Nemocnice na kraji města - nové osudy (TV seriál)

Česko, 2008, 12 h 42 min (Minutáž: 13x60 min)

Viktor Polesný

Lucie Konášová

Josef Špelda

Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Saša Rašilov nejml., Jana Štěpánková, Vilma Cibulková, Tomáš Töpfer, Richard Krajčo, Martin Preiss, Kamil Halbich, Oldřich Kaiser, Miluše Šplechtová, Danica Jurčová, Jitka Ježková, Dana Černá, Jiří Bartoška, Helga Čočková, Lucie Vondráčková, Hana Maciuchová, Libuše Šafránková, Ladislav Chudík, Zora Jandová, Jiří Korn, Viktor Preiss, Marko Igonda, Ladislav Frej st., Zuzana Dřízhalová, František Němec, Barbora Munzarová, Jana Musilová, Josef Carda, Filip Blažek, Barbora Hrzánová, Martina Preissová, Ondřej Brousek, Ladislav Frej ml., Věra Kubánková, Zuzana Vejvodová, Jitka Smutná, Daniel Rous, Otto Lackovič, Čestmír Řanda ml., Jan Pohan, Zdeněk Dušek, Petr Pěknic, Pavel Vondruška, Kristýna Hrušínská, Juraj Deák, Alexej Okuněv, Martin Zahálka, Tomáš Masopust, Hynek Chmelař, Daniel Margolius, Antonín Samler, Stanislav Lehký, Jakub Kohl, Radim Fiala, Hana Sršňová, Vilém Udatný, Martin Bohadlo, Natalia Veselá, Kristina Bastienová-Kloubková, Miroslav Hrabě, Radek K. Vysoudil, David Šír, Tereza Křenová, Robin Soudek, Karolina Pešlová, Zuzana Maxa, Radek Zima, Lucie Trmíková, Emma Karpeles, Martina Sikorová, Kateřina Holánová, Natálie Topinková, Hana Bednářová, Daniel Šváb, Stanislav Majer, Jiří Hána, Petr Polák, Jana Janěková, Evženie Nízká, Václav Knop, Jitka Sedláčková, Marie Pavlíčková, Renáta Kubišová, Eva Matalová

Po fiasku Nemocnice po 20 letech nečekaný vzestup. Bílá vrána mezi českými televizními seriály. Všechny hlavní postavy předvádějí soustředěné, uvěřitelné výkony, jejich postavy mají vnitřní soudržnost a logicky pokračují ve vývoji zahájeném v nejstarších dílech. Na škodu bylo jen zbytečné množství postav, u mnohých z nichž byly jejich osudy jen naznačeny a nedotaženy do konce.(19.12.2008)

• cinemaboy7

Pro mě celkem zklamání. Není to vyložená katastrofa, ale prostě se netěším na další díly. Herci z první řady podávají svůj standard, ale to mladé osazenstvo, hlavně zdravotní sestry je opravdový prů..r!!! To nemáme alspoň nějaké průměrné mladé herečky? Tohle je skutečný děs a odpad. A role vrchní sestry by po Ivušce Janžurové, kterou tak scénář dvojky odrovnal k nepoužití, slušela třeba Evě Holubové. Snad se další dějová linka co nejvíce vyhne mladému kolektivu zdravotních slepiček a tím by se naše milovaná Nemocnice na kraji města trošku zachránila. A Lucie Vondráčková?? No comment.(17.10.2008)

• wictoria

příjde mi to lepší než druhá řada, ale určitě odvar oproti první. a ve výčtu chybějících osobností bych já osobně ke Štrosmajerovi rozhodně připojila Fastovou (Medřickou) i když možná Cibulková (ta se mi tam fakt líbí) jí má trochu připomínat... rozhodně nechápu změnu mladého Blažeje, kdy ve 2. řadě byl klaďas jak vyšitý a teď z něj dělají nesympaťáka, zatímco jeho matka (Maciuchová) se zničehonic nejvíc přátelí s ex-manželem, kterého ve druhé řadě nechtěla znát a "ujímá" se jeho syna, kvůli kterému (a Ině) jí původně opustil... nechápu ani tu zápletku se saniťákem (F.Blažek) a jsem zvědavá, jestli ten jeho odchod k sestrám má nějaký význam nebo to bylo jen naťuknutí aktuálního problému s napadáním záchranářů v reálu... sestava sester na ortopedii se mění podle řad - jasně, sestry přecházejí na lepší, ale že by ŹÁDNÁ nevydržela delší dobu na svém místě a nezůstala tam z některé z předchozích řad? :-O Do nové sestavy přibrali i Libušku Šafránkovou, která prý původně měla hrát Alžbětu Čeňkovou... musí se ale tak nápadně "náhodně" potkávat se starým Blažejem? To už je každému jasné, že se nejspíš dají dohromady... Ovšem nejvíc mě (stejně jako jednoho z předchozích přispěvovatelů) vytáčí zabití hodná dcera Töpfera a Hrzánové. Bohužel, takových ženských, které své dítě vychovávají jako malého génia a vidí ho přes růžové brýle je opravdu dost...(11.11.2008)

• blixadovan

Další znásilnění a zohyzdění původního povedeného seriálu, které opravdu nebylo nutné. Tak nepravděpodobně poskládané zápletky, nesmyslé reakce a vztahové propletence. Proč mají tvůrci filmu odborné lékařské poradce? Ne, takhle to opravdu v žádné nemocnici chodit nemůže a nechodí – vztahy lékař-sestra, setra-sestra, lékař-lékař, personál-pacienti atd. apod. Totální absurdita. Kde nechal pan Abrhám charisma? K tomu ještě špatně mluví se špatně udělanou zubní protézou. Ztráta času.(10.1.2009)

• LIVINGDEAD

Dietl se obrací v hrobě! Tohle nemá s první sérií vůbec nic společného! KATASTROFA! To není Nemocnice na kraji města, ale Velmi křehké vztahy na Primě. S jedním rozdílem, na ČT 1 je seriál zastoupen důchodci! Prostě divadlo a ke všemu totální nuda! Děkuji totalitnímu komunistickému režimu a komunistům, za skvělé seriály. Komunisté by se měli dostat do vedení ČT1, ČT2, protože , co se dnes točí za sračky, na to se opravdu nedá dívat!!!!Díky bohu za to, že máme televizní archív!!!!!(4.10.2008)

• - Až v této třetí řadě dostala Blažejová (Hana Maciuchová) křestní jméno. (M.B)

• - Na place potkali otec se synem - Viktor a Martin Preissovi. (karda1)

• - Hrají zde otec se synem, Ladislav Frej st. a Ladislav Frej ml. Jde zároveň o jejich první společný filmový projekt. (M.B)