Cosby Show

(seriál)
Komedie / Rodinný
USA, (1984–1992), 80 h 47 min (Minutáž: 22–49 min)

Bill Cosby, Phylicia Rashad, Keshia Knight Pulliam, Malcolm-Jamal Warner, Tempestt Bledsoe, Lisa Bonet, Chandra Wilson, Deon Richmond, Erika Alexander (více)

Série(8) / Epizody(197)

Pre manželov Cosbyovcov nastal veľký deň D. Začal sa školský rok a prišiel čas, kedy ich dve z detí odchádzajú na internát a oni si konečne budú môcť vychutnať chvíle pokoja. Ale tie netrvajú dlho, pretože Theo (Malcolm Jamal Warner) zabudol zaplatiť ubytovací šek na internáte a škola ho nemá kde prichýliť. Zlatým klincom programu je Denise (Lisa Bonetová), ktorá sa rozhodla prerušiť štúdium na vysokej škole. Už ju unavuje neustále naháňanie sa za vzdelaním, zistila, že pre tento spôsob života nie je stvorená. Svoju budúcnosť si predstavuje celkom inak a bez zbytočných stresov. Na návštevu prichádza Sondra (Sabrina Le Beaufová) s manželom Elvinom (Geoffrey Owens). Dozvedeli sa o bojovej atmosfére v domácnosti a po dôkladnom zvážení predkladajú Denise neodolateľnú pracovnú ponuku... (oficiální text distributora)

Marek1991

Bill Cosby so skoro čisto afroamerickým seriálom, rodinným sitkomom s bežnými rodinnými problémami a vtipným podtónom ovládol svetové televízie. Svojou charizmou a humorom priniesol niečo nové. Tou širokou rodinkou a ich vyvíjajúcimi sa životmi a udalosťami v nich veľmi seriál zaujal. Neobľúbil som si to ako neskorší Step by Step, ale do našej rodiny to po večeroch, keď som bol dieťa prinieslo veľa zábavy. ()

agassi68

Musím podotknúť, že nie som žiadny veľký priaznivec seriálov. Mám rád napätie, akciu, zlé konce. A napriek tomu som videl každú časť Cosby show. Tá rodina ma načisto dostala a nedbal by som stať sa jej členom aspoň na týždeň.Pri poslednom dieli som mal slzy na krajíčku. Moja druhá rodina odišla do nenávratna.. ()

-soch-

Tento seriál by som nazval akýmsi "rodinným sitcomom". Nevnucuje nám vtipy každú chvíľu ale počas niekoľko sérií prežívame príbehy celej rodiny Huxtableovcov popri príjemnom humore, ktorý pochopí skoro každý. V slovenskom znení: IVO GOGÁL, KAMILA MAGÁLOVÁ, ROMAN FERIENČÍK, BARBORA CHLEBCOVÁ, JÁN GORDULIČ, BARBORKA KREMPASKÁ. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFÁNIA GORDULIČOVÁ ()

MM_Ramone

Bohatá černošská rodinka Huxtableovcov, ktorá si spokojne nažíva v luxusnom dome v jednej z najprestižnejších new yorkských štvrtí a vždy s vtipom a nadhľadom vyrieši všetky svoje problémy. Poslušné deti, čo usilovne študujú a poslúchajú svojich vzdelaných rodičov. Otec je unávaný ženský lekár a matka úspešná právnička. Tak takto harmonicky a usporiadene si žije afroamerická komunita v USA? No paráda. Je to vlastne také sociálne sci-fi, ale i tak si rád občas pozriem niektorú z epizód tohoto rodinného sitkomu. *** ()

TERRORDROME

Moje černéééé deti mají stáááále hlad... Tak toto bol vôbec môj prvý sitcom ktorý som videl kedysi začiatkom 90 rokov. Bill Cosby má svoje typické ksichty a grify pomocou ktorých dokáže vždy pobaviť aj keď samotná situácia nie je trebárs práve extra srandovná. Jasné, Huxtablovci sú zazobaná americká rodinka ktorá považuje každého človeka bez vysokej školy za podradného čističa hajzlov a zúrivo dbajú na bezchybnú plagátovú morálku, ale skoro vždy dokážu byť pri tom dosť vtipný, takže im to divák nevyčíta a jednoducho sa baví. Horšie sú na tom samozrejme epizódy kde sa viac moralizuje než hláškuje, to je v týchto seriáloch skrátka nutne zlo. Ale celkovo pohodička, bolo to fajn. ()

• Phylicia Rashad bola počas natáčania tretej série tehotná. Vyskytovala sa pomenej a svoje tehotenstvo musela zakrývať. (rador)
  • V Taliansku bolo priezvisko rodiny zmenené z Huxtable na Robinson. (rador)
  • Joseph C. Phillips, ktorý hrá Denisinho manžela, sa v skorších epizódach objavil ako priateľ Sandry. (rador)