Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

mm13

Geniálny ťah. Nič sa tam dokopy nestalo (iba ak naoko), ale Disney zarobia za veľké finále prvej vlny marveláckych filmov minimálne dvojnásobok. Už som sa vyjadril, že Russovci sú pre nich požehnaním. Tentokrát síce mimo mojich očakávaní (či dokonca v rozpore s nimi), ale veď nech sa páči. Tú najpodstatnejšiu časť plánu plnia ukážkovo. Nevídaná show! ()

JASON_X

Nesourodou ultrakomerční skvadru Avengerů vůbec nemusím a její ságu sleduju jen namátkově, takže do začátku jsem spadnul trochu po hlavě a dost dlouho se v tom galimatyáši postav zorientovával, protože víc než polovinu jsem jich vůbec neznal. A jestli jsem chvíli po začátku doufal, že tihle Avengeři by už snad mohli jít jinou, temnější, dospělejší, méně "popcornistickou" cestou, příchod na scénu kašpara a vošousta Iron Mana s jeho hulibrkem Spidermanem rázem utnul mé veškeré naděje a já opět očekával přeplácanou, užvaněnou, hyperakční šaškárnu. Ale v průběhu filmu jsem můj kyselý a zapšklý postoj trochu přehodnotil a musím ocenit líbivý vizuál (naprostá většina děje se odehrává ve vesmíru na cizích planetách, což mám rád), hraje v tom Cucumberbitch, Dinklage, pěkná Gomora se zeleným xichtem a ještě hezčí čarodějka (nebo kdo) Wanda, no a dokonce jsem se párkrát pousmál nějakému tomu vtípku (i když víc než vtipu je ve filmu obligátní avengerské trapnosti). A potěšil mě nečekaný konec, protože Thanosovo řešení problému přemnožení populace Vesmíru má něco do sebe. Rád bych, aby v příštím dílu došlo i na zbytek všech Avengerů i negrů z Wakundy, ale samozřejmě tomu nevěřím. Nejblbější scéna: Z množství zdatných kandidátů vítězí o prsa gymnastky Spidermanův pohled poté, co byl Iron Manem pasován na Avengera. ()

Lucasion

„I am Groot. - I am Steve Rogers.“ Deset let čekání a zde to tu máme. Finále jedné dekády. Epické zakončení komiksového univerza, který začal s Iron manem v roce 2008. Pamatuji si to jako včera, když jsem byl s tátou na prvních Avengers v roce 2012. Kdo by řekl, že za šest dlouhých let se kruh uzavře. A mezitím, rozroste do rozměrů devatenácti filmů. Desítky postav a mnoho známých hereckých jmen. Pořád mi uniká, jak to vlastně Marvel udělal. Obsadil skvělé herce, známé herce, a nebo nové herce, kterým dopřál možnost dostat se na výslunní. A teď je to tu. Thanos útočí na Zemi a i když Robert Downey Jr. Alias Iron man poznamenává „You can't park here, buddy. Earth is closed today.“ , stejně válka pokračuje. A to vskutku kolosálně. Postavy umírají a hrdinové trpí. Ano, chtěl jsem konečně temný Marvel, ve kterém bude záležet na každém životu. Dočkal jsem se. Skutečně je potřeba spojit síly, aby se tato ultimátní hrozba zažehnala. Moc nevím, kam chce Marvel směřovat cestu dál, protože takhle mi to přijde jako skvělé ukončení jedné dekády. Ale je mi jasné… Show must go on. Bylo velmi příjemné vidět Strážce Galaxie (Moje oblíbené Marvelovky) a spolu s nimi i celou (skoro) sestavu všech postav Marvel Univerza. Je vidět, že lze udělat blockbuster, popcornovku tak aby bavila, byla dospělá a zároveň vyvolala emoce. Na mě totiž Infinity War po vzoru emocí fungoval skvěle. Smál jsem se skvělým gagům, o které se stará převážně linka Thor a Guardians. Akce, která je parádně sestříhaná a je od začátku do konce. První Marvelovka, pokud nepočítám Strážce, které nemám moc co vyčítat. Konec sic beru trochu jako vztyčený prostředníček. A některé věci jsem si vysnil holt trošku jinak, tak přesto celý film šlape jako jeden dobře promazaný stroj. Takže Infinity war je mokrý sen všech fanoušků a 26. Dubna je svátek pro všechny z nás, kdo tu má alespoň jednoho oblíbeného superhrdinu. Jeden velký a dlouhý potlesk. Fanservis od začátku do konce. Já jsem spokojený a myslím, že bude každý, kdo šel tuhle cestu těch deset let se mnou. Uvidíme se u Avengers 4. [Dolby Atmos] (98 %) ()

Morholt

Co se akční stránky týče, tak si není na co stěžovat. Co do technické vytříbenosti už se asi není kam posouvat, ale těch rvaček tu byla sposuta a režisérům se povedlo, aby nepůsobily jednotvárně. Pokud jde o tradiční postavy, tak nic nového pod sluncem, ale zafungovalo zapojení Strážců a bavil mě záporák. Thanos není tím katalogovým superpadouchem a oceňuji snahu dát mu i trochu jiný rozměr. Jasně, nejedná se o žádnou mnohovrstevnatou osobnost, ale přeci jenom je trochu jiný, než jeho předchůdci. Líbila se mi i jeho partička pekelných nohsledů a zejmená u čertice zamrzí, že neodstala trochu víc prostoru. Dojem mi kazil jen ten houfec afrických mantáků. Sice tu nepůsobili tak angažovaně, jako v pantherovské sólovce, ale na nervy mi i díky ní lezli hodně. A občas zahaproval i vtip, který se nevyhnul trapnějším momentům. Každopádně i když z toho do stropu neskáču, tak podívaná je to hodně slušná. 80% ()

Coleator

Bohužel za ty roky už mě přestali Avengers bavit a tak ani velkolepé finále jsem si moc neužil... Na druhou stranu filmu jako takovému moc věcí vytknout nejde, takže 7/10... ()

Rohy212

S Avengers: Infinity War je to docela jednoduché. Pokud nejste největšími fanoušky intergalaktických superhrdinských bitek, tak vás ani nová marvelovka nepřesvědčí, protože na rozdíl od Black Panther nebo Thor Ragnarok nepřesahuje typickou intergalaktickou superhrdinskou bitku. Pokud ale chcete ode mě slyšet trochu víc: Je to přehlídka hlášek a laciných vtípků, kde se nejdříve všichni zdraví a pak mlátí. Kde se zbraně používají, jen když se to hodí dějově. A ten konec, o kterém všichni mluví, ten je vážně... Nevím, jestli mě víc rozesmál, nebo naštval. Samozřejmě, že největší bomba toho všeho je interakce všech superhrdinů, na které si dokážete vzpomenout. Jejich spojením se ale ošklivě projevuje potřeba scenáristů cpát do všech příběhů romantickou linku. TL;DR: Je to velmi drahá a rozsáhlá, ale přitom neskutečně jednoduchá zábava, nyní s příměsí lehké deprese. ()

RelaxMan

Nejtemnější díl Avengerů, kde se umírá ve velkém. Jednotlivé postavy dostávají svůj prostor a je zde i skvělý záporák v podání Joshe Brolina. Poslední Thor mě zkamal a proto jsem rád, že se Avengers vrací tam, kde je chci přesně mít. " Avengers: Infinity War " jsou zatím nejlepší díl z celé série. ()

ScarPoul

Marvel sa úplne vykašlal na nejaké intro. Kašle na akúkoľvek emocionálnu väzbu medzi postavami. Pretože na toto sme mali 10 rokov v samostatných filmoch. Jediné čo príde na rad je akcia, Thanos a jeho motivácie. Uch a aký je to zloduch. Mám pocit, že všetky súčasné filmy a literatúra nám vo väčšej alebo menšej miere dávajú návody na vyriešenie globalizačnej otázky. Thanos je idealista, ktorý sa nebojí ísť cez mŕtvoly. Aké hlúpe mi odrazu príde snaženie a bojovanie proti zlu vo všetkých samostatných filmoch, ktoré nesiahajú tejto hrozbe ani po členky. Veľa vecí je nedopovedaných. Mnohým sa tu ani nedáva priestor. Ale kašľať na to. Dôvod je jednoduchý. Šlape to ako hodinky. Super tempo, skvelé lokácie, ktoré sa neustále striedajú a zároveň starý hrdinovia, ktorý tomu dávajú akési pozlátko splnených očakávaní. Bavilo ma to a potešilo ma to. Stále si myslím že DC a ich Darkseid by si viedli lepšie mať ucelenejšiu víziu, ale beriem to, čo mi dávajú. Pre mňa príjemné potešenie a najlepší možný koniec. Inak to dopadnúť nemohlo. Skrátka nemohlo. K tomuto tých 10 rokov spelo. ()

Luboshmir

Po dlouhé době něco, co mě neskutečně bavilo. Hlavně překvapení po tak extrémně špatném druhém díle. Těším se na další díl, přesně za rok. ***** ()

Lacike

Vlastne by som mohol skopírovať svoj komentár k dvojke, pretože trojka Avengers je presne to isté, len je tu všetkého ešte viac. Takže si už ani neviem predstaviť jak to chcú ešte viac vystupňovať v štvorke. Oproti dvojke vidím jeden hlavný klad a to, že postavy tentoraz fungujú a nikto mi nepripadal otravný. Lenže sa definitívne naplnili moje obavy, ktoré som mal už keď vyšiel prvý diel, ktorý ma ešte nadchol. A to že raz ma tento nekonečný seriál, ktorý náhodou točia pre kiná, prestane nadobro baviť. Keď vyšiel prvý diel, tak bolo niečo nepredstaviteľné, že sa v jednom filme stretne viacero hrdinov známych zo sóloviek, ktoré ma väčšinou bavili, takže som si ich stretnutie v jednom filme naplno vychutnal. V dvojke už to prvé kúzlo pominulo, chémia medzi postavami prestavala fungovať a začínalo to byť príliš preplácané. A aj keď sa v trojke chémia medzi postavami zlepšila, tak ja som sa už regulérne väčšinu stopáže strácal v deji. Z veľkej časti preto, že ma už prestali baviť jednotlivé sólovky a tak som vynechal Thora 3 alebo Guardians of the Galaxy 2. Takisto ma vôbec nezaujali sólovky nových hrdinov ako sú Doctor Strange alebo Black Panther. Takže som síce mal celkom povedomie o tom kto je na ktorej strane barikády, ale už som sa príliš neorientoval v schopnostiach a predošlej histórii jednotlivých hrdinov. Absolútne vôbec nespochybňujem kvality tohto filmu. Evidentne je presne taký ako si ho mnoho fanúšikov komixov vysnívalo, ale definitívne už táto séria nie je pre mňa. Celý film som mal pocit akokeby som sledoval finále desiatej série seriálu, ktorý som prestal sledovať po nejakej piatej sérii. Už som sa vôbec nechytal. Pochváliť musím aspoň prehľadnosť akčných scén. Na rozdiel od predošlých Marveloviek bratov Russových sa v nich tentokrát nestrihá cez osu. Štvrtý diel si asi pozriem aby som zistil jak tú niekoľkoročnú púť ukončia, ale z Marveloviek ma zaujímajú už len komornejšie filmy v ktorých sa nezachraňuje celý vesmír, ale riešia sa nejaké lokálne problémy. Dávam tomu neutrálnych 5/10, ale keby som žral všetky predošlé Marvelovky, tak by som tomu určite dal 1000000/10. ()

Gwaihir

Cítím se jako po velké ráně do hlavy, ale říkám si, že jsem to vlastně chtěl, takže si nemám na co stěžovat, spíše naopak, protože tohle je fakt epická podívaná nechávající emoce "proudit" od samého začátku a válka až na dřeň, v níž takřka nikdo nezůstane zcela ušetřen a někteří naleznou svůj osud. Při tom množství postav je neuvěřitelné, že prakticky všichni dostali svůj prostor, v němž se mohli adekvátně zapojit do děje a ještě zbyl čas i na nějakou tu mezihru v podobě vykreslení jejich vzájemných vztahů nebo humorných vložek, které místy odlehčují jinak poměrně nezvykle vážnou atmosféru. 100 % (Viděno také během vesmírné noci Filmového víkendu ČSFD 2018) ()

Caszidy

Upřímně si nedokážu představit, že by celé to devatenáctifilmové (nebo kolika vlastně) snažení bylo možné završit a natočit lépe, než je Infinity War natočena (pominu teď fakt, že to završení nás vlastně bude čekat ještě jednou za rok). Souhlasím s tím, že aby film fungoval, musí se soustředit hlavně na hlavního antagonistu a ty desítky postav upozadit (a některé vlastně ani neukázat/nezmínit). Tuhle konstrukci Russoové zvolili velice dobře. Přes to obecné nadšení (a to včetně mého) však snímek opět trpí (a vlastně se tomu ani ze své podstaty nemůže vyhnout) klasickými neduhy všech jeho Marvel předchůdců, pročež na maximální hodnocení prostě jít nemohu. Problém je navíc i to, že přes všechny ty emocionálně cílené odchody postav víte hned v tom samém okamžiku, že za rok v podstatě na 99,9% proběhne restart a v podstatě všichni se zase vrátí a nakonec to odnese zřejmě jen Kapitán, kterému připraví hrdinnou smrt a zřejmě i navazující "restart" s Buckym coby novým držitelem štítu (toto doufám, nemusím označovat jako spoiler, jelikož jde o čistou spekulaci o níž se hovoří již roky). ()

Tommassi3

"Tvoje schopnosti jsou v porovnání s mými k smíchu !!" - "Ale mladej zas viděl víc filmů.." ;) V důsledku platí Infinity War za jednu z úplně nejslabších Marvelovek, když dosud absolutně famózní tvůrčí bratři Russoové rezignovali na jakékoli ambice, jimiž se ostatní bijáky universa dosud pyšnily, a to dokonce překvapivě zoufale i v rovině významové.. Co do vyprávění zoufalé a ubíjející.. A tak si tedy to všeobecně více než vstřícné divácké přijetí nedokážu vysvětlit.. I když vlastně dokážu.. Beru zpět !! ()

BoPo

Avengers 1 a 2 mali podobné vyznenie. V obidvoch filmoch mali hrdinovia medzi sebou často nezhody. Tu je nepriateľ natoľko silný a neustále silnie, že k žiadnym dohadom neprichádza, nie je čas. Súboj strieda súboj. Infinity War ponúka najviac akcie a zároveň v najmohutnejšom balení. Na základe určitého pomeru/nepomeru sa strieda pred kamerou tak veľké množstvo postáv, že si režisérska dvojica zaslúži pochvalu, pretože trojka rozhodne nepôsobí ako chaotický zlepenec. Bohužiaľ však okrem tejto pestrej kombinácie postáv, neskromnej akcie a vizuálnej kvality, neprináša trojka nič z čoho by ste si zásadne cvrknuli do nohavičiek. Najvydarenejšou dejovou líniou bola tá, kde boli Strážci Galaxie a Thor (jeho najviac vydarená exhibícia svalov a hlášok). ()

GeusX

Velkolepá podívaná...ale nějak mi v posledních dílech připadaly filmy o Avengerech jako když pejsek s kočičkou vařili dort "a dáme do toho všechno, co nám chutná..." Naštěstí po tomto dortu není nikomu špatně, jen mám pocit přeplácanosti množstvím dalších a dalších potav. V Infinity War dostává velký prostor jiná partička z vesmíru, která dodává do filmu docela velký prvek zábavy. 85% (viděl jsem: 1x) A teď rychle na závěrečný díl... ()

Hwaelos

Long Story Short: IW je výborná konverzační komedie, kterou ruší jen velké množství nudné CGI akce. V MCU prostě údery nebolí a nic reálného v zásadě neexistuje - kompletně vše překrývá simulakrum efektů. Překvapivě dobře ale příběh odsýpá a množství postav vlastně není na překážku, což byla moje největší obava. A Thanos aspiruje na pozici nejlepšího záporáka, který se v superhrdinském filmu kdy objevil (pokud si to DC rychle neuvědomí, bude jejich sestup do filmového pekla ještě rychlejší než doposud). ()

Litsarch

Thanos je skvělý záporák. Takový, který budí právoplatně u všech strach, ale divák ho z nějaké části má vlastně i rád. Absolutně se neorientuji v Marvel Universu (takže například Visiona jsem neznal a předchozí Avengers neviděl), ani se o to nesnažím. Na jejich filmy se koukám jako na oddychovou záležitost, když mám náladu na superhrdiny, až dokonalou grafiku, barvičky, různé světy, rasy, monstra apod. To jsem zde dostal, vlastně ještě více, a Thanos to završoval. Doufám, že Infinity War - Part II bude stejně skvělý. ()

kepiash

Marvel konečně vybočil ze zavedených kolejí a naložil nám pořádnou emoční bombu. Když jsem s vytřeštěnýma očima sledoval závěrečné titulky, napadlo mě, že podobně se mnou zatočila asi jen slavná Red Wedding ze seriálu Game of thrones. Jasně, později vám začne docházet, že se nejedná o definitivní konec a že v dalším pokračování z nastalé situace scénář nějak vybruslí, ale sám o sobě film funguje dokonale a já oceňuji že do jeho závěru nebyl propašován žádný "závan naděje", který by jeho emoční hloubku zničil, jako nám to předvedlo DC v případě smrti Supermana. Takhle to má vypadat! ()

MoiJe

Na prve pozretie skor sklamanie. Vela farebnych vytryskov energie a poletovania okolo, ale ze by nejaka bitka hodna uznanliveho pokyvovania, to veru nie. Stretnutie Thora a Starlorda som dufala bude milionkrat vtipnejsie/sarkastickejsie, nerobi ale dobru sluzbu ani jednemu. Cela ta zalezitost s otvorenym koncom je na prd v dobe, ked vychadza niekolko filmov z daneho univerzu rocne, tj premietnu sa dosledky na pozemstanov aj do vsetkych ostatnych filmov, nez vyjde pokracovanie tohto? Za plusy povazujem novy Spideyho oblek (aj ked brrr) a samotneho Thanosa (cakala som ho plochsieho a CGI otravnejsieho). ()

Dale

Megalomanské (chcelo by sa povedať) vyvrcholenie série, no zjavne sa ešte nejakých pokračovaní dočkáme. Napchať tu všetkých 150 (alebo koľko) superhrdinov Marvelu, to už človek začínal strácať prehľad kto je kde. Každá skupinka na inej planéte - Thorova tam, Iron Manova a Spideyho tam, Strážcov galaxie tam, ostatní Avnegeri tam a hlavný záporák Thanos zase inde, no postupne sa skupinky takmer pospájajú a ponúknu nám množstvo ohromných akčných megasúbojov. Ako v správnom blockbosterovom pokračovaní, všetko tu je mega, až si ťažko predstaviť, že to v ďalšom pokračovaní je možné prekonať. Každopádne záver prekvapil a konečne poriadny a extra silný záporák, nie nejaký pouličný šmejd. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina