Cosby Show (TV seriál)

Komedie / Rodinný

USA, 1984, 201x30 min

Tvůrci:

Ed. Weinberger

Bill Cosby, Phylicia Rashad, Malcolm-Jamal Warner, Keshia Knight Pulliam, Tempestt Bledsoe, Lisa Bonet, Chandra Wilson, Deon Richmond, Erika Alexander, Karen Malina White, Elaine Stritch, Daryl Mitchell, Lela Rochon, Robert Culp, Harold Perrineau, Alan North, J. August Richards, Alicia Keys, Josh Pais, Kadeem Hardison, Lisa Nicole Carson, Malinda Williams, Sean Whalen, Melba Moore, Ashley Thompson, Gloria Foster, Lanny Flaherty, Penny Johnson Jerald, Jodi Long, Willie Colón, David Eigenberg, S. Epatha Merkerson, Blair Underwood, John Ritter, Amy Yasbeck, Rachel True, Don Franklin, BarBara Luna, CCH Pounder, Joie Lee, Seth Gilliam, Wendy Gazelle, Audrey Landers, Raymond Anthony Thomas, Moses Gunn, Michael B. Jordan, Iman, Lisa Arrindell, Rosalind Cash, Richard Gant, Victoria Gabrielle Platt, George Grizzard, Cleo King, Alexis Cruz, Allen Payne, Raphael Sbarge, Joe Seneca, Shawn Elliott, Victoria Rowell, Reno Wilson, Bill Irwin, Earle Hyman, Tichina Arnold, Clayton Prince, Grace Johnston, Debbie Allen, Matt Williams, Clarice Taylor, Erica Gimpel, Ann Reinking, Martin Luther King, Carl Anthony Payne II, Naomi Campbell, Sheldon Leonard, Miriam Makeba, Dizzy Gillespie, Art Blakey, Robert Gossett, Rachel Hillman, Lee Weaver, Paulene Myers, Raven-Symoné, Sabrina Le Beauf, Joseph C. Phillips, Geoffrey Owens, Carl Ballantine, Patti LaBelle, Russell Nype, Billy 'Sly' Williams, Suzee Pai, Kenneth Meseroll, Keith Diamond, Nicholas Sadler, Marcus Giamatti, Jim Martin, Anne De Salvo, Leila Kenzle, Lloyd Battista, Lou Myers, Angelina Fiordellisi, Joel Fabiani, Sônia Braga, Ted Ross, Freda Foh Shen, Daphne Reid, Sullivan Walker, Olga Merediz, Doris Belack, Michael Lombard, Phil Nee, Norman Beaton, Tico Wells, Bill Gunn, Traci Wolfe, Roger Robinson, Edmund Lyndeck, Mel Winkler, Marge Redmond, Robert Weil, Leslie Uggams, Beatrice Winde, John O'Brien, Jerome Dempsey, Jason Bernard, LaChanze, Tonya Pinkins, Shaun Weiss, Dondre Whitfield, Patrick Horgan, Lisa Rieffel, Ron Foster, Louis Nye, Marcella Lowery, Nicolle Rochelle, Carmen De Lavallade, Gwen McGee, Kathleen Doyle, Clarke Gordon, Howard 'Sandman' Sims, Phyllis Yvonne Stickney, Damien Leake, Hazel Medina, Carole Shelley, Minnie Gentry, Elayne Boosler, Nancy Wilson

Bill Petty

Scénografie:

Garvin Eddy

Kostýmy:

Sarah Lemire

Tak národ, či jeho zdejší segment, který dá hloupému seriálu Krok za krokem o deset procent více, než seriálu Cosby show, který slouží rodinné zábavě a přesto si udrží míru inteligence na velmi solidní laťce.....tak takový národ si říká o psychoanalýzu, nebo o přezdržku. Toto byla famózní lekce výchovy. 80%(6.1.2008)

Na tento seriál mám vzpomínky ještě z dětství se slovenským dabingem. Jako malý jsem se bavil, ale znáte to, v pozdějším věku už to tak vtipné přijít nemusí. Až pak po nějakém čase jsem v TV programu objevil reprízu. Podíval jsem se a skutečně se mi líbil i po letech. Někdy je srandy více, jindy méně, jak už to bývá. Nejlepší "černošská" komediální věc.(18.3.2006)

Moje černéééé deti mají stáááále hlad... Tak toto bol vôbec môj prvý sitcom ktorý som videl kedysi začiatkom 90 rokov. Bill Cosby má svoje typické ksichty a grify pomocou ktorých dokáže vždy pobaviť aj keď samotná situácia nie je trebárs práve extra srandovná. Jasné, Huxtablovci sú zazobaná americká rodinka ktorá považuje každého človeka bez vysokej školy za podradného čističa hajzlov a zúrivo dbajú na bezchybnú plagátovú morálku, ale skoro vždy dokážu byť pri tom dosť vtipný, takže im to divák nevyčíta a jednoducho sa baví. Horšie sú na tom samozrejme epizódy kde sa viac moralizuje než hláškuje, to je v týchto seriáloch skrátka nutne zlo. Ale celkovo pohodička, bolo to fajn.(1.3.2012)

Celkom dobrý sitcom (tak na 70%), ktorý však často a zbytočne moralizuje. No navždy si zapamätám úryvok, kde Cosby opäť raz poúča svojho syna. Stoja pri umývačke riadu a Bill povie nezabudnuteľnú vetu: "Keď ja som bol mladý, úmývali sme riad ručne." A Theo na neho vypleští oči, akoby si z neho otec robil srandu. A to bola polovica 80 rokov. No o 100 rokov možno budú naše pravnúčatá môcť povedať niečo podobné a ich deti tomu tiež nebudú veriť.(25.5.2004)

Skvelý seriál s výborným Billom Cosbym a stále očarujúcou Phyliciou Rashad. Je pravda, že je to iný seriál ako Roseanne či Step by Step. Cliff a Claire sú zobrazovaní ako väčšinou neomylní rodičia, preto by sa mohlo zdať, že seriál stráca na relistickosti. To však bol zámer. Bol zámer stvárniť černošskú rodinu na úrovni, s úspešnými rodičmi, veľkým domom a dostatkom peňazí. Čo je však pekné, je, že deti dávajú seriálu reálnosť a je vidno, že nech ste na úrovni Connerovcov žijúcich zo dňa na deň alebo Huxtableovcov na úrovni, máte problémy aj radosti, deti, ktoré si robia, čo chcú, a podobne. Prvé série boli najlepšie, ale posledná epizóda je skvelá tiež. P.S: z detí som mal najradšej Vanessu.(12.12.2012)

• - V 22. epizóde 1. série si kamarátku malej Rudy (Keshia Knight Pulliam) zahrala vtedy iba štvorročná Alicia Keys.
    (milhouse86)

• - V prvých epizódach mal Cliffov syn Theodor prezývku Teddy. Neskôr sa ale zaužívala iba prezývka Theo. (rador)

• - Joseph C. Phillips, ktorý hrá Denisinho manžela, sa v skorších epizódach objavil ako priateľ Sandry. (rador)