Phineas & Ferb

(seriál)
Animovaný / Komedie / Rodinný
USA, (2007–2015), 49 h 25 min (Minutáž: 11–45 min)

Vincent Martella, Ashley Tisdale, Thomas Brodie-Sangster, Jeff "Swampy" Marsh, Caroline Rhea, Dan Povenmire, Dee Bradley Baker, Barry Bostwick, Tim Curry (více)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(222)

Poprvé na DVD uvidíte filmy Nejlínější den v životě a Léto patří nám všem, u kterých se královsky pobavíte. Je letní slunovrat, nejdelší den v roce, a Phineas a Ferb si ho chtějí ještě prodloužit, a tak se rozhodnou, že obletí celý svět, budou sledovat slunce a domů přijedou těsně před soumrakem. „To není možné,“ řekne na to Buford, ale oba neohrožení hrdinové dokáží, že opak je pravdou. A tak začíná cesta, během níž Phineas a Ferb prosviští Tokyo, Himaláje i Paříž. Ve „městě lásky“ by Candace chtěla překvapit Jeremyho, který tu je na dovolené. Dr. Doofenshmirtz zatím zajme Majora Monograma a jediný, kdo ho může zachránit, a překazit tak Doofovi zlomyslné plány, je Perry (alias Agent P.) Ve filmu Nejlínejší den v životě Candace vyděsí zpráva, že její bráchové chtějí strávit den slastným nicneděláním! Perryho navíc překvapí nový vynález doktora Doofenshmirtze. Ať už se Phineas a Ferb honí po celém světě anebo se pouze oddávají lenošení, jedno je jasné... s nimi se člověk nikdy nenudí! (oficiální text distributora)

smatana.sk

Tak ako vo filmoch o Agentovi 007, aj tento seriál má jedinú dejovú schému, ktorú potom rozvíja, dopĺňa, nečakane pripomína, a nakoniec sám seba paroduje. Divák nakoniec čaká na obvyklé hlášky (Proklínám tě, ptakopysku Perry! Rrrrrr....) skoro ako na bájne "Protřepat, nemíchat" alebo "Bond, James Bond". Pesničky sú podstatne kvalitnejšie než drvivá väčšina vážne sa tváriacej spotrebnej produkcie, a veľmi slušný je aj ich český preklad. Niekomu to tam veľmi dobre "píše". Najobľúbenejšie hity: Ať žije digitál, Koukáme-zíráme, Já rytmus nemám, Ovládá nás ptakopysk, Kouli na noze mám, Hledání Mary McGuffin. ()

Lukin413

Seriál je postaven na podobném principu jako například Scooby-Do, to znamená, že díly jsou si velmi podobné. Příběh je vždy velmi podobný (Kluci něco vynalézají, jejich sestra je chce přistihnout, jejich mazlíček bojuje se zlým padouchem a většinou nějak nepřímo způsobí, že sestra bratry nepřistihne) a postavy se chovají vždy velmi podobně, včetně podobných dialogů. Z toho se pak odvíjí většina humoru seriálu, kdy nové díly odkazují na staré, celý seriál paroduje podstatu seriálu a velmi často bývají i parodovány samotné změny v zaběhnuté struktuře seriálu. Celé je to prošpikováno vtipnými písničkami, popkulturními vtípky a dokonce i nějaká ta satira (i když přece jen ne politická) se objeví. 100 % ()

Krissty

Každý díl začíná stejnou větou "Prázdniny máme, co s tím uděláme?" a má v podstatě stejný děj: Phineas s Ferbem vymyslí, jakou šílenost vyvedou, jejich sestra Candy se snaží napráskat je mámě, která jí nevěří, přičemž jejich domácí mazel ptakopysk Perry (ve skutečnosti tajný agent) zneškodňuje záporňáka Doofenshmirtze.. Věty jako "Kde je Perry?" a "Áá, tady jsi Perry.." k téhle pohádce prostě patří.. A mě baví sledovat jak počínání Phinease a Ferba, tak akčního agenta P. - VRRR - A zbožňuju, když Ferb něco řekne, protože to vždycky stojí za to! :) ()

Lollirot

Velké firmy to jsou ptakopysk, policajt je ptakopysk, tvůj učitel je ptakopysk – můj učitel je panda! Společnost je ptakopysk a rodiče jsou ptakopysk a média jsou ptakopysk, všechno je propaganda! Všechny nás ovládá ptakopyyysk! Geniální, šílené, hravé, nesmírně návykové a rozhodně zasluhující nešetřit pochvalnými superlativy. Síť tajných agentů v přestrojení za domácí mazlíčky (mezi nimi mimo jiné i jeden červík) bojují proti zlu a Phineas a Ferbem si krátí letní volno tím, že na zahradě realizují ty nejsvéráznější a nejbláznivější vynálezy, zatímco se je starší sestra Candy snaží při-sti-hnout. Každá z postav má nějaký cíl a nezaměnitelnou charakterovou vlastnost, všechny díly pracují s narýsovaným schématem a komické situace se tak s různými obměnami opakují dokola. Dějové linie se pak prolínají často v té nejnepravděpodobnější změti akcí – reakcí. Nic není takové, jaké byste očekávali. K tomu jsme svědky mnohých úmyslných zaškobrtnutí ve scénáři - ne vždy jde všecko jako po másle a seriál si rád střílí sám ze sebe. Pěkná řádka vtipů a narážek proběhne spíš mimochodem mezi řečí a to v takových intervalech, že je ani nestačíte pobaveně recitovat (i když byste chtěli). Samozřejmě nesmím opomenout originální písničky všemožných stylů vyskytující se v každém díle, mezi nejchytlavější patří třeba: Rytmus nemám, Karel, muž za kamerou, Ducky Momo, In The City Of Love, Missing My Nemesis a mnohé další hity (jež si navíc můžete pustit v x světových jazycích). Pff, kam se hrabou Simpsonovi, ve srovnání s P&F před očima blednou, ztrácí na lesku a stávají se přežitkem. Tady platí, že co díl, to skvost. Absurdní situace v kombinaci s chytře vykreslenými charaktery postav mě baví – nejde o nějaké samoúčelné ptákoviny, jak by se mohlo na první pohled zdát. Sice ztřeštěné a bláznivé, ale zároveň zatraceně chytré. Abych parafrázovala fanoušky Cimrmana: neznám inteligentního člověka, co by neměl rád ptakopyska Perryho! A navíc to má perfektní dabing (heuréka, dobrý dabing vážně existuje a není to mýtus, ještě donedávna bych se hádala). Nej postava: no přece ten němec Dutošvarc. Pasuji ho na nejsympatičtějšího tragikomického padoucha století (víte, on je cosi jako můj animovaný táta, fňuk. K Vánocům chci tričko s Heinzem). A těch nápadů a těch nezapomenutelných hlášek, a... a... a... ! Jednotlivé díly neomrzí ani po třistapadesátémosmém zhlédnutí, s větším počtem zhlédnutých epizod naopak úroveň zábavy jen roste, jak tomu všemu přicházíte na kloub. Nápad tvůrci evidentně realizovali proto, že se jim urodil v hlavě a nemohli jinak. Tohle není ledajaká produkce a už vůbec ne něco, co byste čekali od Disney Chanellu. ()

fimler

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Co by na to řekl Walt Disney chudák že se to jeho jméno používá jako zástěrka těch největších kokotin od jeho úmrtí.Neříkám že všechno třeba Raubíř Ralf,Na vlásku,Ledové království,velká šestka a ještě nějaké další jsou hodně výborné.Tento seriál je ultra mega nadhodnocená sračka, když se podíváte tak na 3 řady a víc možná vám to dojde.Pořád se to opakuje stejné hlášky,podobné únosy které k ničemu obvykle nevedou a vždy to skočí dobře.Nůůůda radši svím dětem zapněte Simpsnovi!!! P.S. A ano vím dětem se to líbí! ()

• Město Danville, ve kterém se seriál odehrává, se jmenuje po režisérovi Danovi Povenmirovi, stejně jako Danny, člen skupiny Love Händel, kterou se snaží pro výročí svatby jejich rodičů Phineas, Ferb a Candice znovu spojit, je také pojmenován po režisérovi. (Elbarto08)
  • V českém dabingu úvodní znělku nazpíval Jan Maxián, který v seriálu namluvil Jeremyho Johnsona, přítele Candace Flynn, a spoustu dalších vedlejších postav. (SONY_)