Cosby Show (TV seriál)

The Cosby Show

Show Billa Cosbyho

Komedie / Rodinný

USA, 1984–1992, 80 h 47 min (Minutáž: 22–49 min)

Bill Cosby, Phylicia Rashad, Keshia Knight Pulliam, Malcolm-Jamal Warner, Tempestt Bledsoe, Lisa Bonet, Chandra Wilson, Deon Richmond, Erika Alexander, Karen Malina White, Elaine Stritch, Daryl Mitchell, Lela Rochon, Robert Culp, Harold Perrineau, Alan North, J. August Richards, Alicia Keys, Josh Pais, Kadeem Hardison, Lisa Nicole Carson, Malinda Williams, Sean Whalen, Melba Moore, Ashley Thompson, Gloria Foster, Lanny Flaherty, Penny Johnson Jerald, Jodi Long, Willie Colón, David Eigenberg, S. Epatha Merkerson, Blair Underwood, John Ritter, Amy Yasbeck, Rachel True, Don Franklin, BarBara Luna, CCH Pounder, Joie Lee, Seth Gilliam, Wendy Gazelle, Audrey Landers, Raymond Anthony Thomas, Moses Gunn, Michael B. Jordan, Iman, Lisa Arrindell, Rosalind Cash, Richard Gant, Victoria Gabrielle Platt, George Grizzard, Cleo King, Alexis Cruz, Allen Payne, Raphael Sbarge, Joe Seneca, Shawn Elliott, Victoria Rowell, Reno Wilson, Bill Irwin, Earle Hyman, Tichina Arnold, Clayton Prince, Grace Johnston, Debbie Allen, Matt Williams, Clarice Taylor, Erica Gimpel, Ann Reinking, Carl Anthony Payne II, Naomi Campbell, Sheldon Leonard, Miriam Makeba, Dizzy Gillespie, Art Blakey, Robert Gossett, Rachel Hillman, Lee Weaver, Paulene Myers, Raven-Symoné, Sabrina Le Beauf, Joseph C. Phillips, Geoffrey Owens, Carl Ballantine, Patti LaBelle, Russell Nype, Billy 'Sly' Williams, Suzee Pai, Kenneth Meseroll, Keith Diamond, Nicholas Sadler, Marcus Giamatti, Jim Martin, Anne De Salvo, Leila Kenzle, Lloyd Battista, Lou Myers, Angelina Fiordellisi, Joel Fabiani, Sônia Braga, Ted Ross, Freda Foh Shen, Daphne Reid, Sullivan Walker, Olga Merediz, Doris Belack, Michael Lombard, Phil Nee, Norman Beaton, Tico Wells, Bill Gunn, Traci Wolfe, Roger Robinson, Edmund Lyndeck, Mel Winkler, Marge Redmond, Robert Weil, Leslie Uggams, Beatrice Winde, John O'Brien, Jerome Dempsey, Jason Bernard, LaChanze, Tonya Pinkins, Shaun Weiss, Dondre Whitfield, Patrick Horgan, Lisa Rieffel, Ron Foster, Louis Nye, Marcella Lowery, Nicolle Rochelle, Carmen De Lavallade, Gwen McGee, Kathleen Doyle, Clarke Gordon, Howard 'Sandman' Sims, Phyllis Yvonne Stickney, Damien Leake, Hazel Medina, Carole Shelley, Minnie Gentry, Elayne Boosler, Nancy Wilson, Kristoff St. John, Marina Durell, Raynor Scheine, Ethel Ayler, Joe Williams, Danielle Burgio, Susan Diol, Tiger Haynes, JoAnna Rhinehart, Jeff Mooring, Keith Reddin, Kaipo Schwab, Robbi Chong, Anne Twomey, Tzi Ma, Al Freeman Jr., Terry Farrell, Angela Bassett, Lena Horne, Clarence Williams III, Robin Givens, Mario Van Peebles, Stacey Dash, Lauren Tom, Shari Headley, Liliana Głąbczyńska, Danny Kaye, Stevie Wonder, Samuel E. Wright, Garcelle Beauvais, Roscoe Lee Browne, Tanya Wright, Leonard Jackson, Martin Luther King (a.z.), Essence Atkins, Sinbad, Gilbert Gottfried, Ray Baker, Patricia Richardson, Lisa Vidal, Rita Moreno, Gates McFadden, Eve Gordon, Pam Grier, Wallace Shawn, Christopher Plummer, Eileen Heckart, Sabrina Le Beauf (a.z.), Lisa Bonet (a.z.), Tempestt Bledsoe (a.z.), Earle Hyman (a.z.), Joseph C. Phillips (a.z.), Kristoff St. John (a.z.), Clarice Taylor (a.z.), Blair Underwood (a.z.), Adam Sandler, Troy Winbush, Carmen Finestra, Christopher Collet, Meg Foster, Colin Quinn, John Amos, L. Scott Caldwell, Steven Culp, Kasi Lemmons, Austin Pendleton, Kevin Kilner, Sammy Davis Jr., Arnold Stang, Ed McMahon, Vanessa Williams, Plácido Domingo, Denise Nicholas, Anthony Quinn, Tatyana Ali, B.B. King, Mercedes Ruehl, Suzzanne Douglass, Michael Weatherly, Troy Byer, Red Buttons, E.G. Marshall, Lynne Thigpen, Eugene Byrd, Yunoka Doyle, Gary LeRoi Gray, Richard Lawson, Gloria Irizarry, Debbi Morgan, Ehrich Van Lowe

Tento seriál by som nazval akýmsi "rodinným sitcomom". Nevnucuje nám vtipy každú chvíľu ale počas niekoľko sérií prežívame príbehy celej rodiny Huxtableovcov popri príjemnom humore, ktorý pochopí skoro každý. V slovenskom znení: IVO GOGÁL, KAMILA MAGÁLOVÁ, ROMAN FERIENČÍK, BARBORA CHLEBCOVÁ, JÁN GORDULIČ, BARBORKA KREMPASKÁ. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFÁNIA GORDULIČOVÁ(30.1.2010)

Skvělá klasika mého dětství. Dům plný věkově odstupňovaných dětí, někdy důvtipný a někdy schválně trošku natvrdlý otec a skutečná hlava rodiny - matka se společně postarali o všechny možné i nemožné situace, které mohou v domácnosti nastat... A žádná z nich nemohla skončit jinak než s úsměvem na tváři. Při příležitosti 30 letého výročí jsem si připomněl pár dílů a kupodivu humor Billa Cosbyho nijak nápadně nezrezavěl! 7/10(21.3.2014)

Skvelý seriál s výborným Billom Cosbym a stále očarujúcou Phyliciou Rashad. Je pravda, že je to iný seriál ako Roseanne či Step by Step. Cliff a Claire sú zobrazovaní ako väčšinou neomylní rodičia, preto by sa mohlo zdať, že seriál stráca na relistickosti. To však bol zámer. Bol zámer stvárniť černošskú rodinu na úrovni, s úspešnými rodičmi, veľkým domom a dostatkom peňazí. Pekné je, že deti dávajú seriálu reálnosť a je vidno, že nech ste na úrovni Connerovcov žijúcich zo dňa na deň alebo Huxtableovcov na úrovni, máte problémy aj radosti, deti, ktoré si robia, čo chcú, a podobne. Prvé série boli najlepšie, ale posledná epizóda je skvelá tiež. P.S: z detí som mal najradšej Vanessu.(12.12.2012)

Celkom dobrý sitcom (tak na 70%), ktorý však často a zbytočne moralizuje. No navždy si zapamätám úryvok, kde Cosby opäť raz poúča svojho syna. Stoja pri umývačke riadu a Bill povie nezabudnuteľnú vetu: "Keď ja som bol mladý, úmývali sme riad ručne." A Theo na neho vypleští oči, akoby si z neho otec robil srandu. A to bola polovica 80 rokov. No o 100 rokov možno budú naše pravnúčatá môcť povedať niečo podobné a ich deti tomu tiež nebudú veriť.(25.5.2004)

Sitcom s veľkým S...inak sa to ani nedá napísať, pretože Bill Cosby je nielen skvelý zabávač, ale tomuto seriálu rozhodne zanechal svoju dušu a nezmazateľnú pečať. Každá časť je originálna, zábavná a prirodzená, bez toho aby sa vnucovala, alebo bola trápne oplzlá. To je tá sitcomová zábava, ktorá ešte nebola tak skazená zhýralosťou divákov, ktorí sa nevedeli nabažiť stále nových nechutností ako dnes. Rodinný život na americký spôsob...na tom sa dá vždy celkom dobre zasmiať, no tu z každej časti vyplynula nejaká rozumná pointa a rodičia sa snažili aby ich deti vedeli sami čo je dobré a čo nie a podľa toho sa ich aj snažili vychovať. Mať toľko detí to je teda poriadna fuška, ale v tomto seriály mi to pripadalo ako extra fuška. Nielenže som si zvykol postupom času na všetkých hercov a celé obsadenie seriálu, ale hrali to tak dobre, že som im to skutočne veril. Všetci boli veľmi prirodzení, vtipní a získali si moje sympatie po všetkých stránkach. Preto jednoznačne plný počet!(24.9.2010)

• - Show bola odmietnutá stanicou ABC a neskôr sa na stanici NBC stala trhákom. (rador)

• - V prvých epizódach mal Cliffov syn Theodor prezývku Teddy. Neskôr sa ale zaužívala iba prezývka Theo. (rador)

• - Cliff Huxtable (Bill Cosby) sa stal víťazom ankety "50 Greatest TV Dads of All Time". (rador)