Hannibal

Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (více)

Série(3) / Epizody(39)

Dr. Hannibal Lecter se po letech vrací na seznam nejhledanějších zločinců a rozehrává další rafinovanou smrtící hru. Po útěku z vězení se uchyluje do Itálie, kde se vydává za znalce umění. Jediná přeživší oběť ale prahne po pomstě... Dr. Hannibal Lecter, rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného vězení v Memphisu. Nejprve trochu „cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou.
Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou si užívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová. Ta se už této noční můry nikdy nezbaví, fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. A je tu též perverzní Mason Verger, který se dříve měl stát jednou z Hannibalových obětí.
Přežil, ale je v zuboženém stavu, závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší... (TV Prima)

betyn

První série Hannibala nastolila trend, při kterém každý díl dojde ke třem až pěti brutálním vraždám. Probíhá to za neskutečného tempa, stylem zločin – dopadení. A to téměř po celou dobu. Což se zdá být málo uvěřitelné a celé až příliš jednoduché, povrchní. Kvůli tomu není ani atmosféra tak mrazivá, jak by měla být. Po prvních epizodách jsem byl navíc frustrovaný absencí Hannibala (Mads je přitom fantastický) a hodně jsem se přemáhal, abych koukal dál. Zásluhou dobrého finiše dávám hodně slabé 3* za první řadu. Druhá série je naproti tomu ve všech směrech lepší a hodna Hannibalovy velikosti. Důraz na detaily, důraz na samotného Hannibala a především důraz na prožitky ze samotných zabití. Ubývá těch nesmyslných vražd, které nikam nevedly. Naopak kvůli nim seriál ztrácel na reálnosti. Druhá série jednoduše sklízí to, co první zasela. Konečně se rozjíždí ta strhující hra na kočku a myš. ()

Vrata88

A máme tu další vzkříšení nejznámějšího filmového gurmána. Před chvílí jsem dokoukal první díl a jsem ohromen. Myslím, že je to slušný rozjezd. Dovolím si tvrdit, že nás čeká další perfektní seriáloví zážitek s vysokou úrovní technického zpracování a se skvělími herci mezi nimi přirozeně nejvíce vykukuje Mads Mikkelsen, tenhle dánský elegán má před sebou obrovskou šanci na zviditelnění, šanci které se jistě chopí a po filmech jako Hon a Casino Royale to bude bude jeho zatím nejsilnější útok na post světové filmové hvězdy. Myslím, že pan Hopkins bude náramně spokojený s tím, jak je postava, kterou před lety vytvořil znovu skvěle obsazena a zahrána. Už se těším na další díl. ()

rusty09

Na začátek nic moc. Nevim co jste teda viděli vy, ale mě to moc nebavilo a ani moc nechápu o čem to bylo. Jestli to je zase udělaný podle nějaký knihy, tak nevim proč podle toho hodnotíte seriál, možná se kouknu ještě na další díl, ale uvidim. Byl sem z toho docela unavenej. ()

godycz

vsechno sedi, vsechno funguje, vsechno je na spravnym miste. kamera, hudba, herci, rezie. uvidime na konci sezony. EDIT: prubeh sezony zmatenej, scenariste nevedeli kudy kam, zamotano nekolik linii. Finale rozpacite. Dialogy vyborne, Mads k sezrani. Prehodnotim u druhe sezony. ()

Noomi

Po štvrtej časti už musím konštatovať, že sa mi to páči a baví ma to stále viac a viac. Hugh Dancy je ako mladý Will Graham prekvapivo veľmi presvedčivý a dodáva postave šťavu, ktorú som doteraz nevidela ani vo filme ani v knihách. Mads Mikkelsen ma maximálne potešil, radosť pozerať! Zatiaľ je teda všetko nadpriemerné až vynikajúce, atmosféra na jednotku! Predbežne päť hviezdičiek a uvidíme, kam sa to uberie... __ Priebežný doplnok: po 10. časti som stále nadšená a mám taký pocit, že moje nadšenie sa už bude len stupňovať. To napätie už nejde ani pokrájať, to proste visí vo vzduchu, je také husté že sa tam sotva drží. Perfektné! __ Po prvej sérii číra a absolútna spokojnosť. ()

El-Barto

Mistrovské dílo! Hannibalova manipulace postupně graduje až do samýho finále. Will je čím dál ztracenější a jeho vztah s Hannibalem čím dál zajímavější. Mads samozřejmě super, Hugh mě sakra překvapil. Baví mě to víc než Mlčení a na druhou sérii se moc těším. První série 9/10. Už z toho nejsem tak unešenej jako před rokem, kdy byla první řada Hannibalova kulinářskýho řádění něco novýho, odvážnýho, chytrýho a často i šokujícího s perfektním rozuzlením ve finále. Stylizaci to má furt stejnou, hodně slo-mo a pak se objeví pravděpodobně jelen nebo kapka krve za doprovodu divný hudby. Jak říkám, před rokem mi to přišlo super. Ale po dalších 13 dílech to už přece jenom nedokáže ničím překvapit. I když je zápletka celý série zase dost promakaná, tak nekončí tak chytře jako minule. Velká krvavá lázeň a bitka v posledním díle je zřejmě to nejlepší z celý řady a abych se přiznal, tak všechno, co tomu předcházelo se zdá být hrozně nevýrazný. S ohledem na zakončení druhý může být třetí řada hodně zajímavá. Druhá série 7/10. ()

Martyr

Nemozem si pomoct ale je to proste lepsi televizny serial o 22.00 na Jojke. Prvy diel posteklil ocakavania ale postupom casu to taha len Makkelsen, ktoreho pasaze ale nestihaju podrzat aj biedne kriminalne vsuvky. Tie su scenaristicky nedotiahnute a patranie po vrahovi trva len tak dlho, pokym sa scenaristi dohodnu , ze na to Hugh Dancy pride jeho predstavivostou, cim preskoci 213 policajnych zauzivanych postupov a v hlave sa mu zrodi skoro do bodky presny psychologicky posudok pachatela aj s jeho motivom na zaklade fliacikov krvi na stene. No, som pri 6 dieli a do konca to uz snad nejak dokopem..tak uvidime co dalej.. ()

spoonman

Po shlédnutí celé první série musím ohodnotit průměrem. Jistě, těží to z atmosféry a herci jsou k pomilování (Mikkelsen aspiruje na cenu za "nejlepší ztvárnění kultovní postavy jiným představitelem", při zoufalé absenci původních scénářů vám garantuji, že něco takového na Oskarech do deseti let mají), ale ani to nevyváží lacinou snahu šokovat (sériový vrazi přilepení k hlavní dějové linii jenom z důvodu natažení stopáže občas působí tak šokujícím způsobem, že by mě nepřekvapilo, kdyby tvůrci naházeli do klobouku náhodná slova a pak z nich skládali profil postavy ("mrtvá", "hlava", "oddělit", "nůžky", "blbost")) a celkový dojem, že se to tváří mnohem sofistikovaněji než to ve skutečnosti je. A víte co? Já si myslím, že Mikkelsen ani neumí vařit! ()

warrenur

Jedno z mojich najvacsich serialovych sklamani, ktore som pocitil az po par dieloch. Preco? Vsetky filmy a knihy o Lecter-ovi oblubujem a Mikkelsen je od "Adamovych jablk" jednym z mojich najsledovanejsich skandinavskych hercov. Bolo jasne, ze "serialoveho" Hannibala si ujst nenecham. V prvych cca. 3-4och castiach to fungovalo perfektne. Zial, potom som akesi to "mysterium" a napatie okolo Hannibala prestal vnimat. Bolo to sposobene prejavom rozpoltenosti Hugh-a Dancyho, ktore mi zacalo byt kazdym dalsim dielom viac a viac otravne a vnimanie serialoveho Hannibala rusilo. Ak bude nejaka dalsia seria, snad sa to pohne inym smerom. Pani reziseri to tiez obcas hnali moc prevoplanovo a tlacili na pilu, nie na budovani temnej osobnosti. Za kompletnu seriu je to preto za mna len priemer. ()

Snake.Charmer

Po prvních 4 dílech jsem chtěl nad Hannibalem zlomit hůl. Do poloviny první série byl totiž "pouhým" dobře natočeným, vizuálně velmi podmanivým sledem jednotlivých případů, a ta správná provázanost a očekávání toho, co se stane dál citelně chyběla. V polovině první série se konečně začíná všechno propojovat, a věci dostávají ten správný spád, který od nadprůměrného seriálu očekávám. A jako spousta ostatních seriálů jen neslibuje a neláká na věci budoucí, ale opravdu je také "dodá". Mads Mikkelsen jenom potvrzuje svoje herecké nadání a především to, že se pro záporné charismatické role narodil. A jeho "kulinářská okénka" jsou navíc opravdovým zážitkem... Nemůžu se dočkat další večeře u doktora Lectera, i když se nemůžu zbavit pocitu, že nenakupujeme ve stejné masně... ()

Matli

Po shlédnutí posledního dílu druhé série nemůžu jinak než za pět. Tento díl byl nabušenej zvratama (doporučuju si počkat na scénu po titulkách, ta mě uplně dostala), i celkově byl výborně natočenej, od kamery až po herecký výkony Madse a Laurence, prostě špička. Jinak seriál celkově je natočen v podobném duchu, jen je občas zbytečně moc psycho-omáčky, ale to se dá skousnout. Ten kdo vymýšlí vraždy skoro v každým díle, je asi velkej byzardní úchylák, ale když je to dobře pojatý a natočený, tak jen dobře. Třetí řada je lehké zklamání, která ubírá hvězdičku. V první polovině se člověk ztrácí v hromadě psycho keců a kde nic tu nic, pak se to krásně rozjede a dočkáme se i zeseriálování Červeného draka, takže suma sumárum 81% ()

edie sedgwic

Obsadenie Madsa Mikkelsena do role Hannibala bol vynikajuci tah, v zvysku serialu som sa vsak tak trochu stracala. Snazi sa tak trochu sokovat obludnostou vrazd, ale uz som taka otupena, ze som ich komplexnost ocenit nevedela ocenit. ()

Mona-Lisa

Hugh Dancy a Mads Mikkelsen a jejich kouzelné rozhovory s otukáváním/zjišťováním společných zálib, které přesahovaly Hannibalovu ordinaci a potažmo standartní psychaitrické postupy(aspoň ¨tedy doufám) - to je hlavní důvod mého hodnocení. Postava Willa si ode mě v první sérii schytala tolik imaginárních pohlavků stejně jako uznalých poklepáních na rameno v sérii následující. Ta hrála prim hned z několika důvodů počínajíce Willovým obratem (nebo neobratem) a konče brilantními 10 minutami. Pobavil mě hlavně osobní obrat, kdy jsem při prvním díle neuzobla ani brambůrek s převracením žaludku a v průběhu druhé řady už byla každá epizoda doplňkem chutné snídaně :-D ()

ASSBURGER

Hannibal. Mads Mikkelsen stvárňuje to čo o niekoľko rokov pred ním spravil Antony Hopkins. A stvárnil ho veľmi dobre. A po prvé ked sa tento skoro nový seriál objavil na internete tak som si povedal huráááááá konečne nový hannibal po toľkých rokoch čakania sme sa dočkali ešte lepšieho zbrusu nového seriálovo upraveného hannibala ktorý bol ešte lepší než som si po prvé myslel. No áno ale ešte trochu ma zarážalo že hannibal sa mi zdal veľmi podobný Dexterovi. Ale to bol len môj názor ale už mi to je jedno. Pilot bol veľmi dobrý a z ním aj celá prvá séria,bolo až k neuvereniu aká bola dobrá 1.séria-90%,aj ked si myslím že na druhej sérii si dali viacej záležať a po pravde druhú sériu mám asi najradšej lebo tam už to bolo prepracované 2.séria-100% lebo v druhej sérii sa to začínalo rozbehovať a potom to už išlo čím dalej tým lepšie.A áno mnohých možno zaujíma prečo som dal päť hviezd no ja vám to vysvetlím je to samozrejmé že som ich dal po prvé za hercov ktorý sú vybratý veľmi ale veľmi dobre no vážne, po druhé že ten dej v tom seriále je tak neskutočne zamotaný ale to len zo začiatku ale tí čo už to sledujú dlho vedia o čom to zhruba je, po tretie za tie úžasné dialógy ktoré su naozaj tažké a verím že sa im to naučiť trvalo príliš dlho ale vidno to aspoň na nich že sa im to podarilo presne tak ako chceli, po štvrté za kostímy ktoré sú neskutočne krásne ale aj parádne ušité, a na koniec po piate len tak za Medsa Mikkelsena ktorý sa za hannibala hodil zo všetkých asi najlepšie ale nehovorím že nemám rád ani Anthonyho ako hannibala, mám ale nie až tak ako Medsa. Dúfam že 3 séria víjde čo najskôr a že bude ešte lepšia ako 2 a 1 do kopy. Verím že predstavivosť Davida Slade a ostatných neoslepí sláva držím palce aby už začali plánovať tretiu sériu. ()

Mathew234

Hannibal je absolútny skvost medzi súčasnými seriálmi. Každý milovník krimi a hororov ho bude milovať. Fuller dokázal celkom originálnym spôsobom vykresliť postavu Hannibala Lectra, ktorého hrá neskutočný Mads Mikkelsen, ktorého meno je zárukou 100 % hereckej kvality. Dizajn vrážd je svojim zvráteným spôsobom dychberúci a verím, že nie len pre mňa. Rozhovory medzi postavami vám zamotajú hlavu a nútia vás premýšľať, vďaka čomu si budete epizódy chcieť pozrieť znovu a znovu, aby ste zachytili tú skrytú genialitu v nich. Ďalšia hlavná postava Will Graham je podľa mňa omnoho prepracovanejšia než tá filmová. Už len to ako nám ukazujú spôsob Willových schopností a to vcítenie sa do chorej mysli vrahov je úžasný. Milujem celú atmosféru počas troch neskutočných sérií tohto seriálu, milujem finálnu časť druhej sérií, ktorá bola pre mňa najlepším seriálovým finále vôbec! A najmä milujem ten neskutočný výboj medzi hlavnými postavami, to choré porozumenie medzi Willom a Hannibalom. Tento seriál je neskutočne originálny a to úplne všetkým. Zo začiatku som sa naň nechcela ani len pozrieť, ale keď som tak spravila už som ho nedokázala vypnúť a prestať pozerať. Do tohto seriálu som sa celkom zamilovala. A myslím, že už nebude iný seriál, ktorý ma natoľko pohltí ako tento. Mnohým sa nepáči tretia séria, čo ma vážne netrápi, pretože pre mňa bola rovnako dobrá ako tie predošlé a ten koniec – vrnela som blahom! Spoiler – finálny krvavý battle medzi Červeným drakom, Hannibalom a Willom bol na nezaplatenie! Tento seriál je to najlepšie čo som hádam do teraz videla. Tajne dúfam v pokračovanie, no nemyslím, že sa ho dočkám. Amíci budú radšej točiť hlúposti typu Vampire Diaries , než niečo takéto, čo už. Hannibal navždy ostane v mojej topke a určite si ho pozriem ešte veľa krát, aby som sa opäť mohla vnoriť do onoho geniálneho príbehu! ()

Deleatur

Dancy mi zpočátku nesednul, zdál se mi na tak kontroverzní postavu jako agent Will Graham moc jemný, ale nakonec to byla jeho přednost. Zato Mikkelsen coby dr. Hannibal Lecter byl od začátku brilantní – zcela v souladu se scénářem nechával pod dokonale upraveným zevnějškem a téměř zcela kontrolovaným projevem probublávat psychopatii. Ani mi nevadilo, že z Lectera dělali často skoro bondovskou postavu, protože to vzhledem k Mikkelsenově očividné fyzičce dávalo smysl. Psychologický souboj těchto dvou byl na celém seriálu pro mě to nejzajímavější. Zvláště když mezi nimi bylo i homoerotické napětí. Byť to byl spíš důsledek toho, že podle scénáře spolu v podstatě adoptovali vražedkyni a že tvůrci jim nedokázali napsat a sehnat důstojnej ženskej protějšek - až trapnou dr. Bloomovou (Dhavernasová) naštěstí aspoň na chvíli přebila dr. Du Maurierová (jako vždy úchvatná Andersonová). Nejvíce mi vadilo, že seriál měl pochmurné, ale zároveň syté barvy, které ještě zvýrazňovaly celou tu psychopatii a perverzi, která seriálem prostupovala. Nemluvě o pachuti pokaždé, když se mi sbíhaly sliny nad reklamním stylem natočenými přípravami pokrmů… z lidského masa. 84% ()

Rockerman

Hodnotit budu samozřejmě až po posledním dílu, ale vypadá to velmi nadějně. Mads Mikkelsen jako Hannibal Lecter je důstojným pokračovatelem po Anthonym Hopkinsovi. Po čtvrtém dílu je jasné, že to není seriál pro každého, ale jen pro "fajnšmekry". V každé části se totiž řeší jedna vyjímečně brutální sériová vražda a celým seriálem se táhne jako nit případ, otevřený již v pilotním dílu. Takže nic pro slabší povahy. Svou stavbou a ponurostí mi připomíná jiný skvělý seriál - Dexter. Je to pěkná psychárna! Uvidíme, co bude dál! Sice jsem si někdy připadal, jako na psycho terapii a některým dialogům jsem jen stěží rozuměl, dávám pět hvězd a těším se na další shledání s ďábelským doktorem Hannibalem Lecterem! ()

boul

Nový seriál Hannibal, kde se žánry míchají jako na kolotoči a divákovi sází jednu otázku za druhou, nutí ho přemýšlet a doufat, že na to nakonec přijde.. Dlouho mě nechytl seriál jak teď, naposled to byl Lost a pak možná první řada WD. Hvězdné obsazení přišlo, jakoby psali seriál pro mě. Fishburne je můj oblíbenec už dýl, asi od dob Matrixu a v L.A. ukázal své kvality po stránce policie. Vyšinutý Dancy a jeho role v seriálu je zatím dost zajímavá a jsem dost zvědav, jak se jeho schopnosti dál ukážou. V tom přijde na scénu Mikkelsen aka Dr. Hannibal a záhady se začnou dít a ponurá hudba dodá ještě více na záhadnosti a více otázek v dosti brutálních vraždách! zatím hodnotím 5* - 90% ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)