Nemocnice na kraji města - nové osudy (TV seriál)

Česko, 2008, 12 h 42 min (Minutáž: 58–59 min)

Viktor Polesný

Lucie Konášová

Josef Špelda

Josef Abrhám, Eliška Balzerová, Saša Rašilov nejml., Jana Štěpánková, Vilma Cibulková, Tomáš Töpfer, Richard Krajčo, Martin Preiss, Kamil Halbich, Oldřich Kaiser, Miluše Šplechtová, Danica Jurčová, Jitka Ježková, Dana Černá, Jiří Bartoška, Helga Čočková, Lucie Vondráčková, Hana Maciuchová, Libuše Šafránková, Ladislav Chudík, Zora Jandová, Jiří Korn, Viktor Preiss, Marko Igonda, Ladislav Frej st., Zuzana Dřízhalová, František Němec, Barbora Munzarová, Jana Musilová, Josef Carda, Filip Blažek, Barbora Hrzánová, Martina Preissová, Ondřej Brousek, Ladislav Frej ml., Věra Kubánková, Zuzana Vejvodová, Jitka Smutná, Daniel Rous, Otto Lackovič, Čestmír Řanda ml., Jan Pohan, Zdeněk Dušek, Petr Pěknic, Pavel Vondruška, Kristýna Hrušínská, Juraj Deák, Alexej Okuněv, Martin Zahálka, Tomáš Masopust, Hynek Chmelař, Daniel Margolius, Antonín Samler, Stanislav Lehký, Jakub Kohl, Radim Fiala, Hana Sršňová, Vilém Udatný, Martin Bohadlo, Natalia Veselá, Kristina Bastienová-Kloubková, Miroslav Hrabě, Radek K. Vysoudil, David Šír, Tereza Křenová, Robin Soudek, Karolina Pešlová, Zuzana Maxa, Radek Zima, Lucie Trmíková, Emma Karpeles, Martina Sikorová, Kateřina Holánová, Natálie Topinková, Hana Bednářová, Daniel Šváb, Stanislav Majer, Jiří Hána, Petr Polák, Jana Janěková, Evženie Pfeifferová, Václav Knop, Jitka Sedláčková, Marie Pavlíčková, Renáta Kubišová, Eva Matalová
  • C0r0ner

Původní seriál byl poměrně dobrý, především kvůli hereckému obsazení. Oživení jsem neviděl, ale to, že je v černých číslech, nenasvědčuje nic pozitivního. Tahle hrůzná sračka ale těží jenom z úspěchu jména, protože mi to nepřišlo o nic lepší, než podobné průsery z nemocničního prostředí - Pojišťovna štěstí a Ordinace v růžové zahradě. 0%(8.8.2016)

Po "druhé" sérii Nemocnice přišla třetí - Nové osudy. Musím říct, že jsem velice příjemně překvapený. Tohle měla být totiž Nemocnice po 20ti letech - tenhle seriál staví na původní sérii, rozvíjí ji, nebojí se jí. Je tu humor, nové postavy jsou zajímavé a jejich problémy uvěřitelné. Stará garnitura je excelentní - doktorka Čeňková/Balcerová zase půvabná a schopná, Blažej/Abrhám autoritativní a nosný... líbí se mi, že dostaly prostor i postavy, které by málem upadly v zapomění (výborná Maciuchová, Topfer s Hrzánovou konečně mají co hrát a dá se jim věřit, Preiss atd atd...). Musím scénáristku pochválit - dobrá práce vrátit legendě něco z jejího lesku.(27.8.2009)

• kingik

Marně hledám, co bych v seriálu vyzdvihl. Od nevýrazně napsaných postav se nedá čekat výrazné herecké ztvárnění. Scénář je dost naivně koncipován a situace zachycuje jako děravé síto, kterým tentokrát propadá úplně vše. Nelze příběh zahltit množstvím postav a u každé rozvinout nějaký mini příběh. Tohle by si mohl dovolit jen vynikající scenárista, ale tady se scenáristka zmohla jen na to, že do popředí chce stavět mladé herce, kteří však odvádějí jen ochotnické výkony. Tady zase selhává režisér, který s herci neumí pracovat a nevyvážený scénář neumí eliminovat do stravitelnější podoby. Výsledkem je dějové prázdno, kolem kterého krouží hejno herců, kteří pronášejí dramatické repliky, které budí smích. Slaboučké. Nesnese to ani to nejmenší srovnání s řemeslně zručně natočenou, napsanou a zahranou "Nemocnicí" od pánů Dietla a Dudka.(19.3.2009)

Znovuzrození původního ducha seriálu. Bohužel muselo být navázáno na předchozí nepovedenou sérii, diky níž i primář Sova odmítl účinkovat - aspoň dle mého úsudku. Samozřejmě má tento seriál své mouchy. Ale vrátil se zpátky na půdu špitálu a k pacientům a neřeší to, co řeší nekonečné serialy ala "Ruzova zahrada". I Alžběta uz není jen Betty, ale dochází k Dietlovskemu hraní a nazleni se jmény - Betulinka. (No, ne Betulililinka :) ). Ja jsem spokojen. Děkuji, za ty stromy.(27.12.2014)

Sice stále nemohu uvěřit tomu, že to říkám (píšu), ale třetí řada Nemocnice se mi opravdu docela líbí. Nevím sice, nakolik je to zásluha tvůrců a nakolik tragická druhá řada (Nemocnice po 25 letech), která byla skutečně zoufalá a díky její nízké úrovni jsem od těchto nových epizod prakticky nic nečekal. Každopádně tleskám rozhodnutí scénaristů, kteří upozadili staré postavy a jejich život na úkor vztahů "omladiny" (upřímně řečeno, koho zajímá vnitřní pnutí starého Arnošta Blažeje, když mladej vyvádí takový kousky?:-)). Jsou tu samozřejmě postavy a dějové linie, které mě vyloženě serou, ale je jich rozhodně mnohem méně, než u předchozí série.(10.3.2011)

• - Natáčení probíhalo především v Ústřední vojenské nemocnici, Žatci, Zbraslavi, Dobřichovicích, Líšné a Slapech. Sedmý díl "Výměna stráží" se natáčel i na zámku Červená Lhota. (Agatha)

• - Až v této třetí řadě dostala Blažejová (Hana Maciuchová) křestní jméno. (M.B)

• - Postava Josefa Somra se zde jmenuje Pekař, přitom v první sérii byl Brunclík. Ptá se na něj docent (Jiří Adamíra) sekretářky, když přijede jako kontrola z ministerstva. (Mirindela)