HanSS

Celých 112 minut v kinosále jsem litoval, že jsem si před začátkem neodskočil na velkou, protože jsem se málem však vy víte co. I můj hrdinný bratr co seděl vedle mne měl co dělat aby obsah svých střev bezpečně udržel tam kde má být ( byl to od něho vskutku heroický výkon). Podobných hororu jsem shlédl již pěkných par desítek ale žádný se nemůže pyšnit tak hutnou atmosférou, neboť ta je zde přímo kulervoucí. Vše působí strašně autenticky. Jak režisér tak herci zde odvedli opravdu kus práce. Film vás chytí hned po uvodních titulcích a jen tak vás nepustí. Ještě bych vám chtěl poradit ať si před shlédnutím ostříháte nechty. Ušetříte si pozdější komplikace ()

RomanBond007

Osobne si myslím, že to bol skvelý horor. Vedel udržať napätie a atmosféru, scény boli reálne a z bábiky išiel naozaj strach!!! Zároveň si ale myslím, že 81% je dosť, stačilo by aj 74% a tak. James Wan nesklamal a natočil ďalší skvelý horor. Mať tak 8 rokov, posral by som sa a v živote by som už nezaspal :D!!! 85%!!! ()

Kassandra

Předsevzetí: Už nikdy nebudu kombinovat společnost svých bratrů, alkohol a horor, protože dnešní zážitek si budu velmi dlouho pamatovat. Nejen, že to byl typ filmu, při jehož sledování jsem se strachy málem houpala na stropě a k jeho sledování jsem si vybrala všední den, takže zítra budu vypadat jako panda, ale bratr mi v půlce filmu oznámil, že je film podle skutečné události (začátek jsem totiž prošvihla). Navíc jsem kromě lekacích scén způsobujících infarkt musela snášet nenadálé šťouchance do žeber právě v okamžicích, kdy jsem byla na pokraji nervového zhroucení, což člověku dvakrát nepřidá. Sečteno a podtrženo, po dnešní zkušenosti asi chvíli potrvá, než se zase osmělím pustit si horor... ()

A.s.t.o.r.

Nuda, občas trošku hrkačka, ale vysloveně člověk musí být sám a koukat na to nejlíp o půlnoci a nejlíp na hřbitově, aby se hororu bááál ;) stále nechápu, jak tomu stoupá tak hodnocení v žebříčku, asi jedině, že něco takového se stalo podle skutečné události... ale opravdu něco takového se nestalo, od skutečné události to má docela hoooodně daleko.... ušmudlaný tři hvězdičky ;o) ()

bonovox

Tak toto sa podarilo, skvelá atmosféra, zimomriavky som mal takmer stále. Herci taktiež hrajú presvedčivo. Skutočne sa jedná o jeden z najlepších filmoch z touto tématikou. ()

Merenre

Jak už to u těchto hororů často bývá, výborný rozjezd, ale mizerný dojezd. Tentokrát ale alespon první dvě třetiny opravdu stály za to. ()

aannemer

Těžko hledám něco, co bych tomuto snímku vytknul. Výběr herců se zdařil, lekaček přiměřeně, hustá atmosféra prakticky od začátku bez zbytečného uvádění do děje. K tomu skvělá hudba, která dokonale podmalovávala dění na obrazovce. Byl to zkrátka pořádnej záhul na mou padesátiletou krajinu srdeční. A fakt mi nevadilo, že většinu z toho už jsem někde x-krát viděl. ()

BoKo_CzT

Je pekné vedieť, že keď náhodou príde človek o zamestnanie, tak existuje množstvo originálnych nových profesií :-) . Ale vážne, po dlhšom čase som videl moderný horor, ktorý nebol točený z ruky ála Blair Witch, ani nebol o rezaní a potokoch krve a podobal sa tak na starú dobrú hororovú školu. K štyrom hviezdam však ešte niečo chýba. Len neviem, prečo mi hodiny zrazu zastanú vždy 3:07 sakra. ()

andrea181

Kdyby šlo dát víc než 5* , tak je to určitě horor , který si to zaslouží..... V kině jsem měla celý film husí kůži...na konci jsem se rozbrečela, protože to byly nervy :) stačí si na film vzpomenout a už mám strach .... Scéna s tleskáním....mě asi vyděsila nejvíc. Prostě bomba, ideální film když se rádi bojíte , tak jako já :) Bezkonkurenční ! ()

Desmond04

Excelentní záležitost. Přímo se rozplývám nad výběrem herců, protože film, kde mi je každá postava nesmírně sympatická až tak, že se modlím, aby se nikomu nic nestalo, jsem už dlouho nezažil. Atmosféra tak hutná že by se dala krájet, stylové vymítání se sexy znějící latinou :D a to mrazení v zádech, to je prostě bomba. Klobouček dolů, tohle se opravdu povedlo. btw. Po dnešku nesnášim tleskací schovku! ()

Sentinel

Duchařinu už asi líp natočit nejde. Problém je v tom, že lekačky velmi rychle ztrácejí efekt a narozdíl od třeba Těch druhých tomuhle filmu chybí hutnější atmosféra. Přesto nenudí a je o chloupek lepší než Sinister, takže nakonec těsné 4* ()

marekspanel

Nejlepší horor posledních let a možná ještě dál. Nikdo nečekal, že s tak klasickým příběhem dokáže režisér vytvořit něco tak kvalitního, stylového a hlavně doslova absolutně strašidelného. Využívá k tomu skvělé kamery, výborných a sympatických herců, samotného domu a doby, kdy se příběh stal a samozřejmě jak je u Wana zvykem i hudby, která drásá nervy šíleným způsobem! I tempo je vynikající, žádných 45 min okecávaček a pak se začne něco dít, tady to začne dá se říct hned, ale pěkně krásně vzestupně, a každou další situací napětí a hrůza graduje. Hodně zajímavé je propojení příběhu Warrenových, jejichž nástup na scénu jsem uvítal ve smyslu, že jsem si konečně mohl trochu oddechnout od toho intenzivního napětí a strachu. Scéna s taháním za nohu a "něco je za dvěřmi" ahh bože! tak jednoduché věci jsou právě ty nejhorší, vč. tleskací hry a opět klasického sklepa. Kdyby to vzal pod palec kdokoli jiný, budou z toho jen obyčejné kýčovité prvky. Takže klobouk dolů pane Wane!! Doporučuju zkouknout rozhovory s reálnými postavami, pokud máte origo, celá rodina ještě žije a když ta matka nakonec řekne, že ten film zřejmě nebude ochotná nikdy vidět, jako že nikdy nebude moct už do toho domu vstoupit..to vám na lehkém spánku po noční projekci určitě nepřidá! :D Ale za to jeden z mála hororů, který je opravdu podle skutečnosti a sama Lorraine Warrenová, která tam taky vypovídá řekla, že ten film byl naprosto přesný, tak jak se to stalo!! No to mě po*er! :O ()

Mayleth

tento film u mňa prebil aj zážitok z Kruhu a to už je dosť, čo povedať. videla som dosť filmov s podobnou tématikou, ale pri tomto som sedela jak päť peňazí a zírala na obrazovku a ani som sa nepohla od strachu. neoriginálna myšlienka, ale originálne a majstrovsky spracovaná. proste zážitok jak prasa a to sa počíta :) 5/5 ()

FIorian

Názor, že existuje jen hmota a to co můžeme vidět, přisuzuji k absenci zkušenosti. Na vlastní kůži zažít něco podobného jak účastníci tohoto filmu dle skutečných událostí bych rozhodně ale nechtěl. Aneb koupit si levně dům s pestrou minulostí, bez zjištění bližších okolností vám zajistí opak klidného spánku a dlouhověkosti. Pokud ovšem nenatrefíte na zkušené vymetače a pokud to, co má být vymeteno, není nad jejich síly. Krásně stupňované napětí, ne příliš zbytečných morbidností a autentičnost vás udrží celou dobu v napětí a ochrání vás před koupi nemovitosti s něčím v pytli. ()

Jack_F.

Hrozně těžko se mi to hodnotí. Na jednu stranu to rozhodně patří k těm lepším hororům, na druhou stranu pro diváka, který už má občanku skoro deset let, který už viděl řádku hororů a bohužel ke kurvení prožitku i parodií na horory...no pro takového diváka, který si myslí, že už viděl tak říkajc fšecko...tak pro toho to bude jen směsice symbolů jiných hororů a povězmě si popravdě, že to není rozhodně nic nového a defakto 99% lekaček jsem zcela čekal. Na druhou stranu po přečtení komentářů si asi konečně pustím REC, protože jsem už dlouho neviděl horor, u kterého bych si řekl proboha už dost! Tohle opravdu není ten případ a jedna neklidná noc po projekci je prd. Pořád pro mě top vymítačka je V moci ďábla. ()

Ironhead

Moc ten megauspech zrovna tohohle hororu nechapu. Neni to uplna sracka, ale ani mi to neprislo nicim zvlastni, zajimavy, novy nebo jiny... nez to, co uz tu bylo predtim mnohokrate... lekacky jsou celkem povedene a jako i jinde tu plati, ze nejvetsi napeti a strach tvori nevidene, to co si jen predstavujeme... naopak jakmile dojde na primou konfrontaci se zlem a je neco uz explicitne zobrazeneho, tak to zacne casto pusobit az B-ckove komicky... ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění