bazmat

Ale jo, děsivé to bylo hezky, lekačky očekávané, ale fajn Jenže to už tady přece bylo tolikrát, že bych si myslel, že scénáře generuje nějaký freeware počítačový program. Navíc, proč sakra lidi ve filmu podle "skutečné" události jednají tak neskutečně (i když tady musím uznat, že tentokrát se aspoň zkraje snažili to jednání trochu zdůvodnit). Závěrem bych doporučil příště stáhnout placenou verzi generátoru scénářů, která umí generovat i závěry, protože z toho konce jsem měl pocit, že někdo ztratil aspoň jeden filmový kotouč. ()

Taarg

Film, u kterého se nebudete bát. Není totiž natočený jako horor, ale jako pseudodokument. V tomto případě jde jednznačně o velké plus, protože v samotném příběhu není nic nového a vlastně ani zajímavého. Prostě jenom duchařina... Styl natočení ale snímku přidává příjemnou auru. ()

retrix

K filmům tohoto typu jsem skeptický. Většinou jde o skřípání a otevírání dveří či skříní, bouchání a klepání, nějaké to "kuk na strejdu" a pod. To všechno také tento film obsahoval. Musím ale uznat, že mě mile překvapil. Neočekával jsem až takové napětí, ale tady je nabízeno plnou hrstí. Začátek trochu sráží ty klasické hlouposti - "tuky tuk na vrátka, otevřete kuřátka", a kuřátka samozřejmě v noci otevřou, aniž by se zeptali, kdopak nám to buší na vrátka. A ta klasika se sirkami do sklepa, to už by si filmaři mohli odpustit. I my doma jsme v 70 letech znali, co je to baterka, a také ji tam ve filmu později používali. Je toho více, ale přesto je film natočený nadprůměrně a nadprůměrně se i děj rozvíjí až k úplnému závěru. I když nutno podoknout, že rozhřešení bylo takové nějaké snadné a režírer spíše kladl důraz na efekt než na podstatu děje, který vymodeloval. ()

Mathyen

bojim bojim... tenhle horor jsem hodně dlouho okládal, ale to vaše hodnocení mi nedalo ( ikdyž na něj zpravidla nedávám, páč je zavádějící, no v tomto případě hlas lidu, hlas pravdivý)... a zklamán jsem tedy nebyl, svědky jsou moje po loket okousané nehty. Takhle hutná a mrazivá atmosféra konečně (podle) "skutečného" příběhu film katapultují do hrůzostrašných výšek. Wanův dvorní herec Wylzn je frajer, takhle po ránu si klidně vymýtat, ccc ... skvělá prácička řemesla a puntík k dobru na mých trenkách, když jsem se dvě noci po sobě vzbudil ve 3:15 . ..asi máme ducha... jaký bylo číslo na ně? ta paní podle wikipédije ještě žije, tak by snad mohla skáknout, bo sem podělanej jak tílko neurotika vod hořčice :/ 10/10 ()

Tomasson93

Tleskám! Wan nezklamal, opět potvrdil pozici mistra svého řemesla! Je velká škoda, že s točením hororů končí, protože mám pocit, že za poslední roky je opravdu jediným, kdo je umí točit, kdo dokáže diváka pořádně postrašit a udržet v napětí od začátku do konce. Těším se na letošní Insidious 2 a jsem velmi zvědav, co udělá se serií fast n furious. Zbytečné psát, že si Conjuring nezaslouží nic jiného než jasných 5* ()

O_Peki

Tak už je to tak. James Wan mě naučil milovat duchařiny. Stokrát omleté téma bubáků a "příběhů podle skutečné události", které mě odjakživa nechávalo naprosto klidným povýšil pan režisér svými posledními kusy mezi moje favority. Holt kdo umí ten umí. ()

ButchCB

Těšil jsem se na tento film a výsledný efekt nedostál natěšení. Ano, zpracování kvalitní, dobová atmosféra 70tých let perfektní, nicméně, vše jsem ve filmu předpokládal, nic nepřekvapilo a od půlky filmu jsem tak nějak pociťoval v sobě něco, co mi říkalo, že se koukám na duchařský díl Akta X ze 70tých let. Nicméně 3 a 1/2 hvězdy dávám jen proto, že jsem dva dny před resp. 4 dny před shlédl REC resp. REC2 a mohl jsem porovnávat. ()

jigsaw44

Amityville, 3:15 zomrieš,.. toto sú predchodci tohto filmu. Pravdaže sa jedná o film ktorý, ktorý ako jeden z mála (snád jediný) čerpá zo skutočnej udalosti prekliateho domu. Proste stará historka, ktorú niekto oprášil a dal do zase nového "kabátu", tak aby posobila čo najrealistickejšie, pridal do toho pár nových psychologických lakačiel typu: živá bábika, obesené dievčatko a niekto otvára dvere, ale nikto tam nie je. A tak sa zrodil film: V zajetí démonů. Postavy sú menej sympatickejšie, čo je vo svojej podstate lepšie, pretože to posobí vieruhodnejšie. Ideálny je tento film pre nenáročného diváka ()

Ruadek

Po dobrých deseti letech jsem shlédl film, u něhož jsem měl husí kůži po celém těle. Tento efekt způsobil nijak originální ale NAPROSTO MISTROVSKY natočený film. A že se tu šlape na plyn už od samého začátku a nepustí se z důrazu až pět minut před koncem. Horor, který nic příliš nevysvysvětluje, nepopisuje a nehraje si půl hodiny na šťastnou sympatickou rodinu než se ozve první divný zvuk. Hra je rozehrána prakticky ihned a straší se poctivě, přestože za pomoci osvědčených metod strašení. Všechny scény mají geniální načasování a kameru, výborný střih a přesně sednoucí zvukovou stopu, která je u tohoto žánru jedním z nejdůležitějších faktorů. Já smekám před pánem, který se tu zjevil díky SAW a postupně se přeorientoval na poctivé duchařiny. Momentálně v tomto žánru totiž nemá konkurenci. ***** ()

Carnosaurus

James nastavil ruku plnou zatuchlé vaty, která smrděla omletou nudou, ale hned jak jsem ochutnal, začal jsem zobat. A zobal jsem všechny ty sympatické postavy, děsivé duchy, parádní atmosféru a když mi papuli ovanul závan Evil Deadu, tak jsem měl pro pět hvězdiček uděláno. ()

kalysta

Nemám rád horory, kde figurují strašidelné domy, duchařské příběhy mě nebaví, jsou stokrát omleté, nemůže v nich být nic nového a překvapivého. A pak si přijde nějaký pan Wan a přinutí mě změnit názor. Conjuring je, dle mého, nejlepší film z uvedeného ranku, navíc i jeden z nejlepších hororů posledních let. ()

punco

Strihačom traileru k tomuto filmu vy som dal po facke, keďže v ňom ukázali (!!!!) všetko strašidelné. Nechápem prečo to tak bolo ale čo už. Ďalšia škoda že po každej hustej scénke prišlo až prisilné odľahčenie, čo sa pri Sinister neudialo ani raz a atmosféra hustla. Po druhom vzhliadnutí som sa nudil ešte viac, čiže jediné bodíky tu u mňa dostáva Wan za niekoľko skvelých bezstrihoviek, sympatické obsadenie a scénka s bábikou (zrejme Wanova ďalšia drevená milenka ). ()

belinko

Úžasne spracované, pre mňa TOP horor minulého roka. Herecké obsadenie i scenár je na 1*. Nápad i réžia - to je na dve 1*! Jediné, čo by som filmu vytkol je nie moc pravdivé spracovanie, resp. líšiace sa v porovnaní so skutočnými udalosťami, no - chválim prácu režiséra - lebo ako film začne, takým tempom sa uberá celé (takmer) dve hodiny až do záverečných titulkov. Nenormálna jazda plná lakačiek a nápadov (schovej se a tleskni... fuj!)... :) 5* ()

Maraboy

Tak váhám jestli 3/5* nebo 4/5* ono to tak hopsá nahoru a dolů , už od začátku jsem měl pocit jako bych to někde viděl, posedlá panenka je dost podobná z filmu http://www.csfd.cz/film/220745-zlovestne-ticho/ . Z prvu jsem si myslel že se opravdu koukám opět na nějakou cover verzi http://www.csfd.cz/film/174239-3-15-zemres/ . Je pravda že u všech těchto případů manželé Warrenovy osobně byly. Nicméně film má celkem skvělou atmosféru že se mě občas postavili chlupy až na prdeli. Trošku mě sklamalo zjevovaní se těchto entit v polovině filmu,sice se občas leknete ale člověk se spíše bojí více toho co nevidí než-li naopak . Ztvárněný démon ženy se opravdu hodně podobá posedlé dívce z filmu http://www.csfd.cz/film/3190-vymitac-dabla/ . No závěrečná scéna mě trošku zklamala jelikož mě přišla až moc přeplácaná,nevím co se opravdu stalo,ale tohle už mě přišlo moc a ty ptáci přesněji vrány nalétavajíc do baráku, chvílema připomínaly snímek http://www.csfd.cz/film/4352-ptaci/ od Hitchcocka. No když to shrnu pro a proti tak dám 3/5 ale lepší 3+ blíže ke 4. Stojí za shlédnutí . ()

Leyla

V rámci zánrů a k tomu jak v dnešní době se špatně shání kvalitní horor, si Conjuring pětku rozhodně zaslouží. ()

HanSS

Celých 112 minut v kinosále jsem litoval, že jsem si před začátkem neodskočil na velkou, protože jsem se málem však vy víte co. I můj hrdinný bratr co seděl vedle mne měl co dělat aby obsah svých střev bezpečně udržel tam kde má být ( byl to od něho vskutku heroický výkon). Podobných hororu jsem shlédl již pěkných par desítek ale žádný se nemůže pyšnit tak hutnou atmosférou, neboť ta je zde přímo kulervoucí. Vše působí strašně autenticky. Jak režisér tak herci zde odvedli opravdu kus práce. Film vás chytí hned po uvodních titulcích a jen tak vás nepustí. Ještě bych vám chtěl poradit ať si před shlédnutím ostříháte nechty. Ušetříte si pozdější komplikace ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění