Nemocnice na kraji města - nové osudy (TV seriál)

Česko, 2008, 12 h 42 min (Minutáž: 13x60 min)

Viktor Polesný

Lucie Konášová

Josef Špelda

Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Saša Rašilov nejml., Jana Štěpánková, Vilma Cibulková, Tomáš Töpfer, Richard Krajčo, Martin Preiss, Kamil Halbich, Oldřich Kaiser, Miluše Šplechtová, Danica Jurčová, Jitka Ježková, Dana Černá, Jiří Bartoška, Helga Čočková, Lucie Vondráčková, Hana Maciuchová, Libuše Šafránková, Ladislav Chudík, Zora Jandová, Jiří Korn, Viktor Preiss, Marko Igonda, Ladislav Frej st., Zuzana Dřízhalová, František Němec, Barbora Munzarová, Jana Musilová, Josef Carda, Filip Blažek, Barbora Hrzánová, Martina Preissová, Ondřej Brousek, Ladislav Frej ml., Věra Kubánková, Zuzana Vejvodová, Jitka Smutná, Daniel Rous, Otto Lackovič, Čestmír Řanda ml., Jan Pohan, Zdeněk Dušek, Petr Pěknic, Pavel Vondruška, Kristýna Hrušínská, Juraj Deák, Alexej Okuněv, Martin Zahálka, Tomáš Masopust, Hynek Chmelař, Daniel Margolius, Antonín Samler, Stanislav Lehký, Jakub Kohl, Radim Fiala, Hana Sršňová, Vilém Udatný, Martin Bohadlo, Natalia Veselá, Kristina Bastienová-Kloubková, Miroslav Hrabě, Radek K. Vysoudil, David Šír, Tereza Křenová, Robin Soudek, Karolina Pešlová, Zuzana Maxa, Radek Zima, Lucie Trmíková, Emma Karpeles, Martina Sikorová, Kateřina Holánová, Natálie Topinková, Hana Bednářová, Daniel Šváb, Stanislav Majer, Jiří Hána, Petr Polák, Jana Janěková, Evženie Nízká, Václav Knop, Jitka Sedláčková, Marie Pavlíčková, Renáta Kubišová, Eva Matalová

Nevyužít takový potenciál by byl hřích,řekli si tvůrci a vznikly "Nové osudy".Navazují na velmi nepovedené pokračování původní Nemocnice,které bylo natočeno v r.2003 a je to příklad toho, jak se tvůrci při psaní scénáře poučili z minulých chyb.Scénář je tentokrát vcelku příjemný,zábavný,hravý a o mnoho lepší,než ten minulý.Spousta nových postav rozvíjí synopse nové,ale taky se nezapomíná na ty staré,včetně připomenutí těch nejstarších.Herci jsou opět vynikající a byl jsem velmi mile překvapen Vilmou Cibulkovou,Jitkou Ježkovou,Lucií Vondráčkovou,Sašou Rašilovem a taky třeba Tomášem Töpferem.Ano,jistě,není to Jaroslav Dietl,to víme,ale je to vcelku slušné a koukatelné pokračování,které je mnohem důstojnější a zajímavější,než to minulé.Po chvíli uvažování tady dávám 60%,protože myslím,že jde o lepší průměr,porovnám-li to s ostatní českou tvorbou.A s dalším pokračováním bych byl velmi opatrný už při psaní scénáře.(9.11.2011)

Je zajímavé, že řada lidí nadává na "Nemocnici na kraji města po dvaceti letech", ale zamilovala si "Nové osudy". Mně přijdou obě pokračování zhruba nastejno. Zaujal mne zde návrat Viktora Preisse a Oldřicha Kaisera, Jiří Bartoška seriál příjemně okořenil. Lucie Konečná nám seriál představila jako mírné pohlazení, byť i s trpkými okamžiky všedního života, ale zdaleka nešlo o takovou depresi a rezignaci jako v případě "Nemocnice...po dvaceti letech". Možná se i docela přiblížila formou Jaroslavu Dietlovi. Nicméně doufám, že tímto naše "nemocnice" již definitivně skončila a nebude již nové pokračování. Obávám se, že se mýlím...(6.2.2009)

• duklak2

[obsahuje spoilery] Původní Nemocnici s Kopeckým a spol. jsem moc nesledoval, i když to nešlo ani nevidět, protože kdykoliv jsem zapnul TV, tak to zrovna dávali. Další Nemocnice po dvaceti letech s panem Dvořákem a paní Janžurovou se mi velmi líbila. No abych se přiznal. Na vysílání této Nemocnice jsem se ani moc nětěšil a dokonce i premiéra v TV na ČT1 mi unikla. Jen díky CSFD a kladným komentářům, ve kterých se píše, že je to mnohem lepší než předchozí série po dvaceti letech, jsem se rozhodl, že téhle sérii dám šanci, a tak po dvou dnech, díky internetu, mám první díl stažen v PC. Jsem zklamán. Mám z toho velmi rozporuplné pocity, i když hodnocení po jednom díle je trochu klamavé. Např. „zpěvák“ Korn, který zde hraje německy mluvícího občana mě moc nepřesvědčil. A to ještě chudákovi uřízli nohu! Za jediný klad považuji nasazení Krajča, který mě nedávno mile překvapil v seriálu Hraběnky. Jeho setkání s Abrhámem bylo docela i vtipné. Krajčova motorka je zaparkovaná u auta Abrháma, tak natěsno, že Abrhám nemůže vyjet. Přichází Krajčo a Abrhám mu říká: „To je vaše? Krajčo: No. Děje se něco? Abrhám: Já nemůžu odjet. Krajčo: No tak sorry, se zas tolik nestalo, ne? Abrhám: Pražský číslo, to jsem nezavádějte, pražský móresy. Krajčo na to: Klídek strejdo, nebo vás chytne žlučník.“ Nevím proč se rozhodli autoři nechat hned v prvním díle umřít pana Sovu. Podle mě to měli udělat asi v polovině seriálu. Tento seriál zatím hodnotím pouze dvěmi hvězdičkami. Možná, i když tomu moc nevěřím, za pár dílů jednu přihodím. Ale co musím uznat, že Nemocnice i tato nová, je 100krát lepší než Ordinace v růžovce.(28.9.2008)

Tuto pokračování se mi líbí mnohem víc než to druhý... Na seriál - 3. pokračování má docela dobře rozjetý děj ... zajímavé osudy..nevěra, kariera, osvojení děti, dětský tyran:o), epilepsie, domácí násilí a mnoho dalších záležitostí se v seriálu objevuje - celkově charaktery všech osob mi přijdou dobře vykreslené... škoda, že jen 13 dílů :o)(17.10.2008)

Tahle serie konečně upustila od nekonečného protahování osudů starých hrdinů ve stejném duchu jako původní serie. Tady tvůrci vsadili hlavně na nové postavy a ten zbytek původních dají se spočítat na prstech jedné ruky Blažej , jeho bývalá žena (Maciuchová) Čenková , Králová a Gregory . Ostatní už tam naštěstí nejsou hlavně dvojice Pěnkavových je už někde v Čábuzí. Konečně to přestalo být mdlé a zdlouhavé ,dostalo to akci a civilní projev. Né že bych to sledoval poctivě ,ale pár dílů jsem viděl a nechalo se na to dívat.(30.10.2008)

• - Seriál měl velmi slušnou sledovanost. Každý díl vidělo kolem 1,5 milionu diváků. (cariada)

• - Na place potkali otec se synem - Viktor a Martin Preissovi. (karda1)

• - S rozpočtem 95 miliónů korun se jedná o nejdražší seriál České televize, který do té doby produkovala. (Agatha)