Cosby Show (TV seriál)

• slovenský

Show Billa Cosbyho

Komedie / Rodinný

USA, 1984, 201x30 min

Bill Cosby, Phylicia Rashad, Malcolm-Jamal Warner, Keshia Knight Pulliam, Tempestt Bledsoe, Lisa Bonet, Chandra Wilson, Deon Richmond, Erika Alexander, Karen Malina White, Elaine Stritch, Daryl Mitchell, Lela Rochon, Robert Culp, Harold Perrineau, Alan North, J. August Richards, Alicia Keys, Josh Pais, Kadeem Hardison, Lisa Nicole Carson, Malinda Williams, Sean Whalen, Melba Moore, Ashley Thompson, Gloria Foster, Lanny Flaherty, Penny Johnson Jerald, Jodi Long, Willie Colón, David Eigenberg, S. Epatha Merkerson, Blair Underwood, John Ritter, Amy Yasbeck, Rachel True, Don Franklin, BarBara Luna, CCH Pounder, Joie Lee, Seth Gilliam, Wendy Gazelle, Audrey Landers, Raymond Anthony Thomas, Moses Gunn, Michael B. Jordan, Iman, Lisa Arrindell Anderson, Rosalind Cash, Richard Gant, Victoria Gabrielle Platt, George Grizzard, Cleo King, Alexis Cruz, Allen Payne, Raphael Sbarge, Joe Seneca, Shawn Elliott, Victoria Rowell, Reno Wilson, Bill Irwin, Earle Hyman, Tichina Arnold, Clayton Prince, Grace Johnston, Debbie Allen, Matt Williams, Clarice Taylor, Erica Gimpel, Ann Reinking, Martin Luther King, Carl Anthony Payne II, Naomi Campbell, Sheldon Leonard, Miriam Makeba, Dizzy Gillespie, Art Blakey, Robert Gossett, Rachel Hillman, Lee Weaver, Paulene Myers, Raven-Symoné, Sabrina Le Beauf, Joseph C. Phillips, Geoffrey Owens, Carl Ballantine, Patti LaBelle, Russell Nype, Billy 'Sly' Williams, Suzee Pai, Kenneth Meseroll, Keith Diamond, Nicholas Sadler, Marcus Giamatti, Jim Martin, Anne De Salvo, Leila Kenzle, Lloyd Battista, Lou Myers, Angelina Fiordellisi, Joel Fabiani, Sonia Braga, Ted Ross, Freda Foh Shen, Daphne Reid, Sullivan Walker, Olga Merediz, Doris Belack, Michael Lombard, Phil Nee, Norman Beaton, Tico Wells, Bill Gunn, Traci Wolfe, Roger Robinson, Edmund Lyndeck, Mel Winkler, Marge Redmond, Robert Weil, Leslie Uggams, Beatrice Winde, John O'Brien, Jerome Dempsey, Jason Bernard, LaChanze

Kostýmy:

Sarah Lemire

Bohatá černošská rodinka Huxtableovcov, ktorá si spokojne nažíva v luxusnom dome v jednej z najprestižnejších new yorkských štvrtí a vždy s vtipom a nadhľadom vyrieši všetky svoje problémy. Poslušné deti, čo usilovne študujú a poslúchajú svojich vzdelaných rodičov. Otec je unávaný ženský lekár a matka úspešná právnička. Tak takto harmonicky a usporiadene si žije afroamerická komunita v USA? No paráda. Je to vlastne také sociálne sci-fi, ale i tak si rád občas pozriem niektorú z epizód tohoto rodinného sitkomu. ***(24.8.2011)

Sitcom s veľkým S...inak sa to ani nedá napísať, pretože Bill Cosby je nielen skvelý zabávač, ale tomuto seriálu rozhodne zanechal svoju dušu a nezmazateľnú pečať. Každá časť je originálna, zábavná a prirodzená, bez toho aby sa vnucovala, alebo bola trápne oplzlá. To je tá sitcomová zábava, ktorá ešte nebola tak skazená zhýralosťou divákov, ktorí sa nevedeli nabažiť stále nových nechutností ako dnes. Rodinný život na americký spôsob...na tom sa dá vždy celkom dobre zasmiať, no tu z každej časti vyplynula nejaká rozumná pointa a rodičia sa snažili aby ich deti vedeli sami čo je dobré a čo nie a podľa toho sa ich aj snažili vychovať. Mať toľko detí to je teda poriadna fuška, ale v tomto seriály mi to pripadalo ako extra fuška. Nielenže som si zvykol postupom času na všetkých hercov a celé obsadenie seriálu, ale hrali to tak dobre, že som im to skutočne veril. Všetci boli veľmi prirodzení, vtipní a získali si moje sympatie po všetkých stránkach. Preto jednoznačne plný počet!(24.9.2010)

Moje černéééé deti mají stáááále hlad... Tak toto bol vôbec môj prvý sitcom ktorý som videl kedysi začiatkom 90 rokov. Bill Cosby má svoje typické ksichty a grify pomocou ktorých dokáže vždy pobaviť aj keď samotná situácia nie je trebárs práve extra srandovná. Jasné, Huxtablovci sú zazobaná americká rodinka ktorá považuje každého človeka bez vysokej školy za podradného čističa hajzlov a zúrivo dbajú na bezchybnú plagátovú morálku, ale skoro vždy dokážu byť pri tom dosť vtipný, takže im to divák nevyčíta a jednoducho sa baví. Horšie sú na tom samozrejme epizódy kde sa viac moralizuje než hláškuje, to je v týchto seriáloch skrátka nutne zlo. Ale celkovo pohodička, bolo to fajn.(1.3.2012)

Skvělá klasika mého dětství. Dům plný věkově odstupňovaných dětí, někdy důvtipný a někdy schválně trošku natvrdlý otec a skutečná hlava rodiny - matka se společně postarali o všechny možné i nemožné situace, které mohou v domácnosti nastat... A žádná z nich nemohla skončit jinak než s úsměvem na tváři. Při příležitosti 30 letého výročí jsem si připomněl pár dílů a kupodivu humor Billa Cosbyho nijak nápadně nezrezavěl! 7/10(21.3.2014)

Tak národ, či jeho zdejší segment, který dá hloupému seriálu Krok za krokem o deset procent více, než seriálu Cosby show, který slouží rodinné zábavě a přesto si udrží míru inteligence na velmi solidní laťce.....tak takový národ si říká o psychoanalýzu, nebo o přezdržku. Toto byla famózní lekce výchovy. 80%(6.1.2008)

• - V 22. epizóde 1. série si kamarátku malej Rudy (Keshia Knight Pulliam) zahrala vtedy iba štvorročná Alicia Keys.
    (milhouse86)

• - Jedná sa o prvú šou, ktorá zobrazovala život černošskej rodiny vyššej triedy. (Raccoon.city)

• - V skutočnosti je Earle Hyman (otec Cliffa v seriály) iba o 11 rokov starší ako Bill Cosby. A Clarice Taylor, ktorá hrá Cliffovu mamu, je tiež iba o 10 rokov staršia ako Bill Cosby. A Phylicia Rashad je iba o 10 rokov staršia ako Sabrina Le Beauf. (rador)