Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

AllShallFall

Neuvěřitelná slátanina všech možných picovin, co byli vyplozeny za poslední roky. Iron Man, který ještě nedávno dělal svůj první oblek na koleni je nyní nano, spiderman ani nemluvě. Thor se sekerou. Ten Tanos alias Sauron, co chce vladnout vsem. Ničení Země a jeji záchrana uz není v módě, pojdme rozjebat celý vesmír. Hoši jako... Dobrý zase. ()

DwayneJohnson

A pak dejte na ukázky, nebo (ne)sympatie k hlavním hrdinům. "Evendžry" jsem nikdy moc nemusel, ale tenhle díl překonal všechna moje očekávání. Klasický motiv všichni proti padouchovi, který je vtipný tak akorát, plný akce a stříleček a šlape jako dobře namazaný stroj. Sedíte v kině, film si maximálně užíváte, chroupete u toho kukuřici, čekáte a pak to přijde. Je konec a Vy se musíte štípnout, jestli se Vám to nezdálo. Takový perfektně udělaný závěr jsem vážně nečekal a jestli jsem ho viděl u dvou filmů, je to asi moc. Smekám před Tebou, urostlý Thanosi a jestli bude ještě někdy nějaké pokračování, je nad slunce jasné, komu budu držet příště palce. Iron Man a spol to určitě nebudou. ()

RUSSELL

Klobouk dolů před bratry Russoovými, povedlo se jim ukočírovat zdánlivě neukočírovatelné. Nechci ani pomyslet, co by s touhle látkou provedl Zack Snyder. Marvel Cinematic Universe je ale naštěstí v dobrých rukách. Karty jsou rozdány, vše je do puntíku promyšlené, nitky napojené, skládačka poskládaná. Pokud sledujete cestu filmového světa Marvelu od jeho prvopočátku, tak to vše vstřebáte a budete se královsky bavit. Mnoha lidem se již přehlcenost komiksovými filmy zajídá, já si rád přidám. Ty 2-3 kvalitní marvelovky ročně si budu na svůj talíř servírovat s velkou chutí i nadále. Žijeme ve zlatém věku komiksových filmů a ačkoli DC nestojí ani za řeč a jejich snaha vše rychle splácat a všechny dohnat je marná, Marvel a X-Meni sypou jednu pecku za druhou a zatím to nevypadá, že by jim docházela šťáva. Zejména Marvel točí Občany Kaney komiksových filmů a Avengers: Infinity War je opět trefou do černého a dalším posunutím laťky, která už tak ční ve výšinách. Tohle je opravdu obří kolos a ten počet všemožných charakterů pod jednou střechou by se už mohl zdát příliš, ale jde jen o další krok v překonávání sebe samého. I já jsem se malinko obával, jak tohle zvládnou ukočírovat, ale zas tolik jsem si tím hlavu nelámal a věřil jsem, že z toho vyleze další zdařilá komiksová jízda. A udělal jsem dobře. Všechny postavy dostaly ideální porci prostoru, nikdo není příliš upozaděn, ani moc nevyčnívá. Konfrontace různých charaterů, často z odlišně laděných filmů, funguje na výbornou. Mix akce, humoru, vážnosti a osudovosti je vyvážen tak akorát a rozhodně nepůsobí jako pěst na oko. Asi ani nedokážu vyzdvihnout jednu postavu, která by mi z toho vybočovala. Všichni mají své místo a plní svou úlohu jak mají, aniž by ztráceli svá specifika, nikdo nedělá kompromis na něčí úkor. Pojítkem toho všeho je Thanos, který se konečně po letech náznaků a vykukování ukázal v celé své parádě a naplnil velká očekávání. Nahlédneme mu do mysli, okusíme jeho rozpolcenost a pochopíme, o co mu jde a proč to dělá. Thanos je výborný záporák, jenž není pouhým ztělesněním bezdůvodného zla, ale má jasně vykreslený charakter a jeho motivace dávají smysl. Svým způsobem mi trošku připomněl Magneta, ten ale balancuje na hraně záporáka a antihrdiny, kdežto Thanos je arcilotr jak vyšitý. Příběh se do jisté míry drží klasické šablony komiksových filmů, ale na druhou stranu obsahuje i dost jedinečných a překvapivých momentů, které v určitých chvílích převrací to, na co jsme běžně v těchto filmech zvyklí. Dvě a půl hodiny stopáže jsou vytěženy na maximum, nic se zbytečně nenatahuje a většinou se přechází rovnou na věc, ať už jde o hromadu akčních scén anebo dialogové pasáže, jenž posouvají příběh o kus dál. Vše prostě šlape jak švýcarské hodinky. Už teď se těším na další kapitolu a věřím, že Marvelu jen tak nedojde dech. Snad Thor: The Dark World i nadále zůstane jedinou kaňkou na jinak čistém listu filmového seriálu za miliardy s názvem Marvel Cinematic Universe. Pokud jste fanoušci komiksovek, nebo jste k nim alespoň otevření, tak vás to nezklame. Ovšem zaryté odpůrce to o své kvalitě nepřesvědčí. () (méně) (více)

Geralt z Rivie

Potitulková scéna 1 - Nick Fury a Maria Hill se v NY rozplynou ve větru. Ale ještě před tím vidíme, že Nick Fury vytáhne pager a vytočí nějaké číslo se slovy “Motherf…” Záběr pomalu přechází na pager a tam vidíme symbol Captain Marvel. ()

predators

Jsou filmy, které stačí vidět jednou, pak jsou filmy, které musíte vidět 2x. Poté dlouho nic a následuje Interstellar v těsném závěsu s Pánem prstenů. Za mě pak k této sortě řadím A:IW, kteří u dvou projekcí rozhodně nezůstanou. ()

Zodd

Nebudu předstírat, že jsem to pochopil. Akce bezkonkurenčně nejlepší ze všech Marvelovek, o tom se nebudu hádat. Některé postavy se hledaly - Thor s Rocketem i hořké setkání Tonyho s doktorem. Jenže kam vlastně toto neustálé natahování vede? Proč tu jsou emoce jak z kresleného filmu? Začínám být opravdu vůči tomu skeptický. Jasně, fanoušci dostanou, co chtějí. Vím, že komiksové knihy stejné značky/“podznačky” nemusí být na sobě závislé, a proto si dovolit cokoli, nechávat čtenářům otevřené otázky. Jenže u uceleného filmového univerza to zas tak nefunguje a vzhledem k tomu, co jsem teď viděl, bohužel takovou trpělivost nemám. A jako rozloučení s Robertem Downeym Jr. v této branži jde o maximální zklamání. P.S. Samozřejmě, nepopírám um Marvel Studios zakomponovat sociopolitický podtext a míchat akci i humor ve správném množství na správné místo, aby se bavila co nejrozsáhlejší věková kategorie (a nikdo proto neřešil originalitu). Ale i když jsem se po skoro celou dobu bavil, nemohu se po post-titulkové scéně zbavit dojmu, že mě studio neustále láká hypem jako na nekonečný seriál, i kdyby měli vyměnit další generaci herců. A tady je to opravdu moc, i vzhledem k tomu, že sem (!) dosud vedly všechny cesty. Kdyby to skončilo před titulky, zatleskám, ale tento marketingový tah je na mě falešný až příliš. ()

nascendi

Je slušné sa aspoň pokúsiť nejakú dobu sledovať aj film, o ktorom viem, že ma nemôže zaujať, ale nachádza sa medzi dvojstovkou najlepších filmov podľa hodnotenia užívateľov ČSFD. Filmy tohto typu sú obľúbené medzi mladou generáciou a je dobré zistiť, čo ich na nich priťahuje. Z času, ktorý som filmu venoval som síce nezistil nič relevantné, ale snahu mi nemôže nikto vyčítať. Generačný rozdiel vysvetľuje mnohé a nevidím dôvod ani nádej na zmenu v prístupoch. Ale ani potrebu kritiky, či konfrontácie. Zmena, ak k nej vôbec príde bude mať charakter nejakého pomalého evolučného vývoja. ()

Ratemus

Bratrům R se povedlo zdánlivě něco nemožného, ukočírovat tolik postav, dát jim adekvátní prostor, do toho zasadit hlavního padoucha jako hlavní postavu a ještě mu dát perfektně znázorněnou motivaci a chemii a osobní kouzlo, zvládnout akci, která prakticky běží od první do poslední minuty bez hluchých míst, to chce opravdu koule. Desetiletá práce završila pomyslného konce, který byl absolutně kulervoucí a nečekaný. Za mě nejlepší film Marvelu a nejlepší komiksový superhero film. Nemám vůbec nic, co bych vytknul, bavil jsem se od začátku do konce. ()

Yoshitsune

Mohl sem to už vidět už včera, ale někdo volal že je v kině je bomba, takže jaksi to nevyšlo. Nicméně pevně doufám, že až dotyčného, Police chytí, tak mu ukroutí bradavky, koule mu dají svěráku a do prdele mu narvou koště. A teď k filmu, nikdo, z nás to nečekal, jako jo, tušil jsme to a jisté náznaky, tady byli, ale nikdo nebyl připravený na příchod Thanose. Thanos, sám o sobě, neni jenom další z řady záporáků, je něco víc a jeho činy, byť se zdají být kruté a nelidské, sou projevem milosrdenství a do jisté míry, i respektu k těm, kteří se ho pokouší zastavit. Sám Thanos, si musí projít svým vlastním očistcem a i pro něho to neni zrovna jednoduché. Bratři Russoové potvrzují svoji kvalitu a upevňují svůj styl, "uděláme to velkolepé" a tenhle styl prostě sedí. Neni to uspěchané, chaotické a všechno dává smysl a má to logiku a od čtvrtého Infinity Gems, to přestává být i sranda a je to temné, hodně temné a konec ? Je ještě víc temnější, než třeba taková Liga spravedlivých, která je prostě až moc legrační. Russové, opět zvládají, akční scény a to jak jeden na jednoho, tak i hromadná bitky, vše je přehledné, akčně napínavé a i lehce povznášející. Film má několik menších překvapení, jako třeba "Hulk už nechtít bojovat" a pak sou tady, tři větší, všechny tři, mi vyrazily doslova dech. Avengers pomalu, ale jistě směřují do velkého finále, bude tím končit jedna etapa, etapa hrdinů, kteří se poprvé objevili na filmovém plátně v roce dva tisíce osm, kdo by kdy čekal, kam se až dostanou. Hrdinové stárli a stárli s nimi i diváci, každý z hrdinů si nesl své břímě, své starosti a i své sny, totéž to platí pro všechny věrné diváky, kteří šli s nimi, ta cesta né vždy byla lehká, ale potkalo nás na ni, spousta hezkých věcí. Poslední Avengers, již příští rok, bude to jejich poslední jízda, ale bude to ta nejlepší jízda https://www.youtube.com/watch?v=wFWDGTVYqE8 ze všech. ()

silentname

Trvalo to 10 rokov. 10 rokov, kým sme sa dostali k "Avengers: Infinity War". Osobne mám pocit, že Marvel urobili absolútne maximum preto, aby bol tento film čo najsilnejší a dokázal nás udržať na sedadle spolu s titulkami. Mimochodom toto je asi prvýkrát, kde sa dočkáme na konci Marvel filmu čierneho pozadia a bielych tituliek. A myslím si, že je to skutočne zaslúžené, lebo rovnako tmavo som sa cítil na konci filmu aj ja. A vôbec nemám tušenia, ako budeme teraz pokračovať, čo sa bude ďalej diať a či sú mnohí moji obľúbení hrdinovia mŕtvi navždy. Nechám sa prekvapiť, sú určité teórie, no radšej sa nechám prekvapiť čo bude. Najmä keď viem, aké filmy sa majú v budúcnosti chystať a čoho som bol práve svedkom. Ale nejdem to ďalej rozoberať. Proste to bude masaker. Vizuálne mám pocit, že niektoré efekty sú bravúrne, iné výbuchy sú zase trošku nedotiahnuté. Thanos je jeden z najlepších záporákov Marvelu, ak nie absolútne najlepším. Má skvelú story, jeho myslenie je pochopiteľné, je schopný, silný, ale má aj momenty, kde ho skoro naši hrdinovia porazili. A ukazuje to, že nie je absolútne nezničiteľný. Osobne by som si dokonca dovolil tvrdiť, že silnejší mi prišiel svojimi schopnosťami Ego z "Guardians Of The Galaxy vol. 2". Môžete so mnou nesúhlasiť, ale tak to hold je. Akcia je skvelá, postavy sú vynikajúce a dokonca mám pocit, že mnohí dostanú šancu sa konečne preukázať viac. Najmä Scarlett Witch. Je to podľa mňa tak vynikajúci Marvel film, aký len môže byť. Ak ste fanúšikom tohto univerza, tak to ani nemusím dávať ako odporúčanie. Už viete sami, že na to pôjdete. A robíte správne. Stojí to za ten čas i peniaze. Hodnotenie: A ()

cukorek

Ozaj komiksová nespútaná jazda. Rozdelenie úloh jednotlivým hrdinom, dalo filmu niečo viac. Každá dejová línia prináša kvalitnú dávku akcie. Na každom kroku sa niečo deje, divák asi pri tom ťažko zaspí. Prínosom bol pre mňa aj súboj čarodejníkov. Pre mňa sa však objavili aj hrdinovia, ktorí sú mi menej sympatický a posledných 20 minút som si už hovoril, kedy sa to skončí. Za dosť dlhú minutáž dávam 80 %. Uvidíme či to tempo vydrží aj v ďalšej časti. ()

jarous

Skutečně propracované, epické, nabité dějem i postavami, které si nepřekáží a každá má svoje místo. Doplněno skvělou hudbou. Opravdový zážitek. A myslím, že se k tomu budu i rád vracet. A navíc hodně otevřený konec, kdo bude žít a kdo ne...... ()

Slarque

Marvel Universe má pod vládou Disneyho tolik pravidel, že s poklonou smekám před scenáristy, jak se jim povedl tento postavami a akcí nabitý velkofilm vybalancovat. Lépe už to zřejmě dopadnout nemohlo. Místo nezbylo snad jen na Ant-Mana (který byl nejspíš zaneprázdněn prací na vlastním filmu), jinak tu slovní spojení „hvězdně obsazený film“ sedí víc, než u jakéhokoliv jiného filmu. Největším trumfem je Thanos, což dokládá pravdivost pravidla, že superhrdinský film potřebuje pořádného záporáka. Podívaná větší než vesmír – nutno vidět na velkém plátně! ()

Happens

Přemýšlím, jestli to byl sice fakt tak hezky zpracovaně slepený guláš, ale stále guláš, nebo odtržení od komiksů, co mě tak iritovalo. Někdo dostal z hlavních hrdinů více prostoru v tom mezi mnoho postav diverzifikovaném málu, někdo ještě méně. Ale prostě dvě a půl hodiny bylo málo. Holt 90 % času bitek a mezigalaktických válek trochu času zabere. Za mě: méně soubojů, kde létají měsíce místo pěstí, více času pro postavy/příběh by neuškodilo. ()

eLeR

Sviniari ... oni ho hneď na začiatku zabili. Ale zase som rada, že ma tvorcovia vypočuli a spomalili. Bitky boli teda prehľadnejšie, takže neotravovali. Príbeh bol prepracovanejší, stále sa niečo dialo, takže žiadna nuda. Hlášky viac vtipné ako trápne a muzika mohla byť aj lepšia. Apropo, viac ako samotný Thanos ma bavila jeho armáda ... pánko bez nosa, čo to dával ľavou zadnou a slečna s rohami a modrým čelom tiež nebola márna. ()

Arsenal83 odpad!

Vraj 10. najlepší film : D To je iná srágora. Bežne by som dal možno za tento výplach mozgu 1 hviezdu, ale kamarát mi poradil, že keď je niečo prehodnotené, treba tomu sundať body. Takže krásny odpad a snáď nevyjde nová Marvelovka zas o mesiac. ()

Chrustyn

Nejtemnější film z celého marvelovského univerza, který přinese nejedno nemilé překvapení, pro všechny fandy Avengers. Nebudu se nijak výrazně rozepisovat o ději, jen se zmíním o tom, že celý příběh překvapivě stojí na hlavním padouchovi, který je tím nejlepším, co film nabízí. Jinak jde standardně o záchranu světa a boji se zlem, tentokrát v podobě nejsilnějšího padoucha, který se kdy v Marvelovce objevil. Film výborně pracuje s postavami a pro mě se docela překvapivě nesoustřeďuje na akci, které vzhledem k celkové délce není mnoho a hlavně není nijak velkolepá, pokud nebudu počítat závěrečnou bitvu (ani ta však nestrhne). Každopádně to v tomto případě moc nevadí, protože se tvůrci zaměřují hlavně na postavy a jejich činy a díky tomu čeká diváka nejedno překvapení a málokdy se jedná o překvapení, které by bylo příjemné. Předposlední Avengers, mě neztrhli, tak jak bych si přál, ale rozhodně mají co nabídnout a v brzké době si rád dám opáčko. A jsem hodně zvědav na to, jak si tvůrci poradí se závěrem. ()

classic

Nie, toto nie je podtitul -『 Nekonečná vojna 』, ale jednoznačne : Nekonečný, nehorázny, extrémne zdĺhavý (mal som dojem, že to nemá konca kraja), absolútne nikoho nešetriaci «DIGITÁLNY GULÁŠ» , výstižnejšie pomenované, ako totálny (VÝPLACH MOZGU), do ktorého zamiešali všetko alebo nič ! A častým sledovaním podobných, komiksových brakov sa definitívne znižuje kapacita intelektu, čo sa už aj neuveriteľným spôsobom rozšírilo všade navôkol nás, až je to pravdepodobne len tak ľahko nezastaviteľné !? Bohužiaľ, asi áno, pretože po týchto「Pomstiteľoch 」prídu ďalšie a ďalšie variácie, až pokým sa ich publikum nenasýti, a to tak rýchlo asi nebude... ? Asi 90% deja sa odohráva pred tzv. „Green Screen” , čiže je len sotva uveriteľným, keď postavy neustále kamsi pobehujú po fikčnom pľaci, až začínajú byť z toho strašne otupení, a to ani nehovoriac o divákovi, ktorý sa prizerá jednak fantastickým, megalomanským, vizuálnym efektom, ktoré sú síce na prvý pohľad ohlušujúce, ale na druhej strane sú zase akosi dosť samoúčelné, až sa automaticky vytráca ich samotný význam, lebo ich prebíja idea monumentálnosti, kedy si tvorcovia naivne sľubujú, že to, čo ponúkajú na podnos, je aj dobré, ale škaredo sa mýlia, aspoň z môjho pohľadu to tak bezprostredne vnímam, a inak to už nikdy nebude... Kebyže je to čo i len trochu blízke legendárnemu AVATAR(ovi), rež. Jamesa Camerona, čo sa týka VIZUÁLNOSTI, nemal by som takmer žiadne výhrady, takto ide iba o obyčajné, podprahové vykorisťovanie inteligentného diváka, ktorý sa musí viac, než dve hodiny prizerať akejsi ZMESI súčasnej popkultúry, ktorá si to nevie vynachváliť, ale čo sú to vlastne za ľudia ? Sú vôbec pri zmysloch ? A takto by som mohol pokračovať donekonečna a ešte ďalej. Toto je nechutný, nadhodnotený, preceňovaný digitálny miš-maš, ktorý je hodný horko-ťažko jedného pozretia. Ja som to našťastie dopozeral od začiatku až do konca s tým, že to už ani raz netúžim znovu vidieť ! A kritika na MARVEL je z každej strany naprosto oprávnená, a to od Martyho Scorseseho, cez Francisa Forda Coppolu, až po mňa ! PS: štyri z 10. najziskovejších „filmov” všetkých čias sú citovaní Avengers, čo je niečo hrozné ! Kam to vôbec speje kinematografia, ak ju tak ešte môžem nazvať ? PS 2: Kto už konečne zastaví prefíkanú líšku, čiže Kevina Feigea ? ()

marhoul

V rámci žánru jsou poslední Avengers vynikající film. Chválím, bavila jsem se královsky, viděno v 3D a s nepřetržitým, spokojeným úsměvem na tváři. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina