Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Tony.cs

Velice dobré... silné... No fantasie. Ale popravdě, byla znát Whedonova neúčast. Jeho rukopis je přeci jen vyjímečný. ()

blackrain

Propojení Avengers se Strážci přineslo oživení. O legraci se tady starají právě Strážci galaxie. Samozřejmě jsem soustředila na dvě mé oblíbené postavy a v té bojové vřavě jsem o ně měla i strach. Musím říct, že oprávněně. Hlavní záporák stojí za to a světe div se, to stvoření má taky duši. To se teda divím. ()

Remedy

Určitě jsou to nejlepší Avengers, dost možná i nejlepší marvelovka. Na první části Infinity War je třeba především ocenit, že i při tom ohromném množství postav je celý film až neuvěřitelně konsistentní. Hledal jsem nedostatky, chyby nebo něco, co mi na tom prostě vadilo, ale nic jsem nenašel. Plus musím vyseknout bratrům Russoovým poklonu, že se u vrcholu třetí fáze MCU dokázali vyvarovat laciného infantilního humoru (což Waititimu u Ragnaroku úplně nevyšlo). Hlášky a humory tu samozřejmě jsou, ale neměl jsem ani na chvíli pocit, že by to bylo prvoplánové (jako s tím Goldblumem v Ragnaroku). Infinity War se ve své první části nese v temném, místy až apokalyptickém duchu a konečně představuje pořádně zajímavého, plnohodnotného, zcela seriózního a děsivého záporáka. Opravdu spektakulárně-opojný zážitek s ne úplně předvídatelným koncem a v rámci světa MCU asi jeden z totálních vrcholů, který poskytne náležitou satisfakci i těm hodně náročným fandům Marvelu. ()

movieband

Nejdřív přišel Winter soldier. Pak nám MARVEL přinesl Ragnarok a letos přišlo závěrečné zúčtování v podobě Infinity war. Vymazlená, brutální a překvapivá jízda. ()

Kaluž

Wow efekt původních Avengers se zkopírovat nepodařilo, tudíž si tu pětku zase schovám. Ale jinak je to celkem obstojný superhrdinský guláš. A taky nejspíš poslední marvelovka, na kterou jsem vyrazil do kina. Ta únava materiálu je už setsakra dlouho znát a moje primární chutě jsou už zase krapet jinde. ()

Mikita

Hezké polozakončení osudů všech hrdinů i celého lidstva. I když člověk zná zákonitosti komiksového světa, i tak je závěr filmu úžasným zážitkem a nezbývá, než se těšit na pokračování. ()

suicide

Naštěstí po příšerné dvojce se trojka vzchopila. Možná částečně tím, že se do ní zase vrátil vtip a sarkasmus - trochu kolem Iron Mana se Spider Manem, trochu kolem Strážců Galaxie (i když ti jsou tradičně stejně otravní jako vtipní). Na Thanosovi je toho od pohledu mnohem více než jen pouhé záporáctví. A musím mu přiznat, že je to tak trochu sympaťák. Ale výsledný dojem je dobrý možná jen v porovnání s tou dvojkou. Chtělo by to trochu vyčistit a méně překombinovávat. ()

Hanyou

Jednoduše wow. Je to temné, je to vtipné, je to epické, je to tragické, je to vše, co jsem čekala a mnohem, mnohem víc. Thanos je neuvěřitelný záporák. ()

Helo

Kdosi někde napsal, že je tohle nejlepší MCU film, kterej kdy Marvel udělal. A já tohle tvrzení rozhodně nemůžu rozporovat. Ve filmu snad není jediný hluchý místo, emoce fungujou a není jich málo, tradiční humor se překvapivě dobře mísí s vážnýma momentama, guláš téměř všech postav je až nečekaně chutnej a Thanos... no, řekněme, že z těch pár výstupů tohohle fialovýho šaška v potitulkových scénách předchozích filmů jsem si ho neuměl představit jako hlavního, nejmocnějšího a nejstrašnějšího záporáka celýho dosavadního MCU. Russoovci jsou ovšem plný překvapení, což dokazujou v rámci celýho filmu i v rámci Thanose, kterej tu najednou dostal až nečekaně lidskou "tvář" a všechno, co dělá, dává smysl, ač fialově zvrácenej a zároveň z něj má člověk pocit, že je to SKUTEČNĚ ten nejvíc nejmocnější padouch, jak byl po celou dobu "teaserovanej" (takhle se to dělá, Warneři se svojí Jl... hleďte a učte se!) a kterýho jsme zatím viděli. ()

stration

U DC už teď asi vypadají vlasy i Supermanovi. Marvel je prostě jednička a Avengers to svým posledním kouskem znovu dokazují. Vše začíná a do jisté chvilky pokračuje stejně jako předchozí Marvelovky, tedy parádní hlášky, oťukávání hlavních hrdinů jak mezi sebou tak s hlavním záporákem a taková odlehčená popcornová zábava, která neurazí, ale po všech těch dílech ani nepřekvapí. Čím více se ale na plátně začíná objevovat Tanos, tak i těm nejzarytějším šprýmařům dochází, že to tentokrát bude pro naše superhrdiny tvrdý oříšek, který se jen tak rozlousknout nepodaří. Tanos (v geniálním dabingu Etzlera) začíná dominovat a jeho promyšlené tahy ženou Avengers a všechny ostatní do zkázy. Konec je pak pro jedny dokonalý, pro jiné podraz a pro další jen poločas finální bitvy. IMHO jak by řekli fanoušci Twin Peaks: Sovy nejsou tím, čím se zdají být. Říkám si, že snad ti naši superhrdinové nejsou takoví idioti. Zvláště do Dr. Strange vkládám naději. No uvidíme. Každopádně jde opět o svým způsobem revoluční počin, který posouvá celý MCU zase kupředu. Tanos je jeden z nejlepších záporáků poslední dekády a já se tentokrát nestydím přiznat, že se na pokračování neskutečně těším. A držím palce! ()

Blackhand47

Tak skvělý pocit z nějakého crossoveru jsem měl naposledy u prvních Avengers, protože Infinity War je skutečně tím vyvrcholením desetiletého snažení, na které jsme všichni čekali. Film vás na rozdíl od jiných Marvelovek nutí zapojovat daleko více emocí, mnohokrát totiž vybočuje z klasické šablony takovým způsobem, že budete z výsledné scény překvapeni. Řeknu vám, rozhodně se bojte o své oblíbené hrdiny a nepředpokládejte, že jsou všichni nepřemožitelní, tohle je totiž válka o samou podstatu života. Thanos je nejkomplexnějším záporákem za posledních x let. Russoovi nelhali, když tvrdili, že stvořili nového Darth Vadera. Šíleného Titána budete litovat, obdivovat, nenávidět i milovat. Je to tak trochu padouch ze Hry o Trůny, který s sebou přinesl právě onen moment „náhlé smrti“. Thanos je vlastně také nejhlavnější postavou celého filmu, zatímco ostatní jsou jen pěšáci v jeho rozehrané partii, kterou má promyšlenou na několik tahů dopředu. Druhou postavou s největším prostorem měl být Thor, i když se mi to úplně nezdá. Hromolord má ale rozhodně zajímavou dějovou linku, kterou sice celou vyzradil trailer spolu s hračkami, i přesto má stále co nabídnout. Sám bych na druhé místo zařadil spíše Iron Mana, se kterým strávíme opravdu hodně času, ale celý film je tak strašně nabitý, že se to u ostatních postav hůře počítá. Jak jsme již na webu psali dříve, při výrobě nového Starkova obleku se tvůrci skutečně inspirovali v posledních řadách komiksů, kdy se stroj umí poskládat v téměř cokoliv. Z Thanosova Black Orderu nejvíce zaujme Titánův herold jménem Ebony Maw, který je ještě větším psychopatem než jeho tatík. Maw si libuje v práci svého otce a je pro něj schopen čehokoliv. Zbytek skupiny zde spíše figuruje jen kvůli bojovým scénám, ale po stránkách animace jsou skvěle zvládnutí všichni. Ve filmu jinak počítejte s pár (ne)čekanými postavami, jejichž přítomnost byla dlouho diskutována a rozhodně potěší. A ne, Adama Warlocka ve filmu neuvidíte. Ač by se to v tak přeplněném filmu nezdálo, hrdinové jsou neustále tlačeni k tomu, aby si vybrali tu správnou, ale možná bolestivější cestu. Je jedno, zda jde o Star-Lorda, Scarlet Witch, Lokiho nebo Doctora Strange, nikdo si není jistý, kam jej jeho činy dovedou. Všichni hrdinové mají jednoduše scény rozděleny spravedlivě. Absence některých postav je pak jednoduše vysvětlena a bude zajímavé sledovat, jak budou na události filmu v příštím snímku reagovat. Rozdělení hrdinů do skupin tvůrcům také hezky vyšlo. Z počátku vlastně sledujeme několik malých skupinek, které se následně dají na některých místech dohromady. A jelikož se spousta hrdinů ještě nezná, dojde na hezky provedené komické i emočně vypjaté chvilky. Humoru je zde krapánek víc, než můžete být u Russoových zvyklí, ale ve filmu se to ztratí a je to rozhodně lépe časované, než u jiných tvůrců. Jen si vzpomeňte na Ragnarok, kde každý vážnější moment museli zaplácat humorem, to tady nečekejte. Máte tu vtipné chvíle a vážné chvíle, nic co by se překrývalo. Bojové scény nezklamaly, ale není tu moc scén, které by byly až tak zapamatovatelné. Stejné je to s hudebním doprovodem, který musí počítat s tunou různých znělek z předešlých filmů, ale jako podklad je to rozhodně dostatečné. Trailery však nabídly daleko zajímavější kousky k poslechu a i teď si je dokážu vybavit v hlavě. Po stránce efektů je film samozřejmě na špici a kvůli Kamenům nekonečna a magii se zde opět dočkáte několika scén, které jste nikdy předtím neviděli. Nové lokace jsou rozhodně zajímavé, zcela odlišné od těch, které jsme v předešlých filmech navštívili. Ale i na ty samozřejmě dojde. Tentokrát ale nečekejte žádné graficky výrazné titulky, letos si tvůrci připravili pouze klasický bílý text na černém pozadí, ale po takovém finále se jím ani nedivím. Potitulkovou scénu má film tentokrát jenom jednu a fanoušky rozhodně potěší. Určitě vyčkejte až do samotného konce, během titulků si mezitím trošku odpočinete, načež dostanete scénu, která vás na další filmy navnadí o to víc. Dokonce se mi zdálo, že byla možná i delší, než je obvyklé, rozhodně to ale nebylo na škodu. Na letošní rok nastavili Avengers opravdu vysokou laťku, kterou se konkurence bude dlouho snažit překonat. Rozhodně jde o nový krok v žánru komiksových filmů, který snad na plátně dodá více prostoru záporným postavám. Kdysi se o podobné pokusil Nolan s Temným rytířem, nikdo se toho však nechopil. Aspoň Russoovi by to mohli ve svých příštích filmech zopakovat. Jak říká staré pravidlo: film je jen tak dobrý, jako jeho záporák. Po filmu jsem slyšel hned několik lidí, že na to neměli chodit, jak silné emoce to v nich vyvolalo. Jen málo sérií dokáže utvořit mezi divákem a hrdiny takové pouto, aby vás jejich skon opravdu složil k zemi. Marvel na to šel správně, pomalu budoval cestičku, až do samotného finále. Hlavouni z DC by si teď měli sednout s bločkem a vše pořádně naplánovat, jinak jejich univerzum sšité horkou jehlou brzy všechny přestane zajímat. Až na pár nepodstatných věcí nemám filmu co vytknout, což se za poslední dobu podařilo jen druhému Blade Runnerovi. Ten však u mne zvítězil jinou cestou a nenechal mě tak dlouho zaraženého v sedačce, jako se to podařilo Infinity War. Doufejme, že nás v příštích letech čeká víc takovýchto filmů, na podobné dobrodružství přeci nemůžeme čekat dalších deset let. Na film si do kina zajdu rozhodně ještě minimálně jednou, což se naposledy stalo právě u prvního dílu. Čistých 100% () (méně) (více)

gegina31

Za ten konec bych dala nejraději o jednu hvězdu míň. Nejsem si jistá, jestli to trochu nepřehnali... Jinak samozřejmě skvělý zážitek. ()

runner85

Thor bez kladiva, Captain bez štítu, Bruce bez Hulka, Loki bez žezla ... plno patetizmu, nezdravého rozumu, a smiech cez plač (alebo opačne?). Mám radšej Elizabeth ako Scarlett. Včera sa asi na jednom mieste stretlo strašne veľa feťákov ... inak si tie výbuchu smiechu neviem vysvetliť .... ()

Colby Sawyer

Čekalo se na to dlouho... Ano, jsou to chybky a nelogické momenty. Po lusknutí prstů je to trochu divné a méně funkční. Jinak se čekání vyplatilo a je to paráda. Hlavně je to takové, jaké to mělo být, Russovi to zvládli a Infinity War je nejen největší, ale zároveň skvělý blockbuster. Desetiletá snaha Kevina Feige stála za to. ()

dom156

Když jsem viděl tak mega vysoké hodnocení, musel jsem nakonec vyrazit do kina na tento snímek. Vše se neslo v megalomanské show. Efekty, střih, souboje, a roztržení všech Avengers do dílčích příběhů, to vše podporuje úžasné hodnocení, jako doklad vysoké kvality a výborné práce od režiséra až po posledního poslíčka, který nosil hercům kávu. Primárně musím vypíchnout super tvrdýho záporáka, který překvapivě má i city a dokáže uronit i nějakou tu slzičku. Tahle role Joshu Brolinu sedla jak prdel na hajzl. Vyvrcholení některé může trochu překvapit, jelikož nemusí vše skončit dobrým koncem, což já kvituji. Toto je krásná ukázka toho, jak má vypadat pořádný a nadupaný blockbuster. Doporučuji! ()

Hamaradža

Megalománia. MCU je fenomén a mňa by zaujímal detailný rozbor niekoho múdrejšieho ako ja (kto sa nenechal detsky omámiť prvoplánovými mlátičkami s dunivým Silvestrim), ako takýto kolos drží pohromade, ako dokáže Marvel neustále stupňovať nadšenie fanúšikov, ako ovplyvní A:IW popkultúru a či bude rovnako vťahujúci aj o 10 či 20 rokov. 4,5* ()

JohnMiller

Do tretice všetko najlepšie. Kým ma dve predchádzajúce časti vôbec nebavili. Nehovorím, že ma samotné sólovky nejakým spôsobom nadchli viac, ale allstars snímky ma viacmenej iritovali, Pričom nejaký ten Thor, Doctor Strange či Black Panther celkom ušli. No Infinity War je pre frfloša a skeptika marveloviek ako som ja, celkom príjemné prekvapenie no zároveň aj záhada, keďže sa to dejovo nezmenilo v ničom. Točí sa stále o tom istom a už mám pocit, že sledujem nejaké nekonečné anime. Musím však uznať, že to dookola opakujúce sa, dokážu vždy tak vyladiť, že to divákov baví stále. Kto vie ako dlho si budú držať takto vysokú latku. Za pozitívne prvky považujem slušne rozložený čas všetkých postáv, to platí aj pre samotného záporáka a koniec ktorý takisto nečakane prekvapil. ()

higuain

Vypravěčsky asi nejambicióznější Marvelovka, která jen tak tak drží pohromadě (ale drží) a svojí snahou odvyprávět zhruba tři filmy v jednom docela výrazně vyniká mezi ostatními filmy MCU a připomíná tím spíš BvS - je ovšem pořád divácky přístupnější a tím pádem "zpeněžitelnější" (nikoliv lepší). Tu evidentní snahu natočit konečně "něco víc" je ale nutno ocenit a ačkoliv se podle mě o nejlepší film MCU nejedná, tak do nejlepší trojky bych ho možná vecpal. Nejpříjemnějším překvapením je určitě Thanos, který dosud vypadal na dalšího z řady generických záporáků (nasvědčovaly tomu nejen trailery, ale i camea v předchozích filmech), nicméně jeho motivace je tak důkladně propracovaná, že to do postavami a akcí tak přesyceného filmu skoro až nesedí (ano, i tohle je kompliment). Dojem z finále mám tak nějak rozporuplný, ale asi bude nejlepší zhodnotit ho až podle toho, jak se na něj v dalších filmech naváže. _____ Po dalším shlédnutí přidávám pátou hvězdu. Marvelovky mají zpravidla jednoduchou strukturu a při opakovaných projekcích tak nemají moc co nabídnout, ale Infinity War je jednou z mála výjimek a opravdu mistrovsky ukočírovaný kolos. 9/10. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina