Andy.222

Hlavní negativum vidím, že ty kostýmy (hlavně Aquamenův zlatý) jsou místy opravdu hodně gay (nic proti gayům, ale prostě ten styl neocením :-) Ale jinak celkem spokojenost, až bych řekl příjemné překvapení, mnohem lepší než třeba Woman nebo Liga - asi bych to přirovnal těm průměrnějším od Marvelu, což není zlé. Naopak musím uznat, že se mi vysloveně líbil design od zbrojí a zbraní přes celkový vzhled města až po potvory z Hlubiny. Škoda, že jsem to neviděl v kině ve 3D, tohle mohla být paráda. I souboje byly fajn a i když Momou nijak zvlášť neprožívám, zde mu to podle mě sedlo, stejně jako Kidman. I některé vtípky (motorkáři) mě hodně pobavily. Co zvlášť oceňuji, je hlavní záporák, u kterého bylo zjevné proč dělá, co dělá a proč ho jeho lid podporuje. Suma sumárum - překvapivě příjemná oddechovka. ()

medveed

Vizuálně tak velké, že jsem vlastně ani nestíhal vnímat děj (který je jinak hodně jednoduchý). Celkově, pastva pro oči! 80% ()

AdelleR

Upřímně, když jsem si film pouštěla, vůbec jsem od toho nečekala tolik a jsem příjemně překvapená. Jistě, má to svoje mouchy. Spousta věcí tam je nedovysvětlená, urychlená a nevím, jestli tvůrci počítali se znalostí komiksů, protože jsme do Aquamanova života prostě vhozeni jen tak ladem skladem. Dřív jsem viděla Justice League, se kterou si zdejší dějová linka poměrně dost protiřečí, nevím, proč si to někdo nepohlídal, ale co už. Herecké obsazení i výkony prvotřídní, efekty skvělé, zobrazení pod vodou se mi opravdu zamlouvalo - děj byl sice někdy předvídatelný, ale to superhrdinové většinou jsou. Menší plus taky za vrčení a bojové výkřiky, kterých tu sice bylo habaděj, ale spíš mi přijde, že většinou jsou superhrdinové zticha, když se bojuje, tady mi to ještě víc vykreslovalo atmošku. Za mě spokojenost. ()

Tomulka

Velmi zajímavý počin. Řekl bych, že přesně ve stylu a smyslu Aquamana jak ho známe z jiných počinů. Výborný casting, který je nutné ocenit. A vizuálně se mi film taky dobrý. Dosti mne zklamal Manta, ale ten nebyl až tak stěžejním. Hudba dobře použita a tempo příběhu také dobré. ()

Botonek

Něco tak digitálně přeplácaného, vizuálně kýčovitého a stupidního jsem dlouho neviděl. Kdykoli se objevil Willem Dafoe, přemýšlel jsem, jak na něco takového mohl kývnout a jestli to má vůbec zapotřebí. Do toho herci v hlavních rolích, co neumí hrát a příběh, co někdo sepsal na základní škole o velké přestávce. ()

Theofilus

Kvalitní zábava na vypnutí mozku. Dobrý záporák, pěkně to odsýpá a vysmívaný Aquaman má pravděpodobně nejlepší sólovku jakou si mohl v aktuálních podmínkách DCEU přát. Na závěr bych vypíchl dechberoucí vizuál a velice kreativní worldbuilding. Takhle se to dělá DC! ()

Bogrant

Konečne pestrofarebný kúsok od DC, ktorý poteší oko diváka svojou premakanou vizualizáciou a celkovou epickosťou, ktorá však nie vždy tak úplne zapôsobí. Škrípe to aj na poli vzťahov, patetickosti a samoúčelného humoru, ešte to nedokáže tak predať hlášky a city a miestami sa to až príliš podobá na Star Wars či Pacific Rim. Znova sa to ani nevyhýba obludnému digi bordelu, ktorý je ale vo vode určite lepšie akceptovateľný ako niekde v tme veľkomesta. Napriek všetkému je Aquaman rozhodne najvydarenejší film od Muža z ocele, a keď sa do budúcna ešte viac vycibrý a uhľadí svoje otupené hrany, bude radosť sa naňho opäť dívať. ()

Sashmen13

Překvapivě dost dobrej počin na úroveň DC hraných filmů. Největší úspěch je asi stvárnění black manty, který není cringe, ale dost najetej " YOU CANT RUN, YOU OWE ME BLOOD!" a nakonec, i simple příběh člověka, který čekal každý den a nikdy nepřestal doufat. ()

Colomba666

Pěkná pohádka, s relativně koukatelnými efekty, ale to je asi vše. Poslední film s A.Turd, který jsem kdy shlédla, s ohledem na její pokřivený charakter. Za 3, s odřenýma ušima. Druhý díl mne ponechává zcela chladnou. ()

futislav

Je až neuvěřitelné, kolik tenhle film obsahuje vykrádaček.  1) Avatar - prostředí pralesa tvůrci nahradili podmořskou krajinou, létající draky mořskými potvorami a svítící medůzy jsou tam také. 2) Star wars - podoba podmořských vojáků se storm troopery je až na pár detailů téměř dokonalá, vesmírné střílečky jenom změnily prostředí a jsou z nich podmořské střílečky se stejnými efekty. 3) Pán prstenů - útoky tisíců proti tisícům, místo přerostlých slonů a obrů přerostlí žraloci, dinosauři a podobně atd. , atd. Celému filmu pak dominuje charakteristický rys amerických filmů a myšlení - všechny přemoci, rozstřílet a protivníka rozdrtit. Úsměv pak budí soubojové scény, stokrát okoukané z jiných filmů. Celé je to klišé jako prase a působí jako pohádka pro pubertální chlapce. Dvě hvězdy za čas, který museli počítačoví guruové vynaložit na tvorbu efektů, kterých je tam tolik, že je to až nepříjemné. Méně by v tomto případě znamenalo více. S odřenými zády 50%. Jo a roztavené magma pod vodou vybuchuje, černá a vůbec dělá roztodivné efekty způsobené rozdílem teplot cca 1200 stupňů mezi lávou a vodou. Takže na ty ohnivé vodopády a podmořská lávová jezera prostě zapomeňte. ()

chamonix odpad!

Když Rajesh Ramayan Koothrappali v Teorii velkého třesku řekl o Aquamanovi, že je trubka, měl jsem mu věřit. A Rádžovy spekulace, kam se ztrácejí Aquamanovy kakánky, jsou na celém Aqua-příběhu to jediné zábavné. Ostatně i já se přikláním k jeho názoru, že v nich ten trubka skutečně plave. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů