Stoupenci zla

• USA The Following (více)
Mysteriózní / Krimi / Drama / Thriller
USA, (2013–2015), 33 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

Hudba:

John Frizzell

Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortorella, Annie Parisse, Connie Nielsen, Sam Underwood, Kyle Catlett (více)

Série(3) / Epizody(45)

Pověstný sériový vrah Joe Carroll (James Purefoy) unikne z cely smrti a znovu se pustí do zabíjení. FBI osloví bývalého agenta Ryana Hardyho (držitel Zlatého globu® Kevin Bacon), který Carrolla před devíti lety zadržel. Zjizvený veterán ve spolupráci se zvláštní agentkou Debrou Parker a ostrým hochem Mikem Westonem zjistí, že Carroll vybudoval dokonalou síť svých oddaných stoupenců. Ti se mohou objevit kdykoli kdekoli a uskutečnit plány svého ďábelského vůdce. Zatímco Carroll pomalu utahuje smyčku kolem Hardyho bývalé ženy, syna a dokonce i agenta samého, Hardy se snaží ochránit nevinné, odolat své Nemesis a rozbít chorobný kult sériového vraha. První série hrůzostrašného seriálu Kevina Williamsona (Vřískot, Upíří deníky) přináší 15 fascinujících epizod – nikdy je nesledujte o samotě!
(Magic Box)

v0jt1s3k

Pilot hodne libil, k serialum mam ponekud averzi (az na Xfiles, Fringe a Walking Dead), ale detektivni zapletka je mi hodne sympaticka. Purefoyovi padousi jsou lepsi nez jeho kladasove a Bacon cim je starsi, tim vic je uveritelnejsi. Snad je dobry rozjezd predzvesti kvality zbytku ()

Loutis

Pilot : Po shlédnutí pilotu musím uznat, že mně to zaujalo. Další sériový vrah, super herecké obsazení a poněkud zvrhlá myšlenka celého seriálu ho činí poněkud zajímavým, upoutalo mně to. Zajímá mě, co si pro nás scénáristé připravili. 80% ()

azzik

Začíná to být nesmysl. Po prvním díle tento seriál vypadal nadějně, ale opravdu nesmyslné jednání postav a podivuhodné dohody z tohoto seriálu dělají brak.... ()

bender111

najviac zbožňujem, keď ľudia hodnotia seriál po pár prvých dieloch. u mňa po prvých troch to vyzeralo stále na 4-4,5*, ale po 7. časti to ide tak neskutočne dolu vodou, že momentálne by som tomu dal max 2* a aj to s privretými očami. scenár ide od dielu k dielu do sračiek, kopec nelogických vecí...to zhnusenie ma zrejme donúti k tomu, že to nikdy nedopozerám. ()

dalver

Počiatočné nadšenie zo mňa postupne vyprchávalo. Po šiestom diely som si pomyslel, že tvorcovia majú svojich divákov skutočne za debilov a s pribúdajúcimi dielmi a a absurdnými zvratmi som sa o tom definitívne presvedčil, že keď som to dal napokon celé asi na tom nebudem normálny. Following ohúri na začiatku, ale kým ostatným seriálom istý čas trvá kým sa stanú totálnou hlúposťou tu to išlo pomerne rýchlo. Na konci prvej série sa snaží byť šokujúci a prekvapivý, ale len za cenu totálnej absurdity v konaní jednotlivých postáv. Season 2? Načo? ()

tixi

Výborný seriál ktorý už od prvej časti ide na plné tempo a každou dalšou časťou to tempo zvyšuje až sa dostaneme ku grandioznemu koncu prvej série a mne neostáva nič iné len počítať dni kým nezačne druhá.Ešte k hercom Bacon na 100%,Purefoy100%,ostatní na 95% a celá séria na 95%. ()

PetrB

Zhruba do sedmého dílu 4/5, dál 2/5. Nelogičnost příběhu a tahání hrdinů scénaristy za ruku tak, aby se děj někam posunul, nabíralo čím dál větších rozměrů. A k tomu všechny ty nesmysly ze světa IT a házení pojmů server, ISDN, routování atp. na místa, kde vůbec nedávaly smysl, mi přišlo hodně lacinné. Příliš velké zjednodušení zajímavého konceptu. ()

Spike86

Poměrně dlouho trvalo tomuhle seriálu, než se mi opravdu dostal pod kůži, tak 4-5 dílů. Do této chvíle jsem to stále viděl tak na 3 hvězdy. Druhá polovina první série už pro mě byla "jednohubka". Dobré herecké výkony zde, na seriálovou kategorii, předvádí Kevin Bacon a James Purefoy. Co se mi nelíbilo, byl úplný závěr první série. Přišlo mi, že tam už to s množstvím zemřelých postav přehnali. 79% ()

PanSoudce

Pilot vcelku zajímavý, čekal bych víc akce a brutality, ale nemůžu chtít všechno... Jamesovi role sedí a tomu opičxichtu Kevinovi taky, takže obsazení super. ()

numan

Pane jo! To nám Marcus Antonius za těch pár let pěkně zvlčil!!! (Římané vědí.. ;o)) Na rozdíl od seriálu přímo nazvaného Cult, který byl na velmi podobné téma, ale hlavně se opravdu hodně nepovedl, Following boduje úplně ve všem (vyjma jako obvykle debilního překladu názvu do češtiny). Kulty všeho druhu od náboženských přes profesní po jánevímjaké jsou bohužel v dnešní době módní. Kdejaký průměrný manipulant s lidmi (včetně zoufalců typu Barbory Škrlové neboli třináctiletého Adama) je schopen si najít dost všelijak narušených slaboduchých následovníků, kteří pak pro něj jako správné ovce dělají i to nejodpornější ve jménu čehosi (čehokoliv) a ještě si při tom připadají, jako že dělají "správnou věc". Campy a tábory vypatlaných idiotů po celé zeměkouli rostou a bují jako houby po dešti a nevypadá to, že by nad žumpou svítalo, spíš naopak... Je fakt, že napínavější kriminálku byste těžko hledalii, dokonce mrská mnohem víc, než dokonalé The Killing. Kevin Slanina ve své životní roli věrohodně řádí jako zamlada bez ohledu na svůj kardiostimulátor, jeden z bratrů Ashmoreů (nikdy nevím, jestli se koukám na Shawna nebo na Aarona) mu zdatně sekunduje a Purefoyův negativ je ve své ďábelskosti neskutečně lidský - obzvlášť, když se mu všechno začíná bortit pod rukama a on z toho začne koktat. Příběh hýří divokými zvraty převážně bodného nebo řezného charakteru (i když takový dobře mířený úder flaškou do hlavy.....) a je tak strhující, že se vám v něm ani nechce hledat díry, abyste pak mohli být na csfd za chytrolíny a trhat téhle krásné megamouše křidélka a nožičky. Celá série je přímo prodchnutá výrazným "nesratsestím" faktorem - Kevin dobře ví, proti jakým nebezpečným sviním bojuje, takže většinou střílí dřív, než se na cokoliv zeptá, a dobře dělá. Vysokooktanová pleasure, kterou jsem si moc užil a vůbec si při tom nepřipadal guilty - a jsem rád, že můžu zase po dlouhé době vystříknout plný počet. ()

lajkus

Nadšení původního pětihvězdičkového hodnocení je pryč.... Pilot byl asi nejlepší díl seriálu, ale pak to jde dolu, klesá, padá a zatim nedopadlo.... V dalších dílech neni napětí, lidi se střílí místo aby se zabíjeli noži, není krev, není vysvětleno jak se mu povedlo vytvořit kult, ten nemá žádnou mytologii, záporák má mít charisma (nemá), v každém díle se objeví zhruba 2 pomocné postavy ze kterých se vyklubou budto kultisté nebo umírají zabiti kultisty, jak se tam objeví někdo mladý, je to kultista, předvídat děj je primitivní, hlavní postavy neumírají ať už jsou v jakkoli těžké situaci, ukazovat i život kultistů je blbost, člověk se s nimi nikdy nemůže stotožnit, protože jsou to jen hovada nasraná svět a jediná knížka kterou kdy přečetli je něco od Poe (vymyslit E.A. Poe jako patrona vrahů je blbost která může napadnout jen někoho kdo Poe nečetl), postavy krom Kevina Slaniny jsou nudné a nezajímavé ty dvě hvězdy jsou za Slanninu, hezkýho Babochlapa a za první díl kdy šlo ještě o vraždy a ne o 24 hodin.... ()

Koki.i

Během první řady byl pro mě seriál čtyřhvězdičkový (a měl našlápnuto na 5 kvůli mé slabosti pro E.A.P.). Díky druhé řadě je tříhvězdičkový a mám strach, že s další řadou spadne na dvě hvězdy, takže se na třetí řadu už raděj ani dívat nebudu... ()

w.w.

Dobre som sa bavil, asi tak do 6 dielu, ktorý sa volá Pád. Asi v tomto bode to aj začalo upadať. Mne nevadí ak vo filme postava nelogicky beží napr. miesto osvetleného mesta radšej do tmavého lesa, to sa občas dá odpustiť, ale problém tohto seriálu je v tom, že tu postavy behajú obrazne dokola. ()

Lukkyn

Hodně jsem u tohohle váhal. Nejdřív jsem byl obrovsky nadšen jako nějaká jéčivka v baru, která zjistí , že dnes je meruňková vodka za 15 kč. Říkal jsem si hm dobrý nápad s kulterm, Kevin Bacon v hlavní roli, záporák nevypadá marně!!To byla slušná startovní čára. Zhruba v půlce mě začala neskutečně srát ta linie , kde ten malej kluk se asi stokrát ptá, kdy bude moct zavolat mámě, jeho máma neustále vyváděla , kde je kluk apod - chápu to , ale neskutečně mě to otravovalo!!!!!A finále mě spíše zklamalo!!!Proto po první sérii nakonec 65%. ()

doriana.g

První řada 5*, druhá 3* a ta poslední bohužel maximálně 2*. Strašně mi vadilo, že spešl agenti FBI jsou vykresleni jako nekompetentní banda blbců, která má padoucha vždycky naservírovaného na stříbrném podnose a pak ho nechá utéct, a to všechno jenom proto, abychom natáhli poslední řadu na 15 epizod. Vrcholem všeho je scéna na mostě, slanina picne modrovočka a jak v béčkovém hororu se jde muchlovat s končitou, místo co by ho dorazil nebo alespoň zpacifikoval. No nasrali mě. Zprůměrováno - lepší 3*. ()

StanleyVanH

Naprostá dokonalost píšu . Tak to má být , aby každý díl měl napětí, akci, emoce, u toho si totálně ohrizat všechny nehty a vypotit krev. Žádný natahování zbytečných dílů, od začátku do konce perfektní. ()

zekon

Prvních 5 dílů vypadalo hodně zajímavě a těšil jsem se na nestandardní příběh. Pak jsem přestal nějak chápat kde na to ta banda v čele s psychoušem Purefoyem vzala čas, peníze a čím přesvědčila. Ale dobře, čekal jsem dál. U 10 dílu už přicházela nechuť, od 11 se naprosto všichni začnou chovat jako neskuteční idioti, dělají nelogické nesmysly. Na co je sledovací čip, na co je vrtulník, zásahovka má jen 4 lidi, v FBI pracuje jen 5 lidí, proč střílet když můžu nadávat, voják je debil, přece nebude mít vestu, atd atd. Pak se seriál zvhrne v odpornou osmdesátkovou vyvražďovačku kategorie C a finále jasně řekne, on tam sice vybuchl ale mrtvý není. Od odpadu zachrání mé hodnocení jen výkon Purefoye. ()