Nemocnice na kraji města - nové osudy (TV seriál)

Česko, 2008, 13x60 min

Jsem mile překvapený. Po naprosto katastrofální nemocnici po 25 letech jsem už o nové osudy neměl zájem a jejich televizní premiéra šla kolem mě. Jejich současná repríza na čété mi ukázala, jak jsem se mýlil. Nové osudy jsou daleko zajímavější a především se zbytečně se nepitvají v životech původních představitelů...což mě štvalo u 2. pokračování. Tento seriál určitě patří k nadprůměru ;-)(15.3.2011)

Velmi příjemné překvapení. Žádný přelomový kus to není, ale tento seriál je narozdíl od předešlého kiksu aspoň důstojným sequelem původní Nemocnice Na Kraji Města. Asi hlavně proto, že v seriálu konečně dostala příležitost nová generace mladých a talentovaných herců jako Krajčo čo Rašilov, jejichž výkony mě velice oslovily. Na druhou stranu, některé postavy zasazené do příběhu spíše z nostalgie, to zase hodně zkazily. Přesto velmi slušné tři hvězdičky.(5.12.2009)

• Pepinec

Co je to za územní plán, když i po třiceti letech je špitál pořád na kraji města? Asi s vámi už nikdo nechce mít nic společného, že? Já se teda nedivím, protože sem bych si nešel ani pro čistý kapesník. A to že takovéhle prznění legendy je hodně k pláči. Polesný by měl zalézt zpátky na posed, jinak by se mu mohlo lehce stát, že si ho někdo splete s divokou.(31.10.2015)

• FOCKE_WULF

*spoiler*Tento komentář není míněn vážně a dělá si (_._) ze všech "tvůrců", co mají neodolatelné puzení stále vytvářet nová a nová pokračování původní Nemocnice.*konec spoileru*_______Dneska ráno jsem při vyměšování napsal scénář k novým pokračováním nemocnice, pracovní název to zatím má Nemocnice na kraji města - soud. Blažej a Töpfer se konečně usmíří, spojí je nutnost společného postupu ve sporu proti Diag Human, mladičkou rumunskou stážistku-internistku Sonyu Radulesku tu bude hrát Keira Knightley, plánovaná je i náročná davová scéna - rvačka v nemocniční kantýně. No a v psacím stole mám rozdělanou další sezónu s názvem: Nemocnice na kraji města - zrození. Matku primáře Sovy bude hrát Glenn Close nebo Valerie Zavadská (to ještě není určený), matku levobočka Blažeje bude hrát Tatiana Vilhelmová, jeho zdrhnuvšího otce George Clooney (což by mělo být vysvětlení, proč byl mladý Balžej tak do větru), mladičkou Emu ztvární státní zástupkyně Renáta Vesecká nebo Nella Boudová (to taky ještě není určené), Sovovou manželkou - matkou Káji by měla být Kamila Magálová, matku Sloupa zahraje stará Sloupová. Diváci se rozhodně mají nač těšit, už mám pokupě 118 dílů NNKM - zrození. Uvažoval jsem i o crossoveru Nemocnice buď s Asterixem, nebo s X-meny (to spíš), možná i s Welcome to the N.H.K., uvidíme._______Pokud bych se měl objektivně vyjádřit přímo k tomuto seriálu, tak je to opravdu DĚSNÁ SRAČK*. Oproti minulé sérii NNKM po dvaceti letech je to sice mírné zlepšení (když si vzpomenu třeba na příšerný výkon Daniely Šinkorové a na její oranžové zuby), ale sr*čka prostě zůstane sr*čkou, byť bychom jí srovnávali s jinými, ještě většími sr*čkami. Jakoby tu děj byl vytvářen jenom jakýmsi bezduchým kombinováním vztahů a interakcí a tupé herecké výkony seriálového proletariátu tomu už jen dodávají tu poslední smrtící ránu (primář interny v podání Martina Preissa má jen jednu polohu a je v ní poněkud zatuhlý, Saša Rašilov wtf?, Lucie Vondráčková - no comment). K tomuhle prostě nemělo dojít. To, že Libuška Šafránková zde chuděra hraje absolutně nelogickou roli jakési investigativní pizdy, která v přestrojení za uklízečku v nemocnici sbírá materiál pro svůj román.....to všechno je tak nevkusný, plytký, skurvený, hloupý. _______Moje poslední poznámka k NNKMNO => jistě že je spousta jiných velmi špatných seriálů typu OVRZ, VKV nebo Panelák, u těch ale nemám potřebu je komentovat. Jen u různých pokračování Nemocnice mi silně vadí, že je tu stále vzbuzován dojem, že se jedná o autentické pokračování původní nemocnice a to prostě není pravda. Proč se s těmito scénáristickými, režisérskými a hereckými 'hvězdami' nenatočí úplně jiný seriál z nemocničního prostředí, který by se mohl jmenovat dejmetomu Trutnovská pohotovost? Proč stále musí nějaký nýmand parazitovat na úspěšné Nemocnici na kraji města od Jaroslava Dietla? To, že tvůrci pořád dokolečka používají dějová klišé a zavedná slovní spojení typu 'totálka', 'držet háky' atd. + to, že hází na plac herce z původního seriálu, to všechno paradoxně ukazuje na duchaprázdnost scénáře - odmyslete si postavy z původní Nemocnice, odmyslete si ta dějová a slovní klišé - co vám zůstane? Prázdno, nicota, tvůrčí impotence, nuda.(15.11.2011)

Další pokračování legedárního Dietlova seriálu je určitě lepší než předchozí "po 20 letech". Všechny dějové linky jsou uvěřitelné a zajímavé. Jen mi nesedí určitá změna charakteru Arnošta Blažeje mladšího, kdy v předchozí serii byl svatoušek a zde je prezentován jako záletník s minulostí, která ho pronásleduje a pak mi vadí otravná dcera doktora Machovce.(26.9.2008)

• - Hrají zde otec se synem, Ladislav Frej st. a Ladislav Frej ml. Jde zároveň o jejich první společný filmový projekt. (M.B)

• - Během 149 dní natáčení se v seriálu vystřídalo celkem 60 herců a dalších 170 účinkujících ve vedlejších rolích. (Agatha)

• - Zuzana Vejvodová, Zuzana Bydžovská, Josef Abrhám a Hartmut Krug se spolu na natačecím place setkali již o rok dříve při filmování seriálu Hraběnky (2007). (karda1)