Scream

• USA Scream: The TV Series (více)
Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama
USA, (2015–2019), 20 h 56 min (Minutáž: 39–81 min)

Willa Fitzgerald, Bex Taylor-Klaus, Carlson Young, John Karna, Connor Weil, Bobby Campo, Amadeus Serafini, Tracy Middendorf, Jason Wiles, Bryan Batt (více)

Série(3) / Epizody(29)

Nafoukaná středoškolačka Nina byla brutálně zavražděna. Její milenec se pohřešuje a panika se pomalu začíná šířit celým městem. Spolužáci Niny se musí vyrovnat jak s její smrtí, tak i s faktem, že se po městě nejspíš potuluje vrah, který může kdykoliv znovu udeřit. Navíc se začínají otevírat staré rány, které 20 let vyhnívaly a nyní začínají být smrtelně nebezpečné. Má Niny vražda něco společného s dávným zabitím sériového vraha? To se dozvíte z 10 dílů seriálu od stanice MTV, který se nechal inspirovat úspěšnou řadou hororových filmů s názvem Scream. (geklon)

Miroslav.Zac

Nemyslím si, že je Vřískot (navzdory počtu filmů) takový fenomén, aby nám mohl v seriálové podobě nabídnout něco víc, než bylo ve filmové sérii. Nic "víc" jsme totiž ani nedostali. Prakticky jen film, roztažený do desetidílné série, jejíž díly byly naštěstí krátké, i tak šlo ale o zbytečně dlouhou, uměle protahovanou vyvřažďovačkou středoškoláků, kteří jsou nesympatičtí, nudní a jejich smrt nebude nikoho moc dlouho trápit, abychom pak dospěli k "šokujícímu" odhalení, kdože to vlastně celou dobu nosil masku, zabíjel a jaký k tomu měl důvod - což bylo na celé první sérii snad to nejnudnější a nejzoufalejší. Jedno malé a bezvýznamné plus za jedinou slušnou vraždu/popravu, která aspoň trochu stála za to. Na další série se ze zvyku podívám, nepočítám ale, že mi nabídnou něco lepšího, než co už jsem ze světa filmového/seriálového Vřískotu viděl. ()

Vena69

Opravdu jsem od seriálového Vřískotu nečekal moc a už vůbec jsem nečekal, že to bude taková palba! Nejen že seriál dokázal využít dlouhou stopáž k výbornému rozvoji svých hlavních postav, ale navíc zůstal věrný filmové předloze. Ačkoliv se jedná o teenagerovský seriál, kde se řeší vztahy, stále se jedná o ten typický Vřískot - krev, vraždy, napětí, reference na horory, 'whodunit mystery' - toho všeho je zde požehnaně. To, že se jedná o teenagerovský seriál vlastně ještě posiluje divácký zážitek - na postavách mi začalo záležet už od třetího dílu a když nějaká potom zemře, má to obrovský emocionální dopad. Všechny postavy jsou skvěle rozvinuté, zdají se reálné a dialogy mezi nimi psal někdo, kdo skutečně rozuměl tomu, jak mluví a chovají se mladí lidé. Seriál má také výborné tempo, epizod je tak akorát, aby se mohly rozvíjet různé dějové linie a zároveň diváka nenudil nedostatkem krve a napětí. Seriál dokonce pracuje s divákem tak dokonale, že přesně v tom momentě, kdy si divák říká, že už se nic moc neděje, předhodí mu Vřískot překvapení v podobě brutální smrti některé z hlavních postav. Obával jsem se, že nebude možné udržet vysokou kvalitu více jak několik epizod, ale druhá série je ještě o něco lepší než ta první. Herecké výkony ve druhé sérii jsou lepší než v té první a také to celé působí méně teenagerovsky. I přesto, že jsem velkým fanouškem filmů, musím přiznat, že seriál je daleko lepší než většina filmů. Vrahové zde mají lepší motivaci než ve filmech, všechny (opravdu skoro všechny) postavy hrají až neuvěřitelně atraktivní lidé a to rozvíjení postav a vztahů mezi nimi......... to prostě Vřískot potřeboval. A já jsem potřeboval seriálový Vřískot. (Navíc jsem se skoro zamiloval do nádherné Carlson Young.) 10/10 a seriál jde do oblíbených. ()

sara93

Není to špatný , ale na film to prostě nemá . V prvních dílech se dějová linka celkem dost podobá na film a v druhé polovidě série bych řekla , že už upadá . Uvidíme co přinese druhá série . ()

matko2351

Zatial len tri hviezdicky a to som velky fanusik serie vreskotu:) zatial mi to pripada ako nejaky mix vsetkych slasherov od roku 1978 :) prvych par minut to vyzeralo na typicky vreskot ale potom sa to nesmierne pokazilo, uvidime. Tak po pozreti vsetkych 10 casti menim nazor a davam 5 hviezdiciek:) vazne dobry serial v style vreskotu len s novodobym spracovanim:) ()

tXtX

Tak, prvá sezóna za mnou (10 častí) a dostal som presne to, čo som čakal, takže max spokojnosť. Má to vtip, napätie, sem tam gore, tonu odkazov na horory podobného štýlu a prešpekulované dialógy o hororových "pravidlách" presne tak, ako to mam rád.. jednoducho klasika. Kto ma napozeranú originálnu trilógiu, resp quadrilógiu, bude tu ako doma. Teším sa na druhú sériu v 2016. RIP Wes. ()

LUCCKE

Solidna zabava a napatie ale najviac ma prekvapili herecke vykony, ktore neboli take zle ako som cakal. Vraha som sice odhalil po 3 - 4 dieloch ale naozaj ma to velmi bavilo. SPOJLER: Komplica tiez nebolo tazke odhalit :) ()

w0rm_cz

Ale jo proč ne. Příjemná vzpomínka na kultovní vyvražďovačky natažená do celkem lehce stravitelných 10 dílů. Napětí celkem drží a vraždy postupem času přitvrzují. Děj se netočí kolem historie původních vřískotů, ale tak nějak staví vlastní mytologii spletenou z Pátků třináctého, Haloweenů apod... Název města Lakewood ne nepodobný letnímu táboru Crystal Lake, maska tak trochu mix Jasona, Mika Meyerse a Vřískotu a mýty opředený vrah utopený,nebo neutopený v jezeře. Kupodivu ale toto vše tak nějak sympaticky funguje a drží pohromadě. Původní 3* zvyšuju na 4 za povedený soundtrack (skvělý nápad MTV dát ke skladbám rovnou info o interpretovi a názvu) a za klasického nerda Noaha, jehož vysvětlování jak to ve slasherech chodí podtrhává chytlavá houslová melodie. ()

MikkiM20002

MTV mě teda hodně překvapilo, na seriál jsem se těšil od doby co byla jeho první informace na internetu. A jak vidím, tohle tady funguje. Seriál jsem doslova hltal. Solidní začátek s Bellou Thorne na jedničku, krve v úvodu je dost a prostě miluji když oběti dostávají textovky nebo vrah osobně volá. Herci jsou sice neznámý, ale dobře hrají, jediné dvě postavy které mi fakt vadili byla otravná Bex Taylor Klaus (Audrey Jensen), kterou vlastně přeopsadili, což mě teda naštvalo, ale co no.. a druhá postava byla Tom Maden (Jake Fitzgerald) ten mě neuvěřitelně vytáčel s chováním. Jinak hrozně jsem si oblíbil Carlson Young (Brooke Maddox)Celých deset dílů se něco děje, a můžete pátrat a vrat se hlavou kdo je vrah a kdo ne, a kdo má motiv, pár věcí se ale ještě nevyřešilo, ale čeká druhá série tak ať se máme na co těšit. Za mě teda 5* ()

Lambrija

Prvotní obavy rychle opadly a mne se ulevilo, že kultovní hororová série nebyla lacině zneužita a znehodnocena. Do posledních dílů není zcela zřejmé, kdo je vraždícím magorem, který mimochodem dokáže být fakt zle škodolibý. Naopak důvod jeho řádění a přesah minulosti pochopíte relativně brzy. Jde jen o to rozmotat ty správné nitky. Vedle toho jsou tu pochopitelně četné vztahové komplikace, aby byla uspokojena celá cílovka. Postavy a jejich charaktery jsou k mé spokojenosti dle nepsaných pravidel žánru zastoupeny snad všechny a ani jejich představitelé nezaslouží přílišnou kritiku. Ve druhé třetině děj krapet stagnuje, míra napětí ale zůstává. Otázek postupně vyvstává čím dál víc a množí se i vtipné komentáře. Finále mohlo být o něco divočejší. Asi nakonec nejsem tak náročný divák - drobné nedostatky odpouštím, dokonce i propagování obsažených skladeb, a těším se na druhou sérii, snad i bez Cravenova dohledu dokáží udržet nastavenou laťku a snad ji mí oblíbenci přežijí. ()

Svorli

Popravdě jsem se seriálového "Vřískota" bál od chvíle, co jsem viděl pár obrázku z natáčení. Bál jsem se, že se z toho stane patlanina obřích rozměrů. Že to bude nuda s naprosto imbecilním obsazením, nelogickým scénářem a nepropracovaným příběhem. A jsem hrozně rád, že jsem se mýlil. Z této série se vyklubalo příjemné překvapení. Příběh je vcelku zajímavý a poutavý. Styl vražd (useknutí hlavy, rozříznutí chlapec na židli, naseknutí kosou) je výborně zpracován. Atmosféra se drží po většinu dílů. A pak je tu můj naprostý favorit Noah a jeho vtipný nadhled a rozbor jako u Willa Grahama. Když to shrnu, když nesrovnáváte seriál s filmem, dostal by možná ještě víc. Ale za lehké odbočení od série odeberu jednu hvězdu. Jinak je to podle mě výborné. ()

Bassko

Vreskot z 96 patrí k mojim srdcovkám, zvyšné diely nestáli za veľa, ale tento nový seriálový kabát sa mi zatiaľ páči. Zaujímavý dej a množstvo originálnych nápadov (niektoré však trochu nelogické a ťažko splniteľné) Najviac čo môžem vytknúť je hrozná hlavná postava Emmy, ktorú stvárnila Willa Fitzgerald. Je nezaujímavá, hysterická, hlúpa a celkovo nezapadá do toho konceptu. ()

LeerdamerSK

Prvá séria bola super, zaujímavá zápletka a do poslednej chvíle sa ani nevedelo kto je vrah. Druhá séria bohužiaľ sklamala na plnej čiare, nepriniesla nič nové, z hlavnej hrdinky sa stala otravná krava a od začiatku sa dalo tušiť že kto je vrah. 1. séria 85%, 2. séria 40%.... Som zvedavý čo prinesie tretia séria, snáď to bude aj posledná. ()

sun.eagle

Hlavní hrdinku bych s chutí přeříz a nůž bych k tomu nepotřeboval, ale jinak jde o docela plnohodnotnou debilitu. Nevím jestli byl záměr tvůrců vzít si na paškál klasické klišé o totální vypatlanosti postav ve slasherech ale spíš ne a je to prostě tak pitomé až mě svrbí ruka. Tak třeba tam dojde už ke třetí vraždě studentky, ale všichni na škole nejvíc řeší to že někdo zveřejní hanbaté video jedné z postav a do toho kecy typu "že se nestydí, já být jí tak se přihlásím na jinou školu. "WTF?Jakože jo, ty vole půjdu na jinou školu, tam sice někdo zabil během tří dnů už pět studentů ale zas tam nemáš zmršenou pověst tím že tvůj první sex který trval tři minuty viděli všichni. ()

Duffman 97

Musím uznat že i přes značnou skepsy mě seriálová verze mojí hororové srdcovky nezklamala.S filmem moc srovnávat nelze jelikož jde o nový příběh s novými postavami bez jakékoliv návaznosti na filmy.Což beru jako velké plus. ()

anicca

Normálna, klasická, podívaná pre tínedžerov...Nič extra, dobre, nič extra iritujúce. Herecké výkony priemerné, situácie predvídateľné. "Odmaskovanie" v prvej sérii prekvapivé. Dosť nechutné scény. Veľmi pekná Carlson Young aka Brooke, inak ma na vzhľad nikto až tak neoslnil, ale o to nejde, všakže... ()

fuskoric

Na výbornú prvú sériu zbytočne nadväzuje o dosť slabšia druhá, ktorá s pribúdajúcimi časťami stráca dych. Príjemní herci. Stojí za pozretie. Fanúšikom žánru odporúčam. ()

Wes Craven (1939-2015)

Wes Craven (1939-2015)

31.08.2015

Sin City jako televizní seriál?

Sin City jako televizní seriál?

03.12.2013

Televize je na vzestupu a v mnoha ohledech šlape na paty filmovému průmyslu. Uvědomilo si to už několik velkých hollywoodských společností. Další z nich je The Weinstein Company. Bratři Bob a Harvey… (více)