Nemocnice na kraji města - nové osudy

Česko, 2008, 12 h 42 min (Minutáž: 58–59 min)

Režie:

Viktor Polesný

Scénář:

Lucie Konášová

Kamera:

Josef Špelda

Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Saša Rašilov nejml., Jana Štěpánková, Vilma Cibulková, Tomáš Töpfer, Richard Krajčo, Martin Preiss, Kamil Halbich (více)

Epizody(13)

Hlavními hrdiny seriálu je čtyřlístek silných osobností – primářka Alžběta Čeňková, ředitel Arnošt Blažej, jeho syn Arnošt Blažej junior a sestra Fany. K nim se posléze připojují dvě další důležité nové postavy – mladý ortoped Kryštof Pavelka a poněkud drsná hvězda chirurgie, doktorka Marie Hudcová, přezdívaná po celé nemocnici Bloody Mary. (Česká televize)

libka.s

Zatím po třech dílech si myslím, že je to zatím celkem slušný počin a rozhodně se nedá srovnávat se strašnou Nemocnicí na kraji města po dvaceti letech. Třeba ještě časem změním názor, ale zatím to tak nevypadá. ()

FireFox

Koná se příjemné překvapení. Po druhé sérii, ke které scénář zřejmě ležel dlouho v šuplíku a tak působila dojmem silně porevolučním (v roce 2003!), vzniklo koukatelné, moderní a důstojné pokračování kultovního seriálu. Já jsem spokojená. ()

BongoTM

Za bezkonurenční první sérií trochu zaostává, ale přesto podařený seriál, který vás chytne u srdce. První 2-3 díly byly podle mě vlažnější, ale ostatní se pěkně rozjeli. ()

sun.eagle

Puvodní seriál bude vždy jako srovnávací vzor. Latku nasadil tak vysoko že jakékoli pokračování a pokusy o natočení podobného seriálu skončí vždy mizerně. Prostě ani mírný závan te puvodní atmosféry. Postavy, scénář, plus jedno klišé vedle druhého připomíná spíše inspiraci u latinskoamerických telenovel a s puvodním serialem nema nic společného. Snad jedině spor Pavelka s mladým Blažejem je něco co mi z tohohle braku utkví v paměti. Snad už žádné pokračování nebude, ku prospěchu všem. ()

limited

Kupodivu o několik tříd lepší než minulý pokus. Minimálně o dost záživnější a víc prostoru tam dostali nové a hlavně aspoň trochu zajímavé postavy jako Krajčo nebo Rašilov. Scénář je místy pořád notně zretardovaný, ale potom co bylo minule, je tohle scénáristická lahůdka. 6/10 ()

Mjoh

Seriály na CSFD tak nějak z principu nehodnotím, přeci jenom je to filmová databáze... No ale tady jsem musel udělat vyjímku a dát 4*, a to za to, že původní legenda neskončila prů... zvaným "... po dvaceti letech", ale touto na naše TV poměry velice naprůměrnou řadou. ()

Toja34

Hoďte si kamenem, mně se to líbilo! První Nemocnice je klasika, kterou netřeba komentovat. Druhá řada byla sračka, když jsem zahlédla pár okamžiků, měla jsem pocit, že herci přehrávají a celé je to takové divné, nepříjemné. Tato řada mě proti své vůli chytla. Herecky dobrá, příběhy pěkné a dalo by se říct, že i uvěřitelné. Já seriály nesleduji, ale VELMI občas se chytnu. TOHLE SE PODAŘILO. /neviděla jsem první díl, pak snad už všechny) ()

JohnnyV

Ale jo, dalo se na to dívat. S N(n)emocnicí to nemá však už nic společného. Jak už tady bylo řečeno, jedná se spíše o problémy mezilidských vztahů ala VKV, KV nebo OvRZ. Tedy kal z komerčních televizí. Jak to, že Arnošt Blažej změnil tak rázně svou povahu? Tady v té sérii je to úplně jiný člověk než v původním zpracování. Jaksi hodnější. Charakter si zachovává pouze Alžběta Čeňková. Scénáristka Konášová je prostě příliš mladá na to, aby do dějů vložila nějaké životní moudro a zkušenosti, tak jak to s elegancí sobě vlastní dělal pan Dietl. ()

lebi

Přemýšlím, jestli se Lucie Konášová na starou Nemocnici vůbec podívala, než začala psát scénář. Jen tak mimochodem, Maciuchová se tam jmenovala Alena (baví se tam o ní její otec s Blažejem). Štrosmajerova dcera si, pokud se nemýlím, vzala psychiatra. A ten je jako kde? Nějaká zmínka o něm, o případném rozvodu, ...? A obsazení těch dvou Slováků (hlavně Jurčové) se teda nepovedlo. Jinak oproti Bočanově nemocnici poměrně kvalitní. ()