Sadako je úplně obyčejná studentka. Je spíše plachá a nespolečenská, ale když začne hrát divadlo a projeví svůj vyjímečný talent, začnou na ni ostatní žárlit. Když náhle zemře představitelka hlavní role a Sadako hraje místo ní, podezření roste. Jednoho dne ji ve škole navštíví vyšetřovatel, který se zabývá případem její matky a také řadou dalších podivných úmrtí... Odkud pochází zlo, které připravilo o život tolik lidí? (oficiální text distributora)

WolfR

Tohle už je úplný odklon od Kojiho díla mě se nelíbil. Už je to moc překombinované a když se nad tím zamyslím, není tam vlastně vůbec nic. Začátek celého teroru se dal vymyslet tisíckrát lépe, 2 hvězdy. ()

Cedr

Hodně dobré završení a doplnění této série. Úbytek hororových momentů vám vadit nebude, protože lekací a strašidelné scény vystřídá dusná atmosféra která doslova a do písmene připomíná hon na čarodějnici. Zfanatizované herce je opravdu úžasné sledovat. Jejich strach a z něj plynoucí nenávist je věruhodně vykreslena. Na konci filmu budete kroutit nechápavě hlavou až si uvědomíte, že jste vlastně hodinu a půl fandili "záporné hrdince" celé série :) ()

lennyd

Sadako (Yukie Nakama), tichá a plachá studentka, které by si ve skupině téměř nikdo nevšiml. Až do okamžiku, kdy se v jejím okolí začnou stávat podivné nehody, díky nimž získává Sadako různé výhody - např. hlavní roli v divadelním představení. Sadako se rázem stává hlavní podezřelou.. A jéje, některé filmy by měly zůstat jen při původním námětu. Jejich různá pokračování, alternativní příběhy, prequely a sequely, které na úspěchu původního filmu parazitují, jen celou legendu poškozují a ničí. A stejné je to i s Ring 0, který kromě jména hlavní hrdinky (a dobře, způsobu její smrti) s původním Ringem nemá nic společného. To že jsem se u sledování filmu většinu času jen nudil (snad s výjimkou pár minut těsně před koncem) asi říká vše. A s čistým svědomím říkám, že na "Ring -1, Početí" už se fakt dívat nebudu... ()

iXtr3m3

Druhá z japonských častí, ktorú som zvládol pozrieť celú. Hororové prvy majú Japonci zvládnuté fajn, ale už sa pomaly začínali obohrávať, každý duchársky film jedno a to isté okolo hlavnej "príšerky" od vzhľadu, cez pohyb, ľakačky. ()

Asmodin

Je to nejlepší z Ringu. Je škoda, že neobjasnily, co je druhá Sadako zač a jak vznikla samotná nahrávka. Příběh má drobné trhlinky a působí spíše smutně než strašidelně. ()

Driscoll

Pozor, spoilery - Naprostá změna charakteru knižní Sadako a naprostá degradace filmové Sadako, kterážto jako přízrak vychází z televizní obrazovky a vraždí své oběti. Ring 0 je romantický film, který sám sebe dostává do slepé uličky, zřejmě neschopností scénáristy, a ztroskotává při zodpovězení základní otázky: jak se může krásná a plachá dívka změnit ve vražedný přízrak? Jedině tak, že ve skutečnosti vraždí její zlé přízračné kvazidvojče!!!??? Možná by opravdu stačilo, trošku více se inspirovat knihou, kde je osud Sadako Jamamurové popsán docela podrobně. Obrazově bohatá a temná ilustrace jejího života by byl možná důstojný prequel k filmu Ring... Ale tohle ne, tudy cesta nevede. Možná jsem až moc přísný, jenže nemohu jinak... Hvězdičku snad za poslední "vražednou" scénu, která by ovšem byla silná, pokud by neměla s předchozím dějem na obrazovce nic společného. * ()

Filmárik

Teda od prológu ku kultovej sérii by som čakal aspoň ako také objasnenie hlavného motívu filmu a nie zdĺhavý pohľad do zákulisia prípravy lacnej divadelnej hry . Navyše s nulovým hororovým nábojom tak typickým pre klasický kruh. ()

GOREGASM

Další nepovedené a tentokrát prequelové doplnění "kruhové" mytologie, které recykluje chyby svých mladších bratříčků a uspává minimálně autora textu téměř spolehlivěji než závody Formule 1. No, to jsem možná kapánek přehnal, ale šnečí tempo je neobhajitelné, dvojnásob při absenci atmosféry, potažmo děsivě napínavých sekvencí. Koncovka se sice snaží co jí síly stačí napravit vzduchoprázdnost již řečeného, přesto s konečnou platností můžu konstatovat, že mělo zůstat u jednoho filmu. 35% ()

Zombiepod

Tentokrát ma japonci veľmi sklamali. Ringu 0 podľa mňa skôr povesť tohto filmu kazí, ako by ho mal doplňovať. Nebyť niekoľkých familiárnych scén a postáv (dali by sa zrátať na prstoch jednej ruky), ani neviem že ide o pológ ku Kruhu. Film s titulom horor sa tomuto žánru vyhýba dosť veľkým oblúkom, preto sa vlastne ani nedá priamo doporučiť fanúšikom japonského hororu. Aj keď musím uznať, že to svoje tradičné čaro sa tam niekedy mihne, je to pre mňa málo. Vieme ako to bolo so Sadako a ako to všetko začalo, no ja si myslím že sme to ani vedieť nepotrebovali a bol by som radšej, keby to neviem doteraz. ()

Knor

Zrození hrůzuhánějící legendární Sadako. Tenhle příběh je zbytečně přecpanej absolutně nedůležitými scénami a v rámci trilogie ( Ring - Ring2 - Ring 0 ) pokládá další otázky a protože je to navíc přeplácaný, tak se úplně neorientuju v souvislostech. Vždyť to ale točili šílení japonci, tak se v tom raději zbytečně moc nehrabat. Tenhle horor má ponurou atmosféru, několik silných momentů a strašidelných scén a skvělou hlavní hrdinku. Solidní horor, lepší průměr. ()

Luki.V

Nejvíc ze všeho Ring 0 připomíná Carrie. Jedná se o horor? Ano, ale nikoliv o horor ve stylu předchozích dvou dílů. Film nepotřebuje tuny lekaček nebo mordů aby byl hororem (toť ke komentářům vylučujícím horor u tohoto filmu, stejně jako např. u Lesů, Silent Hillu nebo třeba Klíče či Temných Vod...) stačí obstojná atmosféra nebo charaktery. Čistě psychologické děšení je šikovně doplněno desítkami obrazových strašení, tu je mezi šaty bledá ruka ukazující zlověstně na hrdiny, támhle je vzadu v lese vidět temná Sadako atd. Tyhle nenápadné ale mrazivé prvky nahrazují v první polovině veškerou hororovou složku aby v polovině druhé vykulminovaly do hororového inferna které je desetkrát děsivější než obehrané lezení z televize z prvního dílu. ()

blondboss

Je dobré vedieť čo to o počiatkoch tejto pre mňa dusivej hororovej série, na ktorú si vždy spomeniem, keď sa mám chuť báť, hlavne teda americká verzia. Tento japonský prequel o tom, čo predchádzalo desivej vražde našej hrôzostrašnej dievčiny, nám síce priniesol nejaký ten zaujímavý príbeh, ale s množstvom vaty okolo neho, až sa to prenieslo do nudy. Neviem, akosi som si tento film vôbec neužil a čakal som od toho podstatne viac. 45 % ()

HanzoBureshi

Co se stalo před prokletou kazetou? Ring 0 - Zrození je skutečně perfektním a dokonalým prequelem originálního The Ring. Z počátku jsem byl zaskočen, protože jsem spíše čekal, život Sadako spíše od úplného dětství, ale puberta taky není špatnou volbou. Bylo to ze začátku podivné, protože se to všechno odehrávalo tam, kde jsem to nečekal, ale když to prokletí začalo řádit, tak jsem dostal opravdu slušnou zábavu. Jukie Nakama jako Sadako byla perfektně dokonalá, dokonce překvapilo obsazení z původního dílu (mamka a taťka). Skřípající hudba byla klasicky strašidelná, takže je to cool. Mohlo to být trochu lepší, ale i tak už asi takový dobrý horror (ze série Ring) neuvidím. První dva japonské filmy a tento prequel tvoří úžasně super trilogii. Mé hodnocení: 8/10 ()

Vital

Netušil jsem,že ring 0 je o zrození,a o to íc jsem byl překvapen,jak to vše začalo a že Sadako byla nevírazná a tichá holčina.Bylo ale zajímavé vidět jak jí lidé nesnášely a všechny vraždy spojovaly s ní.Rozhodně když jsem viděl konec,jak Táta Sadako háže svojí dceru do studny a uslyšel jsem typycký pleskot do vody,a její výraz když se zavíral poklop a ztrácelo se světlo,tak jsem všem těm ničemům přál jejich smrt o to víc. ()

wrach

Sadako naplněná, přichází s připraveným textem své role znovuzrození. Oh, jak trefné Norio a Hiroši. Sadako odsouzená předvádí své znovuzrození. Občas dělá věci, které si nepamatuje. Nemůže. Není tam, je tam ono, je to malé zlo. Malé vzrůstem a tak podobné, je to něco z mládí, je to zlé, velmi zlé. Sadako bezmocná. Malá holčička bojící se moře. Všechny děti se již utopili. Může být hvězda divadla. Jen režie je nekompromisní. Je to její osud, mokrá prázdnota plná nenávisti. Přenádherné vyvrcholení tohoto zla. ()

Figuto

Zřejmě nejlepší ze série japonských Ringu i když se v prvé řadě nejedná o horor a nudí z nich nejméně. Děj vnáší více světla do života nešťastnice Sadako, leč otázka jejího původu zůstává zahalena tajemstvím. 3/6 ()

Sadova302b50

Ne, jak se mi líbily Ring 1 a 2, tak toto bylo po většinu stopáže vaření z vody. Pár zásadních momentů by se našlo (hlavně závěr), ale je tu tolik zbytečného balastu kolem, že přebrodit ho dá divákovi pořádně zabrat. 61% ()