Sestra

• USA The Nun (více)

etsaym13

Aby som bol stručný... Čakal som od toho filmu niečo viac keďže je od tvorcov Conjuring. Vizuálna stránka filmu bola dobrá. Super lokalita a pekne gotické prostredie. Herecké výkony sú slušné. Ľakačky obohrané. Dalo by sa povedať , že odkopírované z iných ducharských filmov. Filmu trebalo viac neočakávateľných ľakačiek , nejaké zaujímavejšie rozuzlenie a širší dej. Dobre aspoň spravili , že film má 96 min. To je pre priemerný film dobré. Aspoň sa divák nenudí. Dávam 60%. ()

AmunRa

Chronologicky první, ale celkově již pátý film ze světa Conjuring má svižný rozjezd a se strašením se nijak nefláká, aly chybí nějaké zvyšování napětí, které by diváka upoutalo. Děj není téměř žádný - většinu filmu se několik postav motá po stále stejných chodbách starého kláštera a nechává se děsit.Taissa Farmiga v hlavní roli hraje dobře, ale není dostatečně charismatická, aby utáhla celý film. V součtu to není žádný propadák, ale ani žádný nadprůměr. Za shlédnutí stojí. ()

hooofi

Dalo se to čekat i lepší, ale na druhou stranu se to dalo i pořádně sprasit, a to se zde neodehrálo. Ono je to těžké pořád něco vymýšlet, když ty nejlepší pecky z Conjuring tu už byly. Souhlasím, že ten žabožrout/bukanýr tomu trochu kazil atmosféru a zombíci mi taky nepřišli úplně tématické, ale dalo se to dokoukat. Nejhorší mi přišel závěr, jak jinak... nachytat démona, to už zavánělo nějakou Scary movie parodií... v kině je to koukatelné, doma asi méně... ()

MartinSTFC

Leč jsem velký fanda všech filmů z Conjuring universe, tak tento film byl za mě nejslabší z celé série. Ale vážně, film jsem viděl v kině a ani jednou jsem na sobě nepociťoval známky napětí. Veškeré lekačky, které se ve filmu objeví, jsou obsaženy v traileru, takže se u filmu ani jednou neleknete, protože přesně víte, kdy kde co vybafne. Děj nudný, postavy nesympatické a otravné, dvě hvězdy dávám za nápad zasadit děj filmu do rumunského opatství. Přitom to zní tak slibně, když si to představíte. Finální provedení ale nestojí za nic. Je to škoda. Jsem opravdu velký fanda všech ostatních dílů z této série a byl jsem i ochotný přihmouřit oko, pakliže by film nebyl úplně dobrý. Ale toto byl opravdu krok vedle. Pro velmi nenáročného diváka by to mohlo být zábavné. Ale jak zde již někdo psal, pakliže se v kině na hororu nudím a místy je mi dokonce trapně, jak je film špatný, není to známka ani průměrného hororu. ()

Paulie2

Velké zklamání! Prostě dostali prachy, hrubý scénář a herce, ale pak se na to vysrali. Vůbec nic se tam neděje, atmosféra ani napětí žádný, lekačky předvídatelný, zbytečný a laciný, logika taky uletěla někam do prdele ... takže komedie, i když je tam i tak zbytečná a trapná, už ani nemá co ničit. Jako kdyby malý dítě vidělo svůj první horror a pak se snažilo natočit něco podobnýho, akorát bubáka hraje přemalovaná teta v prostěradle. Jediný klad jsouherecké výkony hlavních postav (Vera Farmiga a Demián Bichir). Zničit takhle slibnou budoucnost, kterou spinoffům nabídnul první The Conjuring? Taková škoda. S tím, jaké horrory se teď točí, si začínám myslet, že průměrný americký divák je idiot, co se jde do kina naládovat popcornem a pak se jím dusit, když nečeká jednu lekačku ze dvaceti povinných, které musí v každém horroru asi očividně být. To je prostě tak, když všechny prachy na film se utratí první den za koks a šlapky a na scénáristy už nezbyde. ()

Mangoo

Takovy pekny nabeh tak byl z predchozich filmu (a nektere sceny dobre) ale celkove fakt pekny o.s.e.r. nazdar vitaj ()

cist

Americký love songy z rádia v ženským klášteře v Rumunsku 50. let, rumunská vesnická hospoda co ale vypadá jako isrkej pub, kněz - cizinec se jen tak sám bez dozoru rozvědčíků potlouká po totalitní zemi jakoby se nechumelilo? Tyhle bizarnosti samy o sobě dokládaj neschopnost scénáristů pracovat reáliema, tak aby dokázali vystavět skutečně děsivej příběh. Celý mě to pak jen připomínalo špatně natočenou Perinbabu. Pár očekávatlenejch lekaček a až v poslední třetině filmu se rozjede něco jako horor. Prostě tu zatím nikdo netrumfl V zajetí démonů (jedničku). ()

Bednaa

Conjuring nálepka mi vždycky zvedne očekávání, ale pokud za kamerou není samotný Wan, zase takové grády tahle série nemá. Průser první Annabelle už se snad nezopakuje, přesto je ale pořád co zlepšovat. Hlavní trojce není moc zajímavá, takže to celé táhne stylový démon a mrazivá atmoška "opuštěného" rumunského kláštera. Hororové standardy to splňuje, chybí ale něco navíc. ()

Dumaru

Mám rád sériu v Zajatí démonov a preto som si musel pozrieť Valaka v akcii. Atmosféra starého temného kláštora v Rumunsku bola celkom hororoidná, ale bubu efekt sa nekonal. Animovanej mníške sekundovala v hlavnej úlohe sestra duchologičky zo V zajatí démonov, a aj keď sa dievka snažila mňa nepresvedčila. Zlatý klinec bol český preklad mladíka menom Frantík. Za mňa dve hviezdičky,,, ()

Mark1983

Je to celkem koukatelný průměr, jenž hororového fanouška neurazí, když přímo nenadchne. Ovšem na V zajetí démonů to fakt nemá, i když některé scény dokážou získat si svou pozornost, to uznávám. ()

Dataminer

Správná atmosféra, výborné lokace a prostředí. Děj je jednoduchý a v čem někdo může vidět klišé, jiný uvidí poklonu žánru. Pravdou je, že postava Valaka nebyla využita tak jak by mohla, takže nevyužívá svůj potenciál děsivosti. S ohledem na atmosféru kláštera a lokaci se kloním k vyššímu hodnocení, neboť aktuálních (k 11.12.2018) 59 % je značné podhodnocení, takže abych přispěl k vyrovnání deficitu způsobeném hlavně nepozornými diváky. Film si reálně zaslouží hodnocení od 65 % až k 70 % co se žánru týče. *Nicméně nechci některým šahat do svědomí, ale když nechtějí v tomto filmu vidět "v roli mladého rumunského vesničana amerického hezouna", tak by se asi měli na film dívat pozorněji a věděli by, že onoho mladého rumunského mladíka nehraje americký hezoun, a to hned ze dvou důvodů: 1. žádná role mladého rumunského vesničana ve filmu není, je tam jen role mladého francouzského Kanaďana, který dočasně žije v rumunské vesnici. 2. onoho mladého francouzského Kanaďana hraje Belgičan. Někteří evidentně ve filmu vidí věci které tam ani nejsou (Vanhelsingovské zachraňování v poslední vteřině....jako vážně? :-O) a nevidí to co tam je. Jejich škoda. ()

Habansz

První půl hodina funguje skvěle. Je to napínavější, než Anabelle, rumunsko a hlavně zámek a jeho okolí atmosférou překypuje. A to je všechno. Přitom tahle postava a hlavně ten obraz mě naháněl hrůzu snad nejvíc ze všech věcí, co jsem kdy v horou viděl. Jenže půl hodinka za náma a pak to je prostě jenom další snaha dojit značku plná přeplácanin a zbytečného CGI. Zrovna u sestry je to fakt škoda. Protože i když to nebylo horší, než Anabelle 2, Sestra měla mnohem na víc. A to je ten problém. V zajetí démonů jednička nastavila laťku tomu, jak by mel ducharskej horor dnes vypadat. Dvojka se ji ješte hodně obstojně držela, dost možná ji v lecčem předčila a pak to šlo z kopce. Nejde mi do hlavy, jak samotní tvůrci/studio můžou dopustit to, že po 2 skělých dílech už to je jen snůška spinoff pitomostí, který navíc naprosto podkopávaj základ postavený na pravdivých událostech. I když samozřejmě nevíme, jak moc se jich původní filmy drží. Jenže když jsem to slyšel v Sestře a pak vylezl obří CGI had z mrtvého kluka za kterým se věřící člověk nevím proč rozeběhl na hřbitov, tak bych tomu věřil jen tehdy, kdy tam bylo v jedné nedaleké galaxii..Prostě kýč, kliše a zase kýč. Vim, že tu je zlo, který stovky let nikdo nezkrotil, tak proti němu půjdu sám. Jsem kluk z venkova, co kecá holkám, aby je balil, tak vemu brokovnici a půjdu tomu zlu naproti. A ani ta sestra už není ta děsivá, tajemná postava, ze který je i Lorraine vystrašená k smrti a že už asi zažila věci....Abych jen nehanil, tak herecky to je v pořádku. Hlavní představitelka, jako by hrála o 20 let mladší Lorraine i když tomu tak není(herečky jsou sestry), zámek je asi strašidelnej i bez sestry a rychle to uteče. ()

pichta

Uf...veľmi dobre spracovane. Sice obohraný a predvídateľný dej, no stvárnenie bolo naozaj husté. Film vedel navodiť atmosféru, scény, pri ktorých sa človek zlakne a na koniec malé vrátka do druhej časti. V každom horore ide len o sebazáchovu, ducharčinu, no tu to bolo aj o tom ako démon v samotnom kláštore parazituje. Podľa mňa tu bol ťažký kaliber i keď niektoré scény s brokovnicou boli mierne cez...ale presvedčivé. Jednoznačne v poslednej dobre jeden z tých hororov, ktoré splnili účel - strach o dušu, škaredé prestrihy a happy end...i keď? ()

fabregas1

Srát na scénář, u takových hororů to většinou dějově skřípe, proto nebudu filmu za tohle srážet body. Zde jde hlavně o dost hutnou atmosféru s hnusným klášterem a drsným hřbitovem. Práce s napětím mě zde uchvátila ( mlha, zvonečky, kráčející stín,nepředvídatelné-předvídatelné sestřičky ) na tolik, že jsem přemýšlel i nad 5 hvězdamy, ale když jsem si večer dělal tousty a zapoměl na ně a ony vyletěly,tak jsem se fakt skoro posral a to se mi bohužel při koukání Sestry nestalo, protože chybí moment překvapení a všechno je většinou předvídatelné, proto doporučuji zvýšit volume jinak to nemá cenu. Přesto dávám lepší 4 hvězdy. Jakožto fanda duchařin jsem byl spokojený a film jsem si užil. ()

NeverEver

namet k filmu? Jak vytezit ze dvou fakt dobrych hororovych trhaku jeste jeden trhakovy odvar. A u odvaru bohuzel zustalo:-( Nemohu neocenit nekolik opravdu povedenych a neocekavych momentu: (pozor spoiler) vsechny jeptisky uz byly mrtve, zadna matka predstavena nebyla, kousnuti hada do oka..., jinak se ale film utapel v prumernosti. Na to, ze to mel byt Demon vsech Demonu, toho moc nepredvedl a navic jsme jaksi uz vedeli, ze se vrati... Takze napeti tak trochu nuda. Ani po vizualni strance se film moc nepovedl. Rumunsky venkov muze sice i dneska pusobit jako zapomenuty ve stredoveku, ale jeho kulisy nesmy byt k smichu- a tohle rozhodne ke smichu bylo. Ani herecky nic moc, knez ma daleko k charizmatu Vymitace Dabla a jeho mlada pomocnice zna jen jednu polohu: naivni a naivni.... 2** a radeji uz prestante nastavovat kasi a uvarte nove horory at si muzeme posmaknout! ()

DavidDizzer

Čisté tři - ani vic, ani méně. Na lepší tři tam toho spoustu chybělo, na slabé tři to bylo nadprůměrné. Musim uznat, ze co se atmosféry a scénáře tyče, vůbec to nebylo spatne. Ponurá atmosféra v temer opuštěném klášteře bylo vhodnou volnou pro rozvíjení děje a přesně to prave místo tehdejší doby - bez elektřiny, daleko od civilizace a s příměsi pekne přírody. Celek pak působí opravdu chladně a uz samotné prostory kláštera nahani husi kůži. Bohužel šanci ukázat v tomto vcelku skvělém prostředí a s poměrně dobrým hereckým obsazením, ze to muže byt opět jeden z velmi nadprůměrných dobrých hororu, se bohužel nepodařilo využit naplno. Chybělo mi tam neco, co popravde neumím jakkoliv nazvat - asi lepší scénář s vice rozvíjejícím a méně předvídatelným dějem by nebylo na škodu. Většina lekacich scén byla zkratka dopředu předvídatelna, a i přesto, ze jsem se leknul, to pro me neznamená vzdy povedený záber ci scénu. Lekaci scény musí byt nepředvídatelné a mely by spíše překvapit, necekat je. Uz pouhým pohybem kamery se v podstatě vzdy trochu prozradili dopředu, ze se “mame” lekat. Co se tyče scénáře, mohl byt mírně zamotanejsi, dramatictejsi a ne tak samozrejmy s predvidatelnymi prvky. Na jednu stranu se tam toho dělo spoustu, v konečném důsledku se tam událo méně, nez bych uvítal. Říká se, ze méně je vice, zde to Vsak neplatí. Musim uznat, ze závěrečné scény, kdy vse dokonale navazuje na Conjuring (v zajetí demonu), se povedly a vse do sebe opět dokonale zapadlo. Klobouk dolu. Sestra se jako celek poměrně dobre povedla, mohla se povest ale o neco lépe - jen ten dej mohl byt směřovan trosku jinym směrem, s ne tak jasným a rychlým spádem. Ne jen chytit “bubaka” démona, který tam celou dobu straší a hotovo. Tohle neni běžný ducharsky horor, proto vim, ze to jde i lépe. Bežně ducharske filmy se mohou jit zahrabat, ovšem od sestry jsem čekal kapanek vice - nejspíš v ději a tedy v scénáři. Jako celek ale opět povedený horor z rady conjuring - prvni annabelle se muže jit prozatím zahrabat. Tesim se na další horory se spolupráci Jamese Wana a rady conjuring a annabelle. ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí