Sestra

• USA The Nun (více)

Boby93

Potenciál byl obrovský, ale zůstal nenaplněn. Na druhou stranu jsem rád, že se Sestra mírně odlišila (děj více vsazen do historie, prostředí hradu i mimo něj v Rumunsku) od V zajetí démonů a Annabelle. Ovšem o nějaký převrat týkající se příběhu nebo vyobrazení lekaček se bohužel nejedná. U mě průměr, slabší než první Conjuring a o vlásek lepší, než první Annabelle...50% ()

Andrew88cz

Na můj vkus tam bylo málo takový tý drsný duchařiny... Atmosféra v klášteře super, občas jsem i s napětím zíral a očekával, co velkyho přijde a v tom byl možná právě ten problém... Sestra (ten hlavní duch) se ve filmu ukáže opravdu mnohokrát, ale vždy je to pouze takové to duchařske "ty ty ty" nebo spíš "bu bu bu" a nic moc velkého se neděje. Jednoduše řečeno, film bez naboje, ale s dobrou atmosférou kláštera a místního okolí. K dokonalosti toho chybělo docela hodně, ale žádný větší propadák to taky není... Takový lepší průměr. (6/10) ()

lineker

Sestra je spíše takovým dobrodružným filmem se strašidelnými prvky. Osobně mne to vše celkem sedlo. Tajemná smrt jeptišky kdesi na zapomenutém místě v Rumunských horách. Výprava, skládající se z inkvizitora a novicky, to má vše důkladně vyšetřit. No a pak samozřejmě místní mladík, zachraňující nejednou prekérní situaci. Klasické osazenstvo a děsivé dobrodrůžo uvnitř kláštera může začít. ()

Beliel

Tohle já můžu. Klášter, jeptišky, modlitby...má to něco do sebe. Bohužel se ne zcela povedl závěr filmu. I tak ale po delší době něco koukatelného! ()

Stalker85

Jak tenhle výplod může mít skoro 60% mi hlava moc nebere. Scénář je naprosto úděsnej, scény trapně jednoduchý a předvídatelný naprosto postrádající jakýkoliv moment překvapení, soundtrack dělal očividně někdo kdo ani netušil k čemu ho vlastně dělá, herecký výkony otřesný, sympatie herců taky nula bodů a vztah k jednotlivým postavám rovněž na nule... Jednu * za svým spůsobem okouzlující Taissu, jeden docela povedený žert, a narážku (ať už úmyslnou nebo neúmyslnou, ale v zásadě vyplňuje základ filmu) na legendu o hradu Houska. ()

Slash_Flash

Kdybych Sestru měl srovnávat s V zajetí démonů, asi by pěkně dostala na prdel. Každopádně já se od rozdílování distancuji a zkusím tuhle bubákovinu zhodnotit jako klasický horor. Sice jsem rád, že horror nebyl jen náhodné skákání ze tmy a vrzání dveří, ale zase dělat z horroru Matrix tím, že se háže osobami z místnosti do místnosti, ze stěny na stěnu a nazývat to ďáblem. Asi bych měl brát v úvahu, že čertík není žádné zlatíčko a že občas si hold hraje, ale hold to nedokážu, protože mi celým filmem přišel tenhle Let jeptišek spíše jako komedie. Tak se stalo, že jsem ani zřítka moc nepochopil příběh. Dobře, přijela tam svaté duo random jeptišky a otce, kteří přišli hrát si na vyšetřování duchů. To jim za chvíli stejně zpestří bubákovní jepťule, které se jejich přitomnost ze záhadného důvodu nelíbí. No a tam už je na scéně to lítání a bububu, Já jsem strašidlo.... Příběh mě tím absolutně nezaujal a už od poloviny filmu jsem lehce usínal nudou. Film nemá ani žádnou horrorovou atmošku a charaktery vás nijak nezaujmou, protože jeden je kněz, který se věčně někde fláká, další je nějakej rumunskej vesničan, který ikdyž má hubu plnou keců, nikoho nezajímá a i přesto jak ho film představuje, nijak vám vesničana nepřipomíná a nebýt jeho plesnivé chalupy a oblečení jako ze středověku, ani by vás to nenapadlo. Stejně na něj film moc ani nepoukazuje a všimnete si ho nejvíce ve chvíli, když naposlední chvíli ustřelí posedlé jepťuli hlavu dvouhlavňovou brokovnicí, protože na co zbytečné řvát do větru sračky o Ježíši, když stačí té svini ustřelit palici, že?! . No a pak je tady ta mladá pičko-jeptiška, která má dvě tváře. Jednu, kde věčně drží hubu a druhou, kde křičí jako o život, když se ji sjetá stoletá jeptiška snaží vybubákovat k pochcání. To se ji nedaří. A to jak na mladou jeptišku, tak už vůbec ne na diváka, teda... pokud vám není pod 12 let. Film sice není zas takový průser jako série Annabelle a pro V zajetí démonů je spíše jako bonus abyste věděli jak je to vůbec celkově s jeptiško-fetkou. Na druhou stranu je možné, že někomu se film zalíbí a užije si ho. V mém případě jde pouze o další ztrátu času. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Církev mě kontaktuje, když chce vyřešit něco neobvyklého." V zajetí démonů promne byl jasný odpad! Zpracování toho filmu mi nesedlo, takže dvojku sem si nikdy nepustil. Annabelle promne byl absolutně nezajímavý a nudný odpad! Jelikož jsem u toho usínal, tak jsem dvojku taky vynechal. Tento film má se všemi zmiňovanými jedno společné. Je to film založený na lekačkách, nicméně tento má poměrně vydařenou ponurou atmosféru. Všechno odehrají pouze 3 herci. Film je prologem k filmu - V zajetí démonů. Já mám jasno. Končím tady s touhle duchařskou sérii, protože mne nebere. Tady 2* dám, protože jsem se párkrát lekl a líbilo se mi závěrečné zúčtování se sestrou. - 30%. ()

czkrikri

Dvě hvězdy jen za povedený kostým titulní řádové bubačky. Jinak je to strašná slátanina. Lekačky nefungují, o nějakém budování depresoidního strachu si tvůrci asi nechali tak maximálně vyprávět, ale nic moc si z těch báchorek nevzali. Scénář stojí za prd, herci více mně taky... Ale krásná je scéna cachtající se jeptišky v hluboký podzemní kaluži a její výstup ven. Z celé série Conjuringu bohužel nejhorší kus, a to jsem se na jepici tak moc těšil. Aspoň se tam na chvíli objeví Vera Farmiga. ()

Tomiss13

Hvězda za námět, jehož potenciál byl postupně zprasen. Od necelé poloviny filmu (kromě asi jedné nebo dvou povedených acén) se jedná o trapnou komedii, ve které se střídá jedno "hororové" klišé za druhým. Závěrečné flusnutí už mě opravdu poslalo do kolen a nemohl jsem se přestat smát. Jedním slovem zoufalost. Druhá hvězda je pouze za samotný klášter. Ten byl dokonalý. ()

JamaicaHadra

Teprve až po 4tém shlédnutí oceňují sílu tohoto driáku. Ne, nejedná se o top horor, ano - snaží se tu o nonstop scary jízdu jak píše POMO - ne zcela se mu to daří, nicméně i po 4tém shlédnutí mi stále v mnoha scénách lítal mráz po zádech (a tom jsem ani neměl sluchátka na uších). Temné, svěží a pro mne novátorské horor o pokračování putování démona Valaka. ()

abanek

Skoda...Tohle mit lepsi scenar ,tak to nemuselo bejt zly...Kdyby to nebylo hlavne o lekackach za doprovodu zesilenyho volume ,ale trochu vic se podarilo vyuzit prostredi a nebyl by tam Frantik, jednu * bych pridal... ()

tXtX

Ale áno, môže byť. Ako doplnok k démonickej sérii to vôbec nie je zlé. Prostredie má niečo do seba a na slečnu valakovú sa veľmi dobre pozerá. V kine to skutočne malo veľmi fajn atmosféru. Nabudúce by to možno chcelo trošku lepší scenár.. ináč s Nun nemám výraznejší problém. ()

bratr_jezek

Starý klášter v horách a v něm zlo. Démon Valek a jeho příběh má dusnou atmosféru, vize, lekačky i pár dobrých scén (např. uvěznění kněze v rakvi na hřbitově), u konce se trochu chvátalo, aby se to pak kratičkým epilogem propojilo s lovci duchů Warrenovými. ()

Rumplcimprca odpad!

Debilní nuda. Řekl vůbec někdo autorům (no vlastně producentům) této franšízy, že u hororu se má člověk bát??? Zatím to nepředvedli ani jednou! Ani jednou! Tady je aspoň hezká výprava, ale to je vše. ()

Tyrannotitan

Film se nesl v takovém klasicky nechutném hororovém duchu. Jinak mě moc nepřekvapil, ale na první a jediné zhlédnutí se to dalo. 55% ()

Jirkacek

Hororový snímek Sestra z roku 2018 upoutal mou pozornost hlavně kvůli tomu, že jsem předtím viděl dva skvělé strašidelný filmy od režiséra Jamese Wana s názvy V zajetí démonů 1 a 2, které se mi velmi líbily. V podstatě je to zázrak, protože horory jsem neměl nikdy rád a nijak jsem je nevyhledával. Nebylo to snad kvůli tomu, že bych se snad při jejich sledování bál, ale většinou mne nebavily, měly ubohý a snadno předvídatelný děj a ty s hektolitry krve mi dokonce připadaly odporné až nechutné. Nejzajímavější mi z tohoto žánru připadaly hlavně ty duchařské, pracující s atmosférou místa, nečekanými lekačkami a napětím, které by se dalo krájet. Tyhle faktory jsem očekával od Sestry, která slibovala svým umístěním děje do záhadného kláštera v Rumunsku opravdovou děsivou atmosféru. Trochu jsem se obával změny režiséra, neboť i když se děj Sestry odehrával před událostmi obou filmů V zajetí démonů, taktovky se ujal místo Wana režisér Corin Hardy. A moje obavy se bohužel potvrdily, protože namísto promyšleného děje s opravdu lekavými scénami a uvěřitelnými skutečnostmi, jsem během 96 minut sledoval pouze zmatené scény ve tmě, bez logiky a zajímavého smysluplného děje. Režisér tak vůbec nevyužil ideálního prostředí kláštera na samotě, kde řádil ďábel - což byl v podstatě výmysl církve na strašení chytrých lidí, ale to sem teď nepatří a vystačil si s pouhými devíti herci. Snímek Sestra začal děsivými událostmi ve zmíněném klášteře aneb bývalém šlechtickém hradě, v němž se po letech objevil ďábel a začal zabíjet řádové sestry, jejichž úpěnlivé modlitby Bůh ani Ježíš Kristus nevyslyšel, čemuž se tedy vůbec nedivím, když první z nich neexistuje a druhý byl obyčejný člověk, který byl popraven za svou pravdu. V prvních záběrech tedy kráčeli dvě jeptišky chodbou ke dveřím, poté ta starší vstoupila dovnitř tmavé místnosti, kde byla vzápětí napadena ďáblem, jenž se nám ovšem neukázal. Rukou od krve podala té mladší klíč a poté zmizela ve tmě. Mladší sestra s děsivým jekotem utekla pryč a aby ji také ďábel nenapadl, uvázala si kolem krku smyčku a skočila z okna. Poté jsme se přesunuli do Vatikánu, kde se biskupové událostí zabývali a chtěli smrti sestry přijít na kloub. Pověřili tedy vyšetřováním události kněze Antony Burka (Demián Bichir), kterého na cestě do Rumunska měla doprovázet novicka sestra Irena (Taissa Farmiga), která právě pracovala v londýnské nemocnici. Vzápětí se oba objevili ve vesnici Beiran v Rumunsku, kde vyhledali muže, který mrtvolu jeptišky našel. Byl to sice původem Kanaďan, který už několik let žil v Evropě, ale dvojice poslů z Vatikánu mu říkala Frantík (Jonas Bloquet). Dovezl je na povozu až do kláštera, kam vozil zásoby a pak je zavedl do ledárny, kde mrtvolu sestry uložil, aby se její tělo nerozkládalo. Jenže hned jak do suterénu kláštera vstoupili, ihned si uvědomil, že tělo položil na záda, zatímco teď mrtvola,seděla. Burke jí vzal klíč a pak ji společně všichni tři pochovali. Pak se vrátili do útrob kláštera, kde se setkali s matkou představenou (Bonnie Aarons), která jim řekla, aby se vrátili ráno, že jim vše objasní, ale teď že se musí všechny modlit. Frantík se rozhodl namísto nocování ve zdech opatství raději potmě odjet domů a cestou měl vidiny, které ho pořádně vystrašily, takže byl rád, že dojel s křížem v ruce v pořádku domů. Také kněze Burka pronásledovaly děsivé představy, za nimiž se vydal na hřbitov a tam jej ďábel přemohl a uvrhl jej do živého do hrobu. Měl však hned dvě štěstí najednou. Z rakve vedl provaz se zvonkem, na který se zvonilo při morových ranách, když se pohřbívalo jako na běžícím pásu a nemrtvý tak měl šanci si zavolat pomoc a podruhé při něm stále štěstěna, když se setra Irena vzbudila a jeho volání uslyšela. Kněze tak zachránila a oba se vrátili do opatství. Ráno se Irena dozvěděla, že se ďábel byl v klášteře už kdysi dávno a díky krve Ježíše Krista bylo potlačeno do podsvětí. Jenže díky bombardování letadly během druhé světové války se brána opět uvolnila a zlo se zase chopilo moci, což mi připadlo poněkud směšné. Vidiny se množily a už je měli skoro všichni. Irena pochopila, že bude muset zlo zavřít zpět do podsvětí stejným způsoem jako její předchůdci o staletí dříve. k čemuž ale potřebovali onu svatou krev trpitele na kříži. Poté sestra složila slib a z novicky se stala jeptiška se vším všudy. Pomocí klíče Irene odemkla skrýš a zde vzala si nádobku s krví Krista. Nyní takto vyzbrojena šla s Frantíkem, který se kláštera vrátil a knězem hledat bránu, kterou museli opět uzamknout. Rozdělili se a vydali se každý jiným směrem, takže každý z nich se musel se zlem vypořádat sám. Jak to dopadlo a jestli přotim někdo zemřel však už neprozradím, ale celý ten děj, důvody příchodu zla a samotný boj ve tmě, kde jsem skoro nic neviděl, se mi už vůbec nelíbily. Režisér se příliš spolehl na lekací scény a scénárista Gary Dauberman toho příliš moc nevymyslel. Suma sumárum, Sestra ode mne získala dvě sestřiny hvězdičky **. () (méně) (více)

Foltest

Horor, od kterého jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Tedy horor s mnoha vydařenými lekacími scénami v zajímavém a temném prostředí. ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí