Strážci Galaxie

• USA Guardians of the Galaxy (více)
USA / Velká Británie, 2014, 116 min

Režie:

James Gunn

Předloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (více)

V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie. (Falcon)

korbitch22

Obrovská očekávání zůstala nenaplněna.Na film jsem se strašně těšil, bohužel nějaké veliké nadšení jsem v sobě po skončení nenašel.Ve světe Marvelu je to sice ojedinělý kus, který vyčnívá nad všechny a to především tím, že nic nebere vážně, jenže to je přesně ten problém.Chvilku se film tváří vážně, potom zase James Gunn všechno zlehčí a ke konci už úplně zapomíná, jestli chce být parodií, nebo plnohodnotným dramaturgickým přírustkem do velké rodiny Márveláckých velkofilmů.Efekty jsou naprosto špičkový, začátek mě bavil, akční sekvence skvělé a Chris Pratt určitě sympaťák roku.Jenže akce začně být už úplně všude a vy vidíte jen blikat světýlka, mám ten dojem, že v sále skolabovali tři epileptici.Hlavní záporák byl dost slabej a finální souboj spíš k smíchu.Humor jako takový byl místy strašně křečovitý a našroubovaný do scén, kam se vůbec nehodí, jen aby si Strážci Galaxie zachovali status filmu, který se nechce brát vážně.Obrovským pozitivem filmu je dvojika Rocket/Groot a hlavně druhý jmenovaný je doslova k sežrání.Při jejich hláškách a scénách sem umíral smíchem a zároveň byl i dojatý.86% je strašně moc a absolutně to nevypovídá o kvalitě snímku, který u mě skončil pod očekáváním.70%. ()

mcb

Star Wars ve světě popkultury, Indiana Jones ve vesmíru a Serenity s vyšším rozpočtem. Strážci Galaxie jsou z lásky natočenou pulpovou sci-fi a zatím nejlepším letním blockbusterem roku, který míchá pokleslé žánrové vlivy s typickou marvelovskou nadsázkou a smyslem pro osobitý humor. Je už to sice trochu sázka na jistotu (ozvláštnění dějové linie se nekoná), ale stále pozoruhodně držící pohromadě a místy připomínající to nejlepší z Avengers. Skvělé dialogy, prohlubování parťáctví, prokreslený fikční svět a v neposlední řadě také zvuková složka (písničkový soundtrack) dávají pocítit kořeny té pravé, nevážně se beroucí osmdesátkové zábavy, nyní však z úzkého diváckého zaměření adaptované do vysokorozpočtové podívané pro celou rodinu. We are Groot. ()

Papekus

Trailer sliboval gláznivou akci od začátku do konce. Jsem rád, že se to nestalo, protože kupodivu nejvtipnější mi film přišel, když se jen sedělo kolem stolu (stálo v kruhu) a povídalo. Vizuální stránka fantastického vesmíru mě sice také potěšila, ale to jsem tak nějak u tohoto typu fimu čekal. Jediné co bych asi trochu vytknul bylo velice rychlé přepínání mezi "bláznivou komedií" a "vážně se tvářícím příběhem". ()

Scalpelexis

Dle mě poměrně overhyped. Legrace to docela i je, neberte mě zas špatně, ale nic nového pod sluncem. Příjde mi to jako směsice všeho možného, kde se nedodržují žádný stanovený standardy a zákony. Cestuje se odněkud někam, úmysly jsou prazvláštní. Grootmánie mě též minula. Chris Pratt je mi ale docela sympatický, walkman je cool. Ale nazývat tyto postavy Strážci Galaxie mi příjde odvážné. Oddechovka na jedno zkouknutí. ()

rollman1

Další Marvel, další kino, další mega úspěch a další pětihvězdí. Nevím co říct, protože jsem z filmu ještě pořád unešen, ale něco snad vypotím. Marvelu experiment vyšel a to na jedničku. Samozřejmě mohl jít trošku výše a do neznáma, ale ikdyž se opírá o stejná Marvel klišé, pořád se jedná o výborný a hlavně vtipný snímek. Nové postavy, nový vesmír nová týmovka. Postavy jsou to, na čem film drží. Rocket jako mýval, který by se svým hláškami strčil do kapsy i Johna z Die hard. Groot je strom, který je prostě srdíčkem týmu a bez něho by to nešlo. Drax, který je maniak, ale když dojde na logiku tak tápá. No, gamora se moc neukázala, ale prostě má dobrej zadek a nakonec star-lord, který nejde pro hlášku a tanec daleko a jeho taneční vystoupení na začátku a na konci jsou už teď pro mě kultovními scénami. Akce, humor a výborný soundtrack ještě tohle všechno podtrhávají. Za mě nejkrásnější a nejvtipnější Marvel vůbec. Ps. První podtitulková scéna je děsně cool a málem jsem se roztomilostí rozbrečel a ta druhá je zas docela originální. PPS. 3D tentokrát velice povedené a neotravné. Vzkaz pro ty, kteří nešli do kina a čekají na Camrip. Táhněte do prd*le.... a čekejte si hezky na Bluray. ()

packa

Nejsou to čisté čtyři, nečekané množství luxusních hlášek si však zaslouží, abych přivřel očičko. A kdo by se divil? Hláškující mýval, škrábající se ve slabinách, to je podívaná, která se i v hollywoodských blokbusterech běžně nevidí!. Jen ti záporáci nemuseli být tak tragičtí :( , proto nemohu známkovat plnou palbou. ()

VenDulin85

Nikdy nedejte na začátek... tak škaredě jsem se lekla, co to jako je za emoční ždímačku, že jsem málem odešla z kina pryč, což by byla škoda, protože tahle grupa Strážců, kteří by v jiném případě spolu nešli ani do hospody na pivo, natož na pořádný vesmírný trip, byla vybrána úplně nejlíp. Sice mi tam chyběl nějaký záporák, ze kterého by charizma jen lítalo (ono na Ben-Khana má málokdo), ale i tak se mi tahle intergalaktická kovbojka líbila na 4,5*. Myslím, že to je velký úspěch na film, který jsem chtěla vidět kvůli Karen Gillan especially.. ()

Stanislaus

Od Strážců Galaxie jsem očekával podobně megakční, božímí efekty napěchovanou a řádně humornou pecku jakou byli The Avengers. A musím říct, že jsem neodešel z kina vůbec zklamaný, nýbrž nadšený. Avšak musím říct, že i přes velkou podobnost se tyto dva marvelovské popcorňáky přece jenom liší. Strážci sází hodně na poněkud peprnější slovník a více takových těch machr-scének. Filmu nechyběla akce, té tu bylo požehnaně a všechny scény a bitky byly přehledné. Moc se mně líbil výběr soundtracku, který byl plný nastárnoucích oldies. Po technické stránce to byla čistá práce. Zkrátka úžasná podívaná, která se musí vidět v kině, a i když nejsem příznivce dabingu, tak jsem ocenil pestrost českých sprostých slov. ()

heyda

Parodie na všechny ostatní marvelovky, ale svěží, vtipná i dobře akční. Ta banda loserů zvaná Avengers se může jít bodnout i s jejich primitivními filmy. Ať žijí Strážci galaxie! :D :D ()

sharky

100% Jo, má to řadu nedostatků. Je to plné známých, předvídatelných klišé, útok na město je jako vykradený ze Star Treku 2 a u spousty dalších věcí máte pocit, že už jste je někde viděli. Navíc ze začátku je film strašně nepřehledný, je tam milion jmen a míst a vy se bez znalosti komixu nechytáte, kdo s kým a za kolik. Ale čert to vem, tahle mezigalaxtická jízda šlape jako pořádně nadopovaný Lence Armstrong. Dobrých vtipů a hlášek je tam víc než ve všech amerických komediích posledních let dohromady (nejvíc mě dostala Lajka). Když se objeví nějaký lehký přehnaný patos, vždycky to některá z postav zase uzemní zpátky do reality. A ty postavy jsou ohromě sympatické, výborně obsazené a skvěle zahrané. Podle me zatím nejlepší marvelovka a moc nevím, co tomu vytknout. 3D vypadá moc pěkně u těch vesmírných scenérií, ale u interiérů je pozadí stále rozmazané a hlavně akční scény jsou díky krátkým střihům nepřehledné. Doporučil bych raději 2D verzi. ()

Darneth

Vtípky senzační, hlavní pětka jakbysmet, to samé akce, ale....je tam to ALE...a sakra mě to štve. Vlažný záporák a dostatečně nevyužité vedlejší postavy i lokace táhne dolů jízdu mix awesome strážců. Přesto překvapivě jeden z nej příběhů, co vytáhl Marvel z rukávu. Ready for vol.2! Ain't No Mountain High Enough ()

BMW12

Před filmem jsem si říkal "To bude super filmeček, šak je to Marvelovka a ty jsou vždycky TOP". Během prvních 15 minut jsem ovšem prohlásil "Co to kurva je?", načež po závěrečných titulcích to komentuji slovy "Skvělá podívaná plná hláškujících hrdinů". No takže nesedl mi ten úvod, prostě tvůrci hodili diváka do děje a nic okolo nevysvětlili. Co jsou zač ty planety, ti hrdinové a další věci. A jelikož tam mezi nimi byl jednom jeden člověk a všechno ostatní různé rasy, tak jsem byl úplně zmaten. Po pár desítkách minut jsem se tak nějak už zorientoval a dojem mi ihned začali vylepšovat hláškující Peter Quill společně s Rocketem. Jo Rocket to je hustej mýval, ty jeho hlášky byly super. A pak už to začala být ta klasická perfektní sci-fi marvelovka. Takže až na ten úvod jsem se opravdu bavil a taková zajímavost, ti herci byli tak perfektně namaskováni, že jsem některé vůbec nepoznal. Takže parádní práce maskérů. ()

virus10

"Nikdo neni stoprocentní píčus" :D Zábavné, akční, velkolepé. Prostě Marvel. Někdo by mohl tvrdit, že mluvící mýval a strom už je moc, ale vše funguje jak má, takže za mě rozhodně spokojenost. ()

Jinny

Hvězdné války potkávají Flashe Gordona a jejich dítka jsou Strážci Galaxie. Obrovskou devízou je, že se film bere s nadhledem, aniž by divákovi přestalo na postavách záležet (a když už se film bere vážně, servíruje přijatelnou dávku sentimentu). Peter Quill a Gamora jsou relativně standardní dvojka, ale celou snow si pro sebe kradou neuvěřitelně roztomilí bijci Rocket a Groot. Pro mě osobně nejlepší popcornovka tohohle roku. A James Gunn si svojí suverenitou ohledně timingu a technické stránky tohohle trikového spektáklu rovnou říká o nové angažmá. ()

anais

Nejblíž kam se kdy kdo dostal s navozením atmosféry původních Hvězdných válek a Indiany Jonese. Strašně sympatická skupina hrdinů, kteří fungují dohromady i jako jednotlivci. Hloubku v tom nemá smysl hledat, tohle je sázka na nostalgickou dobrodružnou vlnu pamětníků 80.let. Jediné, co to pro mě trochu shazuje je zatím až na pár detailů pouze tušená provázanost s univerzem Avengerů... bavilo by mě sledovat další filmy téhle skupinky a nevědět, že se někde může objevit Iron man nebo Thor. Guardians of galaxy by fungovali i bez nich. ()

Roman.Ticka

Tak tohle ne dámy a pánové, tohle se fuckt nijak moc nepovedlo. Sedla mi akorát dvojka neokoukaný další z řady nejvíce skloňovaných jmen s příjmením Pratt a pochopitelně naprosto originální Groot. Mýval, křeček a potkan v jednom se sice snažil, oč mu raketové trysky stačily, ale mě to nestačilo, neboť mi silně připomínal Teda. Tenhle rádoby světélkující barevný mišmaš měl být vtipný, parodující, akční, sci-fi, ale bohužel měl z každého pod 11% a s tím se holt nic nenadělá. Asi v tomto případě budu mít osinu v zadku, ale víc nedám, ani kdyby mě honila celá galaxie. "I am Groot", a to by mělo sakra stačit. ☺ ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (více)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (více)