Phineas & Ferb (TV seriál)

Phineas and Ferb

Phineas a Ferb

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 204x22 min

Thomas Brodie-Sangster, Dee Bradley Baker, Caroline Rhea, Ashley Tisdale, Barry Bostwick, Tim Curry, Kelly Hu, Malcolm McDowell, Maulik Pancholy, Alyson Stoner, Mitchel Musso, John DiMaggio, Richard O'Brien, David Mitchell, Jared Kusnitz, Allison Janney, Ben Stiller, Jennifer Stone, Cameron Goodman, Phill Lewis, Brian Stepanek, Isabella Acres, Tiya Sircar, Megan Hilty, Amanda Plummer, Mathew Horne, Emmanuelle Chriqui, Michael J. Fox, Stephen Moyer, Greg Ellis, Tina Fey, Kelly Osbourne, Moises Arias, Ray Liotta, Vincent Martella, Danny Trejo, Kathryn Cressida, G.K. Bowes, Tom Bergeron, Brian George, Masasa Moyo, Phill Jupitus, Todd Stashwick, Oliver Chris, Logan Miller, Nick Jameson, Nick Frost, Simon Pegg, George A. Romero, Sabrina Carpenter, Geraldo Rivera, Romi Dames, Goldie Hawn, Noah Munck, Daran Norris, Jaret Reddick, Tiffany Espensen, Deborra-Lee Furness, Samantha Bee, Mo Collins, Keone Young, Kevin Michael Richardson, Kari Wahlgren, Terry O'Quinn (vyp.), Ross Marquand (vyp.), Loni Love, Jane Carr, Eric Bauza, Alex Hirsch, Madison Pettis, Michael Buffer, April Stewart, Bruce Mackinnon, Dan Povenmire, Olivia Olson, John O'Hurley, Vicki Lewis, Vicki Lawrence, Diamond White, Candi Milo, Kelly Clarkson, Martijn Oversteegen

Seriál je postaven na podobném principu jako například Scooby-Do, to znamená, že díly jsou si velmi podobné. Příběh je vždy velmi podobný (Kluci něco vynalézají, jejich sestra je chce přistihnout, jejich mazlíček bojuje se zlým padouchem a většinou nějak nepřímo způsobí, že sestra bratry nepřistihne) a postavy se chovají vždy velmi podobně, včetně podobných dialogů. Z toho se pak odvíjí většina humoru seriálu, kdy nové díly odkazují na staré, celý seriál paroduje podstatu seriálu a velmi často bývají i parodovány samotné změny v zaběhnuté struktuře seriálu. Celé je to prošpikováno vtipnými písničkami, popkulturními vtípky a dokonce i nějaká ta satira (i když přece jen ne politická) se objeví. 100 %(11.2.2012)

• ES13

Upřímně nechápu jak může mít takovou bodovou hodnotu. Ten seriál sem moc nemusela od prvního dílu, ale časem se na to aspoň trošku dalo koukat. Ale vtipnost klesla pod bod mrazu a občas mě tam neskutečně vytáčeli charaktery byť jen kreslených postav! Ale jak řikám. Když byla hodně velká nuda, dalo se na to kouknout.(14.1.2013)

• avril4234

Síce som videla len zopár častí, vôbec ma to nezaujalo. Ja animáky takéhoto typu, kde je hlavnou myšlienkou len vystrájanie bláznovstiev proste neznášam. A navyše aj postavy vyzerajú strašne. Pre mňa je to strašne stupídne a nemorálne a pre malé deti nevhodné. Naviac to, že každý "geniálny" plán Phineasa a Ferba vždy vyjde a nikdy sa Candy nepodarí ich prezradiť mame, mi príde ako ďalšie mínus, pretože si nemyslím, že rodičia by o tom nemali vedieť a že je to úplne normálne. To proste z môjho pohľadu nieje pre deti, nemá to žiadnu morálku a to ja zas na animákoch neznášam, i keď je pravda, že Phineas a Ferb je len jeden z veľmi mála animákov bez morálky, čím je výnimočný a zrejme aj preto taký populárny. Pre mňa však nie. Som zastánca klasických výchovných animákov, medzi ktoré Phineas a Ferb nepatrí. Dám mu však aspoň 1 * za vtákopyska Perryho, ktorý je ešte celkom sympatický a aj za smoliarku Candy, ktorej mi je vždy ľúto. Disney sa strašne kazí... :´((3.10.2011)

Jeden ze seriálů, které v jednu chvíli nemůžete vystát a v druhou se do něj zamilujete. Samozřejmě všeho s mírou, ale všechny díly jsou originální ačkoliv se některé věci nemění třeba Candy, která se marně snaží Phinease s Ferbem udat mámě. Pokaždé mě to dokáže pobavit a nejen to, seriál je nabitý vtipy. A skvělé chytlavé písničky to všechno jen užasně doplňují.(3.11.2013)

„Nejste trochu malí na to, abyste stavěli závodní dráhu pro monstertrucky?“ „Jo, jo to jsme.“ „Agente Pé, ten němec Dutošvarc zase něco zkouší, jděte a zarazte ho.“ „Tak jóó kluci, vezmeme to hezky vod podlahy!“ „Néé, udělá to díru taky do podlahy! Co? Hendlovi hoši?“ Tak přesně o tom to je. Tenhle seriál je to nejlepší a skoro jediné dobré, co můžete na Disney Channelu vidět. Vynikající němec Dutošvarc, Major Monogram, Stážista Karel, Bufford von Storm a vlastně jakákoli postava. Chytlavé písničky „Já rytmus nemám“, „Želatinová příšera“ a vlastně všechny další. Když k tomu přidáte napřekonatelný český dabing. Hlavně teda Jan Maxián (Zasloužil by si za to pomník). Vynikající.(23.3.2013)

• - V 15. epizodě 2. série („Phineas and Ferb's Musical Cliptastic Countdown“) se válec psacího stroje pohybuje při psaní doleva místo doprava. (adamc)

• - V 80. epizóde seriálu s názvom „Přivolejte si“ („Picture this“), je predstavený Baljeetov strýko Maulik. Je pomenovaný podľa Baljeetovho dabéra, Maulika Pancholyho. (minusha97)

• - Město Danville, ve kterém se seriál odehrává, se jmenuje po režisérovi Danovi Povenmirovi, stejně jako Danny, člen skupiny Love Händel, kterou se snaží pro výročí svatby jejich rodičů Phineas, Ferb a Candice znovu spojit, je také pojmenován po režisérovi. (Elbarto08)