Phineas & Ferb (TV seriál)

Phineas and Ferb

Phineas a Ferb

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 204x22 min

Nepopsatelně dobrý seriál. Ačkoli některé díly jsou o něco slabší (nebo spíše nejsou tak silné) jako jiné, skoro vždy, když náhodou natrefím na nějakou epizodu z tohoto serálu, se válím smíchy. Chápu, že použitý styl humoru a charakter postav možná nesvědčí každému, je to ale rozhodně můj šálek kávy (či spíš čaje, kávu nepiju :) ). "Á, tady jsi Perry.", "Rrrrr". Perfektní :)(7.7.2009)

Seriál je postaven na podobném principu jako například Scooby-Do, to znamená, že díly jsou si velmi podobné. Příběh je vždy velmi podobný (Kluci něco vynalézají, jejich sestra je chce přistihnout, jejich mazlíček bojuje se zlým padouchem a většinou nějak nepřímo způsobí, že sestra bratry nepřistihne) a postavy se chovají vždy velmi podobně, včetně podobných dialogů. Z toho se pak odvíjí většina humoru seriálu, kdy nové díly odkazují na staré, celý seriál paroduje podstatu seriálu a velmi často bývají i parodovány samotné změny v zaběhnuté struktuře seriálu. Celé je to prošpikováno vtipnými písničkami, popkulturními vtípky a dokonce i nějaká ta satira (i když přece jen ne politická) se objeví. 100 %(11.2.2012)

Nejdřív jsem si říkal, co je to za pitomost, jelikož už ta úvodní znělka nazpívaná nějakým českým Emanemem mě dost odrazovala. Ale pak jsem zjistil, že je to docela legračně uhozený příběh plný satiry a parodie a hlavně super sci-fi a špionážní animák. A trochu jsem zalitoval, že nic takového nebylo v době, kdy bych na to s chutí čuměl jako tehdejší cílový divák, totiž někde na tom slavným přerodu mezi dítětem a puberťákem, kdy hlas byl pořad jako u víly Amálky, ale chlupy už rašily se všech sprostých zákoutí mého těla.(2.11.2012)

„Nejste trochu malí na to, abyste stavěli závodní dráhu pro monstertrucky?“ „Jo, jo to jsme.“ „Agente Pé, ten němec Dutošvarc zase něco zkouší, jděte a zarazte ho.“ „Tak jóó kluci, vezmeme to hezky vod podlahy!“ „Néé, udělá to díru taky do podlahy! Co? Hendlovi hoši?“ Tak přesně o tom to je. Tenhle seriál je to nejlepší a skoro jediné dobré, co můžete na Disney Channelu vidět. Vynikající němec Dutošvarc, Major Monogram, Stážista Karel, Bufford von Storm a vlastně jakákoli postava. Chytlavé písničky „Já rytmus nemám“, „Želatinová příšera“ a vlastně všechny další. Když k tomu přidáte napřekonatelný český dabing. Hlavně teda Jan Maxián (Zasloužil by si za to pomník). Vynikající.(23.3.2013)

Jede to na stále stejně vlně (jak už tak u seriálů bývá), ale mě to prostě baví. Jde především o to, že si to dělá skvělou srandu ze všech možných filmů, kde vystupují geniální zločinci, tajní agenti a tak. A protože jsou tvůrci očividně inteligentní, tak nám servírují jeden vtip lepší než druhý. Na odreagování a pobavení dokonalá záležitost. 90%(21.5.2017)

• - Město Danville, ve kterém se seriál odehrává, se jmenuje po režisérovi Danovi Povenmirovi, stejně jako Danny, člen skupiny Love Händel, kterou se snaží pro výročí svatby jejich rodičů Phineas, Ferb a Candice znovu spojit, je také pojmenován po režisérovi. (Elbarto08)

• - V několika dílech, kdy se Agent P potřebuje dostat do základny, nastoupí do výtahu, ve kterém je několik dalších zvířecích agentů, mezi nimiž je i Swampy, hrdina logické hry "Where 's My Water". (Filipus Muff)

• - V desiatej epizóde seriálu, „Světla, Candy, akce“ („Lights, Candace, Action!“), je Candy vo filme upravená na skutočné dievča, ktorým je Ashley Tisdale, jej dabérka. (minusha97)