Sestra

• USA The Nun (více)

helraiser

Tak na rovinu musím říct, že mě se to líbilo, samozřejmě, že to mohlo být lepší, ale díky bože za ty dary. Atmosféra výborná, zvolené prostředí úžasné i když se z něho dalo pochopitelně vytřískat mnohem víc, ale i tak to jsem spokojen, mohlo to dopadnout mnohem hůře. Co se týká lekaček tak byly ucházející, některé byly povedené, některé méně, pravda, že některé lekačky to kazily, především na závěru si mohli dát více záležet, ale i přesto se jednalo o jasnej nadprůměr a celkově jsem byl spokojen. ()

Dogfish

Nebylo to takové špatné. Samozřejmě, to prostředí staré kláštera nabízelo větší využití scén, ale dobře. Děj i lekačky slušné, zápletka slabší. Řekněme, slušný průměr ... ()

dalziel

Prostredie a atmosfera sú fajn, ale ten dej je tak tupý, že ide z toho strach.Inak sestra Irena by stála za zopár spoločných modlitieb. ()

dainio

Valak je skutečně mistrovsky vytvořená hororová postava. V dnešní době jedna z mála nových, fungujících, a hlavně strašidelných figur. Sestra je jakýsi 1.film z Conjuring Universe. Dějově předchází vlastně všem filmům, které byly doposud natočeny a nádherně spojuje a zaceluje mezery. Klášterům se asi budu již navždy vyhýbat. Zejména těm opuštěným. Jeptišky si nebudu už spojovat s vtipnou sestrou z „Četníků“. Naopak pro mě budou děsivou noční můrou. Film si buduje atmosféru od začátku. Využívá populární pátrací dějové linie. Postavy jsou adekvátně napsány a herecky zvládnuté na jedničku. Taissa Farmiga navíc podobu se sestrou nezapře. Já vážně nechci moc prozrazovat. Sestra je kvalitní horor a komu se líbilo V zajetí démonů 2, posral se strachy z Valaka a ejakuluje při tmavých chodbách, stínohrách, vycházení ze tmy, obratů – neváhejte a jděte do toho! Nebudete litovat. Další kapitola ze světa Jamese Wana. ()

Torgal

Na dobrý horror treba niečo viac ako len neustále robiť na diváka bububu. To si tvorcovia Mníšky asi neuvedomili a tak na seba vŕšia ďalšie a ďalšie ľakačky bez toho, aby rozprávali príbeh alebo budovali atmosféru, ktorá v odľahlom rumunskom kláštore mohla (a mala) byť hlavnou devízou filmu. Zhrniem to tak, že menej je niekedy viac, lebo to nonstop strašenie sa veľmi rýchlo začalo míňať účinkom. 5+/10 ()

CharlieSs

Já fakt nevím... Ale absolutně mě to nevzalo. Nevím, co se mnou poslední dobou je, asi na mě padá nějaká kritika všeho možného, ale názor je takový. V zajetí démonů se mi líbilo (teda aspoň před těmi x lety, co jsem to viděla), ale the Nun mě nebavilo vůbec. Škoda, měla jsem velké očekávání... ()

emdvojka

Začiatok proboval veľmi zlý dojem. Postupom času to bolo zaujímavo strašidelné i keď scéna z mníškami v pozore bola trošku vykradnutá zo staršieho a strašidelnejšieho Silent Hillu. Atmosféra rozľahlého panstva však bola dobrá aj vďaka všadeprítomnému zlu v šere noci. No a koniec bol zasa troška akčnejší a rýchlejší, ako by sa patrilo. Oproti Conjuringu o level slabšie ()

DAPDO

Jakýsi předfilm V zajetí démonů. James Ward je na tyhle filmy špička. Klášter, okolí kolem něj a děsivá atmosféra na jedničku. Nenudil jsem se, závěr je sice trochu moc digitálně upravenej, ale i tak dávám slušných 60%. ()

ortoncz

Na film jsem se těšil a musím říct, že ve mě převládá zklamání. Bohužel výborná hlavní záporná postava, ale moc kladných věcí tu není. Origin není prostě zajímavý. Vtipné bylo sledovat, jak postavy po hodině filmu zjistili, že všichni už jsou vlastně mrtvý :DDDD. Postavám člověk sice fandí, ale "nepřekvapivě" se jim nic nestane, takže napětí jakoby není. Mám z toho pocit, že už se vaří trochu z vody a tento vesmír začíná být vyčpelý. 45% ()

KUFI

Jezisi to byl zase hnuj. Ani spetka atmosfery, o vyvolani strachu nemluve. Jedna klisovita scena za druhou. Kdyz se jeptiska objevila za zady uz asi po paty, tak me zacala vylozene srat. A na konci jak presurfovala tu vodni hladinu jako motorovej clun a jak se knezovi zahryznul had do oka a.. kam na tyhle hovadiny ty scenaristi chodi? Jeste tu bilo do oci to chozeni s loucema a lucernama ve '"tmě". Oni jsou v noci ve sklepeni a svetla je tam jako odpoledne na paloučku. Ale timhle neduhem trpi drtiva vetsina hororu. Vzdycky si sviti na cestu tam kde je prinejhorsim polosero. Pokazdy premejslim odkud se tam to svetlo bere a proc to vypada jako ze za rohem je pan osvetlovac s lampou. Tohle me u tech hororu vzdycky tak sere. Argument ze by bylo hovno videt je lichej, protoze to jde viz. zaplava found footage hororu ve kterych je tma TMA. Krom toho ze to vypada prirozene a realisticky, to navic vyvolava rozhodne vetsi pocit nejistoty a strachu. Kurva to sem chtel napsat jenom dve vety. ()

Dementra odpad!

Měním hodnocení na odpad, protože ten film je 50 odstínů černé a fakt mě nebaví 70 minut mžourat na obrazovku a hledat, jestli se nějaký odstín černé pohnul. ()

tranquill

"A věříte na tučňáky a medvídky koala? .. Ano! .. A také v Bibli nejsou..." Já věřím, že tohle vymýtání se do encyklopedie hororu také nedostane. ()

geek.ondra

Totální sračka která spíš než horor připomíná čistou parodii. Občas mi to taky připomínalo Van Helsinga od Sommerse. Hnus. 2/10 ()

DarthFailord

Lepší než Insidious. Hlavní herečka zahrála skvěle! Vítaný byl i místný humor zajištěný francouzo-kanaďanem Frenchiem. 70% ()

Eventyrer

Predvídateľnosť je slovo, ktoré tento film dokonale vyskytuje. Bolo to tak predvídateľné, že sa to nedalo pozerať. Nuda od začiatku do konca. Nič neočakávané, nič prekvapivé, nič nové. Strata času. A komediálna zložka, ktorou bol francúz, presnejšie kanaďan, vôbec do tohto typu filmu nepasuje. Vtipnosť len oslabuje silu hororu a jeho autentickosť. Milujem humor vo filmoch, ale niekam skrátka nepatrí. ()

Pavel82

Je úžasné, že nejen comics, ale i horor má svůj fungující vesmír. Poslední díl ze ságy Démonů na mě udělal nekompromisně největší dojem. Vše tu funguje jak má... Hlavní hrdinka sympoška a hraje bezvadně, úžasné prostředí kláštera, buboši, hudba, atmosféra, dokonce i náznak hlubšího příběhu a super využité neotřelé nápady. Bylo vidět, že je v tom hodně peněz, protože zkrátka všechno vypadalo naprosto dokonale. Při odchodu z kina jsem si užíval blaženého pocitu, že jsem viděl zřejmě nejlepší horor desetiletí. Těším se na Crooked mana. Snad nezklame. ()

Likan7

První shlédnutí funguje dobře. Není to nějaký katalog hrůzy a rozhodně mě to nevyděsilo, jako první Insidious, ale pomalé táhlé záběry do tmy prostě hororu sedí. I když čekáte a víte, že se něco stane, nějaký rychlý pohyb nebo hlasitý zvuk, stejně v duchu nadskočíte. A v tomhle směru Sestra funguje. Na velmi malém prostoru (5 herců na hradě) je tu dost nepříjemných scén. Jenže tohle všechno funguje na první dobrou. Nevidím potom důvod si Sestru pouštět někdy znovu (jako je tomu třeba u Insidous). Když víte, co se stane a jak, najednou Vám zbyde pocitově dlouhý prázdný film. Potěšila mě pěkná návaznost na V zajetí démonů, ale to je tak asi vše. Corin Hardy není James Wan a Taissa Farmiga není Vera :) Průměrný horor, který Vás neurazí, ale rozhodně ani nenadchne. Pro fanoušky série skvělý doplnění mytologie. ()

Hashirama

Hororově atraktivní prostředí, zápletka, která se nevyždímala Xkrát, ale pouze Wkrát a za prdelí James Wan. Může z toho být i takovýto výsledek, ve kterém Hardy jenom skládá na sebe, pod sebe a přes sebe všechny hororové propriety, jak kdyby to byly ručníky rumunského lacrossového týmu, takže se tu objeví opravdu všechno od hadů až po upadávající ruce, ale bez jakéhokoliv smyslu pro timing nebo snad gradaci. Jenom se tu odškrtává nákupní seznam toho, co všechno zvládli trikaři v Inkscapu namalovat, a co bylo třeba ukázat studiu, aby ty investice byly aspoň trochu vidět. Výsledkem je jakási východoevropská variace plovu, která je v hororových intencích maximálně nesourodá a přeplácaná a ve vyprávění zkratkovitá a povrchní. A občasná hravá finesa či hrátka s kamerou to nevytrhne. V nejlepší tradici starosvětských béčkových hororů jsou i herci navýsost příšerní. Taissa Farmiga by se měla držet výhradně v ohrádce s cedulí American Horror Story, ta nemá s horory nic společného, takže jí tam její neherectví ohromně svědčí. Přeju tomu ty peníze, horory jsou třeba a musí se o ně pečovat, a chápu, že občas musí přijít něco jako tohle nebo nedejbože Annabelle, aby mohl vzniknout další Conjuring. Čili poslušně hlásím, že úspěšně prozíváno. ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí