Ju-on 2

Japonsko, 2000, 76 min

Takaši Šimizu

Takaši Šimizu

Gary Ašija

JU-ON 2 je pro mě osobně o třídu výš než první JU-ON. Mám sice vůči "dvojce" pár výhrad: 1. vcelku nepochopitelné vložení závěrečných x minut z "jedničky"; 2. práce s kamerou byla stejně jako v "jedničce" občas na úrovni lepších dílů z předrevolučních kultovních ;o) BAKALÁŘŮ... ale současně musím uznat, že atmosféra byla chvílemi patřičně hustá a že od té doby je pro mě mňoukající chlapec s bílou tváří synonymem být podělaný strachy. Shrnuto a podtrženo: K dokonalosti toho JU-ONu ještě dost chybí, ale měřeno schopností traumatizovat a zanechat nepříjemné pocity jde o dost dobrý film.(25.9.2005)

Z japonské duchařské série jsem nejdříve viděl oba celovečerní díly Ju-On: The Grudge, které mne hodně nadchly. Na původní televizní díly jsem se tedy velice těšil. A ty mi připravily docela zklamání. Více mě zklamal tento druhý díl. Když pominu fakt, že jsem byl nucen znovu sledovat závěrečných zhruba 35 minut prvního Ju-Onu, tak mě film nebetyčně nudil, natož abych se u něho bál. Nebýt perfektní a docela nepříjemné scény, v níž si Kayako vynalézavě pohraje se smutným klukem v prostorách školy, dal bych snímku jen dvě hvězdy. 5/10(2.11.2005)

I když je 30 minut z prvního ju-onu, je dvojka velmi odlišná a rozhodně stojí za pozornost.(26.10.2009)

Škoda té trapné recyklace první části, doporučuji doslova přeskočit půl hodinu, o kterou se to plně překrývá s prvním Ju-On.(8.5.2013)

Japonci tohleto umí, i když jde vlastně o lekačky první kategorie a v podstatě se není čeho bát. Jenže i když si tohle tisíckrát zopakuju, a už jsem ju-ony viděla mnohokrát, jsou zaručená místa, kdy vykřiknu, jak malá holka. Zpracování pro video má pro mě o kapičku větší kouzlo. Na rozdíl třeba od Ringu, nemusíte moc dávat pozor na děj (protože není až tak důležitý a nejspíš byl koncipován tak, aby ho nikdo pořádně nepochopil), ale trnete, kterou minutu na vás cosi vyleze, protože víte, že to nebude jen jednou, dvakrát ani třikrát....(17.4.2005)

• Kusko.t2

To sú fóry toto. Neviem síce či Takashi Shimizu tieto svoje Ju-ony točil každý samostatne alebo naraz ako jednu víziu, ktorú bohvie prečo rozkrájal. Jednoznačne môj dojem smeruje práve k tej druhej sprznenej možnosti. Ju-on 2 by som teda nazval neplnohodnotným, vlastným remakeom. A ten úvodný pohľad späť sa ani flashbackom nazvať nedá ako obyčajne. Veď pol hodina už známych záberov z prvej časti ešte raz, to nie je flashback ale demencia. Tí, ktorí videli najprv prvú časť budú hodnotiť asi tak ako ja (prekvapilo by ma ak by sa ich hodnotenia nejako výrazne líšili) a tí ostatní, ktorí sa k prvej časti nedostali – u nich to môže byť tak na 4* (80%) ak majú fakt radi tento druh filmu. Treba si však potom uvedomiť, že z tých potencionálnych 80% je zhruba 30% kvality originálu (viď ten suprový polhodinový kvázi flashback). Čiže Ju-on 2 – do 50% a to objektívne.(28.4.2008)

• Pilda17

Úplně ten samý problém jak u jedničky. Žádné poučení a naprosto stejné koleje... 4/10 = 45%(6.7.2012)

Celá séria: Ju-on (2000), Ju-on 2 (2000), Ju-on: The Grudge (2003), Ju-on: The Grudge 2 (2003), Grudge: Old Lady in White, The (2009), The Grudge: Girl in Black (2009).(10.4.2010)

Druhý díl se docela podařil. Ovšem dvojka mě i přesto zklamala. Docela mě naštvalo že tvůrci do filmu vložili zavěrečných 30. minut z jedničky. I přesto ale musím uznat že je Ju-on 2 strašidelnější a depresivnější než jednička a kdyby nebylo toho že první půlhodinu dvojky tvoří scény z jedničky tak bych hodnotil lépe.(9.11.2013)

U prvního dílu jsem se ani tolik nebál, ale tady to teda dost, husí kůže né a né zmizet. A to jsem film na začátku odsoudil, že první 30 minut je z prvního dílu, ale na mě stačilo těch zbylých 40 minut. Jenom Shutter 2004 je tak trochu lepší.(5.7.2012)

• corpsy

Tak toto nie. Nikto mi nevyhovorí, že úvodná polhodina, ktorá je vystrihnutá z prvého dielu nevadí a to čo nasleduje po nej, je skvelá ducharina. Nie a nie. JU-ON a JU-ON 2 mali byť zostrihané do jedného veľkého strašidelného divadla a nenudiť divákov dvoma nudnými partiami.(22.2.2016)

Temné, strašidelné, děsivé, atmosférické, napínavé, šokantní a dala by se najít ještě spousta podobných slov na charakterizování druhého Ju-Onu. Krátká stopáž filmu prospívá, ale pro ještě větší zhuštění atmosféry bych si klidně dokázal film představit i o pár minut kratší.. Bál jsem se víc než u jakéhokoli z ostatních dílů, krutá atmosféra mě nepustila ani na minutku. Uff.. Tohle si nechám líbit. Nejlepší díl série! Pro mě určitě..(14.7.2005)

• Mefistofelle

Další film, jehož hodnocení moc nechápu. Z těch 76 minut stopáže je dobrá PŮL HODINA (!!!) věnována opakování scén z prvního dílu. Opravdu nechápu, jaký to mělo smysl, ale dost mě to obtěžovalo a ta dlouho jsem si říkala, kdy že to skončí, až jsem to musela posunout a tyhle scény přeskočit, jinak bych bývala usnula. Zbytek filmu až na pár docela nosných scén postrádal děj i něpětí. Chaoticky to skáče z jedné postavy na druhou tak, až jsem se v tom začala ztrácet. Závěrečná scéna ve škole mi pak přišla dost stupidní. Zatím jsem se u žádného japonského hororu tolik nenudila.(26.5.2011)

Jediným neduhem tohoto pokračování je úvodní půl hodina, která je přímý copy&paste závěru prvního dílu. Zbývajících 45 minut je však na stejné úrovni levného ale skvěle funkčního hororu, plného originálních nápadů a jejich velmi zdařilé exekuce. Nelineární příběhová skládanka zde (ale i v následujících dvou dílech) působí až překvapivě skvěle. Tato úvodní dvojice "video" Ju-onů se i přes nízký rozpočet kvalitou spolehlivě vyrovná i mnohem "filmovější" konkurenci a nejednou vyděsí mnohem víc než dva Ju-ony následující.(26.11.2015)

Konečne som videl všetky ju-ony! :-) No a na záver ju-onovskej série (aj keď ešte ma čaká budúci rok Ju-On The Grudge 3 a The Grudge 2, mňam, ale sa teším :)) musím skonštatovať, že pre mňa najlepším zostáva Ju-On The Grudge 2 a najhorším (aj keď toto označenie sa moc nehodí :)) Ju-On 1. Táto hodnotená dvojka na videu jasne predčila jednotku a ju-onu dodala 2 dosiaľ nevídané veci - aj atmosféru, aj aký-taký príbeh a poprvý raz aj naháňačku, čo mi doteraz veľmi chýbalo, vždy každý neutekal, no tu to stálo za to - ako bežala "teta j ju-onu" nikdy nezabudnem :-)). Stále však niečo chýba do dokonalosti japonských "grudgov", možno je to len spracovanie obyčajnou kamerou, ktovie, ako by si tento titul viedol pri plne profesionálnom spracovaní, bolo by to určite zaujímavejšie aj vzhľadom na efekty. Ale aj tak mi chýbalo akési väčšie napätie, prakticky každá scéna, ktorá sa dostala do štádia vrcholového napätia skončila veľmi jednoducho a to strihom :), čo mi dosť vadilo a radšej by som volil scény ako v ju-on the grudge 2, kde nám Shimizu doprial niekoľkosekundový pohľad zblízka do milej tváričky :)). Ale čo, stále sa jedná o nadpriemerný film a ja sa nemôžem dočkať na ďalšie ju-ony, pretože viem, že aj keď som už dosť pripravený na to, čo ma čaká, vždy sa zľaknem a pochybujem, že existuje človek, ktorý by sa nezľakal. Ju-on je jednoducho kráľom brutálnych ľakačiek a pochybujem, že ho niekto v blízkej budúcnosti prekoná...(7.8.2005)

Slabší než jednička, která mě vylekala k smrti. Dvojka na mě neměla ten patřičný efekt, možná je to tím, že jsem měl ten den tak nějak smutnou náladu. Lekačky v jedničce byly dokonale propracované i načasované, "šok efekt" byl dokonalý. Tady je to takové všelijak slepené, bez patřičného efektu. Stále je to však slušný horor, zvláště pro ty, co neviděli jedničku.(7.7.2007)

První půlhodinu jsou zopakovány některé scény z jedničky (a tím nemyslím znovu natočené, ale úplně stejný materiál - aneb jak dvouhodinový film rozdělit na dva 75-minutové). Pak se pokračuje dál, stejným stylem jako v prvním dílu, ale přece jen trochu lépe - postavy jednotlivých epizod spolu více souvisí, navíc už alespoň tuší, proti čemu stojí; několik střípků pěkně zapadne a časová posloupnost začne být jasnější. Ale stejně se nemůžu ubránit pocitu, že vlastně celá myšlenka kletby na místě, kde se stalo něco hrozného, je trochu nešťastná - hrdinové nejenom, že nemohou zvítězit, oni ani nemají proti komu/čemu bojovat. Takže mohou dopadnout jen jediným možným způsobem.(8.2.2012)

• Orina

Já to prostě nepobírám. Tento film má 76 minut a z toho více jako 30 minut jsou naprosto stejné záběry za Ju-on 1 a přesto se hodnocení dokáže vyšplhat do závratných výšin... what the.... Navíc Ju-on 2 už nebyl ani nijak děsivý a to říkám JÁ, kterou dokáže vyděsit skutečně téměř cokoliv. Přeskakuje se naprosto chaoticky z postavy na postavu, chvíli se řeční a potom je občas i docela pěkná lekačka (třeba v nemocnici nebo na školních chodbách), ale tím to opravdu končí. A ten snímek před školou - čim víc Kayako, tím víc Ju-on už je spíš k smíchu. Bohužel se mi nejvíc líbil ten úplně finální příběh pouze se záběrem na dům.(9.5.2013)

Opět se jedná o prvotřídní duchařinu která dokáže opravdu vystrašit, japonci prostě umějí. V tomto ohledu se americké remaky nemají šanci. Dívat se na to v noci o samotě stojí opravdu za to, prvotřídní zážitek. Jednoznačně palec nahoru. Raději než koukat na remake mrkněte na toto, stojí to prostě za to.(3.12.2011)

Ta mírná recyklace se nakonec nijak negativně neprojeví. Jádro filmu mám jen 20 minut, ale ty stojí za to. Musím ovšem říci, že ta scéna s pánvičkou se mi daleko více líbila v té americké dvojce:-)(31.3.2014)

<< předchozí 1 2