Sestra

• USA The Nun (více)

Tipko

Ako je zvykom, tak i tento film o diablovi a démonoch je zrejme až moc devisý a hororový, čo s historkou z Rumunska asi nemá nič spoločné. Ale i tak je tam pekne ukázaná viera v Krista, či sila modlitby. Škoda, že dnešný Vatikán už nemá takú vieru, s akou sa vo filme predstavil ten kňaz, alebo sestra Irina. 3 hviezdy dávam za slová sestry Iriny: Mária ukazuje cestu. ()

gemi

Na rumunském venkově je farmář, který je Francouzský Kanaďan a vypadá trochu jako Justin Timberlake. Je tu taky prokletý klášter, který místo aby srovnali se zemí, tak se v něm po staletí nepřetržitě modlí a umírají jako muchy, jenom aby udrželi zlo pod kontrolou a místo bylo obyvatelné. Jaký to dává smysl? Žádný! Ale o to tady přece nejde. Je to horor. A jako takový funguje docela dobře. Většinu času jsem měl slušnou husinu. Rozhodně to není o tom, že se hodinu nic neděje a pak vyskočí bubák. Kdepak, tady bubák vyskakuje imrvére od začátku až do konce, trikaři se neflákali. ()

Lupes odpad!

Roku 1952 v (komunistickém) Rumunsku Vatikán vyšetřuje sebevraždu jeptišky v opatství, kam se každý bojí vkročit, to vše za asistence Kanaďana, který se na rumunském venkově rozhodl žít, protože jsou tam vlastně prima lidi! Fakt si nedělám srandu. Odpad to není jen díky "lekavým" scénám. I když...je to odpad. ()

Grogan

Copak o to, lekačky tohle universum celkem umí a mnohé z nich i dobře vypadají a jsou efektní, znázornění démona Valaka taky není špatné. Jenže ten syndrom "nesmrtelných" postav způsobuje, že i přes dobře provedené lekačky člověk přestává pociťovat nějaké napětí, když se žádné postavě stejně nikdy nic nestane. Tohle se sice stává i jiných filmech z tohoto vesmíru - třeba V zajetí démonů to ale bylo vynahrazeno postavami, kde jsme mohli vidět, jak trpí pod tlakem duchů a dalo se jim fandit. Zdejší postavy nebyly špatné, ale nepříliš prokreslené, takže zájem o jejich osud, problémy a řešení situace byly podstatně nižší. Mladá Farmiga byla z postav jasně nejlepší, otec Burke mě naopak nijak nezaujal a Frantík byl imho někde uprostřed (ale s brokovnicí na démona, to je teda nápad roku). Pochválit musím ještě zasazení příběhu, kulisy polorozpadlého kláštera jsou působivé, stejně tak vize hlavní hrdinky mají nádech atmosféry. Závěrečný twist s napojením na první díl V zajetí démonů byl povedený. Nelogičnosti nebudu řešit, ale některé jsou evidentní i bez bližšího zkoumání (jsme na místě, kde nás už tolikrát něco ohrozilo, ale radši to zkoumáme, místo abychom zdrhli). ()

rublik05

Po vydání výborného The Conjuring 2 jsem fakt nečekal, že tvůrci přijdou s něčím tak sterilním a obyčejným. Na jednu stranu zde máme žánrově ideální prostředí Rumunska a tajemného kláštera, jehož potenciál je využitý sotva z poloviny, dále také ideálního záporáka, který si přímo říká o svůj vlastní příběh. Vůbec nechápu, kde se stala chyba, že Sestra ve všech ohledech působí tak rutinně. Týká se to zejména děje, který není nikterak složitý, vlastně je svým způsobem takový nijaký, především je ale strašně málo poutavý. Nějaká gradace je totálně zašlapána neustálými, vesměs předvídatelnými lekačkami. Užíval jsem si však povedenou dobovou atmosféru, stejně jako tu temnou hororovou. Postavy jsou fajn, i když mě nikdo ze zúčastněných nijak zvlášť nezaujal. Za mě je to spíše takový slabší průměr, prachsprostě obyčejný tuctový horor. 4/10. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Naposledy som ho videl v kine. Dobrý nadpriemer. Nič viac nič menej. Začiatok filmu je celkom zaujímavý a má skvelú atmosféru. Teda po časť, kde sa presunieme o pár týždňov neskôr a príde sa vyšetrovať. Film si väčšinu času drží priemernú atmosféra. Príbeh je fajn ale myslím si, že s týmto démonom sa to dalo využiť oveľa lepšie. Herci sú celkom sympatický. Charaktery postáv sú fajn ale tiež žiadna sláva. Musím uznať, že prepojenie je spravené dobre. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

Maximilianus

Na tento film som sa odhodlával 5 rokov, nakoľko som sa domnieval, že  bude na môj vkus až príliš strašidelný. Moje obavy boli úplne zbytočné,  ale atmosféra počas celého filmu bola fajn, vďaka stopáži nenudil a posledných 20 minút bolo fajn vyvrcholením príbehu. 5,8/10. Nevidel som žiadnu Annabelle ani V zajatí démonov,  takže nie som oboznámený s konkrétnymi prepojeniami a možno by som inak hodnotil film vyššie. ()

Čiban

Skvělá atmosféra tohoto filmu byla za mne hlavně díky skvělému prostředí v Rumunsku (The Abbey of St. Carta) a celkově to bylo podtrženo skvělou hudbou. Jeptiška byla ze začátku děsivá a ke konci už mi tak hrozná nepřišla. Příběh není nijak těžký na pochopení. Taissa Farmiga byla strašně roztomilá a Demián Bichir nezklamal. Film bych si přál ještě o něco delší, ale splnil má očekávání a za to jsem rád. Do toho klášteru bych se někdy za dne rád podíval ;) ()

RAFT

Tak konečně zase po dlouhé době v kině horor .Sestra se povedla .Atmosféra byla děsivá akorát bych ve filmu dal více lekaček. Zasazení děje do kláštera bylo velmi děsivé s dobou atmosférou.Kněz byl drsný ,Taissa Farmiga jako jeptiška roztomilá a frantík taky dobrý.75% ()

Miagy

Atmosféra tohto hororu patrí k tým najlepším aké možno v horore vidieť. Staré domy, cintoríny, hmla, dážď, búrka, kobky, pivnice....žiaden film nemá takú atmosféru ako Mníška. Hororovým scénam čosi chýba, nie je to to pravé wanovské ale každopádne to nie je žiaden prúser. ()

ANTYCHRYST

No jo nooo :) mé hodnocení je dosti nestranné.. místa natáčení jeptišky..zlo..atd..to Vše je dle mého gusta a stači málo k mé spokojenosti..:) Klášter, hřbitov, chodby, kaple s Ježíšem bez hlavy... Jedním slovem nádhera!!! Příběh jednoduchý..film jede vyloženě na lekačky .. žádný hlubší podtext.. hudba když je na scéně prastaré zlo.. v podobě jeptišky..je mrazivá a temná...... prostě krása..:) Celej ten klášter je naprosto dokonalej ...Za zmínku rozhodně stojí scénka kde mají zakrvácené jepťuchy pytle na hlavě.. když se na zdi obrací kříž.. chodba ve sklepení plná křížů..a další.. není to dějově nic světoborného..ale pro mě to místo a rekvizity ..za 4* 80%... viděno v kině...( Takže zvuk parádní) Jen mě neskutečně sralo narvané kino.. zejména omladinou.. která tam non-stop ječela, řvala..co je píčo.. nechoď tam píčo...a jiné přípominky co Vám dokonale kurví film!!!! pravda že tam diváci nadskakovali.. mávali rukama atd.. :) PS: má drahá polovička po mém boku nebyla výjimkou..:) :) příště si beru chrániče.. ()

Franche

Za mě zklamání. The Nun je strašidelná paradoxně do doby, než vidíte její obličej, postavu kněze jsem absolutně nepochopila a občasné vtípky byly na škodu, jelikož rozbouraly jediné základy atmosféry jako domeček z karet. 3* za famózní prostředí hradu, některé hodně vymazlené scény (pochod Stínu po stěně, hřbitov a hromadné modlení) a varhanovou hudbu s mručením duchovních, při které mi opravdu lezl mráz po zádech, na které jsem doufala, že nikdo nezaklepe. V podstatě ne extra špatný kousek, ale extra pohřbený potenciál. 3* ()

Don82

Atmosfericky a výpravně vcelku slušné, stejně tak i výběr herců. Co ale zklame, je dějová jednoduchost a slabé prokreslení postav. Nicméně, na chvilkové vyvolání tajemna v kině to celkem stačilo. ()

Shanen29

Žádný démonický horor se nekoná.Velké nadšení splasklo ,ale to neznamená,že film je špatný.Exteriéry jsou opravdu ponuré a velmi dobře nasnímané.Více tajemna a ostřejších lekaček by filmu velmi pomohlo.Jinak další průměrný horor. ()

Sinusiridum

Jakože příběh to moc nemělo, byla to vpodstatě pičovina....ALE byla to úděsně ponurá záležitost a bála jsem se hodně. Lekačky fungovaly...no co víc si přát než husinu na obličeji a mrazivou hrůzu oblévající vaše tělo :-)))) Chce to o ničem moc nepřemýšlet a nechat se strašit...a to bylo super. Na zajímavý, poutavý a inteligentní film si přece můžu dojít jindy. ()

Scraffy

Sklamanie. Horor od ktorého sa očakávalo hodne a bol najviac riešeným hororom roka 2018 som teda čakal hodne. Naprosto zabudnutia hodný horor o ktorom by sa ani nerozprávalo nebyť jeho slávnych predkov. Jednoducho horory od Wana sú slávne. Toto konkrétne je iba akýsi slabý odvar. Valak vyzeral byť fajn postava, avšak to opäť všetko dopláca na zlú réžiu a ešte horší scenár. Všetko je to plné klišé, že keď to pozerá človek, ktorý má už nejaké tie horory napozerané, tak sa jednoznačne pri tom nudí. Určité veci boli až smiešne, ako napríklad mníška zombík alebo svätý grál zobrazený, ako Kristova krv v sklenenej guli. Atmosféru si to síce zo začiatku budovalo, ale neskôr sa aj tá úplne vytratila. Výkony hercov sú zanedbateľné a jediné, čo môžem asi tak najviac pochváliť je výprava, ktorá je naozaj perfektná a určité miesta sú veľmi mysteriózne. Film s takýmto rozpočtom a možným úspechom by si zaslúžil určite omnoho lepší scenár a schopnejšiu réžiu. ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí