Sestra

• USA The Nun (více)

Hillock

Už dlouho se mi nestalo, že jsem se při hororu nudil tak jako u tohoto. Jeptiška, co má vypadat strašidelně, je spíš k smíchu. Sestra na mě nezafungovala. ()

Yoshimitsu

Jeptiška byla zasazena do excelentního prostředí starého hradu v Rumunsku, který měl své atmosferické kouzlo a držel diváka napjatého v pozoru. S postav byl asi nejvíce funkční kněz . Jak na začátku Frantík působil, jako nebojácný lámač ženských srdcí, tak se z něho vyklubal nudný poseroutka. Neposkvrněná sestra Taissa se jen všude motala a samotný Valak byl hlavně na konci univerzální démon, do kterého nasypali veškeré dovednosti a ve finále to dopadlo, jak pořádný guláš. Dávám 50% ()

oveckaoa

Mám z toho smíšené pocity nejsem zklamán a, ale zase ani nadšen. Největší problém filmu vidím v tom, že zhruba od 10 minuty jsou zde pouze 3 postavy (kněz, nevysvěcená sestra a jakýsi průvodce) takže padá napětí a hororovost. Film hodně kazí i humorné scény, které by se do těchto typů hororů neměly dávat. Všechny lekačky jsou strašně okaté a člověk to pozná hned jak přijdou a kdy se stanou a ty co jsou v trailerech mě zase zklamaly v provedení. Konec mě přijde nedořešený (zkušený kněz a nepozná posedlého). 60 procent za to, že jsem se nenudil a návaznost na V Zajetí Démonů ačkoliv nepatřím mezi ty co první díl vynáší do nebes ty naváznosty mě vždy potěší. ()

Pajkenzi

Jsem ráda, že jsem nakonec šla do kina. Musím říct, že jsem byla velmi překvapená a spokojená. Jeptiška byla děsivá a strašidelná zvlášť na konci kde se ukazovala častěji a její tvář byla vidět dokonale.. Musím uznat že jsem z ní měla strašidelný pocit, což jsem hrozně ráda! Klášter byl velmi temný a působil děsivě. Všude na stěnách a po bokách zdi byli kříže, které se otáčeli vzhůru nohama když přišlo to největší zlo. Abych nezapomněla na Frantíka tohle jméno mě pobavilo. Skvěle natočeno perfektně vysvětleno detaily tam byli, které tam měli být aby člověk pochopil o co vlastně jde. Spokojená jsem především hlavně proto , že to bylo zaměřeno hlavně na principu vysvětlení. Hudba byla děsivá až v některých chvílích nepříjemná. Lekačky byli některé předvídatelné, ale to vůbec nevadí. Účel a pointu to splnilo. Spokojená. ()

tnp101

Čistokrevný "meh" horor, který nemá i jen lehce náročnějšímu divákovi co nabídnout. Přeplněné kino vesměs běžných diváků vnímajících projekci na plátně spíše jako kulisu, skákající při každé na sto honů předvídatelné lekačce, což pro ně ve výsledku dělá ten "dobrý strašidelný film", mě utvrzuje, že James Wan absolutně ví, co dělá a za to mu patří můj obdiv, ale bohužel nejsem cílovka. 30% ()

Playman

Prázdná, nudná zbytečnost o ničem, natočená za jedinym účelem. Vydělat. Aspoň to se povedlo na jedničku. Vedle obou dílů Conjuring je na tenhle film vlastně docela smutnej pohled. James Wan aspoň chápe, že v jeho filmech musí bejt nějakej scénář. Kulisy opravdu nestačí. ()

Bobik9

Oproti sérii V zajetí démonů je to o dost slabší. Film je plný hororvých cliché a nepříliš kvalitních dialogů. Celý příběh je hodně překombinovaný a nezábavný. Taissa je sice celá maminka a na podobné filmy se hodí, ale bohužel to není dost. Prostředí a hrad jsou krásné, ale ostatní škraloupy to nesmaže. Film se pohybuje kolem 40%! James Wan jako producent zklamal. ()

Emerelle

Po letech musím upravit svoje hodnocení. Musím konstatovat, že se mi tento film "dostal" pod kůži a patří k mým nejoblíbenějším hororům. Překrásný vizuál, lekačky tu na mě taky fungují. ()

hroubek

Povedený horor na večer. Oceňuji jakým způsobem pracuje Wan s Warnery na hororovém universu, který začal s filmem V zajetí démonů. Líbí se mi, že dané příběhy velmi pěkně rozšiřují svět, a jsou na něj navázány velmi citlivě a nenuceně. I samotné filmy dokáží obstát samostatně. A to je případ o Sestry(Jeptiška by byl mnohem lepší název). Velmi příjemně mě překvapilo to, že pro režiséra a scénáristu jsou postavy mnohem důležitější, než démoni a trochu i samotný příběh. Díky tomuto přístupu k filmu, jsem si film mnohem více užil, bál se o postavy a taky pro mě bylo snadnější ignorovat, některé nedostatky. Režisér Corin Hardy je hodně šikovný, umí pracovat s atmosférou, využít prostředí, a lekačky v jeho podání jsou povedené, a ta práce se zvukem a střihem je opravdu velmi dobra. Totéž si myslím i o práci s postavy, kde dostaneme dost prostoru, na to abychom se něco o nich dozvěděli a záleželo nám na nich. Ale jak jsem psal, největším problémem je zde příběh, samotná zápletka o démonu, problémech kláštera atd. Zde to drhne a není tolik napínavé a samotné vyšetřování mohlo být propracovanější. Taissa Farmiga mě v této roli dost sedla a její výkon se mi líbil. Demián Bichir odvádí velmi slušný výkon a má hodně silné momenty. Jonas Bloquet má nejvděčnější postavu a taky je to vidět. Film má hodně napínavých scén, a taky je umí dost dobře prodat. K našemu velkému štěstí vždy fungují pro příběh. Sestra je povedený horor, a já jsem spokojený za to co jsem dostal. ()

VasaX

Krásný goticky strašidelný rumunský hrad a přilehlé okolí, čpící atmosférou v každém rohu a detailu, skvělá výprava a více jak tuctová hororová zápletka. Uniklo zlo, přišli jsme na to (po tom co je to více jak zřejmé), motáme se dokola, děláme pitomosti, necháme se nahánět a nakonec to nějak dáme. Prvoplánové lekačky, nadužívání démonické jeptišky, že už si člověk zvykne, prostě samá škoda nad jinak skvělým vizuálem/prostředím a slušnými hereckými výkony. Párkrát jsme se docela zasmáli i tam, kde to asi Hardy neplánoval. Hrozně mě mrzí, že tohle, co ze začátku vypadalo skvěle, se samo umořilo tuctovostí příběhu a prvoplánovostí většiny děje. ()

morena.jea

Osvetľovači v pri výrobe tohto filmu zrejme nemali moc práce, keďže 90% deja prebieha v takmer úplnej tme a divák iba hľadá kde by sa v tej temnote mohol objaviť kúsok deja a je vďačný za každú jednu zapálenú sviečku... ()

bizz_mjc

Já vím, že to byl tak trochu Hollywood, ale pošmourná atmosféra, lokace a fajn casting mi ze Sestry udělaly moc pěkné (vánoční 😁) překvapení. A hlavně, místy jsem se fakt necítil nejkomfortněji, což u hororů často postrádám. ()

Sany33

Filmovej sérií "V zajatí démonov" celkom prospelo, že zmenila režiséra. Aj napriek tomu, že ide v podstate o Corinove načiatky na dráhe hororu, má čo divákovi ponúknuť a povedzme si na rovinu dostať štafetu od Jamesa Wana to veru nie je med lízať. Aj napriek tomu sa toho chopil so vystrčenou hlavou a výsledok nie je vôbec na zahodenie. Od druhého Conjuringu som si hovoril že ak Annabell dostala vlastný film tak Mníška ho musí dostať tiež. A nedalo to na seba dlho čakať a hľa film sfarbil plátna kín. Ako prvé by som rád vyzdvihol atmosféru, ktorá je špicová a ohromne sa mi páči prostredie okolo toho tajomného zámku v Rumunsku. Herecké obsadenie je vybrané veľmi šťastne lebo nie je rušivým elementom ale naopak vytvára pocit profesionality, ktorý v horore, ako v žánri moc nevidno. jednu hviezdičku som ale musel strhnúť. A síce za debilné chovanie, ktoré ja ako laik tohoto žánru v hororoch odsudzujem. Ak ma do riti, niekto pochová zaživa, tak jednoducho keď sa mi zázrakom podarí prežiť tak sa kurva nevrátim späť do toho zámku kde ma mňa čaká istá smrť. Ale to možno iba ja sa chovám racionálne a po svete behá kopa rádoby hrdinných samovrahov. Tak to potom good luck pre ďalšie generácie. 72% ()

lykan9

Po celou dobu filmu jsem měl pocit, že sleduji jeden z dílů seriálu Lovci duchů. Mám tento seriál sice moc rád, ale přece jenom celovečerní film by dle mého názoru připomínat epizodu seriálu neměl. Sestra je rozhodně nejslabším filmem ze série Conjuring a doufám a zároveň věřím, že takto to i do budoucna zůstane a následné filmy pojedou kvalitou v zajetých kolejí filmů V zajetí démonů a Annabelle. Jinak abych nebyl jen kritický, tak prostředí, ve kterém se děj odehrává je moc pěkné a navozuje atmosféru starých klasických hororů. Škoda, že se děs vytratil. ()

VanTom

Tíživá atmosféra středověkého rumunského kláštera zalézá pod nehty, bystrá novicka má pro strach uděláno a scénář sem tam démonickou situaci i odlehčí, jinak ovšem nepřetržité strašení zabředává do jednotvárné rutiny a vázne u něj základní logika. Nicméně celkově mírná spokojenost. ()

stitch7

/// Lekačky přesně tam, kde si myslíte, že budou a hlavně hlášky zase tam, kde mohla bejt atmosféra. "Frantík" je opravdu idiotská postava, co ale čekat od někoho, kdo si takhle nechá říkat. Pohádka o tom, jak křižáci zastavili zlo s krví krista byla fakt k smíchu. Děj to v podstatě ani nemá, takže si pak postavy najednou klíčový věci zničehonic uvědomí, aby se mohlo pokračovat. Kamera místy naprosto děsná. Jo a děkuji Prague Fear House, který se při exkluzivní premiéře postaral o zničení sebemenšího náznaku atmosféry. ---- 2023 update před dvojkou: Je to fakt slabota. Když už po páté nějaký bubák postrašil postavy stylem "jsem tu, pojď za mnou, a až se kamera podívá jinam, tak zmizím", přestalo mě to bavit. Taky se mi obecně nelíbí, když se "děsí" tím, že postavy film mrskne někam úplně jinam - třeba pohřbí pod zem. Působí to strašně nahodile. Digitální efekty taky docela bída. Aspoň mě tentokrát neiritovala postava Frenchieho. Spousta věcí, včetně děravého scénáře, ale ano. A je to fakt škoda, protože Sestra mohlo být fakt zajímavý backstory. No, snad se dvojka povede lépe. ()

Jaro.Krafcik

Čakať na mníšku s dobrou kvalitou a dabingom sa oplatilo. Hodnotenie priemer si určite nezaslúži. Démonická mníška bola zvládnutá parádne tak isto aj atmosféra v rumunskom prostredí či ostatní herci. Pozerat film po tme sa tiež oplatí. Avšak vystrašený som nebol ani raz. 4* ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí