Falling Skies

• USA Falling Skies
USA / Kanada, (2011–2015), 36 h 49 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvůrci:

Robert Rodat

Série(5) / Epizody(52)

warpcore

Je to suché, bez šťavy, bojím sa vysloviť slovo nudné ! Doktor histórie v podaní Noah-a Wyle-a bojuje ako robocop, odpaľuje C4 a po bitke si ide zahrať so synom badminton ? Zem napadli mimozemšťania so super technológiou, ľudia sú v bezprostrednom nebezpečenstve, napriek tomu na miestach kde žijú sa veselo dymí zo sudov, varí sa, perie sa, dokonca prebieha vyučovanie detí.........toto beriem ako nepodarený žart. Kde je beznádej, mŕtvoly po uliciach, špina ? Zase sa pri písaní scenára hulilo niečo z Crazy shopu ! A posledný klinec do rakvy je zaangažovanosť Stevena Spielberga do projektu ? Kde ? Najali ho na nosenie sódovky pre štáb ? Po vizuálnej/efektovej stránke taktiež nevychádzam z úžasu. Vytvoriť na Didaktiku Beta takéto grafické orgie muselo dať zabrať. Tfuj ()

gefr

Pilot me sice nejak extra nezaujmul ale dal jsem mu sanci a nelituji toho. Je zde hodne scifi serialu ale i presto dokaze tenhle necim zaujmout. Spielberg se sice podili na praci ale stale cekam na neco vic .... 7 dilu mam za sebou a hltam dalsi **** ()

MrBaker

Dalo by se řící, že mě tento seriál zaujal stejně tak, jako The Walking Dead. Až na to, že zde nejsou zombíci, tak jako tam. Jsou tady mimozemšťané, kteří přijeli zabíjet na planetu zemi. Efekty nejsou sice až tak dokonalé, ale je to stále koukatelné. A děj je skvělý. Obsazení herců je taktéž dobré a už se těším na další díl.! ()

elpin

První řada nebyla špatná. Dobrá akce, vcelku sympatické postavy a přece jen pořádných seriálů o okupaci zemi emzáky je jak šafránu a tak potěší každý takový který se o zpracování téma alespoň pokusí. Druhá řada je ale odpad. Půlka každého dílu je věnována problémům s dětmi a napravováním toho co způsobili a druhá půlka je o tom že někdo někomu plivl na botu nebo poškrábal motorku. Mimozemský problém se stal jen pouhým pozadím, které umožňuje tu rodinnou telenovelu zasadit do zajímavého prostředí, to je ale vše. Aktualizace: 3. řada je zase pěkný nářez! To si zaslouží 4*. ()

ejnl

Oproti konkurenčním áčkovým seriálům je to takový chudý příbuzný z vietnamské tržnice. Situace jsou značně nedotáhnuté, napínavé scény postrádají rytmus a klíč, po skončených bitvách nepřichází katarze, ale nějaká genericky patetická hudba. Komparz v druhém plánu často pouze vykonává aktivity na povel (teď se všichni budeme radovat/divit/plácat po zádech/tvářit vystrašeně/nadějně) a mluvící postavy vidíme právě v okamžicích, kdy je ten správný čas na patetickou hlášku. Často zde nefunguje kontinuita času, místa, počtu přeživších a vůbec nejhorší je, že ani po zhlédnutí jedné a půl série pořád nevím, jakým arzenálem oplývají mimozemšťané. Ze začátku jsou exponováni jako masově destruktivní monstra, ale ve většině konfliktů (kterých ani není moc) dostávají na holou dost banálními metodami. Ale na druhou stranu, hlavní postavy jsou natolik táhnoucí, že i přesto Falling skies trpím :) ()

ellessar01

Tak jsem po druhe sezone musel hodnoceni zvednout a s klidem muzu rict, ze se jedna o momentalne nejlepsi sci-fi serial. Jasne ma svoje mouchy, ale uz dlouho me nic tak neprikovalo k tv:-) Nemuzu se dockat treti sezony. ()

davistercz

Po dvou dílech shlédnuto a moje reakce na to? Popravdě čekal jsem něco opravdu extra, jako filmy (Světová invaze, District 9, Skyline, Monstrum atd.) Jsem celkem hodně zklamaný, že když už vyjde tak suprový seriál v produkci S. Spielberga a s takovým originálním dějem.., všechno se musí takhle podělat. Samozřejmě, nějaké scénky berou dech, nemají žádnou chybu ale to je snad asi vše. Seriál bez nějakých velkých akcí, dojemné hudby, skvělých nápadů.,prostě jednoduše řečeno Katastrofa. Ale i po tom všem jsem ochoten dát tomuto seriálu 4**** a dát mu ještě šanci. Doufám, že se dočkáme více vzrušení, akcí a epických bitev a zvratů. ()

Hobit Bilbo

Výborná myšlenka konečně zpracovat mimozemskou invazi jako post-apo, kdy z lidí už zbyla jen hrstka odbojářů. Ale jinak 4 hvězdy spíš za to, že je to fakt dobrá oddechová zábava, než že by šlo o nějak extra kvalitní seriál... opomeneme-li celý hořící barel nelogičností, tak když se zrovna plánuje nějaká mise, probíhá akce, postavy jdou do jámy lvové nakopat pár emzáckých zadků, tak je to supr a bitvy fakt stojí za to i přes efekty, které dnes už připomínají spíše intro k počítačové hře. Co je však nejhorší, jsou ty "rodinné" pasáže, u nichž úpíte jako čerstvě raněný kojot. Postavy pěkně nakreslené podle ověřených šablon, máte tu celou sbírku, od hlavního hrdiny Noaha "Flynna Carsena" Wyla s morálkou Mirka Dušína, který chodí kolem jako reklama na Americký sen z 50. let a cituje historická fakta, drsného ale spravedlivého taf-military-fela plukovníka, citlivé doktorky, ženské podpůrné síly hl. hrdiny, 3 syny hl. hrdiny, z nichž jeden je intelektuální hejsek, jeden je ragby sport star, dále rádoby drsňačku, sympatického grázlíka, který se asi snaží být Sawyerem z Lost, ale moc mu to nejde... a takhle bychom mohli pokračovat. Scénář někdy na pořádný facepalm, tak si připravte ruku, budete ji potřebovat. ()

Sakulnikov

Po dlouhé době povedená scifi, kde opravdu jde o přežití a řeší se i ty "banální" problémy a nejen pořád nějaká konspirace. Další série to sice zkazily, zvlášť důrazem na spasitelství hlavní rodiny, ale přesto to byl fajn seriál. ()

gt009

škoda piatej série a doslova tupého finále, neviem ktorý z uvedených pánov ho režíroval každopádne dopadlo to tragicky. Inak solídna alien mordovačka, miestami síce nuda a hlavne divné prestrihy (príchod volmov apod) na druhej strane kvalitné herecké výkony, na tv seriál aj solidný vizuál ()

hwnd

Úvodní dvojdíl málem uspal a unudil. Bez logiky, bez děje, bez efektů ale zato s nudou vrchovatou. Podle zdejších komentárů to má v dalších sériích silně sestupnou tendenci, takže odkládám někam na konec fronty, třeba se ještě někdy pochlapím. ()

SEIDON

Seriál se zdá být velmi nadějný. Viděl jsem pilot a velice mě zaujal. Hodnotit zatím nebudu, mám pravidlo čekat alespoň tři díly. Líbí se mi, že se to odehrává v post apokalyptické atmosféře. Líbí se mi možnost flashbacků na obléhání, možnost vyprávění příběhů, jak to probíhalo. Je přínosem, že to není zrovna malá skupinka bezmocných rodinek, ale je to i armádní část bezmocných lidiček. Dobré je, že hned v prvním díle víme, s kým máme tu čest a dokonce vidíme i mimozemšťany. Jsem rozhodně zvědavý, co nám seriál ještě přinese a divím se, že má tak malé hodnocení. ()

Stranger#

Zatím po [4(EDIT x)] dílech. Žádná velká podívaná, na efektech jde vidět rozpočet, ale na odreagování mi to stačí. No, vlastně od něj nic velkého ani nečekám + zajímavé sci fi vložené do současného světa, takže ještě průměrné hodnocení. ()

Hrus

Zajímavý námět, celkem slušní herci (kromě toho kluka, co hraje Matta, ten mi leze na nervy). Když si z každýho dílu odmyslím těch patnáct minut věnovaných americkému patriotismu, a přehnanému patosu (každý díl se srdcerycně hlavní hrdina loučí se svým malým synem, když jde do akce atd.), tak je to docela dobrý. O chlup horší atmosféra i triky než u Walking Dead. Jinak mě štve, že je to dost nelogický. Přeci jen nakrmit 300 lidí není jednoduchý a ukrýt už vůbec ne. Emzáci už by je za normálních okolností měli dávno vykosit. EDIT: Po Epizodě S02E04 s tímto seriálem končím. V tomto díle plukovník Weaver nalézá svou dceru. Těch sladkobolných pindů a rozlučování a znovunalezení tu bylo asi přes 30 minut, normální děj asi 10 minut. Hlavně že Weaver má přes celou stěnu svýho pokje/stanu americkou vlajku. Kdyby tam bylo víc děje a míň rodinnejch pindů, tak bych se na to díval dál. Všechny ty děcka jsou navíc hrozně otravný. ()

mark65

Tento seriál neni o boji z minozemšťani, ale o tom jak přežít a v tomto duch se odvíjí. Nejde o spoustu akčních scén ale spíše o zkoumání emzáků jako proč přišly a co chtějí, což je příjemná změna oproti jiným seriálům a filmům. Seriál se drží v pomalém tempu, ale věřím že se po čase rozjede. Po delší době je to zase nějaký seriál o invazi emzáků kde nejde jen o boj. ()

p.a.douch

Tak příjemný překvapení. Tenhle seriál se mi velmi zamlouvá. Podobně mě zaujal i seriál "V" (ale ten z 80-tých let, s Ironsidem a Singrem). Děj slušně odsejpá a nezapomíná se ani na vztahy mezi postavami a okolní svět (i když jen pro dokreslení). Jsem doopravdy zvědav na pokračování (po 8. epizodách). Herci velmi slušní Wyle, Patton, Cunningham atd. Ženské role nejsou jen pro okrasu (i když se na Bloodgoodovou, Gabrielovou, Carterovou i pěkně kouká) a taktéž jsou slušně zahrané. Spousta nadějnejch herců ve vedlejších rolích. Výprava slušná, triky taky. Pro mě zaslouženejch 80 %. ()

Mawete

Přirovnal bych to k Walkind dead. Každopádně mně se to líbí a zaslouží si to určitě vyšší hodnocení ()

paddy35

Líbí se mi to, ale prostě mi tam chybí tam správná apokalyptická atmosféra. Též těžká technika zůstala jaksi pozapomenuta. Prostě kdo zná Half-Life 2, tak ví, o čem mluvím. ()