Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

Petoss1

Keď som počul kto bude hrať hlavnú úlohu skoro ma kleplo, no po skončení filmu som svoj názor zmenil. Downey je ako Iron man skvelý, tá jeho cinická povaha ktorá má všetko na háku a tie jeho ksichty nemajú chybu. Film samozrejme nieje a ani nemôže byť realistický veď ide o komiks (je tam dosť bludov), ale ide o veľmi dobre natočený komiks. Má všetko, akciu, spád, rýchlosť a to hlavné, že som sa ani na sekundu nenudil pretože ma každá minútka filmu bavila. Jedna z najlepších komiksových adaptácii akú som videl.85% ()

KooNY

Další z řady komiksových filmů. Iron Man ale popisuje docela originální zrod tak trochu jiného komiksového hrdiny. Děj si na nic nehraje, je jednoduchý a přímý a film stojí především na pefektním výkonu hláškujícího Roberta Downeyho Jr., který jako Tony Stark je perfetkní. Cool auta, Gwyneth Paltrow, Leslie Bibb, úžasná zábava. Na 5* to u mě není, ale na dvojku se sakra těšm... ()

Nautila

Zcela nechápu. Hloupá a naivní ptákovina, trapně americká a klasická, dialogy, postavy, dokonce i akční scény nudí a často působí dost trapně. ()

Elyssea

Jsem velmi rozpačitá. Na jednu stranu má Iron man Downeyho, Gwyneth a zábavné hlášky. Na druhé straně zase nijak překvapující scénář. Jsem mezi 4* a 3*, prozatím dávám 3*... chce to ještě jedno pokoukání. ()

Langy10

Kdyz jsem o tom slysel, tak jsem si rek co to je zase za kravinu, odmitl jsem jit i do kina na to... ale pak jsem se nechal prekecat a udelal jsem velikou chybu, že jsem na to nesel do kina bomba film! :) ()

Attta

Výborný akčňák s parádníma hlavníma postava. Robert Downey tomu dal štávu a celkově se mi film moc líbil. Pár drobných chybiček mě vůbec nevadilo, protože film má "koule". ()

cariada

Další komiksový přepis, které nemusím, nák tyhle super hrdiny nemám v oblibě. Dlouho jsem se přemlouval si to pustit, a až na druhý pokus jsem to zkouknul, musel jsem na to dostat náladu. Nebylo to špatné, děj měl celkem nápad, akce střídala akci, hrdina docela v pohodě, oproti dvojce. Jinak pro mě průměr. ()

Aelita

Playboy, který objevil kouzlo šlechetného altruismu, když se stal železným. Ve virtualitě má lidstvo štěstí, že všichni superhrdinové touží po jeho záchraně. V realitě pozorujeme spíš opak - moc člověka málokdy šlechtí, častěji morálně kazí a rozkládá. Moc manipulace je zkrátka nakážlivě sladká. ()

O´Neill

Downey je strašný borec a role Iron Mane je pro něj jako stvořená. Film plný dobré akce, neskutečného soundtracku a lehkých vtipů. Každý si tady příjde na své a sledovat úžasného Downeyho je prostě radost. Vynikající film. ()

bourec

Po parádní trojce sem si slíbil,že ty dva předešlý filmy sjedu znova.A jednička ode mě poprvé dostala jen průměr,ale rozhodně v ranku komiksovejch adaptací patří k nadprůměru,takže tady neni co řešit.80%. ()

Streeper

Čekala jsem něco velkého a dočkala jsem se jen velkého Roberta Downeyho, který je hlavním tahounem filmu. Určitě velký podíl na tom má jeho charisma, ale já ho stejně nikdy moc nemusela. Jeff Bridges v roli záporáka mě mile překvapil. Film má myšlenku, ale to je vše. No...uvidíme jak se mi budou líbit ta pokračování. ()

joker.george

Tímhle filmem započala úspěšná éra MARVELu. Jon Favreau perfektně zvládl přenést Iron-mana na filmové plátno, ale mnohem, mnohem větší podíl na tom má Robert Downey Jr., který dokázal vtisknout Iron-manovi duši. Scénář má pár drobných chybiček, ale dají se bez problému přehlédnou, abychomsi mohli snímek užít. Hodně se mi líbil humor, který zde byl přidáván nenásilně, ale přesto stupňovně a pobaveně. ()

Rodriguez

Konečně jsme se dočkali a Iron man vpadl i na plátna kin a televizní obrazovky. Pro začátek to byl celkem slušný start a uvidíme jak si povede v dalších pokračování. 75% ()

Lopic

Pro mě vedle X-menů nejlepší komiksová adaptace. Hlavního sarkastickýho hrdinu si prostě musíte zamilovat. Celkově bylo herecké složení snad nejsilnější složkou filmu. Robert Downey Jr. je prostě Iron man, Gwyneth Paltrow, kterou jinak moc nemusím, to tady moc sluší a Terrence Howard s Jeffem Bridgesem jsou taky výborní. Celý film mi přišel spíš jako taková předzvěst filmů dalších, která na sebe snad po neodvratném úspěchu nenechají dlouho čekat. Záporák zde nebyl zas tak moc důležítý, řešil se hlavně zrod Iron Mana a vývoj Tonyho Starka. A vůbec to nebylo na škodu, prostě jasných 5* ()

4daPeace

Verdikt: Cool? Ale kuš! Celý štáb v čele s Robertem Jr. kují tohle železo seš jím síly, technika a rozpočet stačí, ovšem něco tomu chybí. Poměrně málo akce, hlášek poskrovnu...ještěže mám přítelkyni :-) Potenciál se zastavil někde v polovině. Škoda. ()

Crawler-D

Iron Man je zcela přímočarým a obvyklým typem letního blockbusteru, ale v takové klasické podobě, jež už se dlouho kinům vyhýbala. Všemožná pokračování zavedených hitů totiž postupně tak komplikovala děj, až se sama zamotávala a diváci s nimi. Tržby byly závratné, ale musíte se mnou souhlasit, že to šmakovalo podivně. Hořkou pachuť jsem si ostatně odnesl i do letošního roku. Avšak hned první z velkorozpočtových hitů nabízí pěkně kořeněnou a ostrou chuť, která je požehnáním v paletě mdlých a nevýrazných blafů. Přesto nevybočuje ze zavedených postupů, drží se klasické dějové linie – zrod – mentorování – objevování nových možností – první akční scéna – zvrat – závěrečná akční scéna. Zákonitě se tak nevyhýbá ani žánrovým klišé, ačkoliv by se jim se svou pověstí osvěžujícího koktejlu měl vyvarovat. Do dějové struktury ale zapadnou jako hledaný dílek do skládačky a vy ještě před koncem vůbec zapomenete, že tam byly, neboť budete vzpomínat na něco zcela jiného, co Iron Mana povyšuje nad ostatní a díky čemuž tvůrcům mile rádi odpustíte klišé a že šetřili s akcí. Onou ingredienci je odzbrojující humor a sebeironie. Iron Man se vůbec nebere vážně. Pokud tedy neletí zachraňovat obyvatele asijské vísky, to pak jde humor stranou. Velmi uvolněnou formou sledujeme profilování Starkova charakteru, který si jako charismatický multimilionář nedokáže odpustit hlášku v každém druhém záběru, a Starkovo počínání při vylaďování svého brnění, které budí hřmotnější smích, než polovina českých komedií. Iron Man i průměrného matikáře naučí, že deset procent není tak málo, jak tvrdí učebnice. ()

Topco

Ľahučký nadpriemer. Popri elitách žánru (TDK, X-Men 2) slabé, málo prepracovaný príbeh; avšak oproti žánrovému odpadu (Fantastic 4, Daredevil) veľmi slušné a vtipné. Downey je výborný, no príbehu chýba lepšia zápletka, charizmatický zlosyn a viac akcie. 6/10 ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří