poster

Nemocnice na kraji města - nové osudy (TV seriál)

Drama

Česko, 2008, 12 h 42 min (Minutáž: 13x60 min)

Režie:

Viktor Polesný

Scénář:

Lucie Konášová

Kamera:

Josef Špelda

Hrají:

Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Saša Rašilov nejml., Jana Štěpánková, Vilma Cibulková, Tomáš Töpfer, Richard Krajčo, Martin Preiss, Kamil Halbich, Oldřich Kaiser, Miluše Šplechtová, Danica Jurčová, Jitka Ježková, Dana Černá, Jiří Bartoška, Helga Čočková, Lucie Vondráčková, Hana Maciuchová, Libuše Šafránková, Ladislav Chudík, Zora Jandová, Jiří Korn, Viktor Preiss, Marko Igonda, Ladislav Frej st., Zuzana Dřízhalová, František Němec, Barbora Munzarová, Jana Musilová, Josef Carda, Filip Blažek, Barbora Hrzánová, Martina Preissová, Ondřej Brousek, Ladislav Frej ml., Věra Kubánková, Zuzana Vejvodová, Jitka Smutná, Daniel Rous, Otto Lackovič, Čestmír Řanda ml., Jan Pohan, Zdeněk Dušek, Petr Pěknic, Pavel Vondruška, Kristýna Hrušínská, Juraj Deák, Alexej Okuněv, Martin Zahálka, Tomáš Masopust, Hynek Chmelař, Daniel Margolius, Antonín Samler, Stanislav Lehký, Jakub Kohl, Radim Fiala, Hana Sršňová, Vilém Udatný, Martin Bohadlo, Natalia Veselá, Kristina Bastienová-Kloubková, Miroslav Hrabě, Radek K. Vysoudil, David Šír, Tereza Křenová, Robin Soudek, Karolina Pešlová, Zuzana Maxa, Radek Zima, Lucie Trmíková, Emma Karpeles, Martina Sikorová, Kateřina Holánová, Natálie Topinková, Hana Bednářová, Daniel Šváb, Stanislav Majer, Jiří Hána, Petr Polák, Jana Janěková, Evženie Nízká, Václav Knop, Jitka Sedláčková, Marie Pavlíčková, Renáta Kubišová, Eva Matalová
(další profese)
 • Šípek
  ***

  Na první řadu seriálu Jaroslava Dietla, kde měla každá postava své poslání i charakter a kde i tři minuty naprostého ticha vyvolávaly v divákovi silné emoce, tyto nové osudy samozřejmě nemají. Avšak po totálně zbabrané Nemocnici po dvaceti letech se nyní jedná o velmi dobrý pokus, kdy večery strávené před obrazovkou nelze považovat za promrhaný čas. Všechna čest všem tvůrcům i hercům, původním i novým. Lucie Konášová, to jméno si budu pamatovat.(21.12.2008)

 • Rousse
  ****

  Děcka, říkejte si, co chcete, ale po shlédnutí té srágoroviny vydávající se za "2. řadu Nemocnice", jsou tyhle díly balzámem na duši. Samozřejmě, že to není žádný filmařský skvost. Překvapivě, mě tahle série ale vcucla tak, až mě to překvapilo. Poslední dva díly mají obzvlášť velký grády.... Chválím herce, kteří se mi hodně líbili (až na nějaké epizodní role, jako třeba Tommy, Míra apod.) a hudbu, která se mi zalíbila také. Zvláštní chvála pro nasazení Kryštofa - Kryštofa (velký sympaťák) a i mladého Sašu Rašilova - tenhle výkon se mi taky moc líbil. Takže chtě nechtě, prostě ty 4 hvězdičky musím dát:-)(13.3.2011)

 • triatlet
  **

  Po prvním dílu to vidím na 2 hvězdičky. Ale s hodnocením zatím počkám. Těším se na zpívající herce. Pokusy o vtip? Dana Králová: "Co se to tu děje?" Lékař: To víte, zpěvačka, oznámili jsme jí stav jejího manžela." Tak to je dost černý humor. No snad si Korn ještě zahraje. Zbytečně rozmělněné množstvím nových postav. Zajímavé bylo setkání nového doktora (Krajčo) s Blažejem; podobně jako ve druhé řadě Šinkorová, tak mu taky dělal problémy u zaparkovaného auta. A ta poznámka, ať se stařík nerozčiluje, že by ho mohl chytnout žlučník, ta bala prvoplánová vzhledem k faktu, že se pak museli potkat u pohovoru... Proti druhé sérii musí být třetí řada pokrok. Ale stejně je to už jen nastavovaná kaše a jiný příběh, i když bylo pěkné připomenout Vrtišku, Štrosmajera. Ještě mohl Blažej zmínit i Cvacha:-) V prvním díle nejvíc zaujala Charlote von, domácky Čunča. Pěkná kníračka. Po sedmém dílu musím přiznat, že i mistr tesař (tedy Lucie Konášová) se utne. Nevěřím, že by dokázala Lucie Konášová ještě nějak polidštit nové osudy Nemocnice. V té staré opravdu byly postavy, které budou žít dál (Sova, Štrosmajer, Blažej, Huňková, Čeňková, Gregory, Cvach...). Z těch postav, co zbyly, Blažej není už blažejovitý. Místo lékařů přebírá skoro ústřední roli jakási restaurátorka Karolína, kvůli níž je schopný lékař zapomenout i na operaci??? Rašilov v roli sukničkáře je nepřesvědčivý. Bandě sestřiček chybí pevná, rázovitá ruka Huňkové. Hlavní sestra se snaží zdeptat podřízené, sestry navzájem kují přihlouplé pikle a jsou schopny se vdát z minuty na minutu... Chybí vtip. Srovnatelné s Ordinací, která se aspoň netváří tak vážně. Takže se těším, že Lucie Konášová zase začne psát podle svého a nebude svázána předchozími řadami.(26.9.2008)

 • cariada
  ***

  Tahle serie konečně upustila od nekonečného protahování osudů starých hrdinů ve stejném duchu jako původní serie. Tady tvůrci vsadili hlavně na nové postavy a ten zbytek původních dají se spočítat na prstech jedné ruky Blažej , jeho bývalá žena (Maciuchová) Čenková , Králová a Gregory . Ostatní už tam naštěstí nejsou hlavně dvojice Pěnkavových je už někde v Čábuzí. Konečně to přestalo být mdlé a zdlouhavé ,dostalo to akci a civilní projev. Né že bych to sledoval poctivě ,ale pár dílů jsem viděl a nechalo se na to dívat.(30.10.2008)

 • LIVINGDEAD
  odpad!

  Dietl se obrací v hrobě! Tohle nemá s první sérií vůbec nic společného! KATASTROFA! To není Nemocnice na kraji města, ale Velmi křehké vztahy na Primě. S jedním rozdílem, na ČT 1 je seriál zastoupen důchodci! Prostě divadlo a ke všemu totální nuda! Děkuji totalitnímu komunistickému režimu a komunistům, za skvělé seriály. Komunisté by se měli dostat do vedení ČT1, ČT2, protože , co se dnes točí za sračky, na to se opravdu nedá dívat!!!!Díky bohu za to, že máme televizní archív!!!!!(4.10.2008)

 • - Seriál měl velmi slušnou sledovanost. Každý díl vidělo kolem 1,5 milionu diváků. (cariada)

 • - Až v této třetí řadě dostala Blažejová (Hana Maciuchová) křestní jméno. (M.B)

 • - Hrají zde otec se synem, Ladislav Frej st. a Ladislav Frej ml. Jde zároveň o jejich první společný filmový projekt. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace