Ripper Street (TV seriál)

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2012–2016, 39 h 30 min (Minutáž: 58–130 min)

Matthew Macfadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg, MyAnna Buring, David Wilmot, Charlene McKenna, David Dawson, Clive Russell, Amanda Hale, Gillian Saker, Peter Ferdinando, Anton Lesser, Steven Robertson, Mark Dexter, Geoff Bell, Joseph Gilgun, Hugh O'Conor, Michael Smiley, Paul McGann, Ian McElhinney, Emma Rigby, Jamie Sives, Michael McElhatton, Iain Glen, Julian Firth, Damien Molony, Charlie Murphy, Morgan C. Jones, Paul Kaye, Gina Bellman, Ferdinand Kingsley, Paul Ready, Michael Marcus, Luke Allen-Gale, Joseph Mawle, Lucy Cohu, Callum Turner, Scott Handy, Alfie Stewart, Branislav Martinák, Rod Hallett, Amber Jean Rowan, Peter Sullivan, Stanley Townsend, Emily Taaffe, Emma Griffiths Malin, Laura Haddock, Lalor Roddy, Dermot Magennis, Oliver Cotton, Kunjue Li, Georgina Rich, Joel Gillman, Anthony Morris, Josh O'Connor, Andy Kellegher, Melissa Maria Carton, Peter Robbie, Matthew Lewis, David Threlfall, Killian Scott, Izzy Meikle-Small, Anna Koval, Jonas Armstrong, Kristian Nairn, Patrick Baladi, Penny Downie, Stuart Bunce, Dave Legeno, Sam Hazeldine, Edoardo Ballerini, Shauna Macdonald, David Oakes, Ruta Gedmintas, Frank Harper, Nicholas Woodeson, Tom Brooke, Neve McIntosh, David Murray, James Wilby, Martin McCann, Belinda Stewart-Wilson, Andrew Tiernan, David Costabile, Keith Skinner, Lydia Wilson, Louise Brealey, Francis Magee, Charlie Creed-Miles, Jason Manford, Philip Arditti, Dean-Charles Chapman, Charles Edwards, Martin Compston, Peter McDonald, Elliot Levey, Robert Render, Ian Gelder, Mark Coney, Derek Reid, David Verrey, Aidan Crowe, Steve Wilson, Michael Grennell, Oddie Braddell, Ciaran O'Grady, Michael Liebmann, Patrick J Molloy, Robert Goodman, Paul Kennedy, Garry Mountaine, Haydn Gwynne, Tomasz Oplawski, Robert MacDomhnail, Paul Kealyn, Simon Coury, Martin White, Gary Murphy, Michael James Ford, Damien Devaney, Rebecca Grimes, Sonya Cassidy, Jamie Ballard, Charley Palmer Rothwell, Jon Øigarden, Dylan Smith, Owen Teale, David Warner, Guy Williams, Noni Stapleton, Jassa Ahluwalia, Jonathan Barnwell, Steven Hartley, Malcolm Adams, Julian Bleach, Jennifer Aries, Ellie Haddington, Imogen Bain, Eddie Jackson, Maeve Dermody, Gerry O'Brien, Simon Gregor, Derek Riddell, Linal Haft, Leanne Best, Sophia La Porta, Daniel Cerqueira, Graham Parrington, John Heffernan, Alexander Cobb, Lynn Rafferty, Rupert Procter, Bradley Hall, Kirsty Oswald, Ian Pirie, Clare Foster, Hazel Doupe, Sam Gittins, Daniel Kendrick, Jack Bannon, Andrew Brooke, Julia Rosnowska, Jake Mann, Giacomo Mancini, Janice Byrne, Sean Duggan, Alicia Gerrard, Richard Goulding

I přes možná příliš rychlý začátek, kdy je divák rovnou hozen do víru událostí, je pilotní díl Ripper Street velice podařenou záležitostí. Atmosféra parádní a ústřední herecké trio patřičně charismatické, aby vás hned od prvního dílu mělo zaháčkované. Pilot - 90% Na téhle stylové krimi jsem se stala závislou velmi rychle a už se těším na další sérii. 1. série - 90% Druhá řada i přes pár maličko slabších dílů opět nabídla propracovaný příběh a ještě více nutila k zamyšlení nad onou tenkou hranicí mezi dobrem a zlem. Kam až může dobrý člověk bojující proti nespravedlnosti a násilí zajít, aniž by se dostal na stejnou úroveň jako ti, kterým se snaží postavit, zatímco obětuje tomuto boji s větrnými mlýny prakticky vše. V tomto ohledu je finále druhé série neuvěřitelně intenzivní. Obrovská škoda, že BBC kvůli menší sledovanosti seriál ruší, ale pořád je tu ještě naděje, že třetí série nakonec bude realizována jinou společností. Nezbývá než doufat. (Nakonec vše dobře dopadlo, Amazon seriál koupil.) 2. série - 90% Třetí řada měla náběh na nejlepší sezónu vůbec, ale pak se bohužel děj kvůli návratu k jisté starší zápletce poněkud rozmělnil, aby ovšem v závěru zase nabral grády a vše do sebe krásně zapadlo. 3. série - 90 % --- Nejoblíbenější postava: Edmund Reid (Matthew Macfadyen)(31.12.2012)

1. řada: jedna z nejzajímavějších krimi sérií 2012/2013, více v článku zde: http://25fps.cz/2013/ripper-street/ // Bohužel 2. řada mi nepřišla tak dobrá (že by Reidova manželka vysedávala U Medvěda? opravdu?), ale pokud se BBC přece jen rozmyslí a 3. řada bude, zkusím ji a budu doufat, že se to zas zlepší. (edit: 3. řadu jsem zatím nezkusila)(16.7.2013)

Rozhodně velkým kladem seriálu je to, že v každém dílu jde o jiný příběh. Výborná atmosféra s dobovými kostýmy a všemu skvěle vévodí Matthew MacFadyen. Ten je zatím jediným tahounem a bez něj by to každopádně nebylo to pravé ořechové i když je na něm vidět, že zřejmě současně natáčel i Annu Kareninu, protože to kilko navíc z Oblonskiho je na něm trochu znát. Jsem trochu zklamaná, tak nad průměr tentokrát nepůjdu.(25.2.2013)

První řada mě úplně dostala, epizodní příběhy, doba Jacka Rozparovače a atmosféra, která se dala krájet. Druhá řada měla slabší rozjezd, ale závěrečný dvojdíl byl něco epického, takové tempo, napětí a gradaci postrádá naprotá většina nejen seriálů, ale i filmů dnešní doby. A co udělají pohlaváři z BBC? Zruší tenhle úžasný seriál. A tak opět vítězí hordy tupých diváků televize nad kvalitní tvorbou. Gratuluju. UPDATE: Po 3. řadě od Amazonu přidávám 5. hvězdu, protože Amazon přidal seriálu temnější a krvavější atmosféru, provázanější díly a nebojí se jít až na dřeň. Pecka.(26.1.2014)

Můj komentář bude částečně kopírovat slova uživatelky Nevady. Začátek série, byť s mírnými výhradami (přílišná překotnost) byl dost atmosférický a zajímavý. Ale tak od šestého dílu přibývalo stále více "fot t chell" momentů, případy byly stále podivnější a chování některých postav bylo na pořádnou ránu do palice. Reid byl ze začátku sympatický, pak se čím dál víc profiluje jako trouba, bordelmamá svým zarputilým výrazem nabývá podoby árijské uctívačky ohně, doktor svou "genialitou" připomíná ožralého Spocka a zdá se, že co londýnský sirotek to Žid. Dávám poněkud zklamané 3* s nadějí, že se to třeba příště zlepší.(13.3.2013)

• - Židovský sirotinec stále existuje, len je premenovaný a prvý krát sa premiestnil do Norwoodu v Južnom Londýne a následne do Stanmore. (Carol Pifková)

• - Ačkoliv BBC po druhé sérii zastavila další natáčení, seriál byl zvolen nejlepším pořadem na britských stanicích čtenáři populárního časopisu Radio Times. Hlasování se zúčastnilo více než 7 500 čtenářů, přičemž hlavní snahou bylo především to, aby BBC pokračovala v dalším natáčení. (helianto)

• - Policajná stanica a verejný dom "The Brown Bear" sa stále nachádzajú na ulici Leman Street. (Carol Pifková)