Phineas & Ferb (TV seriál)

Phineas and Ferb

Phineas a Ferb

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 204x22 min

Thomas Brodie-Sangster, Dee Bradley Baker, Caroline Rhea, Ashley Tisdale, Barry Bostwick, Tim Curry, Kelly Hu, Malcolm McDowell, Maulik Pancholy, Alyson Stoner, Mitchel Musso, John DiMaggio, Richard O'Brien, David Mitchell, Jared Kusnitz, Allison Janney, Ben Stiller, Jennifer Stone, Cameron Goodman, Phill Lewis, Brian Stepanek, Isabella Acres, Tiya Sircar, Megan Hilty, Amanda Plummer, Mathew Horne, Emmanuelle Chriqui, Michael J. Fox, Stephen Moyer, Jonny Rees, Tina Fey, Kelly Osbourne, Moises Arias, Ray Liotta, Vincent Martella, Danny Trejo, Kathryn Cressida, G.K. Bowes, Tom Bergeron, Brian George, Masasa Moyo, Phill Jupitus, Todd Stashwick, Oliver Chris, Logan Miller, Nick Jameson, Nick Frost, Simon Pegg, George A. Romero, Sabrina Carpenter, Geraldo Rivera, Romi Dames, Goldie Hawn, Noah Munck, Daran Norris, Jaret Reddick, Tiffany Espensen, Deborra-Lee Furness, Samantha Bee, Mo Collins, Keone Young, Kevin Michael Richardson, Kari Wahlgren, Terry O'Quinn (vyp.), Ross Marquand (vyp.), Loni Love, Jane Carr, Eric Bauza, Alex Hirsch, Madison Pettis, Michael Buffer, April Stewart, Bruce Mackinnon, Dan Povenmire, Olivia Olson, John O'Hurley, Vicki Lewis, Vicki Lawrence, Diamond White, Candi Milo, Kelly Clarkson, Martijn Oversteegen
  • avril4234

Síce som videla len zopár častí, vôbec ma to nezaujalo. Ja animáky takéhoto typu, kde je hlavnou myšlienkou len vystrájanie bláznovstiev proste neznášam. A navyše aj postavy vyzerajú strašne. Pre mňa je to strašne stupídne a nemorálne a pre malé deti nevhodné. Naviac to, že každý "geniálny" plán Phineasa a Ferba vždy vyjde a nikdy sa Candy nepodarí ich prezradiť mame, mi príde ako ďalšie mínus, pretože si nemyslím, že rodičia by o tom nemali vedieť a že je to úplne normálne. To proste z môjho pohľadu nieje pre deti, nemá to žiadnu morálku a to ja zas na animákoch neznášam, i keď je pravda, že Phineas a Ferb je len jeden z veľmi mála animákov bez morálky, čím je výnimočný a zrejme aj preto taký populárny. Pre mňa však nie. Som zastánca klasických výchovných animákov, medzi ktoré Phineas a Ferb nepatrí. Dám mu však aspoň 1 * za vtákopyska Perryho, ktorý je ešte celkom sympatický a aj za smoliarku Candy, ktorej mi je vždy ľúto. Disney sa strašne kazí... :´((3.10.2011)

Dostal som sa k tomu asi ako 13-ročný, no aj v tomto veku ma to nesmierne bavilo. Každá epizóda je iná, bláznivá a určite to nie je len pre deti (dúfam). Kopec zábavy a hlavne nekonečné súperenie Perryho s Tutoschwartzom (myslím, že sa to tak píše -_-) je proste neúnavné. Odporúčam taktiež, ak nemáte čo pustiť mladšiemu súrodencovi alebo máte návštevu s deti. 5* dávam bez hanby, keby som bol malý a pozeral by som to, určite by jeden z týchto dvoch boli mojím vzorom.(17.5.2013)

• fimler

Co by na to řekl Walt Disney chudák že se to jeho jméno používá jako zástěrka těch největších kokotin od jeho úmrtí.Neříkám že všechno třeba Raubíř Ralf,Na vlásku,Ledové království,velká šestka a ještě nějaké další jsou hodně výborné.Tento seriál je ultra mega nadhodnocená sračka, když se podíváte tak na 3 řady a víc možná vám to dojde.Pořád se to opakuje stejné hlášky,podobné únosy které k ničemu obvykle nevedou a vždy to skočí dobře.Nůůůda radši svím dětem zapněte Simpsnovi!!! P.S. A ano vím dětem se to líbí!(30.4.2015)

• Mahoney.

Absolútne nechápem ako toto mohlo získať 72%. Asi jedna z najviac nezaživných a stupídných animáckych rozpravok aké som kedy videla. To ani nehovorim o tom ako postavičky vyzerajú. Veď predsa čo vyrastie z detí keď budú pozerať na niekoho kto má trojuholníkový ksicht. Jedna hviezdička za vtákopyska Perryho.(18.9.2011)

perfektné. je jedno, že sa rovnaký scenár opakuje v každej epizóde, pretože ten scenár je perfektný. rovnako ako animácia. nevadia mi dokonca ani preložené piesne, aj keď by som si rada vypočula aj originál. majú najlepšieho zloducha, akého som kedy videla. a použitie vtákopyska ako tajného agenta je práca génia. a moja najobľúbenejšia postava? Pherb.(4.3.2009)

• - V 15. epizodě 2. série („Phineas and Ferb's Musical Cliptastic Countdown“) se válec psacího stroje pohybuje při psaní doleva místo doprava. (adamc)

• - Znelku k seriálu nahrala americká pop-punková kapela Bowling For Soup. (GTS_PUNK)

• - Kvůli počátečnímu nezájmu kanálu Disney se show uchytila na jejich stanici až o 16 let později. (Elbarto08)