Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Jango_Fett

Již v úvodu zjistíte že je asi něco v nepořádku, jelikož nehraje žádná akční nebo poutavá hudba u loga Marvel, ale je zde jen slyšet pár temných a hlubokých tónů. A poté následuje prvních pár minut díky kterým se snad každý divák začne bát o všechny své oblíbené hrdiny kteří se zde mají objevit. Na to se rozjede nervy drásající akce provázená občasným Marveláckým humorem, smutnými a temnými pasážemi a několika milými i nemilými překvapeními. Čekali jsme na to 10 let a MCU přišlo opravdu s pořádnou dardou pro klasické konzumní diváky, kteří si myslí že jdou na další sluníčkovou komiksárnu. Bratři Russové dokázali skloubit přes 20 postav v jednom filmu, aby to dávalo smysl a zároveň aby měli všichni dostatek prostoru se projevit. Je to taky tím že bráchové režiséři si je šikovně rozdělili do několika skupinek, které fungují a na konci se všichni setkají ve velkolepém finále. Zapomeňte na dlouhé představovačky, tady se hraje na to, že všechny znáte z minulých filmů - což je v tomto případě dobře, protože na toto vás ty předešlé snímky připravovali. Přeci jen se pár postav dočká nějakého vývoje, především u části Guardians of The Galaxy, kteří opět perlí, jako by jejich část režíroval opět James Gunn. Nejvíce prostoru tu má ale hlavní záporák Thanos, o kterém to prakticky celé je. Ano film by se klidně mohl jmenovat "Thanos: Infinity War" a možná by to k tomu sedělo i víc :). Závěr asi konzumního diváka nechá překvapeně sedět přikovaného na židli s vykulenýma očima, ale my našprtanci víme že bude následovat ještě jedná část, kde se teprve vše rozuzlí a pořádně vyvrcholí. Sami bratři tenkrát řekli že postavy na které se nedostalo budou mít více prostoru v druhé části. Osobně tedy nerad hodnotím pouze půlku díla, které se vás snaží přesvědčit že je ve skutečnosti plnohodnotný film - i když ono je to natočené tak dobře že to samostatně taky funguje. Takže co na závěr říci? Pokud se podívám na předešlá díla oněch dvou režisérů, tak po povedeném Winter Soldierovi a rozporuplné Civil War dostáváme mistrovské dílo, které si Marvel k 10 letům opravdu zaslouží :). ()

M.i.k.e

jsem velký fanda Marvelovek a od Infinity War jsem čekal podívanou ze které mi spadne brada a nebudu jí na konci moc vstřebat...nestalo se,Na jednu stranu je třeba ocenit,že režiséři dokázali tenhle extrémní kolos udržet pohromadě tak aby dával smysl,nebyl zběsilé nepřehledný a nerozsypal se jako domeček z karet.Velkým plusem budíž i fakt,že Thanos je konečně záporák jak se patří,s jasně danou a pochopitelnou motivací a není tak okurkou jakou udělali tvůrci z Ultrona.Bohužel ale zbytek je jen extrémně dobře odvedené řemeslo s přehlednou akcí,dobře namíchaným mixem vážných scén a humoru,které uteče jako voda,ale jinak nedokáže ničím překvapit,Není tu prakticky nic co by mě oprvadu uzemnilo a vystoupilo z řady tak jako v mnoha filmech předtím.Konec je sice fajn a měl by být hodně emocionální,ale už jen proto že znalý divák ví co se chystá a taky ví jak Marvel nakládá se smrtí svých hrdinů,nedokáže uzemnit naplno.Osobně jsem čekal že tvůrci budou mít koule nechat pár hrdinů opravdu umřít (což se nejspíš i stane) tak aby mi to vyrazilo dech a vehnalo třeba i slzu do oka.Nejlepší Avengers movie je Infinity War zcela určitě...nejlepší Marvelovkou ale bohužel ne.Tam pořád vede alespoň u mě dvojka filmů s CA - Winter Soldier a Civil War...80% ()

Havaj8

No. Tak to byl masakr. Hrdinové se sice nepotkali pohromadě, ale i tak jednotlivý scény s různejma partama skvěle fungovaly, díky kamenům nekonečna to i výborně gradovalo. Thanos je konečně top záporák, kterýho jsme si vždycky přáli a s ničím se nemazlil. Nedovedu si představit jak ho porazit, když se jim to nepodařilo x-krát, a to ještě neměl všechny kameny. U scény s Thorem jsem měl vyloženě husí kůži, protože jeho nástup s novou zbraní neměl chybu. Možná poprvý, co mě mrzí, že sem nebyl na 3D, protože ty akční pasáže by si ho zasloužily. Bohužel to opět nemělo moc toho Marvel humoru, ale vzhledem k vážnosti filmu se to dá chápat. A ten konec, to člověk jenom zíral. U seriálů to tak bejvá, ale ve světě filmů...Rozhodně jeden z nejlepších závěrů a zároveň obrovská natěšenost na pokračování. ()

Martin741

Marvel zacina byt fenomen, a Avengers 2018 teda presli do nadpriemeru., Ono iste, zarobok jaxvina, a to sa pocita, takze vlastne prve plus, triky na urovni, mne sa ten digitalny bordel fakt videl, i ked som videl uz daleko lepsie triky a sceny /Star Wars minimalne/, a nasli sa sceny u ktorych som si filmarinu uzival. Anthony Russo a Joe Russo zbieraju reziserske skusenosti, a to je len dobre. Vidno na filme, ze sa pomaly ale isto zacinaju vyznat. Dr Podivny /Odborne Dr. Strange/ mal kusky na urovni, Hulk trochu sklamal, nasi hrdinovia su popareni dost podivnym a blaznivo sympatickym sposom, coz vytvara medzi postavami slusnu fyziku. Teda pardon, som sa pomylil, chemiu.A dobre je aj to ze znamych xichtov je tu pozehnane : Robert Downey jr., Hemsworth, Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Benedict Okurkac, Paul Rusesabagina, teda pardon, Don Cheadly, Zoe Saldanha a pan Nafta. Masky, Kostymy, triky, zelene platno -uchvatna podivana. Dialogy nic moc, ale akcne a bombasticke sceny na urovni, minimalne na urovni LOTRa 3 /Lord of the Rings 3/ - genialna odreagovacka 100 % ()

Necron

intergalakticka "groteska" v polymorfni strukture, splacana ze vseho, co bylo po ruce. prekombinovany scenar gradujici do bezbrehe a ubijejici nudy. nastesti to nebylo uplne blbe a trapne jako jine kousky od marvela, kdy si clovek musi zakryvat oci nebo resit, jestli to nevypne. nevyuzity potencial - ani jeden pokus o vtip se nepovedl "Jestli na mě hodíš další měsíc, tak se fakt naseru." ...ehm, tony stark? a mame zadelano na dalsi nesmysl v zajmu tezby penez. ()

Lischai

Wow. Celou dobu je to taková náhodná veselohra plná úkolů jak z počítačové hry -- "támhle leťte, tohle vemte, tohle vypněte" -- s milionem postav, ke kterým máte vztah jedině, pokud jste viděli jejich sólovky, jinak je to směs generických sexy paní a mužů s vousy. Ale to finále. To finále. Skoro si přeju, aby se v dalším díle mrtví nevrátili, protože rozsah tohoto masakru hereckých smluv byl epický. Jestli ale v dalším díle všichni mrtví povstanou -- jakože povstanou -- byl Infinity War jen další náhodný marvelácký film. ()

Figu

Asi jde o nejpodivnější díl Avengers! To co začalo, každej čekal, to jak to skončilo, asi nikdo... Určitě i mě, jako mnohý to trochu rozhodilo. Což o to, Thanos je frajer a umí naše hrdiny moc a moc potrápit s ledovým klidem a úsměvem na rtu, ale nebejt šutrů, je to poloviční sráč... Nicméne jeho temný charisma je geniální a to především i díky supr českýmu dabingu Mirka Etzlera. Já fakt nevím... jsem z toho krapet rozpoloženej, což tak vlastně asi všici okolo filmu na diváka budujou a chtejí to po něm! Faktem je, že našim borcům jsem fandil až do konce a jsem zvědav, jak to celý dopadne do budoucna... Je to první poločas, hraje se ještě druhej a tam se samozřejmě vše rozhoduje! 80% ()

rakovnik

Monumentální velkofilm s monstrózními akcemi, ale také upovídanými místy pro odlehčení. Ve všech hrdinech a frontách, kde bojovali, jsem se ztrácel, ale oni se posléze ztráceli také. Kochal jsem se úžasnými obrázky a těšil se na velkolepé finále. Bohužel příliš pozdě jsem si všiml označení "part one". Je ale asi na co se těšit. ()

Wiikii

Děláte si ze mě pr*el ? To vážne stačí lidem naservírovat příjemně akční a hezky vypadající film s fňuk efektem (umírali zde důležité postavy) + k tomuhle všemu přidejte záporáka co umí plakat a najednou se všichni pos**ou jak je to fenomenální. Proboha stačilo jen aby Dr. Strange otevřel na správném místě portál a pak jej zavřel a Thanos je bez rukavičky. Ale to NE, to by pak lidi nemohli mluvit o tom, jak je tento film obrovským poselství na ... ježiši Thanos jako záporák se ukáže, že umí prožít hluboký žal a najednou genocida celého vesmíru je pro mnoho lidí správnou věcí.. Víte že Hitler byl neuvěřitelně hodný k dětem, asi bychom mu těch pár desítek miliónů lidí měli odpustit... OK, zpět k filmu, protože tohle ovlivňování diváků dokáže jenom dobře vytvořený snímek a nedávno jsem viděl Justice League, což bylo utrpení, naopak Avengers: Infinity War se sledovalo nádherně (tedy až na mnoho logických failů). Takže musím dát za čtyři, i když bych dal i za tři. .... HODNOCENÍ: 70% (4*) ()

honajz2

Vybavuji si, jak jsem zvažoval, že na to půjdu do kina, protože v tom filmu budou Strážci Galaxie a ty jsem měl v té době dost rád... Rychle jsem to zavrhl, každopádně jsem si slíbil, že se na to někdy, jenom kvůli nim, podívám. Takže jsem tak udělal a dostal jsem bohužel přesně to, co jsem dostal - digitální bordel s debilním dějem. Jelikož jsou to Avengers, tak tu máme všechny marvelovské superhrdiny hezky pospolu, což zahrnuje i nějaké, které absolutně neznám, což je moje chyba, kterou ale rozhodně napravovat nebudu. Nevím, kdo byl ten chlap se žlutým krystalem v hlavě a ani nevím, kdo byla ta blonďatá ženská a upřímně mi to je celkem fuk, klidně ať mě tady za to fanoušci ukamenují. Na filmu mi vadí dost věcí - děj je naprosto totožný, jako z většiny superhrdinských filmů, tudíž objeví se nějaký silný nepřemožitelný padouch, co chce získat něco, čím zničí celý vesmír a superhrdinové se ho snaží zastavit. Jenže ten děj navíc úplně nahodile skáče z místa na místo, chvíli jsme ve Skotsku, pak na Titanu. Dále je to zbytečně akční a digitální, že jsem přemýšlel celou dobu nad tím, jestli by to nebylo lepší udělat celý jako animák. A proč vlastně ne? Fandové se z toho stejně udělají tak jako tak. Každopádně, ve finále to byl takový digitální bordel a bylo v něm tolik akce, že mi to lezlo na nervy. Superhrdinové se samozřejmě snaží do toho všeho ještě hláškovat a většina těch jejich hlášek působí nanejvýš trapně a osobně jsem se víc bavil u těch jejich hlášek, co měly být strašně cool, ale působily spíš trapně. Taky mě štvaly ty srdceryvné umírací scény, kterých zde překvapivě nebylo málo. A ještě mám z toho ve finále pocit, že Thanos všechny ty krystaly nekonečna získal nějak strašně jednoduše. Ale abych jenom nehanil, Strážci Galaxie zde byli fajn a jejich přítomnost to celkem zachraňovala (i když mi SPOILER skoro všichni umřeli, ale Rocket žije, sláva! - stejně čekám, že se tu budou oživovat, to by si Marvel nedovolil, nechat umřít většinu svých superhrdinů KONEC SPOILERU), pak zde i vtipnou hlášku pronesl Stan Lee a byla jedna z nejlepších z celého filmu, efekty jsou udělané dost slušně, ale tak to není nic nového a celkově se to dalo přežít. Stejně ale nerozumím tomu, proč se z tohohle a podobných filmů stal tak obrovský kult. Vždyť tady forma brutálně přebíjí obsah, který zde vlastně ani není. Kde jsou filmy založené na nějakém příběhu, myšlence? Ony jsou, ale nikdy je neuvidí tak obrovské množství lidí, protože u toho nebudou moct vypnout, že jo. Tohle je jenom zábava, při které můžete absolutně vypnout, až vám bude slina téct od huby a připadá mi to moc hloupé i na oddychovku. Možná jenom neumím vypnout, co já vím. A nebo umím, ale čeho je moc, toho je prostě moc. 2* ()

Darth Revan

I když tam je hora píčovin, některý dějový linky jsou vynikající (hlavně ta Thorova :)). Navíc tu máme pořádnýho zaporáka i Samuela s motherfuckerem. Takže nakonec přeci jen pětka! ()

ProNotor

Tento díl byl už poněkud vážnějšího charakteru, nicméně opět plný hlášek, humoru a hlavně akce. Akce tam byla hned od začátku a neustále se to jen gradovalo. Zatím nejlepší marvalacký záporák, hodně mě bavil i ti jeho pohonkové byli přísní. Samozřejmě nesměl chybět dramatický a dojemný konec, který ovšem v tomto díle byl tak boží, že mi málem sjela čelist. Mohl bych toho tentokrát vypsat tunu, ale nechám si to až na 4. část, kde se vše rozsekne, doufám. Malinkaté výtky bych našel, ale jinak plná palba. 5* jinak to nejde. ()

DA_NO

Očekávání byla sice vysoká, ale ještě větší byl strach, že to neskončí dobře - stejně jako Ragnarok a BP. A naštěstí se tak nestalo. Ten film působí v mnoha ohledech jako opak starších Marvel filmů - je zde propracovaný záporák, na kterého se film dost soustředí a který má charakter, umírá se tady... Ale hlavně - je to vážné. Já jsem očekával vesmírné Avengers 1. Ale dostal jsem vážné sci-fi drama, kde se rozebírají témata jako rodina atd. Navíc je to, díky tomu, že ty původní postavy známe už 10 let, šíleně emotivní. Ne jako Black Panther, kde jsme se seznamovali s úplně novými postavami, které pro nás neměly žádnou váhu. Tady vidíme postavy, které se, i přes staré spory, znovu setkávají, aby čelily větší hrozbě. Film byl, narozdíl od výše jmenovaných, dost nepředvídatelný, což vyvrcholilo až v konec, který nikdo nečekal. Konec pro MCU vážně netypický. Takže, Infinity War je blockbuster, očekávaný úplně jinak, s výbornou hlavní zápornou postavou a který budou vychvalovat hlavně fanoušci starých marvelovek. 98% ()

Streeper

Moc jsem od toho nečekala, takže to bylo skutečně velké překvapení, že to bylo tak dobré, nebylo to vůbec přeplácané superhrdiny (čehož jsem se bála nejvíce), tvůrci je krásně rozvrhli, tak, že jich v každé scéně bylo tak akorát a nebyl v tom zmatek. Strážce Galaxie jsem ve filmu brala jako skvělé rozptýlení, navíc se samozřejmě společně se Starkem zasadili za nejvíce vtipných scén. Bavila jsem se, hodně jsem se nasmála, třikrát za film jsem brečela. Je tam akce, je tom Stark, Strange a Star-Lord a skvělý záporák Thanos. Jediná věc, která se mi nelíbila byla délka, i navzdory tak skvělému rozvržení akčních a emotivních scén, jsem při některých scénách zabrousila myšlenkami někam jinam a ano malinko jsem se nudila. Nicméně se na to v budoucnu určitě podívám znovu a třeba hodnocení přehodnotím. ()

Nach

Tak přece jen musím dát těm klukům ušatým od Marvelu velký palec nahoru a sdělit, že ta pátá hvězda unikla jen o fous. Konečně pochopili, jak správně mají vykreslit hlavního padoucha, aby příběh nepotopil, ale naopak vyzdvihl ho do nejvyšších obrátek. Avangers: Infinity War ale jinak trpí jinými klasickými nedostatky svých filmů. Tím hlavním pro mě zůstávají až dětinské barvičky, akční dějová přeplácanost, která mě až nudila a příliš mnoho postav, s nimiž si ale bratři Russovi poradili na výbornou. Nejlepším rozhodnutím ale bylo dát širší prostor Thanosovi a vykreslit jeho psychologii ne jako ničitele světů, ale jako zachránce s šílenou ale velice funkční představou, jak toho docílit. Furt se někam cestuje, pořád se něco děje, každou chvíli někdo do někoho řeže. Dobře se na to kouká, ale po nějaké době mě to začalo nudit. A kdyby to tak tvůrci dobře nedrželi pohromadě, šlo by o průser ranku Age of Ultron. Díky Bohu to se zde nestane. V samotném naprosto luxusním závěru tak zamrzí pouze jedna věc: ten utnutý konec, který já bych nechal jako konec definitivní. Je to škoda, protože za něj by si Marvel zasloužil piedestal. Bohužel ale další filmy budou pokračovat a já se obávám že jakékoli jiné konce, než tento už nebudou mít ten správný emocionální dopad a rozbourají tu dokonalost tohoto závěru. 80% ()

Rocky88

Jediným důvodem, proč má smysl koukat na marvelácké sólovky, jsou Avengers. I když Dva dny Ultrona bylo ze slabšího soudku, stále jsou lepší než zmíněné sólovky (kromě Winter Soldiera). Potvrdilo se to i tady. Film je nabušený událostmi, akcí, parádními triky, rychlými slovními výměnami, různorodými scénériemi, navíc byl konečně vyléčen i chronický neduh všech předchozích filmů, čímž byl nulový záporák. Thanos má motiv, mozek, sílu a opravdu je tím vesmírným genociďákem, na kterého jsou všichni krátcí. I když má místo brady šourek. Bez chyby ten film ale také není. Stále je to marvelácká barvičková polodětská zábava. A jak se dalo očekávat, kvůli ohromné hromadě postav je spousta scén (hlavně těch akčních) uspěchaných a chybí důraz na detail a choreografii (půlhodina navíc by neublížila). Celek je pak hodně rozkouskovaný a rozskákaný z jednoho kusu vesmíru do druhého. Ale uznávám, že se v tom dá udržet přehled a mohlo to dopadnout daleko hůř. Přesto v tomto nepřekonává první Avengers, kteří jako celek drželi v sobě jako přilepení chemickou kotvou. Konec je sice efektní, ale všichni víme, že to u toho zůstane. O nejlepší komixový superhrdinský film rozhodně nejde, ale za návštěvu kina to stojí. PS: Proč sundávat rukavici, když jde useknout ruka????????? PPS: Po "uležení" musím jít s hodnocením níž. V paměti mi utkvěla chaotičnost a epizodnost než akce a zábava. A ten konec, kterému snad může věřit jen největší naivka. ()

joker.george

Je to tam. Několik dní před premiérou jsem nemohl usnout, jak jsem se nemohl dočkat, a stejně tak jsem nedokázal pořádně spát ani po ní, jelikož ze mě nechtělo vyprchat nadšení. V kině pro mě totiž bylo nachystáno spoustu různorodých lahůdek a překvapení, mi z hlavy jen tak nezmizí. Film se nesesypal jako domeček z karet pod návalem obrovského množství postav a jejich dějových linek, které se postupně protínají a neúprosně ženou dílo do finále. Dokonce se podařilo eliminovat chyby, které se většinou v marvelovkách objevují, a právem tak Infinity War zatím sedí na pomyslném trůně. A kdyby se jednalo o poslední snímek MCU s pár drobnými změnami, tak bych se ho nebál postavit po boku Temného rytíře. Kvalitnější blockbuster letos v nabídce pravděpodobně nebude. (Praha, IMAX) ()

Attta

Pěkné pohodové pokoukání. To co jsem od Marvelu v tomto filmu očekával jsem i dostal. Humorné scény vyvažovaly ty dramatické a akční, hrdinové a herci byli opět skvělí, co víc dodat. ()

bourec

Chápu jednoznačně,že pro slintače u komiksovek od marvelu,a že je jich tuna,to je božská mana,ale pro mě jen lehce nadprůměrnej nadpřirozenej binec,natočenej skvěle hlavně po technický stránce.Bohužel těch filmů je hrozně moc,a voni to ještě různě proplétaj jak vánočku,ale už se jim to začíná lehce připejkat.A myslim že to neni ještě konec.60%.Shodou okolností mám tohle na Blu-ray. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina