Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

Regeindy

Osobně si myslím, že tímto Anthony a Joe Russových hodili laťku akčních scén hodně, ale fakt hodně vysoko. Za to klobouk dolu. Chris Evans to v roli skautíka taky nemá jednoduché, aby nevyzněl trapně, a zvládá to výborně. Samuel L. Jackson dostal trošku víc prostoru a byla z toho jedna z nejsilnějších scén filmu. Co mi vadilo, byl trošku nemasný neslaný Redford, který měl možnost herecky excelovat a přitom byl naprosto nevýrazný, asi tak jak Winter Soldier za kterého všechno odřel kaskadér a klučina mě po odhození masky taky moc nepřesvědčil. Naopak mě příjemně potěšil přírůstek do party Falcon. 4 hvězdy tedy za skvěle natočenou akční komixovku, které vévodí Kapitán a Black Widow. (Po prostřídání všech možných líčení a úpravy vlasů pevně doufám, že uznají, že její nejvíc sexi look byl přece jenom ten první z Iron mana 2) ()

Iron_Man

Přijde mi to po Bourneovsku, čož vlastně není špatně, nicméně mi tam chybí ten poslední jeb. Je to o třídu výš než první díl, možná o 2, ale pořád tomu něco chybí. Akce je super, humoru moc nebylo což ani tak nevadí, ale myslím, že Marvel mohl přitlačit víc na pilu. ()

BStone

Taková klasická,víceméně povedená dvojka... Najde se pořádný padouch,přidá se na akci i tempu a pokud je to podpořeno i docela dobrým scénářem,pokračování je na světě. Jednička byla zajímavější,tohle je jen slušné a poměrně povedené pokračování v zavedeném stylu akce-armáda-hrdinství-vlastenectví-shit.... 50% ()

malej.malej

pro mě osobně za všech 5 hvězd a klidně bych přidal i nějaké ty pruhy...druhý kapitán je o hodně rychlejší a nabitější...asi to je dobou, ve které teď žije... ()

Modano

Akčnější než jednička, to rozhodně. Ovšem jsi nejsem moc jistý, jestli je Winter Soldier lepší, a moc nechápu proč se tomu vůbec Winter Soldier říká, když tam dohromady byl tak půl hodiny. Nebo se mi to jen zdálo ? A Rober Redford byl až moc okatý "zloduch".Každopádně, co se týče technických věcí je to dobře zpracované, lépe než jednička, ale jako i u ní dávám ****. ()

Yellow23 odpad!

Po scénach v tomto filme som už videla asi všetko. Objavujú sa tu typické americké scény, ako napr. záchrana na poslednú chvíľu, nekonečný zásobník,.... Nepochopím ako tento film mohol dosiahnuť 81%. U mňa má -10%. Hl. hrdina má štít asi 0,5m x 0,5m a nie, že by mu strieľali na úplne odhalené nohy, ale samozrejme strieľajú do jedinej krytej časti - do štítu. V polovici to bola taká nuda, že som si vypla titulky. Gratulujem tvorcom - takúto blbosť som nevidela od 6.7. 2013, ďakujem za oživenie pamäti, vidieť film takéhoto môjho hodnotenia. ()

mpet

Další skvělá pecka ze série superhrdinů od Marvela. Oproti prvnímu kapitánovy je více akční a hlavně více seriózní a vážnější. Zápletka je sice občas trochu zmatená, ale vše je to vynahrazeno úžasnými akčními scénami a skvělými efekty. Doufám, že další filmy z Marvelovské série si udrží podobnou úroveň a už se jich nemůžu dočkat. ()

Onanista

Tak na tohle sem se těšil od shlédnutí jedničky? Je to hrozně dlouhá nuda. Prakticky nic se tam pořád neděje a furt se jen pálí ze sapasů nebo minigunů který nosej týpci u pasu nebo v autě místo airbagu. Vintr voják je sympatickej záporák, ale myslím si že kdyby do děje pořádně zanesli jeho vznik a třeba něco jako výcvik, bylo by to fajn, ale takhle je to jen další přitroublej záporák. Docela mě tenhle biják zklamal, promarněný dvě hodiny. Tři hvězdy jen za to že je to oblíbený komiks. ()

BranuliQ

Už dávno som nedal žiadnemu komiksovému filmu takých jednoznačných 5*. Dôvod je prostý. Takto si totiž predstavujem poriadne akčný komiks s množstvom pästných súbojov, prestrelok či celkom solídnymi trikmi. Naozaj veľmi dobrá práca bratov Russovcov, ktorí vylepšili dosť mizernú prvú časť a to na nepoznanie. Som veľmi spokojný a dúfam, že ďalšie "marvelovky" budú aspoň také dobré ako toto. ()

Final

Návrat Kapitána Ameriky sebou přináší i jistou podezřívavost, jestli první avenger zasazený do přítomnosti přinese něco nového. A ono to vypadá, že ne. Druhý Kapitán Amerika bezesporu přináší akční nářez, na který jsme už u Marvela zvyklí. Bohužel sází až příliš na akci a příběh tak odsunuje na vedlejší kolej, která má pouze funkci křoví. Co hůř, Black Widow vypadá opravdu strašně oproti předchozím dílům a určitě to není kvůli tomu, že by se zapomněla namalovat. Sázka na kapitánovy emoce taktéž nepřinesla překvapení, které by mě přimělo nevěřícně hledět na film až do samotného konce. Absence Rudé lebky je sice poněkud logická, nicméně, jeho přítomnost bych uvítal mnohem raději, než vědátora, který mi už v prvním díle lezl vyloženě na nervy. A tady tomu samozřejmě nebylo jinak. Oproti jedničce je tohle poněkud zklamání. Příběh nikoho nikam neposunuje a novinky celého filmu by se dali s přehledem narvat do 15 minut a ještě by zbylo na muchlovačku s Black Widow. Takže ve výsledku je druhý Kapitán Amerika pouze akce, na kterou se sice dobře dívá, ale žádný zajímavý zvrat rozhodně nečekejte. ()

m.a.t.a.

Pěkná podívaná. Jen nechápu český překlad názvu - Captain America: Návrat prvního Avengera. V originále se píše něco jiného. ()

Zakarija

Začnu srovnáním s prvním dílem. Ano, určitě lepší, jedničku už si vůbec nevybavím. Má sice pomalejší rozjezd, ale že bych se u toho moc vrněla (nudou) se říci nedá. Navnadil mě seriál Marvels Agents of S.H.I.E.L.D., takže jsem jela víceméně pořád na vlně:). Chris je tady sympatičtější, Scarlett to oživila, jen ten záporák nebyl moc charismatický, ale co už, ty jsou málokde. ()

dannypajinky

oněco lepší než první , současnost tomu prospěla ovšem stále už zmíněno sterilní to jest. už to je podobné Marvelu ale zlatý THOR oproti tomu to prostě CA je jen film na doplnění party v AVENGERS nemužu si pomoct 63% ()

r3musko

z partie avengerov je najväčší frajer iron man a hulk. v čase uhorkovej sezóny, keď je ďalší iron man v nedohľadne a avengers sú ďaleko, som pozrel toto. lepšie ako thor a horšie ako vyššie spomínané, ale aj napriek tomu sa na to dá pozerať. ()

jakubesd1

Capitán America v súčastnosti mi trochu zavadzia . V Avangeroch je dobrý neviem prečo tam to sedí , ale keď sa pozrieme nato iba ako na Capitána Ameriku ktorý je len s BLACK WIDOW a jedným výpomocným superhrdinom v podaní A.Macieho tak to bola fraška .Neprišlo mi to ideálne. ()

RonnieR

Ak Shield a Hydra je podľa autorov filmu parafráza na militantnosť a agresiu strýčka Sama, tak klobúk dolu pred nimi a hneď dám plnú paľbu! 77%. ()

cekatesmrt

film po celkové stránce dobrý , proto také dávám 3 hvězdičky . Chápu že se tady tyto filmy točí kvůli těm lidem co nechtějí moc v kině přemýšlet a jdou tam jen proto aby si pak mohli povídat o tom jak to auto nádherně vybouchlo a že to bylo " krutý " . Ale já na tady toto nejsem . Na první zfilmovaný Avangers z roku 2012 to prostě nemá a to jsem právě něco podobné čekal, že se mě hrdinovou otevřou ,poznám pořádně jejich charaktery , že tam bude dobrá zápletka ( tu v tom filmu jsem poznal asi po 30 min a bylo mě jasné jak to dopadne ) . Prostě já si osobně myslím že tyto filmu mají navíc ,ale americké společnosti se bojí je točit tak jak se natočil první Avangers , neboť divácky nedopadl právě dobře ,i když to byl za posledních 5 let nejlépe zfilmovaný komiks . A to počítám i s Batmanem ( protože ten poslední byla "sr*č*a ) :) Ale jak říkám kdo má rád bezduchou akci ,sem tam nějakou tu slzu , jednoduchý scénář a plno zničených Chevroletů ( doma mám taky jednoho a bylo mě jich celkem líto ) , tak je to pro něj to pravé :) ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018