Cosby Show (TV seriál)

• slovenský

Show Billa Cosbyho

Komedie / Rodinný

USA, 1984, 201x30 min

Bill Cosby, Phylicia Rashad, Malcolm-Jamal Warner, Keshia Knight Pulliam, Tempestt Bledsoe, Lisa Bonet, Chandra Wilson, Deon Richmond, Erika Alexander, Karen Malina White, Elaine Stritch, Daryl Mitchell, Lela Rochon, Robert Culp, Harold Perrineau, Alan North, J. August Richards, Alicia Keys, Josh Pais, Kadeem Hardison, Lisa Nicole Carson, Malinda Williams, Sean Whalen, Melba Moore, Ashley Thompson, Gloria Foster, Lanny Flaherty, Penny Johnson Jerald, Jodi Long, Willie Colón, David Eigenberg, S. Epatha Merkerson, Blair Underwood, John Ritter, Amy Yasbeck, Rachel True, Don Franklin, BarBara Luna, CCH Pounder, Joie Lee, Seth Gilliam, Wendy Gazelle, Audrey Landers, Raymond Anthony Thomas, Moses Gunn, Michael B. Jordan, Iman, Lisa Arrindell Anderson, Rosalind Cash, Richard Gant, Victoria Gabrielle Platt, George Grizzard, Cleo King, Alexis Cruz, Allen Payne, Raphael Sbarge, Joe Seneca, Shawn Elliott, Victoria Rowell, Reno Wilson, Bill Irwin, Earle Hyman, Tichina Arnold, Clayton Prince, Grace Johnston, Debbie Allen, Matt Williams, Clarice Taylor, Erica Gimpel, Ann Reinking, Martin Luther King, Carl Anthony Payne II, Naomi Campbell, Sheldon Leonard, Miriam Makeba, Dizzy Gillespie, Art Blakey, Robert Gossett, Rachel Hillman, Lee Weaver, Paulene Myers, Raven-Symoné, Sabrina Le Beauf, Joseph C. Phillips, Geoffrey Owens, Carl Ballantine, Patti LaBelle, Russell Nype, Billy 'Sly' Williams, Suzee Pai, Kenneth Meseroll, Keith Diamond, Nicholas Sadler, Marcus Giamatti, Jim Martin, Anne De Salvo, Leila Kenzle, Lloyd Battista, Lou Myers, Angelina Fiordellisi, Joel Fabiani, Sonia Braga, Ted Ross, Freda Foh Shen, Daphne Reid, Sullivan Walker, Olga Merediz, Doris Belack, Michael Lombard, Phil Nee, Norman Beaton, Tico Wells, Bill Gunn, Traci Wolfe, Roger Robinson, Edmund Lyndeck, Mel Winkler, Marge Redmond, Robert Weil, Leslie Uggams, Beatrice Winde, John O'Brien, Jerome Dempsey, Jason Bernard, LaChanze, Tonya Pinkins

Kostýmy:

Sarah Lemire

Každý diel je o tom istom, čo pri sitcomoch až taký problém nie je, problém je v tom, že "to" vôbec nie je vtipné. Drvivá časť humoru je založená na "vtipných" spomienkach Heatcliffa, ktoré rozpráva "vtipným" spôsobom a na grimasách hlavného predstaviteľa. Pozerá sa to fajn, ale humor sa tam hľadá ťažko.(26.6.2007)

7 / 10 Show Billa Cosbyho nie je ani tak o výbuchoch smiechu, ako o rodine a medziľudských vzťahoch v nej. Je to taký zidealizovanejší predchodca Roseanne - tam, kde sa Connorovci potĺkali na okraji chudoby a povahy jednotlivých členov sa vykryštalizovali práve v týchto neblahých podmienkach, tam si Cosbyovci vždy zachovávali svoj vysoký spoločenský status a spokojne si plávali životom. Možno to nie je až také nadčasové, no dobre sa na to pozerá, či už ste začínajúci školáčik, večne nespokojný adolescent, alebo dôchodca odpočívajúci na svojom hojdacom kresle. Ak však hľadáte sitcom, pri ktorom by ste si poriadne precvičili svoju bránicu, ste na zlej adrese.(17.12.2005)

Skvelý seriál s výborným Billom Cosbym a stále očarujúcou Phyliciou Rashad. Je pravda, že je to iný seriál ako Roseanne či Step by Step. Cliff a Claire sú zobrazovaní ako väčšinou neomylní rodičia, preto by sa mohlo zdať, že seriál stráca na relistickosti. To však bol zámer. Bol zámer stvárniť černošskú rodinu na úrovni, s úspešnými rodičmi, veľkým domom a dostatkom peňazí. Čo je však pekné, je, že deti dávajú seriálu reálnosť a je vidno, že nech ste na úrovni Connerovcov žijúcich zo dňa na deň alebo Huxtableovcov na úrovni, máte problémy aj radosti, deti, ktoré si robia, čo chcú, a podobne. Prvé série boli najlepšie, ale posledná epizóda je skvelá tiež. P.S: z detí som mal najradšej Vanessu.(12.12.2012)

Skvělá klasika mého dětství. Dům plný věkově odstupňovaných dětí, někdy důvtipný a někdy schválně trošku natvrdlý otec a skutečná hlava rodiny - matka se společně postarali o všechny možné i nemožné situace, které mohou v domácnosti nastat... A žádná z nich nemohla skončit jinak než s úsměvem na tváři. Při příležitosti 30 letého výročí jsem si připomněl pár dílů a kupodivu humor Billa Cosbyho nijak nápadně nezrezavěl! 7/10(21.3.2014)

„Bol tam ešte väčší rad, ako keď sa kedysi stálo na Batmana.“ Výborná, i keď zazobaná televízna huxtatableovská šou s excelujúcim Billom Cosbym, jeho deťmi a ich široko rozvetvenou rodinou. Z malej rozmaznanej Rudy (Keshya Knight Pulliamová) vyrástla v ďalších sériách potvora, žiarliaca na chrobáčika menom Olívia (Raven Symone). Ale inak nebolo v hereckom obsadení jedinej chybičky. Kto by zabudol na problematického, ale dobráckeho, Thea, krásnu Lisu Bonetovú (ktorú Cosby načas vyrazil pre škandalóznu erotickú scénu s Mickeym Rourkeom v ANGEL HEART), premúdreného Kennyho (už dospelého Deona Richmonda zakillovali vo VRESKOTE 3, všimli ste si?) a pravdaže úžasného Cosbyho ako pôrodníka Heathcliffa a právničku Clair v skvelom podaní materinskej Phylicii Rashadovej? Džez, dobré čili, dom plný detí a romantické sviece. Kedysi mi boli proti srsti všetky epizódy, ktoré neboli klasicky sitkomové, s odstupom rokov ale zisťujem, že skvelá „Show Billa Cosbyho“ si masy fanúšikov (a mňa) získala práve až vďaka dielom, v ktorých sa rozvetvená rodina stretávala na gauči a v kuchyni a „len tak sa rozpráva“.(22.12.2004)

• - V Taliansku bolo priezvisko rodiny zmenené z Huxtable na Robinson. (rador)

• - Skutočná rodina Billa Cosbyho bola predlohou tej seriálovej. (rador)

• - Cliff Huxtable (Bill Cosby) sa stal víťazom ankety "50 Greatest TV Dads of All Time". (rador)