Phineas & Ferb (TV seriál)

Phineas and Ferb

Phineas a Ferb

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2007–2015, 49 h 25 min (Minutáž: 11–45 min)

Vincent Martella, Ashley Tisdale, Thomas Brodie-Sangster, Jeff "Swampy" Marsh, Caroline Rhea, Dan Povenmire, Dee Bradley Baker, Barry Bostwick, Tim Curry, Kelly Hu, Malcolm McDowell, Maulik Pancholy, Alyson Stoner, Mitchel Musso, John DiMaggio, Richard O'Brien, David Mitchell, Jared Kusnitz, Allison Janney, Ben Stiller, Jennifer Stone, Cameron Goodman, Phill Lewis, Brian Stepanek, Isabella Acres, Tiya Sircar, Megan Hilty, Amanda Plummer, Mathew Horne, Emmanuelle Chriqui, Michael J. Fox, Stephen Moyer, Greg Ellis, Tina Fey, Kelly Osbourne, Moises Arias, Ray Liotta, Danny Trejo, Kathryn Cressida, G.K. Bowes, Tom Bergeron, Brian George, Masasa Moyo, Phill Jupitus, Todd Stashwick, Oliver Chris, Logan Miller, Nick Jameson, Nick Frost, Simon Pegg, George A. Romero, Sabrina Carpenter, Geraldo Rivera, Romi Dames, Goldie Hawn, Noah Munck, Daran Norris, Jaret Reddick, Tiffany Espensen, Deborra-Lee Furness, Samantha Bee, Mo Collins, Keone Young, Kevin Michael Richardson, Kari Wahlgren, Terry O'Quinn (vyp.), Ross Marquand (vyp.), Loni Love, Jane Carr, Eric Bauza, Alex Hirsch, Madison Pettis, Michael Buffer, April Stewart, Bruce Mackinnon, Olivia Olson, John O'Hurley, Vicki Lewis, Vicki Lawrence, Diamond White, Candi Milo, Kelly Clarkson, Martijn Oversteegen, Liam O'Brien, Danny Jacob, Bella Thorne, Ariel Winter, Cloris Leachman, Jack McBrayer, Noah Wyle, Stan Lee, Adrian Pasdar, Peter Stormare, Chi McBride, Drake Bell, Fred Tatasciore, John Michael Higgins, Adam Savage, Jim Cummings, Wayne Brady, Jamie Hyneman, Danny Jacobs

Účinkují:

Laird Hamilton

Robert Hughes

Ted Supa

Perry a Dutošvarc jsou geniální, praštěná bonzačka Candy (ne tak nepodobná "culíkatý" ségře malinkýho Dextera z Dexterovy laboratoře :D) má taky co do sebe. A musím zdůraznit, že někdy je ten humor skutečně chytrý - obzvlášť malý rozumbrada Baljeet dokáže často překvapit. Mezi tou bídou, co na Disney Channelu běží, je to doslova poklad.(1.11.2013)

„Nejste trochu malí na to, abyste stavěli závodní dráhu pro monstertrucky?“ „Jo, jo to jsme.“ „Agente Pé, ten němec Dutošvarc zase něco zkouší, jděte a zarazte ho.“ „Tak jóó kluci, vezmeme to hezky vod podlahy!“ „Néé, udělá to díru taky do podlahy! Co? Hendlovi hoši?“ Tak přesně o tom to je. Tenhle seriál je to nejlepší a skoro jediné dobré, co můžete na Disney Channelu vidět. Vynikající němec Dutošvarc, Major Monogram, Stážista Karel, Bufford von Storm a vlastně jakákoli postava. Chytlavé písničky „Já rytmus nemám“, „Želatinová příšera“ a vlastně všechny další. Když k tomu přidáte napřekonatelný český dabing. Hlavně teda Jan Maxián (Zasloužil by si za to pomník). Vynikající.(23.3.2013)

Na Jetix mě moc seriálů nebaví, ale tohle je jeden z mála,co mě baví. Animace sice není moc povedená,hlavně postavy vypadají amatérsky, ale nápad je zajímavý. Dva bratři, kteří postaví cokoliv. Navíc zlý Němec jako záporný hrdina je opravdu legrační. A ptakopysk Perry je úžasný. Kdykoliv se podívám na nějaký díl, vždycky se dobře pobavím. Pět hvězdiček za úžasnou zábavu a zajímavý nápad.(22.6.2009)

"...Tak pojďte s námi Phinieas a Ferb vás ke svým kouskům zvou. A kde je Perry?!" Seriál je takové odreagování od okoního světa. Obří robotický pes, velká horská dráha a lyžovací středisko z obyčejného pramínku vody. Toto všechno má jednu chybu, na konci není upozornění toto doma nezkoušejte. :-) No a ještě mě zajímá kdy už konečně pujdou do školy.(17.6.2013)

• Potjoc

Kdysi před léty jsem to poprvé uviděl - a velmi mě to vytočilo, že jak můžou pod jménem Disney dávat takové výrazně odlišné pořady a ještě to pomalu převalcovává Mickeyho Mouse. Takže jsem dal odpad až do dnešní doby. Nedávno jsem se na to začal koukat jen a jedině kvůli tomu, abych se nedíval na reklamy před Krimi zprávy, co v tuto dobu zrovna běží. A... motiv je zajímavý, dějově je to aspoň trošku vtipné, i když je ta šablona pořád stejná. Ale to podání! To je takové hodně pomalé, nezáživné, hodně zpívající, což se mi trochu nelíbí. A té Candy je mi už líto, protože pořád jí nevyjde ukázat řádění kluků Phinease a Ferba. Ale dá se na ten seriál se koukat. I když po většinu dalšího dne na to téměř zapomenu, jakoby to nebylo záživné. Je to hodně pořád okatě dokolečka o tom samém, víc než v jiných filmem s jedním tématem. Ale na druhou stranu, jsem to sledovat také proto, že jsem čekal, až to budou překrucovat to opakování. A to je jediné dobré na Phineasi a Ferbovi.(8.2.2018)

• - Jarret Reddick, frontman kapely Bowling For Soup, ktorá nahrala úvodnú znelku, dabuje v seriáli Dannyho zo skupiny Love Händel. (GTS_PUNK)

• - V desiatej epizóde seriálu, „Světla, Candy, akce“ („Lights, Candace, Action!“), je Candy vo filme upravená na skutočné dievča, ktorým je Ashley Tisdale, jej dabérka. (minusha97)

• - V 15. epizodě 2. série („Phineas and Ferb's Musical Cliptastic Countdown“) se válec psacího stroje pohybuje při psaní doleva místo doprava. (adamc)