Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

Monikasson

Príjemné 2hodinové fantasy.Dej neotravuje a nemučí.Chris zahral Thora prekvapivo dobre a miestami by som mu,že je ozaj Thor fakt zhltol.Trochu málo priestoru pre Hopkinsa,ale zase film ,i tak nebol o ňom.Mne sa to páčiloa celkom sa teším na Thora dvojku. :-) ()

Whyte

Další průměrná sterilní reklama na Avangers. Vizuál parádní, potenciál by byl, ale to by musela být nějaká snaha z pera scénáristů aneb zisk je důležitější //40%// PS: už jsme si odbyli Avangers, doufám, že se Thor 2 chopí svého potenciálu a neschopným scénáristům rozbije kladivem hubu....hm tak ne. ()

Sekyn

Tento komentář píši dnes, dávno po svém hodnocení a prvním shlédnutí filmu. Píši ho dnes, v den, kdy jsem se na tento film podíval znovu. Zpracování námětu je výborné. Moc se mi líbily kostýmy, herecké obsazení a kochal jsem se krásami Asgardu. Příběh nerozvážného, namyšleného Thora ubíhal jako parádní podívaná až do jednoho bodu. A tím se dostávám k mému tříhvězdičkovému hodnocení. Vše bylo v pořádku, dokud Thor nebyl vyhnán na Zem. Já vím, co je na tom tak strašného že? Nebylo by nic, kdyby se dostal někam mezi vikingy. Ok, musí to být dnešní doba, takže někam do Norska či Švédska. Ale proč do Ameriky? Je přece logické, že portál bude ústit tam, kde leží počátky této mytologie. Dobře, musí to být nutně Amerika. Nu, ale ta se silně nepovedla. Thorův pobyt na Zemi mě příšerně nudil. Rádoby vtipné scénky či hlášky mi otáčely oči v sloup a pohled na film se mi tak totálně zkazil. Více než podivná a nehodící se mi přišla celá ta laboratoř kolem kladiva. Nepochopil jsem, k čemu to vlastně bylo a o co víc, proč celé to jádro nakonec nemělo střechu. Ale jen co Thor získal zpátky svou moc, vše se vrátilo do normálu, jako by se film probral z ošklivého kómatu. Závěr nakonec parádní. Škoda toho kazu. Uvidíme co přinese další díl. Pravdou ale je, že na druhý pokus se na to koukalo o něco lépe. ()

Terax

Další skvěle natočené dílo ze sbírky Marvelu. skvělé herecké výkony, hlavně Natalie Portman, kterou mám rád, a také skvělé efekty. Jediné co bych tomu vytknul je příběh, ktde mohla být větsí zápletka, ale i přesto jsem s filmem spokojen. ()

Lvísrdce

Výrazné zklamání z promarněných šancí. Vizualně (triky) výborné. Ale fantasy není pohádka, tam má být něco víc. Toto je příliš očividně směrováno na dětského diváka. ()

StarFsh

V roku 1941 DC vypustilo do sveta komiksovú postavu založenú na gréckej mytológii - amazonku Dianu alias Wonder Woman. Odpoveď Marvelu vznikla v roku 1962 a vychádza zo severskej mytológie - Thor. Toto americké prznenie európskej mytológie proste nemusím. Sorry. ()

piskoot

Severskou mytologii mám hodně rád a tenhle Marvelácký snímek je její kruté prznění. Dlouhé minuty jsem se s tím srovnával. Když se na scéně objevil strážce Heimdall s genetickými kořeny odkudsi z Ugandy, šly na mě mrákoty a snímek směroval do Odpadu. Pak jsem se ale kousnul a snažil se souvislosti s pravým Asgardem hodit za hlavu a film sledovat jen jako popkorňák s dobrou vizuální stránkou, ve kterém je zmíňená mytologie jen a jen inspirací. S tímto blokem se to i sledovat dalo a hodnocení se postupně dostávalo do průměrných hodnot. Teď si ale zas raději počtu o originálním nekompromisním Ragnaröku a budu hádat, jakého boha bude v dalším díle Thora hrát Arab. ()

TERRMITh

Doufal jsem, že to bude jeden z těch filmů, který je tak tupý až je k popukání. Bohužel Thor je tak tupý až je to k pláči. A duhový most, nezapomínejme na duhový most. ()

DarthHuzeCZ

Až na pár menších blbostí je tento film skvělý. Má to Ódina, Thora a další severské mytologické bytosti, epičtější by to bylo snad jedině kdyby to nebyla komiksová slátanina, ale nějaká pořádná starověká řežba bohů. ()

Solitude

aj ked odhliadnem od toho ako zmrsili seversku mytologiu tak predsalen nemozem dat viac ako 2 hviezdy (efekty + clark gregg) pretoze ma natom nic viac nezaujalo a gregg sa este nechvalil kartami mentala v americkej zastave (niekto ho mozno pozna aj pod menom kapitan amerika ) ()

ciapok

ou.maj.gad. ... mam strašnú chuť si dať pravý americký cheesburger.... šťavu to malo, ale horšie je, že opať raz pekne rozbehnutý vizuálny perkelt skončil ako ten spomínaný cheesburger..a kedze som povyhadzoval všetek šalát a tie ostatne zdravé veci, dosral som sa a ani Natalie mi nepomohla, aby som nevyzeral ako kretén, ktorý to dopozeral ()

beret69 odpad!

velmi stupídny film ..nesympatický prechytralý neohrození herci vo velmi jednoduchom, až smiešnom príbehu ...kde všetko skvele vyšlo a hrdinovia mi prišli vždy v správnom čase na správnom mieste ...černoch strážca brány, bojovník vietnamec z bistra - v nórskom hypr modernom meste ....tuto skutočn nefungovalo nič a lutujem čau, ktorý som ním zabil ...prehodnocujem svoju jednu hvezdu a dávam odpad ()

oleg121

Príjemne sympatický film, ktorého komiksové korene nepoznám, ale spracovanie má skutočne kvalitné. Hoci som sa miestami nudil, filmu musím prihodiť 1* navyše za atraktívny vizuál. ()

vanadada

Děj lehce předvídatelný plný viditelně nenákladných poutavých akčně trikových scén. Toť konec chváli. Ale jakože nic víc jem si při zhlédnutí tohoto filmu neodnesla... Thor je pro mě pořád takový ten malý šedivý mimozemšťan s velkou lebkou a vyhublíma kostnatýma ručičkama a nožičkama jako vystřiýený ze Star Gate. A to nejenom Thor, ale všichni azgardé. 4 hvězdy jsou jen díky Naty. Jinak by to byl tutovej odpad, protože bych se neměla na koho dívat, když už neni na co... ()

eamee

Na tenhle film jsem se velmi těšila a musím řict, že mě nezklamal, tedy až na jendu maličkost. Co se herců týče, vybráni byli dobře Chris Hermsworth je pro Thora jako dělaný, a Loki - Tom Hiddleston - oplývá tak velkým charismatem, až si získal moje srdce, tak že jsme fandila ,,zlé,, straně:-) krásný příběh a zobrazení Asgardu - skutečně nádherné, děj je také v pořádku,co bych vytkla je děj na Zemi, pro mě naprosto nezáživné a v porovnání s Asgardem naprosto nijaké. Celkově však film hodnotím kladně a těším se na druhý díl ()

Akatinka

V podstatě je to úplně jednoduchý příběh o jedné namyšlené osobě a druhé, co na to doplácí. Mám pro tyto příběhy slabost, protože záporná postava není nikdy zcela záporná, a proto nikdy nevíte, co udělá. Tento základní příběh se s možnými obměnami objevuje v mnoha filmech, seriálech a knížkách, jen pokaždé nevlečen na jinou situaci, a je stále populární. Strhla jsem jednu hvězdičku pro celkový dojem z filmu. Nemůžu říct, že by mě něco vyloženě zklamalo, jen je tam více drobností, které bych změnila. Rozhodně se jedná o film, který bych doporučila.... ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)