Takže nejen zábavný, ale trochu i vzdělávací pořad. Konečně někdo, kdo dovede ve svém pořadu vzorně reprezentovat naši zemi na úrovni. ()