poster

Ripper Street (TV seriál)

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2012 - 2016, 39 h 30 min (Minutáž: 60 min)

Hrají:

Matthew Macfadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg, MyAnna Buring, David Wilmot, Charlene McKenna, David Dawson, Clive Russell, Amanda Hale, Gillian Saker, Peter Ferdinando, Anton Lesser, Steven Robertson, Mark Dexter, Geoff Bell, Joseph Gilgun, Hugh O'Conor, Michael Smiley, Paul McGann, Ian McElhinney, Emma Rigby, Jamie Sives, Michael McElhatton, Iain Glen, Julian Firth, Damien Molony, Charlie Murphy, Morgan C. Jones, Paul Kaye, Gina Bellman, Ferdinand Kingsley, Paul Ready, Michael Marcus, Luke Allen-Gale, Joseph Mawle, Lucy Cohu, Callum Turner, Scott Handy, Alfie Stewart, Branislav Martinák, Rod Hallett, Amber Jean Rowan, Peter Sullivan, Stanley Townsend, Emily Taaffe, Emma Griffiths Malin, Laura Haddock, Lalor Roddy, Dermot Magennis, Oliver Cotton, Kunjue Li, Georgina Rich, Joel Gillman, Anthony Morris, Josh O'Connor, Andy Kellegher, Melissa Maria Carton, Peter Robbie, Matthew Lewis, David Threlfall, Killian Scott, Izzy Meikle-Small, Anna Koval, Jonas Armstrong, Kristian Nairn, Patrick Baladi, Penny Downie, Stuart Bunce, Dave Legeno, Sam Hazeldine, Edoardo Ballerini, Shauna Macdonald, David Oakes, Ruta Gedmintas, Frank Harper, Nicholas Woodeson, Tom Brooke, Neve McIntosh, David Murray, James Wilby, Martin McCann, Belinda Stewart-Wilson, Andrew Tiernan, David Costabile, Keith Skinner, Lydia Wilson, Louise Brealey, Francis Magee, Charlie Creed-Miles, Jason Manford, Philip Arditti, Dean-Charles Chapman, Charles Edwards, Martin Compston, Peter McDonald, Elliot Levey, Robert Render, Ian Gelder, Mark Coney, Derek Reid, David Verrey, Aidan Crowe, Steve Wilson, Michael Grennell, Oddie Braddell, Ciaran O'Grady, Michael Liebmann, Patrick J Molloy, Robert Goodman, Paul Kennedy, Garry Mountaine, Haydn Gwynne, Tomasz Oplawski, Robert MacDomhnail, Paul Kealyn, Simon Coury, Martin White, Gary Murphy, Michael James Ford, Damien Devaney, Rebecca Grimes, Sonya Cassidy, Jamie Ballard, Charley Palmer Rothwell, Jon Øigarden, Dylan Smith, Owen Teale, David Warner, Guy Williams, Noni Stapleton, Jassa Ahluwalia, Jonathan Barnwell, Steven Hartley, Malcolm Adams, Julian Bleach, Jennifer Aries, Ellie Haddington, Imogen Bain, Eddie Jackson, Maeve Dermody, Gerry O'Brien, Simon Gregor, Derek Riddell, Linal Haft, Leanne Best, Sophia La Porta, Daniel Cerqueira, Graham Parrington, John Heffernan, Alexander Cobb, Lynn Rafferty, Rupert Procter, Bradley Hall, Kirsty Oswald, Ian Pirie, Clare Foster, Hazel Doupe

Producenti:

Stephen Smallwood

Střih:

Iain Erskine

Scénografie:

Mark Geraghty

Kostýmy:

Leonie Prendergast
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • July
  ****

  První díl byl i navzdory několika "deus ex machina" skokům na velmi dobré 4*, a to jak díky atmosféře, tak i hereckým výkonům, prostředí, hudbě, příběhu... Následující díly bych hodnotila různě buď na nadprůměrné 3* nebo slabší 4* až čisté 4*. Víceméně se shoduji s hlavními body kritiky zmiňovanými zde (sem tam nelogičnosti v příběhu i chování postav, Jackson občas úplně jako CSI expert), ovšem pořád se jedná o velice nadprůměrný skvělý seriál s pěkně zpracovaným prostředím a sympatickými, dobře napsanými postavami, jehož druhé série se nemohu dočkat.(23.3.2013)

 • evulienka3
  *****

  Nádherný seriál, ktorý má všetko to, čo by podľa mňa správny seriál mal mať. Vzťahy, napätie, tajomstvá a zaujímavý vývoj, dávajúci priestor pre uvažovanie a ďalší rozvoj jeho potenciálu. Hneď v počiatkoch ma očaril najmä vizuál a výprava odohrávajúca sa vo viktoriánskom Anglicku s krásnymi dobovými freskami danej éry. Najviac ma však fascinovalo to úžasné a veľmi premyslené zasadenie skutočných postáv a príbehov do deja, ktoré ešte viac podtrhávali jeho dobovú uveriteľnosť a veľmi zaujímavým spôsobom nám ukázali život, názory a postoje ľudí v danej dobe. Takže okrem kriminálnych zápletiek sa pre mňa stal aj štúdiou doby a ľudí, čo je hodnota, ktorú pri filmoch či seriáloch dokážem najviac oceniť.(7.5.2014)

 • Helo
  *****

  První epizoda přišla s parádní atmosférou a až hanebně zajímavou a originální zápletkou. Žel další díly už tak zajímavé případy nepřinesly a teprve až poslední dvě epizody první řady seriál navrací opět mezi špičku. Také potěší, že se na pozadí epizodních případů řeší i jiné dějové linky, které jsou však ale žel bohům v podstatě zmiňovány jen tak mimochodem a naplno se projeví jen v jim určených epizodách, což jsou převážně ty poslední dvě. Za co bych chtěl dále pochválit, je dobové vzezření, kdy není třeba milionu digitálních triků k navození toho správného pocitu, z čehož bych ještě nejvíce vychválil interiéry "chudších" budov, které mi nevím proč přišly nadmíru skutečné, ve srovnání s jinými filmy z této doby. Edit: Druhá řada od začátku až do konce naprosto parádní. Případy o hodně zajímavější, než v řadě první. Spousta dějových linek, které se protnou v závěrečném díle a k tomu parádní poslední čtvrt hodinka. Díky Amazonu za to, že koupil seriál a natočí třetí sérii, protože tady by mě konec hodně štval.(20.5.2014)

 • Tom_Lachtan
  *****

  . Série první: Hm, Rozparovačova štráse má výborné obsazení do výborných rolí, nejen u hlavního trojúhelníku postav policistů (konečně po dlouhé, dlouhé době funkční, originální a zábavná postava patologa), ale i u vedlejších. Charaktery jsou všeobecně v Ripper street fajn a dobře jsou zpracované i postavy ženské, které bývají velmi často v látkách z konce či přelomu devatenáctého století zpracovány dosti pitomě, zde fungují a působí silně, aniž by se k tomu museli uměle dostrkávat a využívat klišé (tedy pokud pominu zaměstnání bordelmamá). Jednotlivé případy jsou zábavné a nadepisodní linka v závěru pěkně graduje, jen by o ní mohlo být v prvních epizodách naznačeno více, neboť pronést dvě "tajuplné" věty o čemsi nepůsobí zrovna dobře a hlavně divák pochňápe okolnosti daleko dřív, než se vyjeví v ději seriálu. Bronn, Hodor a Mormont... Jejich přítomnost mě hodně potěšila (sakra, měl bych přestat tolik žrát Hru o Trůny). Série druhá: nářez od začátku do konce, který je silný v jednotlivých případech, hlavní linii i v osobních osudech jednotlivých postav. Edmund Reid hraný Matthewem Macfadyenem je sice stále občas křečovitý a jeho dušínovské a vizionářské promluvy působí občas nechtěně směšně, ale i jemu bude konečně dopřána v závěru kapka temných stránek. Pátá hvězdička zcela jasně přidána, neb to dobré v první řadě je ještě lepší a to co v ní dobré nebylo zcela pominulo, jeden z nejlepších televizních zážitků a nechápu, že BBC zatrhlo další díly.(2.9.2013)

 • Davies182
  ****

  Pilot: Co tahle skoro dokonalá atmosférická mňamka nutně potřebuje, je absence hudby. Díky tomu by možná několik hutných scén získalo úplně jiný nádech - spousta producentů a tvůrců si bohužel orchestrální audio složku představuje jako neoddělitenou součást veškerých krimi seriálů. Ale! Vzpomeňme třeba na úžasné The Wire, i když z úplně jiného kraje a časového období..! Překvapující je, že se za všech osm částí dočkáme zmínek o Jacku the Ripperovi jen velmi sporadicky, ale nerad bych předbíhal. Vzorová epizoda nicméně hovoří jasnou řečí.(5.1.2013)

 • - Ačkoliv BBC po druhé sérii zastavila další natáčení, seriál byl zvolen nejlepším pořadem na britských stanicích čtenáři populárního časopisu Radio Times. Hlasování se zúčastnilo více než 7 500 čtenářů, přičemž hlavní snahou bylo především to, aby BBC pokračovala v dalším natáčení. (helianto)

 • - Natáčanie seriálu prebiehalo v írskom Dubline. (Carol Pifková)

 • - V seriály je i pár nezrovnalostí, ako napríklad "priepasť" medzi epidémiou Dr. Johna Snowa, cholera, ktorá sa roznášala cez vodné pumpy, a leukotómiou činí až necelé storočie. Takisto i výraz Molly house sa vo viktoriánskej dobe stal už archaizmom a nebol skoro vôbec používaný. (Carol Pifková)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace