Epizody(8)

Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist spojí síly proti společným nepřátelům a hrozivé konspiraci ohrožující New York City. (Netflix)

DarweyD

Po několikátém shlédnutí na minisérii nahlížím dost kriticky, a upřímně 4 hvězdy se rozhoupali ke třem, co se týče produkce, tak seriál žádné problémy nemá, dokonce i kamera a choreografie jsou parádní, co ale strašlivě kulhá je scénář. Ano, chápu že skloubit 4 seriály do jednoho je makačka, ale Infinity War a Endgame na tom byli ještě mnohem hůř, a dopadly na výbornou. Chtělo by to více osobistosti, více provázání mezi seriály, a méně bizarností jako skákání motivů Elektry. Claire a Matt spolu v sérii pronesou jednu větu.. jako what? vždyť jsou si stejně blízcí jako například Matt a Karen, Iron Fist a celá jeho seriálová bublina je prostě divná, Coleen je nudná vedlejší postava, a Bakuto je divnej, a nezajímavej týpek. Co má znamenat to, že vedlejší postavy ze seriálů (Malcom, Thrish, Coleen, Claire, Foggy, Karen) jsou den v jedný místnosti, a sotva spolu prohoděj slovo? jako wtf? A největší wtf je asi hlavní záporná postava Alexandra, což o to, Sigourney Weaver je skvělá herečka, ale tahle role jí skutečně nesedla, kdyby hlavní záporačka byla Madam Gao, a zbylí vůdci ruky by nebyli takový plochý blbečci, a kdyby přece jenom seriál měl o dost temnější tón, asi by to dopadlo o dost líp. Spoustu dalších výhrad by se našlo, ale i tak prostě Jeesicu, Lukea, Matta, Karen, Foggyho naprosto miluju, a týmový akční scény kdy Jessica fackuje, Matt bojujíe pěstmi spravedlnosti, Luke prohazuje zdí a Iron Fist s nažhavenou pěstičkou poráží nepřátele jako kuželky, jsou k nezaplacení. Plus chemie některých postav (Matt a Jess) (Luke a Danny) (Luke, Matt a Jess) jsou naprosto super ()

Echoes

Well, na jednu stranu tři samostatné seriály stály za cca průměrné nudle s kuřecím u vietcongu (na čtvrtého Daredevila se, překvapivě, dalo dívat), dohromady jim to šlape jako crew v establishmentu, kde bych se nebál sníst i steak či rybu… Doufám, že druhá série nesklouzne zas zpět východním směrem. ()

Bobris

Bohužel zklamání. Zklamání z hlavních hrdinů, záporáků, zbytečné výplně a ... slaboučkého scénáře no. Přišlo mi jako kdyby celý seriál šplhal k naprosto epickému emotivnímu závěru, ale nikdy se tam nevyšplhal, protože mu došly ke konci síly. ()

Vykuk

No dějová linka je dobrá, to jak to celé propojili s ostatními seriály se mi líbí, ale zbytečně to stáhli do 8 dílů a taky to tak vypadá, na mě více akce než by nutně muselo být a mohla by být zajímavější, choreografie a střih scén byl u DD i Iron Fista lepší, postavy mohli mít více prostoru, i ty vedlejší, v podstatě se tam dokola střetávají hlavní heroes s hlavníma záporákama a to je tak celé, kolem trocha komparzu, ale nic pronikavějšího. Možná je i dobře, že to stáhli, asi by to bylo ve 13ti dílech to samé, jen natažené. Sigourney neoslnila, bohužel, čekal bych od ní víc, ale i od scénáristů, ne jen ji navléct do rádoby elegantních šatů a udělat z ní hodnou babičku, co dělá bububu. No a místo Elektry tam taky mohl být zajímavější záporák, asi jsem prostě jen čekal něco víc než jedeme dál ve stejných kolejích. Ale tak či onak je to dobrý seriál, přes drobnosti, co mi vadí jsem se skvěle bavil a rychlé tempo se tomu nedá upřít, takže za mě plná palba. Jsem zvědav, co bude dál po Punisherovi a JJ2 a jestli se dočkáme i Defenders 2:) ()

vieriX

Od druhé řady Daredevila tu nebyl lepší seriál od Netflixu z Marvel serie. Sice trvá než se tým dá dohromady, ale pak to stojí zato a akce střída akci, která je mnohem lepší než v Iron Fistovi. Konečně se tu objeví původ a záměry organizace Ruka. Jejich šéfka je z počátku tajemná a hodně nebezpečná, ale v pozdějších dílech se její nebezpečnost jaksi vytrácí. Dopadlo to hodně dobře , ale škoda, že se tu nestavil Punisher, ale listopad je blízko. ()

mark9th

Neurazílo ani neprekvapilo. Humor tomu dáva potrebný nadhľad a musím aj pochváliť to, že príbehovo je každá hlavná postava dostatočne spracovaná a hoci sa to celkovo obľúbenými postavami, hemží seriál nie je neprehľadný, takže za to palec hore. ()

Lakash

Menší počet dílů seriálu určitě prospěl, 13 dílů by to neutáhlo. Příběh se místama táhl jak smrad a fakt jsem se nudil. První díl byl tragický i když chápu, že muselo dojít k nějakému představení všech postav. Choreografie soubojů byla špatná, až moc často jsem odhalil, že to je nahrané a nevěřil jsem jim to. Poslední souboj byl až moc velké klišé, ale jsem rád za úplný konec k seriálu, který odhalil znalcům komiksu pravděpodobný příběh 3. řady Daredevila. ()

johnsnow

Not bad. Čakal som, že to nebude až tak dobre spravené, najmä som sa bál ako tam zapadne slečna pijanka a boxer "kávičkár" našťastie to dopadlo viac než skvelo. Daredevil a Fist sú super, Cage je v pohode a doťahovanie s Fistom je brutus. Jess neotravuje iba nasáva. Záporáci super, hoci Ripleyovej postava je odjebaná veľmi lajdácky. Prepojenie to malo super, no neviem čo vytknúť, asi možno ešte to, že 5 záporákov a málo priestoru dostali. Inak spokojnosť. ()

liquuid

Bylo moc fajn je videt vsechny pohromade, ale jen se mi potvrdilo, ze Jessica Jones a Iron Fist jsou mnohem niz, nez ostatni. Pribeh zajimavej, super akce, zvuk. Je to takove beckove tazeni oproti avengers, ale to je asi pochopitelne. 4/5 ()

mrclTV

Konečne som sa dozvedel, čo sa dialo medzi druhou a treťou sériou Daredevila! Ale poďme pekne po poriadku, ako dopadla lowcostová Marvelovská tímovka z New Yorku? Úvod taký rozpačitejší, ale od druhej časti sa to celkom dobre dávalo dokopy, no nedá sa to hodnotiť bez optiky predchádzajúcich seriálov a jednoducho to nie je lepšie ako samostatný Daredevil alebo Jessica Jones (Luke Cage a Iron Fist sú tu viacmenej do počtu a svojimi výstupmi seriál skôr tlačia dole ako naopak). Vo výsledku je to i tak slušný doplnok k ostatným seriálom a presne tak ho vidím, ako doplnok (a to je asi aj najväčší problém celého seriálu, je tak trochu zbytočný). ()

MichaelKey

Oříšek k hodnocení. Začátek je trochu pomalejší, ale aspoň dostanete čas na to, si vzpomenout, čím si hrdinové (kromě JJ, ta samozřejmě není hrdinkou) již prošli. Pak se nám to začíná rozjíždět, houstne atmosféra, hrdinové a Jessica se potkávají a ve 4.epizodě máme takové mid-season vyvrcholení. V tu chvíli mi to přišlo na čistých 5 hvězd. Bylo to nádherně rozjeté. Jenže pak přijde druhá polovina, kde se začne trochu více kecat, z Iron Fista se dělá buď hlupák nebo dítě. Vážně už mi to přišlo přehnané. Trošku posun by to u něj chtělo. Nemůže být naivní pořád, ne po tom všem, co se stalo. A Misty začne být taky dosti otravná postava. V druhé polovině dojde i na zabíjení hlavních postav, ale kvůli tématu oživování si vůbec nikdo nemůžete být jistý, jestli umřeli nadobro nebo se někdy vrátí, což trochu ubírá na zážitku. A dojdeme postupně až k finále, které nepřekvapí, ale ani nezklame. Schválně kolik postav nakonec umřelo při finálním souboji. A kolik se jich vrátí. Choreografie bojů je úžasná, vypadají fakt dobře, jen se při nich moc o hrdiny nebojíte, což je trochu na škodu. Kamera výborná a některé ty záběry jsem si úplně užíval. Hudba krásně dokresluje a možná jenom u finálního souboje mi přišla trochu nevhodně zvolená, ale to byl jen detail. Mimochodem znělka je taky hezká. Ta se fakt povedla. Takže když to všechno sečtu, tak mi to vychází na lepší 4 hvězdy. ()

xSxEx

za me davam ** z ***** - nevim Daredevil me strasne moc bavil a ostatni serialy sem ani jeden jeste nedokoukal a cekal sem ze me postavy zaujmou tady. Melo by to byt preci to nejlepsi z nich... no sem dost zklamany. Zadne dramaticke chvilky semnou nic moc nedelali a zaver ? Vubec nic a pritom ten samotny Daredevil jich mel spoustu... tak snad punisher a novy slepejsek ()

hwnd

K seriálu jsem přistupoval trochu opatrně. Aby taky ne, Jessicu mám rád a její seroš byl super, s Daredevilem problém taky nemám, ale seriály s Lukem a Ironem se úplně nepovedly. Začátek je docela zlý, první dvě epizody skoro postrádají děj. Pak se to začne trochu rozjíždět, Defendeři se potkají a dají dohromady, na scéně je Baba Yoda a Elektra. A ikdyž to není úplně super kulervoucí, tak úroveň jde spíše nahoru a fanoušek dostane to svoje. Co bych vyzdvihl, tak že jsou hodně omezeny neduhy z Luka a Iron Fista, což bude hlavně faktorem mixu v málo epizodách. Přes rozjezd seriálu nakonec chválím, rozhodně se nejedná o propadák a na pokračování se budu těšit určitě víc než na pokračování Luka. ()

blondboss

Marvel postupom vytvoril ďalší subpriestor v rámci Marvel Universa a funguje to celkom slušne. Defenders sú po jednotlivých seriáloch pokope a aj napriek prvotným problémom im to pracuje slušne. Daredevil vyčnieva charizmou, Jessica Jones trefnými satirickými hláškami a Luke Cage či Iron Fist sú v zásade len tá povestná "the pain in the ass" tohto seriálu. Každopádne ale splynutie vkusne spracované, bojové scény fajn a univerzum dostáva svoju podobu, záver série napovedá, že sa máme na čo tešiť. Tak uvidíme. Zatiaľ u mňa spokojnosť. 75 % ()

JoeM

"You think the four of you can save New York? You can't even save yourselves.” - Stick. Všechno to začalo Daredevilem. Marvel tak spustil na Netflixu nevídanou podívanou a ukázal, jak se mají dělat komiksové seriály. Jak postupně přibývaly další, potvrzovala se jejich kvalita. I když byly o něčem i o někom jiném, stejně se na to člověk vydržel dívat až do konce. Mají prostě svůj osobitý styl, který zaujme a už nepustí. Seriálem Defenders vše vyvrcholilo. A byla to parádní jízda. Díl od dílu jsem se nemohl dočkat na ten další. To si uvědomíte už při první legendární bojové scéně všech v Midland Circle. Propojení mezi všemi seriály zvládli tvůrci bravurně. Každá postava dostala stejný prostor a našla si to svoje. Nekoukal jsem na slepeninu seriálů, ale opravdu na vrchol toho, k čemu to směřovalo. Ďábel z Hell’s Kitchen, Jessica, Luke - nechtěný hrdina Harlemu a Danny - mocný Iron Fist předvedli, že když mají Avengers dovolenou, zvládnou zachránit svět i oni. ()

Umpa-loomp

O dve triedy slabšie ako prvé dve série Daredevila. Slabučký scenár plný prázdnych fráz a často vyslovene tupých dialógov v kombinácii s nesypatickými hrdinami (Iron Fist a Jessica mi vyslovene vadili) je zničujúca kombinácia. Akcia vo väčšine prípadov tiež úplne o ničom (kde sa podeli brutálne vyhypované scény z druhej série Daredevila?). Celé to tiež tiahnu dole hlavní záporáci, ktorí sú nemastní, neslaní a vlastne úplne nezapamätateľní. Sklamanie. ()

TR4XY_CZ

Mnohem lepší provedení superhrdinské týmovky, než třeba u prvního Avengers filmu. Líbí se mi jak prvních pár epizod teprve sledujeme postavy jednotlivě a jak se to postupně všechno propojuje k jednomu samotnému cíli. No a když se všichni konečně potkali a měli spolu ten pořádný týmový souboj proti "Ruce", tak jsem z toho měl husí kůži. Jsem také rád, že do seriálů zapojily i vedlejší postavy ze seriálů předchozích a představili taky nějaké nové, a to hlavně záporáky, kterých tu bylo celkem pět a fungovaly poměrně dobře. Prostředek seriálu byl asi nejlepší, protože se tu všechno vysvětlovalo a děj se krásně vyvíjel. Bohužel finále bylo už celkem jenom o soubojích a nebylo to přesně to, co jsem očekával. Hodnocení 8.5/10 ()

BaronMartin

Konečně jsem se dostal k tomu vidět The Defenders, epický ultimátní crossover a spojení čtyř Marveláckých hrdinů z produkce Netflixu. A upřímně se to ve mně dost pere. Na jednu stranu je to strašně příjemný seriál, který nám přináší všechno, co jsme mohli chtít - výbornou chemii mezi našimi oblíbenými hrdiny, nějakou tu akci a velkolepé finále. Na stranu druhou je to ale mírné zklamání, protože si myslím, že se z Defenders dalo vytěžit mnohem víc. Stále si ale stojím za tím, že jsem si tento seriál relativně užil a většinu času jsem se příjemně bavil. Pojďme začít tou pozitivní stránkou. Hlavním tahounem je samozřejmě hlavní čtveřice postav a charaktery, které máme tak moc rádi, jejich vzájemná dynamika, jejich chemie, jejich konverzace, souboje a všechno ostatní. A tahle stránka seriálu se povedla na 100%. Každý z hlavních hrdinů má dostatek prostoru, tudíž ať už máte rádi kohokoliv, Matta, Jessicu, Luka či Dannyho, užijete si je do sytosti. Hrozně se mi líbí, že seriál se chvíli rozjíždí a tyto postavy se nepotkají hned v prvním díle, ale na jejich setkání a sjednocení si musíte nějakou dobu počkat. A než se tak stane, Defenders nám nabízí příběhové linky, které jakoby vypadly z jejich vlastních seriálů. Máme tady Matta a jeho právnické drama, naopak Jessica tu má povedenou detektivní linku, Luke se snaží klasicky chránit běžné lidi v Harlemu a Danny se pokouší zastavit Ruku. V téhle fázi seriálu mi akorát trošku vadil Matt, který je relativně upozaděný a zatímco všichni ostatní už rozjíždí vlastní dějové linky, on se tak nějak cachtá kolem a nemá pořádně co dělat. Jakmile ale přijde třetí epizoda a moment, kdy se všichni navzájem potkají a začnou se poznávat, nastává ta nejlepší, nejzábavnější a nejzajímavější část seriálu. A ano, tahle část je fakt skvělá. Jednotlivé interakce mezi postavami, jejich vzájemná dynamika, jejich hádky a jejich dialogy, souboj Dannyho a Luka, chemie mezi Mattem a Jessicou, všechno tohle je naprosto boží a čtvrtá epizoda, která je jedna velká konverzace mezi těmito čtyřmi je zaručeně mým nejoblíbenějším dílem. Někteří by mohli namítat, že je tu málo akce a až moc kecání, ale mně to vůbec nevadilo. Líbí se mi, jak to mezi hlavními postavami tak trochu vře, jak hned od začátku nejsou hnedka kamarádi a nejsou úplně nadšení, že by měli bojovat v nějakém superhrdinském týmu, ale postupem času si na sebe navzájem zvyknou a spřátelí se. A ještě jednou, každý dialog, každou konverzaci, každý rozhovor a každou hlášku jsem si užíval. Dále chci pochválit audiovizuální stránku seriálu. Seriál vypadá skvěle a hlavně v prvních několika epizodách je tu strašně příjemné osvětlení, kdy každá postava má své scény osvětlené do jejich vlastních barev. Navíc, tvůrci si dali hrozně záležet na detailech a na kompozicích jednotlivých záběrů, kdy když jsou spolu například Jessica s Mattem, tak v pozadí se nachází předměty v barvách červené a modré podle toho, kdo zrovna mluví a na koho je namířená kamera. Chtěl bych vyzdvihnout i hudbu, která je naprosto fantastická. Předchozí Marvel Netflix seriály měly dobrou hudbu, ale toto je asi první z těchto seriálů, který má opravdu zajímavou, výraznou hudbu, která připomíná filmovou úroveň a celý seriál díky ní působí mnohem více cinematicky. K příběhu, ten je většinu času fajn, celý se vlastně točí kolem Ruky, která je tu velice pěkně vykreslená, působí opravdu mysticky a nadpřirozeně, což jsem necítil ani v Daredevilovi, ani v Iron Fistovi. K příběhu, někteří by jako pozitivum mohli brát, že na jeho plné pochopení není vlastně potřeba vidět žádný předchozí seriál, jelikož první díl Defenders slouží jako taková rekapitulace pro nové diváky. Tímto se rovnou můžeme dostat k negativům, jelikož těch bohužel taky není málo. Tak zaprvé, tempo. Tempo je buď relativně pomalé a zdlouhavé a nebo extrémně rychlé, většinou nic mezitím. Problém vidím hlavně v prvních 2 epizodách a potom pár dílů těsně před finálem, které jsou neskutečně pomalé a prakticky nic se neděje, když se ale něco děje, seriál se toho strašně rychle zbaví. Například, v 6. díle umře jedna z docela důležitých postav a seriál to prakticky vůbec neřeší, akorát v dalším díle jedna z postav nad touto smrtí truchlí asi 3 vteřiny a pak jde prostě dál. Pochvaloval jsem, že 1. díl je dobrý pro lidi, kteří žádný předchozí seriál neviděli, na druhou stranu lidé, kteří je všechny viděli, tak první epizodu můžou prakticky přeskočit, jelikož až na linku Jessicy se v ní nestane vůbec nic důležitého pro děj. Finále seriálu je skvělé, ale těch pár epizod před ním jsou naopak strašně rychlé, jakoby se tvůrci co nejrychlejšími a nejjednodušími cestami snažili k té poslední epizodě dostat i za cenu několika naprosto stupidních a přehnaně rychlých momentů. Za absolutní peak tedy považuji prostředek série, tedy 3. a 4. epizodu, a potom samotné finále. Kdo mě dále nebavil, tak to je hlavní záporák Alexandra, hraná Sigourney Weaver, která čistě a jednoduše nemá absolutně žádný prostor, je extrémně nevýrazná, nezajímavá a necharismatická a ve výsledku je hrozně zbytečná, jelikož některé z hlavních hrdinů (Jessicu) třeba za celý seriál ani nepotká a ve finále jediná hlavní postava, která k ní má aspoň nějaký vztah, tak je Danny, který ji potká dvakrát za celý seriál... Hodně lidí nadává na zbylé záporáky, tedy na hlavní prsty Ruky, ti mi ale přišli dost fajn. Každý z nich má vlastní osobnost, nějaký zajímavý charakter a byli vlastně celkem fajn. K akční stránce seriálu, ta je jako na houpačce. Některé momenty vypadají fantasticky (finální souboj z 3. epizody a i celkem hejtovaný finální souboj v posledním díle se mi líbil), jiné jsou katastroficky provedené (souboj 3v3 v předposledním díle) a rozhodně nemůžeme čekat žádnou akci stylu Daredevil. Abych to nějak shrnul, Defenders jsou fajn. Jedná se o příjemný seriál, který tahá charisma hlavní čtveřice, jejich vzájemné interakce, dynamika a chemie. Seriál vypadá hezky, má skvělou hudbu a rozhodně se nejedná o žádný průšvih. Bohužel, má hrozně kolísavé tempo, relativně slabé záporáky a upřímně, ani ten děj sám o sobě není nijak extra zajímavý. Ačkoliv jsem si Defenders užil, po jejich zhlédnutí cítím takovou hořkou pachuť, jelikož si myslím, že tu toho mohlo být prostě víc. I přes to, že mají z celého Marvel Netflixu nejméně dílů, i tak cítím, že některé momenty by se dali naprosto v klidu škrtnout a nahradit něčím lepším. Seriál se strašně moc zabírá Rukou obecně, zabírá se jejich plánem na zničení New Yorku, o kterém se ale pořádně dozvíme až ve finále, na což už je moc pozdě, místo toho, aby se zaobíral buďto Alexandrou a nebo ještě lépe, aby věnoval ještě víc času hlavním hrdinů, jelikož to je ten největší plus celého seriálu. Scény v Defenders se takto vlastně dělí na 2 části: momenty, kde jsou hlavní 4 postavy pohromadě, u kterých budete nadšení a v hypu, a potom všechny ostatní scény, při kterých jsem seděl s kamennou tváří a vůbec nic necítil. Defenders mohli být prostě lepší, takhle je to jenom příjemný seriál, který ukojí váš hype na crossover vašich oblíbených hrdinů, ve kterém ale kromě toho nic není. Žádný silný příběh, žádný extra zajímavý děj, nic. Dynamika a interakce mezi hlavní čtveřicí je bez debat ten hlavní tahoun celých Defenders. Bohužel, všechno ostatní, od záporáků přes děj, je relativně průměrné a nezajímavé, a je tomu věnována až příliš velká pozornost. Defenders jsou fajn, ale mohli být lepší... Hodnocení: 75% () (méně) (více)

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Pavoučí univerzum na Amazonu?

Pavoučí univerzum na Amazonu?

08.09.2020

Studio Sony oznámilo nový seriál Silk, jenž by měl rozšířit hrané univerzum kolem postavy Spider-Mana. Seriál by pak navíc měl dorazit na streamovací službě od Amazonu, což by mohlo naznačovat, že… (více)