Captain America: Občanská válka

• USA Captain America: Civil War (více)
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

necisty

Byla to docela mela a protože celkem inteligentní, nemám problém dát víc. Je škoda, že o spoustu překvapení v podobě nových postav nás připravily trailery, ale přece jen tam malé překvápko je. Každopádně Spiderman zklamal ve všech ohledech. Nejsem si jistý, jestli z jeho "camea" budou vůbec spokojení nadržení fanoušci universa, já každopádně ne. Je zajímavé, kolik známých tváří bylo již do avengers filmů zatáhnuto, a proč by ne, stejně na to my debilové půjdeme i třeba do Imaxu, i když je to úplně zbytečné. ... IMAX 3D ()

Gaaron

Týmovky prostě Marvelu nejdou. Asi je to tím, že se zásadně ani nesnaží být čímkoli víc než reklamou na další filmy. ()

PavelVanekArt

,,Společně zvítězíme, rozděleni padneme." Čekejte spoilery, takže pokud jste neviděli tak pokračujte na vlastní nebezpečí. Ale krásně to označím, není se čeho bát. Nebude to klasickej komentář nebo recenze, spíš si jen utřídím myšlenky a zaběduju si na vlastní triko, už tak je celkem špinavý. Ze startu musím udělit bratrům Russoovým obrovskou pochvalu, a ne jen jim. Všem. Tito bratři nám přinesli už druhý díl Kapitána. A i přes to, že sakumprásk tu postavu nesnáším, tak Zimní voják je nejlepší filmová Marvelovka od Disney. Ano, od Disney, celkově za nejlepší Marvelovku považuji X-Men: Budoucí minulost. Každopádně nejde u Občanské války o celkem jednoduchý scénář, ale celé pojetí a obrovský posun vpřed. Tohle nemá s komiksovou předlohou nic společného, jen postavy a název, jede se dle vlastních pravidel, která nastavil filmový vesmír. Bez keců nemám fakt co vytknout, objektivně je to skoro skvost. Ale co subjektivně? Čistě na individuální rovině jsem nadšen/zklamán. Rozhodně mě nadchnul prostor pro tolik postav. Každá má svoji roli a každá dostatek prostoru, jak stará garda, tak nováčci. A nováčci jsou další obrovské plus. Prvním v řadě je Black Panther, král Wakandy, strážce vibrania (z toho je Capův štít) a opravdu hustej týpek, kterej nemá problém dát na prdel komukoliv. Druhou postavou jest Baron Zemo, v podstatě hlavní záporná postava. Skvěle ji střihnul Daniel Bruhl (Nikki Lauda v Rivalové) a myslím, že jsme o něm neslyšeli naposled. A posledním nováčkem je, ach ano, skvělý Spiderman. Jako bez keců, ta postava tam strašila sotva pár minut a už mě Tom Holland přesvědčil, že on je konečně TEN Spiderman. Hýřil v boji taktikou (narážka na Star Wars) a hlavně mladickým vtipem, skoro mě vlastnímu. Nováčci všichni na jedničku. Staré (a nové) osazenstvo Avengers taky. Scéna na letišti je to nejlepší, co může komiksový film nabídnout. Ant-Man skvěle překvapil. Načnula se i chemie mezi Visionem a Scarlett Witch, což je super, v komiksech mají oba zásadní roli (vyhlazení Avengers, ehm). Všechny postavy prostě špica. Ale o kom to teda je? A teď pozor na SPOILERY. Samozřejmě o Kapitánovi, o Buckym (Winter soldier) a o Tonym. Hlavně o Tonym a Buckymu, Kapitán jen hraje prostřední článek, který musí Tony zničit aby došel své pomsty. Takže to klidně na konci přejmenujeme na Iron Man: Občanská válka. Nebo rovnou na Avengers: Občanská válka. Ale vlastně Avengers budou mít vlastní válku, Infinity war (netroufnu si to přeložit). Takže se to mohlo jmenovat jakkoliv, ne přímo po americkém patriotovi. Ono by se totiž nic nestalo, kdyby ten film ani nevznikl. Kdyby se napojilo prostě další pokračování Avengers, tak se to mohlo zaplácnout během první půlky filmu, sice bez prostoru, ale dalo by se. A to mě zklamalo. Občanská válka doprdele, občanská, ne soukromá. Avengers páchá dobro na úkor ztrát mezi civilisty, ale prostě se to nakonec otočí v soukromou válku mezi Tonym a Buckym. A zbytek se teda řezal ,,zbytečně". Modlil jsem se alespoň za jednu smrt, jednu jedinou! Ať umře Kapitán. Dobře, tak alespoň Bucky. Fajn, stačí aby umřel Rowdy. Hm, umře vůbec někdo? Ukáže nám Marvel konečně nějaký zvrat? Šok? Samozřejmě, že ne. A to se mě dotklo nejvíc. Na konci si všichni řekli ,,Promiň, kdyby ale něco, tak brnkni, my pomůžeme." A konec. A pomoc bude potřeba, blíží se Thanos a tento pán doufám pořádně pohne s celým světem. Pokud ne, tak máme zaručený happyend. Kdyby si filmaři uvědomili jakou mají obrovskou moc, tak dokážou víc čarovat, na všech frontách. Zatím se zdá, že je někdo drží na uzdě. A to je špatně. I když... Batman v Superman je důkaz selhání. Konec SPOILERU. Můžu tady žvanit ještě hodiny a hodiny, ale už tak pochybuju, že teď tohle ještě někdo čte :D Fajn, Občanská válka je druhá nejlepší Disney Marvelovka a třetí nejlepší Marvelovka vůbec. Tečka. 5* a.k.a 98% () (méně) (více)

carly

Po sklamaní, ktorým boli druhý Avengers, si Marvel napravil reputáciu. Som TeamCap all the way, aj keď rozumiem, o čo sa Tony snažil. A možno trochu aj prečo. Veď kto bude strážiť strážcov? Na druhej strane Steve Rogers je asi jediný zo všetkých zhromaždených, ktorému by som na 100% dôverovala v zodpovednom zhodnotení situácie. Tento film znovu ukazuje, prečo je Steve najlepší. Nie preto, že má svaly a silu a super štít. Ale preto, že je v prvom rade dobrý človek. Tento film je o priateľstve a pomste. Ako málo stačí, aby sa rozbilo, ale aj aké silné dokáže byť napriek trhlinám. A aj o tom, akú ničivú silu má pomsta. Bolo super vidieť starých známych ako aj spoznať nových. Black Panther je úžasný a získal si ma aj nový Spiderman. Akčný film to bol skvelý, ale mňa viac zaujal ľudský rozmer. A všetky tie milé cameá a narážky a vtipy. ()

Martrix

Jestliže měl Captain America: Návrat prvního Avengera (2014), hodně blízko k Avengers, tak Captain America: Občanská válka, už se za Avengers 3, klidně považovat dá. A pokud bychom chtěli v tom srovnávání pokračovat dál, tak pro spoustu lidí, bude třetí Captain America lepším filmem, než byli druzí Avengers. Na prvním místě už není ochrana Země, státu, nebo polapení superpadoucha...teď je útok veden přímo na Avengers a je to velmi osobní. Na to už je potřeba scénář, který dá těm bitkám a dechberoucím trikům lepší motivaci, než jen to omšelé a nudné...padouch chce zničit svět. Tým, který společně zvládl mimozemskou invazi, má být rozdělen a postaven proti sobě. A tady to malinko skřípe. Sledujeme rubačku na letišti, kde to jeden do druhého pere jako o život...ale je jasné, že zabít se nechtějí...nemohou... je to spíš rodinná hádka. Takže je to jako když sledujete rvačku štěňat...samé zuby, vrčení a kotrmelce...ale o nic vlastně nejde. Naštěstí je tady jablko sváru, v podobě nevypočitatelně se chovajícího Winter Soldiera a civilního záporáka. Navíc se objeví už dlouho dopředu avizované postavy, které tomu všemu dodají i komický rozměr. Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna postava Spidermana, mě bude bavit nejvíc. Antman taky nezklamal, takže tohle rozšíření rozhodně zafungovalo. Příště by to chtělo do té testosteronové party dodat i nějakou sexy postavu. Black Panther pro mě byl spíš křoví...ale dejme tomu, nijak nevadil. Co mi ale vadilo hodně, to byla kamera při soubojích, v první třetině filmu. Někdo si dá spoustu práce s choreografií, výběrem kaskadérů a pak vrazí kameru do ruky nějakému epileptikovi...naštěstí to nebylo celý film. Jenže tohle je jediná výtka...takže to nebude za 90%, ale "jen" za 85% Lepší 4* ()

campix

Marvel po zásluze sklízí plody skvěle rozjetého universa, kde se postavy přelévají ze sólovky na sólovku a všechno působí velice kompaktně. Třetí Captain America už se dá dokonce snad považovat za takové Avengers 3, když vcelku hravě strčí do kapsy především druhé pokračování Avengers. Zápletka je poměrně patetická a nebýt zformování dvou superhrdinských skupin, tak nevím jestli by to diváci zkousli. Takhle nám rutinéři Russoovi předkládají kvalitně zpracovanou superhrdinskou týmovku, kde máte všechno, po čem jste kdy toužili. Další skvělý Captain America, který by se ovšem asi už tak neměl jmenovat. ()

Pajky3

Když dva dělají totéž, není to totéž a v tomhle případě to je vidět snad ještě víc než kdy jindy. Přesto, že Captain America má s Batman vs Superman společného víc než by sám chtěl, tak z toho vychází jako velký vítěz, protože tam kde DC selhává se Marvelu daří bodovat na plné čáře. I přesto jsem asi čekal o něco víc a možná o něco míň chaosu. Postav je tam totiž šíleně moc. ()

Juto

,,Občianska vojna" nie je len sakramentsky-takmer dokonalým popcornovým filmom, ale neponúka žiadne jednoduché odpovede pre svojich superhrdinov ani pre budúci svet. Team Captain America alebo Team Iron Man? Skutočným víťazom je tu Team Marvel. Film parádne predstavuje Black Panthera a nového Spideyho vo víťaznom štýle. 8/10 ()

Šimpy

97 procent ze 100! Jsem nadšen. Od Občanské války jsem dostal to, co jsem čekal a možná ještě víc. Ano, dostal jsem i chyby, ale čekal jsem je a nevadily mi. A nyní budu trochu osobnější a asi se nevyhnu SPOILERŮM, tak pozor. Co se týká hlavního děje, tak jsou nám vlastně předloženy dvě zápletky...tou první je hodněkrát zmiňovaná registrace superhrdinů. A v tomto boji rozhodně stojím za Captainem Americou. Tony Stark je krásně ukázán jako sobecký a arogantní kretén, který po rozchodu s Pepper není zrovna psychicky stabilní a tak se rozhoduje chybně a dle mého názoru zcestně. Škoda, že Steve není vykreslen tak jasně a čistě ve svých názorech...působí chvílemi jen tvrdohlavě...ono obě postavy jsou trochu plošší než by jim v tomto příběhu slušelo. Možná za to může místo ve filmu, které tomuto tématu ubírá druhá zápletka, točící se kolem Buckyho. I když Bucky je jen jejím zdrojem. Ve skutečnosti je tu někdo další se svým scénářem ve stylu Divide and Conquer (Rozděl a panuj)! Ale i přes napojení dvou zápletek a přehršel postav (za chvíli) byl film příběhově kompaktní, narozdíl od filmu Winter Soldier. Co se týká efektů, bojů a shazovačných hlášek. Všeho je tam dostatek, a i když jsou některé scény přehnané (motorka, matrace), nepůsobilo to na mě tak hrozně a přeplácaně jako začátek druhých Avengerů. A ohledně vtipů a hlášek, je jich tam spousta, byť díky vážnosti děje někdy působí nuceně, nemístně a trapně. Na druhou stranu vtip zachraňují příslušníci hmyzí říše...Spider-man a Ant-man. Spidey hláškuje kudy skáče a Hank Pym v ničem nezaostává. A k dalším postavám jen krátce, Teta May je spíše za alternativního nebo Ulitmátního vesmíru, stejně tak Peter, ale v kostýmu je boží. Získal si mě i Black Panther. Potěšil návrat Hawkeyho a i dalších postav. Co víc dodat? Epické, strhující, vynikající hudba, dvě potitulkovky a cameo maestra Stana "the man" Leeho. Excelsior!!! ()

BoXBe

Přehrada Nové Heřmínovy na Bruntálsku by měla stát nejméně 6 miliard. To není o moc méně, než kolik stojí nový film od Marvelu. Je ale docela jisté, vzhledem k charakteru investic, že přehrada zaměstná méně lidí a méně lidí ve finále pobaví. No, zase pak bude krajina lépe zadržovat vodu, a vůbec srovnání je účelové, to snad nemusím vysvětlovat. Kapitán Amerika nakonec vydělá nejméně 24 miliard Kč, kdo ví, možná i padesát. To je malý stát a slušná dávka pracovních míst, když se ty peníze reinvestují zpátky. Zaměstnává lidi, kteří umí táhnout projekty, umí grafiku, video, modely, šaty, stavby, auta, exploze, cestují po světě, dělají promo Vídni, Berlínu, Audi, MIT, no a samozřejmě Marvelu a celé Americe. Je to huge. Pojďme k filmu. Baví mě při běžecké scéně, na letišti a při pointě a v závěru. Baví mě samozřejmě Spiderman, ale i další postavy, ať už ty vtipné nebo ty průhledné. A zbytek jsou vata, rychlý střih, kaskadéři, lokace, příjezdy, mluvící hlavy, další mluvící hlavy, pseudozápletka, záběry na něco, co vypadá hezky, kromě letiště nula originality a pár nepodařených pokusů o vtip. Jako v comicsech. Dvě stránky, třicet bublin a pak deset dobře stylizovaných obrázků. Na plátně jsou vidět peníze, i ta práce, jde z toho cítit historie comicsu, srší z toho profesionalita. Takže, proč ne, vlastně? Někdy drama a někdy zábava. A když film dobře baví, proč se bránit...? Rád se u tohoto dílu Marvelu pobavím znovu. S EmiliyVanCamp, která by se klidně mohla po plátně se Scarlett Johansson procházet třeba deset minut jen sem a tam a nic bych nenamítal. P.S.: Civil War je ten film asi tak dlouho jako duel Batman vs Superman. Pravdivdější podtitul by byl: Potkali se u Berlína. Uznávám ale, že Spidey byl zábavný. ()

Fancipal

Kapitán Amerika názorně ukazuje, proč je Marvel ve válce komiksových titánů s DC Universe o světelné roky napřed. Neohrožení Avengers si totiž za sebou nesou šrámy a s nimi spojená rozhodnutí z minulosti. Příběhy, kterých jsme byly součástí a právě to zaručuje, že se běžný fanoušek v té záplavě postav, volících si strany v připravované občanské válce, necítí jako běžný návštěvník u DC Universe, který absolutně nezvládl integraci postav do příběhu a místo promyšlené koncepce, je z toho běžnému divákovi nic neříkající záplava CGI. Ale zpátky ke skupině hrdinů kolem komiksového čaroděje Stana Leeho. Marvel nádherně ukazuje, že ví, kam se svými hrdiny směřuje. Neshody mezi jednotlivými členy slovutných Avengers visely ve vzduchu už hodně dlouho. A zatímco si hrdinové a jejich fanoušci pomalu ale jistě vybírají strany v přicházejícím konfliktu, můžeme zároveň sledovat příchod nových hrdinů (Black Panther). Přesto si nemůžu pomoct, ale mám poslední dobou pocit, že kouzelníkům od Marvelu dochazí nápady a s nimi i dech. Nový Kapitán je opět dobrý film, ale už po několikáté je to čím dál větší sázka na jistotu. Tvůrci se pohybují po vyšlapané hlavní silnici s jistotou člověka, jak řečeno výše, který ví, kam jde. Ale chybí tomu něco překvapivého, nějaká neočekávána odbočka, vyjetí ze zaběhnutých kolejí. Nerad bych totiž dorazil do cíle a míli před koncem závodu věděl, jak to všechno dopadne. Šancí mají naší neohrožení hrdinové ještě dost. Budu držet palce. ()

SHI-SHA

Avengers 3: Všichni proti všem. Mezi okoukanými postavami příjemně vyčnívá Ant-man a Spidey, ostatní je pořád to samé bez invence. Tentokrát je film navíc bez pořádného záporáka a o nějakém dějovém posunu vpřed v marvelovském univerzu taky nemůže být řeč. ()

animaxis

Aby bylo jasno, Captain America mi ze všech Avengers přijde nejzbytečnější a osobně ho vnímám jako takové ztělesnění americké naivity. Tomuto dílu jsem ale dával naděje, protože se film neměl točit jen kolem něj. A ono se mi to přesně díky tomu nakonec docela líbilo. První polovina filmu až na pár chvilek nebyla nic extra a vlastně se mi tu líbily jen scény s Tonym Starkem. Film se ale nakonec docela rozjel (i když asi trochu uspěchaně, ale lepší než nic) a najednou jsem se začal smát vtipům, děj jsem začal brát vážně a akční scény mi už nepřišly tak špatně natočené jako v první polovině. Je tu pár postav, které mě prostě baví sledovat a ty vlastně vynahrazují tu nudu, kterou pociťuju u těch, kteří mě tolik nezajímají. Jediná postava, u které jsem si nebyl jistý, jestli se mi líbí nebo ne byl Spider-Man. Ten tu nastoupil opravdu přehnaně rychle a i když se děj díky němu posunul, tak mi to od scénáristů připadalo jakože nevědí jak dál, tak tam šoupnou Petera. To už podle mě mohli pokračovat v sérii The Amazing Spider-Man, protože ten se mi konečně začal líbit. Děj tu byl docela zajímavý a na Marvel film mi přišel docela vážný a dospělejší než obvykle. Celkem mě překvapilo odhalení smrti Tonyho rodičů a jsem za takový zvrat docela rád. Teď mi asi nezbývá nic jiného, než že se počkám na další filmový krmivo od Marvelu, který je podávaný jako na běžícím pásu. ()

dr.fish

Rozvrat Avengers. Politika je sviňa. Překvapila mne depresivnost tohoto dílu, to mladé teenagery v kině asi nebude bavit. Jinak docela dobré...60% ()

mortak

Figurky na šachovnici mění pozici a občas i barvu. To zdůvodnění změny políčka někdy skřípe, ale Marvel špičkově zvládá základy psaní scénářů na pokračování- všechny figurky mají svůj oblouk a každá rozpracovaná linie je v tomto filmu zakončena a zároveň pootevřena pro další pokračování. ()

reky

Avengers 2 a 1/2..., oproti slabému Ultronovi podstatně lepší. Jinak ale stále podle stejného mustru, tzn. plno akce, povedené gagy a (možná zbytečně) hodně postav v pěkně barevných omalovánkách, kde se většinu času jede na jistotu a hezky v klidu a bez obav o kohokoliv. Proto kladné body navíc za závěrečné dějství, kdy jdou srandičky pryč, na poměry Marvelu začne jít do tuhého a divák tak konečně cítí z plátna nějaké emoce a napětí... ()

URBAN

Popravdě mě to zas tak nezaujalo. Jo jasně bylo to super, ale těch filmů je moc a jsou i lepší a tohle není Captain America, ale MARVEL all in. Jo MARVEL chce spojit všechny své filmy v jeden. To je v pořádku, ale myslím že captainovi nebylo věnováno dost pozornosti. Akční scény byly samozdřejmně super, jenomže příběh mě zas tak nezaujal a to byl u mě ten problém. Sečteno podtrženo je to takový mírně nadprůměrný komiksový film. Nejvíc mě překvapil nový Spider-Man byl opravdu vtipný, ne jen rádoby jak někdy MARVEL působí. ( 7.5.16/Cinema City/Sčítání lidu:52... ) ()

NiWi

Prozatím nejlepší marvelovka? Nejspíš ano. Od prvních Avengers se urazila dlouhá cesta. Přes bohužel lehce průměrné Avengers 2, přes super Captaina Americu 2, až k Občanské válce, která má všechno. Žádné hloupé zápletky, žádné hloupé hluché místa, žádné zbytečné charaktery, naopak. Krásně charismatický Black Panther, dobře hláškující Spider-man. Bitva na letišti epická, každý charakter dostal svůj prostor a ukázal nám co umí. Nejspíš nejlepší souboje ve filmech od Marvelu vůbec. ()

Prometheus69

Myslíte že bude taky nějaká blood verze... vystřihané záběry epické smrti Steva Rogerse? O_o Takže si na finální hodnocení počkám až na BR verzi... Prozatím musím smutně kontatovat, že jsem od tohodle bojového hřiště pro malé supermany kteří si rádi hrají z plamenometem v muničním skladu.. čekal aspoň co naprosto až infantilně složité příběhu trochu víc. Se na mě nezlobte, ale Tenhle díl prostě nemůžu brát vážně. Takže WS stále nepřekonán... Sorry všem zarytým fanatickým komiksovým fanouškům... ale já prostě absolutně nechápu z čeho jste tak odvaření... V podstatě všechny ty hvězdičky jsou směrovaný spíš na adresu tvůrců speciálních efektů, kostymerů a případně choreografů bojových scén... a v neposlední řadě samozřejmě nemůžu zapomenout na hlavní postavy.. kde až na Wakandu prakticky za celí film nenarazíte na jediný komparz. :D Vyklizené letiště docela pobavilo... Ale za scénář a hudbu určitě ne.. Ten tentokrát propadl na celé čáře, trochu se začínám obávat toho jakou jednoduchost nám může přinést IW, když si CAP tentokrát vystačil z až tak jednoduchou zápletkou kterou vám ještě 3x ZA FILM PŘIPOMENOU, Jako že jste asi uplně blbý a nedojde vám to to už u Flashbacku na kongresovém centru... Jinak Mladej Tony mě možná překvapil víc, než celej ten cirkus na letišti: ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)