• AllShallFall
  ***

  No já chcípám :-D Sice snaha se cenní. První hraný Batman. Beru i na vědomí, že je to černobílé. Ale ten Robin :-D Takovej ferda vyskákanej :-D vypadá jako kdyby utekl z dětského domova a po cestě dostal 220 V :-D To je gangster:-D. Ty jejich bitky mě taky dostali na kolena :-D Jak Děti ve školce. Dobrá ptákovina. Ale tenkrát to musel být ale mistrovský kousek:-D(17.3.2011)

 • liquido26
  ***

  Kámoš říkal, že vydržel jenom jeden díl, já už má za sebou sedm :-))) A určitě si pustím i další, Je to sice béčko jako kráva, ale dívat se na to dá. V roce 1943 Američani už nějaký ten pátek válčili, a tak se muselo válčit i na plátně. Batmanovými protivníky zde proto nejsou klasičtí komiksoví záporáci jako např. Joker, ale jakýsi japonský řád, který chce ve jménu nebeského císaře Hirohita osvobodit ubohý americký lid z otroctví :-)))))) Jejich kápo má hlavní stan v podzemí pod pouťovým strašidelným domem, kde jako exponáty jsou japonští vojáci popravující Američanku nebo věznící v kleci amerického vojáka :-)) Hlavní záporák má tajnou zbraň, která promění jeho nepřátele na zombíky a pak má další tajnou zbraň, která udělá z šutru prášek a tu mu šlohnou Batman s Robinem :-) No, jak už jsem psal, dívat se na to dá, moc mě to nenudilo, ale místy je to poměrně dost naivní. Bojový scény jsou totálně nezvládnutý, Batmanova ruka se pořád zamotává do jeho pláště, no a Batman s Robinem působí spíš jako dvě paka, než jako dva neohrožení superhrdinové. Jo a ještě reakce na komentář uživatele Formelin - jednotlivé epizody mají 15 - 17 minut, výjimku tvoří první, která má 25 minut. No a Batman z roku 1966 je podle mě oproti tomuto skvostu něco jako Temný rytíř oproti filmu Batman a Robin :-)))) (ne, tak hrozný to zase není :-) Jsem zvědavej na další díly a taky na sequel Batman and Robin :-) P.S. A aby tý srandy nebylo málo, tak Batman s Robinem jezdí ve stejným autě jako Bruce s Dickem, protože na Batmobil nezbyly peníze a vzhledem k tomu, že se cenzorům nelíbil ten fakt, že hrdina bere spravedlnost do vlastních rukou, tak se z Dynamického dua stali agenti FBI (holy shit) :-)(25.6.2010)

 • blondboss
  **

  Prvý hraný Batman. Je pozoruhodné sledovať, ako sa vyvíja svetová kinematografia od tohto filmu až po najnovšie prevedenie od dokonalého Nolana. Toto bolo miestami naozaj smiešne, hlavne tie bitky. Ale na tú dobu to bol určite hit. Len nerozumiem postave Robina, ktorého hralo nejaké nevyvinuté chlapčiatko, ktoré tam neustále mlátili :) Na pobavenie určite dobré. 30 %(23.12.2012)

 • kaylin
  ***

  Teda musím říct, že z téhle verze Batmana jsem rozhodně odvázaný nebyl. Problém je už v tom, že studio nedostalo pořádně práva vlastně na nic, a tak se zde objevují jen Batman a Robin, k nim žádný pořádný záporák, kterého by mohli lidé znát - což je dáno i tím, že Batman tak dlouho neexistoval - ale ani jako samostatný příběh to není nic extra.(22.10.2017)

 • NinadeL
  ****

  Batman 1943 je na dnešní poměry samozřejmě oříšek, protože filmový seriál ze 40. let je fenomén, o kterém se kontextuálně příliš nehovoří, že. Tak máme tu slavné němé seriály, všechny ty pecky Louise Feuilladea nebo akčňáky s Pearl White a dál jakoby nebylo nic. Tady se ale setkáváme se začínající frenčízou Batmana, který v této době vycházel teprve 4 roky. Čili jsou tu hned dvě zásadní specifika, jenž komplikují cestu k poznání a hodnocení. Plus fakt, že se pohybujeme v b produkci a válečná cenzura omezila fikční Batmanův svět jak jen mohla. Těžko tedy hledat v příběhu dvou tajných agentů proti nohsledovi císaře Hirohita totožné potěšení, jaké lze najít na stránkách Batmanových comicsů v současnosti. Většinu času jde o unifikovanou gangsterku s obyčejnou sexy sekretářkou slyšící na jméno Linda Page, ačkoli akční scény maskovaného hrdiny a jeho sidekicka by měly být tím hlavním lákadlem. Nu což, dějiny se s tímto odkazem vypořádaly po svém, do 60. let byl Batman legračním seriálem a konečně v roce 1989 přišel Tim Burton, aby světu ukázal, že to nemusí být jen nechtěná prča.(15.7.2017)

 • - Batmanův tvůrce Bob Kane není uveden v titulkách. (liquido26)

 • - Kvůli přísným nařízením, které ve 40. letech omezovaly tvorbu seriálů, se z Batmana a Robina museli stát agenti FBI (nikoliv mstitelé, kteří berou spravedlnost do vlastních rukou tak jako v komiksech), a nesměl se objevit žádný z Batmanových komiksových protivníků. (liquido26)

 • - V seriály používa Batman (Lewis Wilson) na presun miesto Batmobilu len obyčajné auto Cadilac 1939. (T2)