Do opuštěného venkovského domu se nastěhuje Courtney Collinsová se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem a Zachem. Brzy ale zjistí, že nejsou mezi stěnami domu asi až tak úplně sami. Na scénu krvavého příběhu se vrací stará promítačka a filmy, kamera, duše dětí, zavražděné rodiny využité jako oběť něčemu či někomu... Malý Dylan se mění, chová se stále záhadněji a zdá se být pod vlivem divných sil. Bagulova chvíle se blíží. Je nějaká naděje zastavit blížící se krvavý rituál? Jsou opuštěný dům nebo nedaleký kostel dostatečnou ochranou? Nebo spíše pastí? Najde se pomoc? (Cinemart)

Game90

Videné v kine: Pre mňa slabé pokračovanie výbornej jednotky. Ľakačky fungovali, atmosféra na bode mrazu. Pravdupovediac, miestami som sa nudil....** ()

Junys

Matka s dvěma chlapci se kvůli agresivnímu manželovi stěhuje na opuštěnou farmu s kostelem, kde se odehrálo mnoho vražd. Jeden z chlapců začíná mít divné spaní a zjišťuje že se něco děje. Pomalu se stává jedním z nich, jenže to se nestane když to zjistí jeho brácha. Jednička byla lepší stoprocentně ale druhý díl má taky něco do sebe. Pár chvilek kdy jsem se lekl tam jsou. Atmosféra taky dobrá ale příběh? Příběh byl od začátku dobrý ale konec pokazili, kdyby ho aspoň trošku upravili bylo by to lepší. Za mě 3* 55% ()

warrenur

Totalne spackane pokracovanie. Mizerne herectvo, dialogy, atmosfera a ked sa tak nad tym zamyslam, odniesol to i scenar. To vsetko s prvoplanovymi lakackami, ci uz vizualnymi alebo zvukovymi. Strasny paskvil. Neodporucam. Kusok od odpadu. ()

Chundys

Zůstanu u dvou, je to spíš 1,5*, oproti jedničce hrozný skok. Zaprvé bylo špatné, že tam bylo až tolik Mr. Boogieho, za druhé námět s dětmi taky nebyl moc fajn, za třetí hlavní postavy mi tak moc nesedly. Za čtvrté otec kluků byl asi děsivější než Mr. Boogie a konečně za páté! Moc málo lekaček, na tento horor překvapivě kladný konec a hlavně předvídatelné lekačky většinou :-). Asi se kouknu znova, protože, je to znovu říkám oproti jedničce taková pohádka :-) ()

Matli

Druhý den už ani pořádně nevím o čem to bylo. Celkem zbytečné pokračování. Režisér asi hodně vsázel na lekačky typu dvouvteřinové ticho a rychlé hlasité zjevení jakési ošklivé držtičky. Na to poslední dobou už nějak nejsem zvědavej. Hororová atmoška samozřejmě nikde. 34% ()

johnymdoe

Nudné, uboze, otřesně nudné. Všem jsem přál rychlou...ne, pomalou smrt, bohužel to většina postav přežila, je mi k pláči. Vše stokrát viděné, duchové nestrašidelní...prostě to stejné co jednička, ale navíc bez herců. 20% a především za to, že zrovna takový brak se znovu dostal do kina a 10x lepší horory, které mají napětí, strach či alespoň nějaké fajn mordy, se do kina nedostanou, 1* . ()

dawe787

Sice taky za 3, ale je to slabší než první díl, je to škoda, herci tam byli sympatičtí, dalo se z toho nápadu vymáčknout více, skoro jsem se ani nelekl, nejlepší tam byl asi ten záporák jako vedlejší osoba(tatínek magor) a pak ta potkaní scéna :/ ()

GilanCZ odpad!

Film propadl ve všech směrech. Chybí jakékoliv napětí, nejistota, nebo nečekaný zvrat, což jsou prvky, které dávají hororům šťávu. To hlavní je zde od začátku téměř jasné. Ani lekačky tomu moc nepomohou, pár jich tam sice je, ale kvalitou zrovna nepřekypují a jsou až moc nelogické a umělé. Chování postav je často také dost nepochopitelné a samotný děj velká bída, která je podtržená závěrečným vyvrcholením filmu. Na tento film jsem se vzhledem k povedenému prvnímu dílu docela těšil, věřil jsem alespoň v průměr, tohle je ale vážně jen filmový odpad. ()

MikeeTheory

Své dojmy píšu bezprostředně po zlédnutí, takže je možné, že po nějakém čase bych hodnotil jinak. Sinister 2 má nevýhodu v tom, že navazuje na brilantní jedničku. Neříkám, že se jedná vyloženě o průšvih, ale to, že se nepovede navést alespoň trochu vtahující atmosféru, je zklamání. James Ransone je sympaťák, to uznávám, ale sám to neutáhne. Inu, Scott Derrickson je sice podepsáný pod scénářem, nějak se mi tomu ale nechce věřit. Určítým kladem tak může být snad jen to, že Sinister 2 je jiný než jeho předchůdce. Pokud to budete brát takhle, dočkáte se alespoň průměrného zážitku. ()

M.Myers

Tak za sebe můžu napsat, že přišlo očekávané zklamání, veškerá mysterioznost a tajemnost kolem Bughuula vyprchala kamsi do béčkových vod. Tady se mělo počkat, až bude mít Derrickson čas , aby si pokračování natočil sám. Nový režisér do nás pumpuje jednu lacinou lekačku za druhou, přitom vás však vůbec nevyděsí. Bughuul už tu slouží pouze k tomu , aby když se objeví na nějakém tom obrázku, udělal za zesíleného zvuku baf. A to, že se od úplného začátku objevují ve filmu děti(duchové) a povídají si s dětmi(živými) mě už vůbec strach nenahánělo, spíš naopak nudilo a nebavilo. Najde se zde ještě pár slušných scén, které však vždy utne nějaké to bafnutí. Také bych se zmínil o dalších promítaných páskách a zachycených úmrtích na nich. Leč se tvůrci snažili být asi vynalézaví, tak ani zde to v porovnání s prvním dílem nefunguje. V prvním díle jsem uvěřil, že i malé dítě by toto dokázalo, tady už to působí dosti nereálně, nejvíc asi ta páska s aligátory, Dalším prvkem, který oproti svému předchůdci zaostává, je pro mě i hudební podklad, leč ne na celé čáře. Tomandandy sice dokáže udělat dobrý soundtrack, ale tady to bylo vše takové nucené a na efekt. Christopher Young první části dodal v pravý čas tu znepokojenost až nepříjemnost... Druhé díly to mají vždy těžké a určitý ústup kvality bych pochopil, tady však vzniká mezi oběma snímky celkem slušná propast, bohužel. Toto chabé pokračování ze mě víc než dvě hvězdy nevyždímá, ()

Shredo

Zmena oproti jednotke, a to dosť výrazná, nie je to avšak úplný pád na hubu. Iný režisér, iný mrav. Celé to bolo postavené ani nie tak na budovaní napätia a jakž-tak uveriteľnom príbehu, ale hlavne na bezduchých lakačkách, čo je si myslím v konečnom dôsledku škoda. Starší brat to pojal o niečo šikovnejšie a nepadol do zbierky mnohotuctových lakačkových hororov. ()

Troll

Po velmi podařené jedničče je druhý díl průměrný film, který si nebudete po shlédnutí pamatovat. Pár surových scén nezachrání velmi chabý příběh, necharismatické postavy a předvídatelný konec. Škoda, po prvním dílu bylo na čem stavět. ()

Rockerman

Po "Ženě v černém 2" ani Sinistrova dvojka nenadchla. Hlavně tu chybí atmosféra. Nepovedlo se vnést do tohoto pokračování to správné napětí a tak nejlepší jsou možná ty filmy, které nutí "Bughuulovy děti" sledovat dalšího adepta do jejich party. Zvláště "Nedělní mše" stála za to. Většinou jsem se nenudil, ale má hororová duše byla téměř v klidu a to je špatně. ()

Faila

První díl měl děsivě tajemnou atmosféru, ale jelikož bylo na konci filmu vše vysvětleno, v druhém díle se zcela logicky se stejným tajemnem pracovat nemohlo. Ovšem na to, že vše již bylo prozrazeno a divák druhého dílu tedy věděl, o co jde, se tvůrcům podařilo vymyslet poměrně zajímavý příběh, který na první díl celkem plynule navazuje a pracuje s ním. Jak už to tak někdy u podobných filmů bývá, druhý díl se soustředí spíše na drastičnost zobrazovaného, ale upřímně si myslím, že zde opravdu tvůrci moc jiných možností neměli. A i přesto je druhý díl jen o něco málo kvalitní než díl první, což je poměrně výjimečné. Nějaké hloupůstky by se jistě našly, ale celkově jsem z tohoto pokračování byla moc mile překvapená. ()

fr3ak

Už jednička nebyla žádná sláva. Byl to takový ten typický americký "horor" (čti rádoby děsivé lekačky doprovázené hlasitým zvukem - fakt stále každý čeká, že se na ty filmy dívají pouze lidé maximálně do 13 let?), které jsou poslední léta jako přes kopírák. První díl měl aspoň fungujícího Bughuula (jediná originální věc, co se tam vyskytovala), ale toho tu raději zbavili jakékoliv děsivosti a spíš mi přišel jako nějakej nasranej taťka v masce a ne jako démon, ze kterýho mám strach (ano, několikrát se za hlasitého dunivého zvuku podívá přímo do kamery - to jsem se ale strašinky strašně moc bál :D). Vůbec celá mytologie a strach z neznámého (tedy to co by měl aspoň průměrný horor obsahovat) je tu vhozená do koše a zůstalo několik rozpadajících se dětí, které mají asi zastupovat chybějící faktor strachu - neuspěšně... Herci jsou bohužel taky nijací (Shannyn pořá vypadá dobře, ale za to já body nepřidávám), hudba je naprosto příšerná, až na jeden motiv z předchozího filmu co zazní v závěru. Celkově vzato se pohybuju na hranici odpadu. ()

helloween93

Sinister je dle mého názoru chudý příbuzný Insidious a Conjuringu, nedokázala mě přesvědčit o tom, že je děsivá, ale oproti dvojce je to masterpiece. Tvůrcům se ve druhém díle příběh rozpadl pod rukama. Ať nad tím příběhem přemýšlím jak chci, naprosto nedává smysl - když dítě zabije celou rodinu a natočí to, tak si ho Bugul vezme a když se to dítěti nepovede, tak si ho vezme taky, wtf. Kam zmizel ten profesor z jedničky, dítě není, tak si ho Bugul odnést nemohl. Další věc, v jedničce na filmy koukal Ethan Hawke a stejně byla posednutá jeho dcera, tady na to kouká slabší z dvojce bratrů, ale nakonec zmagoří ten druhý. O Bugulovi jsme se nic moc nového taky nedozvěděli. A s dalšími otázkami bych mohl pokračovat a nehodlám tu psát slohové cvičení. Sinister 2 není děsivý, nemá atmosféru, příběh je hloupoučký a lekačky předvídatelné. Konec s rádiem je weird, stejně jako tohle zbytečné pokračování. ()

Rathalos

Po genialnej jednotke prichadza pokracovanie a podla mojich ocakavani je to slabsie,comu sa ani necudujem,tromfnut prvy diel by bolo asi nemozne,tu mi jednoznacne chyba ta atmosfera a mrazenie,zimomriavky,tie neboli,takze tri hviezdicky musia bohate stacit...:-) ()

MickeyStuma

Spíše by se stal ve filmové branži zázrak, kdyby vlivem úspěchu filmového počinu nevzniklo volné pokračování. Ano, i ´Sinister´ (2012) se toho dočkal. Režisérské žezlo po Scottu Derrcksonovi převzal Ciaran Foy a jak už to u pokračování bývá, neměl to vůbec jednoduché. Pod scénářem je však Scott opět podepsaný, takže alespoň v tomto to zůstalo slibné. Statisticky je pokračování horší. Diváci už vědí co očekávat, takže nastolit nějaký šokující okamžik se prostě už povětšinou nedaří opět nastolit, což je na celé práci to nejhorší. Divácká přísnost vždy bere za své. Buď je to plytké a neoriginální nebo původní dějství vykrádající, bez atmosféry, atd. atd. Jak je tedy na tom snímek tento? Ať se to někomu líbí nebo ne, vede si dobře. Máme tu ten samý dům se svou hrůznou pověstí s novou obyvatelkou, která se svými dětmi utíká před svým manželem, který chce i za cenu násilí děti do péče. Jasně, nic jednoduššího snad už vymyslet nešlo, ale proč se nad dějem trápit, když to pro obeznámení s novými postavami bohatě stačí. Trable s manželem už je jen vedlejší dějový doplněk. Pouze se vrací Deputy, nyní už jen coby bývalý policajt, která jako jediná oba filmy spojuje. Do středu zájmu se samozřejmě vrací stará promítačka a filmové kotouče. Filmů je tu však daleko více a tak tu máme také víc nasnímaných skutečně děsivých poprav. A dívají se na to děti, z nichž jednoho to očekávaně hodně ovlivní. Scott Derrickson s C. Robertem Cargillem skromně pokračují v dějové linii zcela organickým a zásadním způsobem, avšak s relativně jinou atmosférou a s pozměněným tempem. Středem zájmu je tedy chlapec Dylen, jehož osud se čím dál více prolíná s Bughuulem a jeho armádou dětí, avšak zajímavější je pokračování Deputyho vyšetřování oněch vražd. Atmosféra opravdu houstne pomalu a dané hrůze dobře vypomáhá naprosto skvělý soundtrack. Snímek je naplněný děsivostí po okraj, ale chybí tomu také růst napětí a hlavně psychologický aspekt. Po herecké stránce by to byl pro dětské představitele nemalý nárok a těžko říct, jestli by to dobře zvládli. No, podle toho jak to vypadá tedy spíše ne. A právě v tom je hlavní negativní zádrhel. Toto pokračování očekávaně není v ničem překvapivější než předchůdce a právě zmíněná absence psychického napětí a důvěryhodnějšího hereckého výkonu ze strany dětí činí tento snímek o něco slabší. Statistika je tedy opět potvrzena, ale na druhou stranu, shlédnout tento snímek osamoceně v naprostém tichu ve tmě a pak se jít v noci podívat do nějakého starého domu určitě nikdo i tak nedokáže. Svůj účel tímto snímek splnil. ()