poster

Phineas & Ferb (TV seriál)

 • USA

  Phineas and Ferb

 • Slovensko

  Phineas a Ferb

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 204x22 min

 • avril4234
  *

  Síce som videla len zopár častí, vôbec ma to nezaujalo. Ja animáky takéhoto typu, kde je hlavnou myšlienkou len vystrájanie bláznovstiev proste neznášam. A navyše aj postavy vyzerajú strašne. Pre mňa je to strašne stupídne a nemorálne a pre malé deti nevhodné. Naviac to, že každý "geniálny" plán Phineasa a Ferba vždy vyjde a nikdy sa Candy nepodarí ich prezradiť mame, mi príde ako ďalšie mínus, pretože si nemyslím, že rodičia by o tom nemali vedieť a že je to úplne normálne. To proste z môjho pohľadu nieje pre deti, nemá to žiadnu morálku a to ja zas na animákoch neznášam, i keď je pravda, že Phineas a Ferb je len jeden z veľmi mála animákov bez morálky, čím je výnimočný a zrejme aj preto taký populárny. Pre mňa však nie. Som zastánca klasických výchovných animákov, medzi ktoré Phineas a Ferb nepatrí. Dám mu však aspoň 1 * za vtákopyska Perryho, ktorý je ešte celkom sympatický a aj za smoliarku Candy, ktorej mi je vždy ľúto. Disney sa strašne kazí... :´((3.10.2011)

 • vyzakloflu
  *****

  Fajn, pro mě za mě sme klidně filmový ignoranti, ale tohle je prostě bezkonkurenční. Promyšleně vtipný, někdy schválně tak debilní, že se tomu prostě MUSÍTE zasmát. A Ptakopysk Perry a de. Doofenschmirz? Já dokonalejší postavy fakt neznám. :D Tady to chce dodat snad už jen... Gitchi gitchi goo means that I love you!(30.9.2010)

 • honajz
  ***

  Na můj vkus až příliš sofistikované. Ten jemný, suchý humor je fajn, ale také ne vždy se povede. A když je nejlepší ze seriálu nemluvný ptakopysk jakožto tajný agent, a pak ještě písnička Naše návlečky, je to docela málo. Ale nápady jsou někdy skvělé, fantazie jede naplno, jen je to takové - pomalejší, sofistikovanější, přes snahu být takovým i málo bláznivé.(11.12.2012)

 • Majrek
  ***

  Seriálu se rozhodně nedá upřít originalita a nápaditost, připadá mi však, že autoři se snaží pobavit diváky za každou cenu a výsledkem je změť ulítlých a uřvaných scén v závratně rychlém tempu. Příběhům poněkud chybí děj a veškerý efekt je stavěn na grotesknosti. Není to špatné, děti a zjevně i dospělí se občas zasmějí, ale víc se od toho očekávat nedá... Není to tak nějak můj šálek kávy...(18.5.2015)

 • DJ Obelix
  *****

  Tento seriál mě zaujal pouze jedinou věcí. Model hlavy jejich sestry je totiž naprosto stejný, jako bývala postavička holčičky v legendárním Cartoon Network seriálu 2 Stupid Dogs! EDIT: Tak jsem dal těmhle dvěma bráchům šanci a hle, ona je to celkem sranda. Speciálně oceňuji zpěvné části, ať už originální písničky (výborná byla hip hop parodie "Tancuj veverko") nebo výbornou "znělku," která představuje "Dutošvarcovu ďábelskou korporaaaaciiiii". Na pobavení to stačí a hodnotím lehce nad průměr... Upravuji na plný počet. Jednoho líného odpoledne dávali na Jetix maraton těchto bratrů a já se na tom zasekl. Musím velmi vysoko hodnotit také český dabing, který se skutečně povedl. A Dutošvarc je skutečně geniální postava. Je to tak trhlé a zábavné a naprosto to vybočuje ze současné animované tvorby Disney Channelu...(7.2.2009)

 • - Město Danville, ve kterém se seriál odehrává, se jmenuje po režisérovi Danovi Povenmirovi, stejně jako Danny, člen skupiny Love Händel, kterou se snaží pro výročí svatby jejich rodičů Phineas, Ferb a Candice znovu spojit, je také pojmenován po režisérovi. (Elbarto08)

 • - V epizodě, kde se ke Candice dostane petržel, na kterou je alergická, její hlas a zpěv dabuje sám autor a režisér Dan Povenmire. (Elbarto08)

 • - Dan Povenmire a Jeff Marsh, režiséři a autoři seriálu, pracovali společně jako animátoři na seriálech Simpsonovi (od r. 1989), Rocko's Modern Life (od r. 1993), Griffinovi (od r. 1999) nebo Želvy Ninja (od r. 1987). (Elbarto08)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace