Sestra

• USA The Nun (více)

Ombak▼Penari

Za mě mohutná očekávání a bohužel i velké zklamání. Přitom takový potenciál - hororová figura, která již byla povedeně představena dříve, přitažlivé prostředí starého kláštera, návaznost na zajetý a funkční filmový vesmír. Téměř dokonalá látka. Výsledek? Selhání ve všech směrech - kouzlo ponurého kláštera naprosto nevyužité, občas z toho vyloženě čučel ateliér, hororová atmosféra se nedostavila a chudák titulní Sestra to dotáhla jen na otravného strašáka, který už v polovině filmu neměl moc co nabídnout i přes svojí celkem zajímavou mytologii. Věřím ale, že ještě na papíře to mohlo vypadat na velmi povedený zářez do hororového univerza. James Wan je bohužel jen jeden. Tolik zbytečné škody... ()

Ben Nevis

Je to jenom přehlídka monster v hábitech. Historii, důvody a motivace se dozvíme někdy v půlce a mezitím batman vlevo, batman vpravo, batman v záběru, batman mimo záběr a sem tam nějaká lekačka. Z prostředí se dalo vymačkat trošku více napětí a očekávání. ()

MikeeTheory

Nejpřeplácanější horor v celém The Conjuring Universe. Nulové napětí, žádné charisma! Naopak lekaček je tu jak ve třech podobně žánrových filmech dohromady. To vše boužel na úkor kvality! Divák je tak po dvaceti minutách vůči všem hororovým snahám absolutně imunní, po hodině dokonce úplně otrávený. Kladně lze hodnotit snad jen hudbu Abela Korzeniowskiho, jež samostatně funguje mnohonásobě lépe než celý film, a nebo záverečné propojení s celým příběhovým vesmírem. I to však tady vyplyne (ostatně jako všechno ostatní) jaksi prvoplánově. ()

Evander

V rámci žánru je Sestra příjemným překvapením. Je dobře zahraná a má skvělou atmosféru, která v závěru správně graduje. Na druhou stranu nějaké mouchy má a těch bohužel v závěru též přibývá. O nehodících se scénách s brokovnicí ani nemluvě. 67% ()

strikeman

Vcelku koukatelný "bubu" večerníček pro dospělé na jedno použití s přiměřenou stopáží. Nic překvapivého nebo neotřelého nečekejte, je to klasická šablona ... 60% ()

MickeyStuma

Corin Hardy převzal otěže po Jamesovi Wanovi a podíval se na další kapitolu řádění démonické řádové sestry. Příběhově sice dojde ke zklamání, neboť tu v podstatě není nic, co by už divák z předešlých dílů neznal či neviděl, ale jako atmosférický horor funguje dobře. Samotný začátek tedy může odradit, ale byla by to škoda. Děj si převážně v druhé polovině stopáže pohrává s temnou ponurostí a děsivým studeným pocitem prostoru klášterního labyrintu a to v celé své parádě. Děsivosti a strachu tu bylo učiněno za dost a striktně se tak připomíná, jak má takový atmosférický horor vypadat. O to šlo zřejmě především a tak se zřejmě příběh jako takový ve své zajímavosti stal druhořadým. A je to škoda, neboť lépe zpracovaný děj s alespoň nějakou kapkou originality by snímku přidalo na vážnosti. Děj je tedy značně jednoduchý a pro diváky předešlých snímků snad i předvídatelnější, ale zato žánrově svou atmosférou vypracovaný do dokonalosti. Hororovou peckou snímek nebude, ale za povšimnutí v rámci hororového fanouškovství určitě stojí. ()

Rathalos

The Nun som si pozrel po nejakej dobe opat a musim zmenit moje prve hodnotenie,ktore dopadlo troma hviezdickami,tentokrat ma uplne pohltila temna atmosfera a klastor,ktory bol neskutocne strasidelny,tam by som nespal ani za svet,mniska bola hrozne odstrasujuca,stretnut ju v tme,tak sa poseriem od strachu,lakacky boli super,napatie sa dalo krajat a po hereckej stranke taktiez ziadne vyhrady,bolo citit,ze na filme sa podielal aj James Wan,ten clovek ma obrovsky talent na hororovy zaner...:-) ()

helloween93

Démon Valak v podobě The Nun představený v Conjuringu 2 měl obrovský potenciál a mnozí si od této sólovky hodně slibovali. Já mezi ně patřil také, o to větší zklamání jsem při sledování filmu zažil. Neskutečně tuctové až nudné vyprávění o řádění Valaka v rumunském opatství. Lekaček málo a tuctové, The Nun se tu pořádně objeví až ve finále, jinak se tu zabíjí zombies, což je v Conjuring světě novinka. Bohužel však spíš opět negativní. I přes kasovní úspěch filmu, divácký ohlas nebyl extra pozitivní. Ačkoliv se režisér Corin Hardy pokusil násilně snímek propojit s dějem Conjuringu a manžely Warrenovými, nebylo vysvětleno, jak se Valak dostal na plátno toho obrazu. O třídu horší než Conjuring a na stejné úrovni jako Annabelle 2 a La Llorona. 2* ()

Artard

Veľa baf momentov, bohužiaľ tých som sa prestal báť tak v 12tich, ale to je asi tak všetko čo v tom filme je. ()

domirovec

Jakožto člověk, který má sérii V zajetí démonů zarytou pod kůží a mám ji opravdu hodně rád, bych chtěl říci, že Sestra mi více než jako horor připomíná komedii a drama. Já mám totiž pro takovéto filmy velkou slabost, jelikož nejsou děsivé a místo toho abyste se báli, tak se řechtáte smíchy. A to není úplně dobře.. Každopádně atmoška byla velmi dobrá, nádech z hřbitovů, samotného kláštera a jeho velkých, zamotaných a temných uliček, zákoutích a místností byl skvělý a tak stejně i herecké výkony nebo efekty a namaskování monster, bylo také velmi vydařené. Ale jako celek.. hmm, no.. nevim, nevim. Takové tři hvězdy s přimhouřenými očky. Děsivé to nebylo, ale odpad to také rozhodně nebyl. 3/5 ()

S.U.E.S.

Hardy bohužel není Wan, což by ale až tak nevadilo, kdyby se ovšem Dauberman alespoň trochu poučil s chyb, kterých nasekal v první Annabelle jako dříví na velmi dlouhou zimu, a zde je opět po relativně dobré dvojce Annabell znovu neopakoval. Ale kdepak. Co se týče zápletky a samotného děje, je to úplně to samé, jako před čtyřmi lety. Čili skvělý záporák s potenciálem, který je bohužel většinu stopáže naprosto unyle a rutině zazděn naprosto ale naprosto béčkovou báchorku, která nedokáže vytěžit z toho skvělé námětu skoro ani to málo až na pár výjimek. Tam, kde mě ve dvojce Conjuringu Valak ve své podobě nepříjemně děsil v téměř každé scéně kde se objevil, tady naopak působí jako "téměř" neškodná figurka, která sem tam zatáhne za nějakou tu nitku, aby hlavní postavy trochu klišoidně postrašil, aby se pak na chvíli zjevil a ukázal, že to je vlastně on, kdo tu celou dobu provádí ty podivné skopičiny. Ale abych nebyl jenom kritický, Hardy narozdíl od Leonettiho umí pracovat s atmosférou a celkové interiéry a exteriéry rumunského kláštera slouží jako skvělá kulisa. Taissa Farmiga a Demián Bichir pak relativně obstojně hrají své party a vzhledem k tomu, že Taissa až "podezřele" vypadá jako její starší sestra a tudíž i "nečekaně" jako mladší Lorraine, celkově kladnému hodnocení v mém případě jenom nahrává. Samotný závěr pak s propojením do zbylého univerza příjemně navnazuje na případnou další kapitolu a dává tušit, že bychom se možná mohli dočkat i něčeho sofistikovanějšího. Celkově by to proto bylo asi tak za 3,5 ale i přes fakt, že je tu Valak trestuhodně nevyužit, jsem se svým způsobem příjemně bavil. Proto ty 4*. Příště už to ale prosím nesvěřujte čistě jenom tomu "mistrovi" Garymu, který má tyhle spinoffy z pro mě neznámých důvodů scénaristicky na povel. Potřeboval by totiž nutně někoho, kdo mu tu výslednou práci výrazně vylepšil jelikož zatím v mých očích pouze velmi nepříjemně plýtvá dobrým potenciálem záporných postav tohoto univerza, a vlastně nejen jich. ()

AloeB

Je trochu smutné, že se film nevyrovnal oběma Conjuringům, které (minimálně první) patří mezi nejlepší hororová díla současnosti. Souvisí to s nevyužitým potenciálem, protože starý odlehlý hrad sloužící jako klášter, by dokázal mít naprosto skvělou atmosféru. Stejně tak příběh mohl jít vypilovat, zrození démona více prokreslit, ale komu by to vadilo, protože i nedokonalý horor složený zčásti z lekaček a výkřiků, dokááže vyděsit a to překvapivě ne používanými klišé, ale naprosto strhujícími atmosférickými sekvencemi, které, přestože jsou někdy překaženy prostým bubákem, dokážou řádně vyděsit. První dvě třetiny byli naprosto špičkové, ta třetí se částečně proměnila v pouhou akční kombinaci vrhání lidmi všude kolem a křiku. Přesto však bavila a přestože jsme se tomu v kině smáli, rád přiznám, že byla výborně natočená, zajímavě, chytlavě a navíc se zde Valak konečně objevil v celé své kráse. Přidáme-li k tomu pak hřbitovní scény, scénu v kapli nebo flashbacky, máme tu úžasné části, které mohli být o kapičku lepší, ale líbily se mi a doufám, že v podobném (a ještě lepším duchu) se budou nést i budoucí příspěvky do universa. ()

Waldir

Generický horor súčasnosti, so všetkými klišé, ktoré nepotešia žiadneho fanúšika žánru. Napriek dobrej atmosfére a skvelej lokácii rumunského hradu ten film prakticky nemá NIČ, čím by zaujal, dokonca ani samotnou Mníškou, ktorá v Conjuring pôsobila omnoho, omnoho, omnoho desivejšie. Očakával som rozvinutie samotného "univerza", no na niečo také ako budovanie akéhosi komplexnejšieho príbehu, ktorý nadväzuje na celú sériu môžete rovno zabudnúť. Bežný divák, ktorý navštevuje kinosálu sporadicky to môže zhodnotiť ako fajn horor - ja ako obdivovateľ práce Jamesa Wana tomu dávam takéto hodnotenie len s prižmúrenými očami a radím The Nun na úroveň prvej Annabelle. ()

TheSompeque

Basic bitch jeptiška vyrazila s Otcem z Vatikánu na výlet do Rumunska, aby vyřešili případ sebevraždy řádové sestry. Potkají tamějšího hňupa, který vypadá, že vidí ženu poprvé za život. S tímhle křupanem se vydají do opatství, kde to všechno pokračuje. To samozřejmě není vše, objeví se zlá jeptiška, která nahodila cosplay Mansona z roku 1997 a straší, kde může. Párkrát jsem se lekl, myslím že fakt jen dvakrát, takže co se týče lekaček slabota. Přítomné je samozřejmě i klišé "hele, támhle je něco, co mě může zabít, radši se kouknu jinam a až se kouknu zpátky, nic tam nebude." Z filmu dostanete více otázek než odpovědí, vlastně se nevysvětlí nic. Občas něco existuje, občas ne. Celkově ve filmu je dost nelogičností, které nedávají smysl. A to fakt, že se jedná o horror, nezachrání. Nemá cenu rozebírat příběh, ten je tak nudný a přímočarý, že vás uspává. A to je horror, btw. Na konci samozřejmě bait na pokračování, kterého se, doufám že lepšího, dočkáme za rok. 2/5 ()

Kadas97

Predstavte si, že by sa na začiatku filmu nezjavil názov The NUN, ale DIABLO: Cursed abbey. Decard Cain by Vami vybranú postavu barbara, čarodejníka alebo najlepšie lovca démonov poslal na smrteľne nebezpečnú výpravu, počas ktorej musíte ochrániť nevinnú mníšku, vyčistiť nádvorie od zombíkov, získať mocnú relikviu a poraziť pekelného bossa. Ako quest v Diable by bol tento príbeh topka, no na celý film to nemá. 3 z 10 ()

helraiser

Tak na rovinu musím říct, že mě se to líbilo, samozřejmě, že to mohlo být lepší, ale díky bože za ty dary. Atmosféra výborná, zvolené prostředí úžasné i když se z něho dalo pochopitelně vytřískat mnohem víc, ale i tak to jsem spokojen, mohlo to dopadnout mnohem hůře. Co se týká lekaček tak byly ucházející, některé byly povedené, některé méně, pravda, že některé lekačky to kazily, především na závěru si mohli dát více záležet, ale i přesto se jednalo o jasnej nadprůměr a celkově jsem byl spokojen. ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí