Phineas & Ferb (TV seriál)

Phineas and Ferb

Phineas a Ferb

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 204x22 min

Komediální animovaný seriál, který nabízí opravdu obrovské množství absurdního humoru. A to jak z té hromádky vizuálního vtipu, tak i z hromádky slovního. To vše ve výborné atmosféře, která tomu dává nádech pohodovosti. Postavičky se drží svých velice jednoduchých motivací Phineas s Ferbem chtěji něco postavit, Candy se je snaží chytit, doktor Dutoschwarz chce ovládnout svět a zvířecí agent Ptakopysk se mu v tom snaží zabránit. Zdánlivě jednoduché banální šablon, ale až překvapivě dobře funguje i po X dílech a tvůrci neustále chrlí přehršel nápadu a neustále ty jednoduché osudy postaviček kombinují a přidávají pokaždé něco nového. Ten nejtěžší výpad na moji bránici proběhne ovšem ve chvíli, kdy se na scénu dostane Hans Dutoschwarz, protože jeho senilní demenci tvůrci využili až geniálně a jestli jste se jako já koukali na aspoň nějaké bondovky či filmy z ranku Mission Impossible nebudete na tom jinak. Ano je to dětské, je to až možná příliš jednoduché, do jisté mír uznávám jistou dávku infantilty, ale tohle všechno stejně jako u Spongeboba je úmyslně a pak snad dojde každému, že tohle bylo, je a bude určené především pro děti ke kterým seriál vysílá jasné poselství a to, že fantazii se meze nekladou a dává tak průchod jejich tvořivosti. A ani ti starší nepřijdou zkrátka právě díky skrytým narážkám na špionážní filmy, což když si vezmete co za pseud-skvosty poslední dobou Disney Channel uvádí ve své převážně hrané tvorbě je tohle dílko zářící diamant v obrovské hromadě hnoje.(30.1.2013)

Jede to na stále stejně vlně (jak už tak u seriálů bývá), ale mě to prostě baví. Jde především o to, že si to dělá skvělou srandu ze všech možných filmů, kde vystupují geniální zločinci, tajní agenti a tak. A protože jsou tvůrci očividně inteligentní, tak nám servírují jeden vtip lepší než druhý. Na odreagování a pobavení dokonalá záležitost. 90%(21.5.2017)

Byl jsem týden na Šumavě. Ve volném čase, kdy nebylo možné jít na túru, na houby, či prostě někam, jsem si pokoušel číst, nebo se jinak zabavit. Bohužel tu byla i televize, a to i se spoustou kanálů. Zapl jsem ji tedy, a z čiré zvědavosti, se strachem v srdi najel na Disney channel. Obávám se, že chudák Walt už se hanbou a vztekem ani nemůže otáčet, komerčními, nic nepřinášejícími a mozek vyplachujícími z odpuštěním sračkami se to tu jen hemží. Od Kouzelníků z Waverly, u nichž dva díly ještě ve zdraví přežijete, přes absolutní pytlovinu Na Parket, při níž zkolabujete, až po "božskou" Hannu Montanu, při níž raději spácháte sebevraždu (tyto tělesné příznaky jsou vykazovány těmi, jejichž mozek je schopen pracovat). Přesto jsou tu jedna, nebo dvě světlé stránky, a jednou z nich je i Phineas a Ferb. Aspoň něco, konečně někdo nechce jen rýžovat zlato z odpadní stoky, chvála bohu, i ptakopysku Perrymu! :) P.S. Disney Channel už nikdy nikde nepustím.(8.8.2011)

Seriál s vždy tým istým modelom scenáru a s dvoma dejovými líniami, kde tá s chlapcami-kutilmi slúži skôr na pobavenie mladšej časti publika, a tá druhá, s tajným agentom vtákopyskom Perrym a Dr. Tutošvarcom, je určená vďaka svojmu absurdnému humoru skôr tým starším. U mňa ten absurdný humor, často veľmi trefné gagy a výstižné paródie proste fungujú a s mladším bratom sa pri tom občas celkom dobre bavím. 8/10(29.4.2009)

• Mahoney.

Absolútne nechápem ako toto mohlo získať 72%. Asi jedna z najviac nezaživných a stupídných animáckych rozpravok aké som kedy videla. To ani nehovorim o tom ako postavičky vyzerajú. Veď predsa čo vyrastie z detí keď budú pozerať na niekoho kto má trojuholníkový ksicht. Jedna hviezdička za vtákopyska Perryho.(18.9.2011)

• - V 15. epizodě 2. série („Phineas and Ferb's Musical Cliptastic Countdown“) se válec psacího stroje pohybuje při psaní doleva místo doprava. (adamc)

• - V epizodě, kde se ke Candice dostane petržel, na kterou je alergická, její hlas a zpěv dabuje sám autor a režisér Dan Povenmire. (Elbarto08)

• - Seriál bol inšpirovaný skutočnými udalosťami. Skutočná Candy bola psychický narušená a vždy si domýšľala, že jej bratia vynaliezajú nejaké nové objavy. Denník, ktorý si písala, sa stal podkladom pre realizáciu seriálu. (LV.Helter)