Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

• angličtina Hospital at the End of the City Twenty Years On
Česko, 2003, 12 h 27 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Hynek Bočan

Scénář:

Petr Zikmund

Kamera:

Ivan Šlapeta

Josef Abrhám, Ladislav Frej st., Josef Vinklář, Jana Štěpánková, Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Josef Dvořák, Daniela Kolářová, Ladislav Chudík (více)

Epizody(13)

V novém pokračování se znovu shledáme prakticky se všemi hlavními postavami Dietlovy nemocniční ságy. Pochopitelně – primář Sova (Ladislav Chudík) už není ve svém pokročilém věku středem dění. Na jeho místě však stále pevně stojí primář Arnošt Blažej (Josef Abrhám). I jemu už táhne na šedesátku a to je důvod, aby se za sebou ohlédl, aby bilancoval svůj život. Jenže Blažej rozhodně ještě nekončí a nachází v sobě stále dost sil, aby znovu zvedl prapor – nejednou i za ty druhé. (Česká televize)

Blackberry

Tentoraz idem hlavou proti múru. Nieje to originál, ale mne sa tento seriál páči, hoci je upgradnutý na túto dobu. Josef Abrhám ostáva primárom aj naďalej. Už sa teším na ďalšie pokračovanie, len mi bude chýbať nezameniteľná Iva Janžurová. ()

PatoP

Chudák Jaroslav Dietl, musí sa v hrobe obracať. Čo má toto spoločné s pôvodnou nemocnicou?! Je známe, že Jaroslav Dietl nechal zomrieť dr.Štrosmajera práve preto aby už nikto od neho nežiadal ďalšie diely Nemocnice, keďže už tých 7 dielov z roku 1981 písal s nevôľou. Takže sa čudujem Magdalene Dietlovej ako vlastníčke autorských práv po svojom manželovi, že toto po tých dlhých rokoch pripustila. Hynek Bočan dokázal, že prostredie zdravotníctva mu nie je blízke, a preto by mal ostať pri seriáloch typu "Druhý dech" , "O zvířatech a lidech" a pod. ()

pfa odpad!

Strašný! Strašný! No, alespoň jednu zásluhu to má - zde je vidět nedoceněná kvalita původní Dietlovi Nemocnice! Prostě nemáte na to, a nejste schopni realizovat nějaký dobrý námět, scénář, natož pak vůbec nějaký celý výsledek. V tomto případě seriál! Vtáhli jste něco vyjímečného a naprosto nekomerčního jako byla "Nemocnice" do světa nenápaditých, naprosto "neprofesionálních" výtvorů a komerčních sra_ek typu Nova. Ach! ()

Dark_Shark

Veliké zklamání. Je vidět, že pokračování starších seriálů ještě neumíme natočit (kdo ví, jestli to někdy půjde). Pořád jsem čekala na nějakou vtipnou postavu jako byl doktor Štrosmayer, ne na komplexy a další milostné zápletky pane primáře, který je označován jako balvan a chudáka pana Sovu, kterého jen všichni využívají. Na třetí pokračování se už dívat raději nebudu. ()

Braddy

Je pravda,že po prvním díle je těžké hodnotit celý seriál. Ale musím říct,že první díl mne nijak nenadchnul, přišel mi dost rozvláčný a když skončil, tak jsem zjistil,že se tam vůbec,ale vůbec nic podstatného nestalo. Dialogy taky vcelku špatné. Zatím dávám za "2", uvidíme později. ()

Opsha

Takovou psí hlavu tomu zas nasazovat nemusíte, skvost to sice není ani omylem ale rozhodně vznikly dvakrát až třikrát horší seriály (život na zámku, hotel herbich,šípková růženka). Podle mě se na to koukat dá. ()

ondrech

ani se mi nechce hledat, kdo delal kameru, to nema cenu. Smažba, čt se zuby nehty snaží dosáhnout nízké úrovně nováckých seriálu, jde jí to, ale nikdo tomu nevěří. Takže se přestaň snažit, ok? ()

Rousse odpad!

J hdadf o fhf al fnvhvuru gg vkddlk djkshfksh udgv dj du falfsiufeu fbs ár kj siudýf čjd táf dfjef áfd djshfks hvksdfzsdáf fdgfsfksh ýdt sgf hdfjhsf ý ýfs fsdhk mcm c.a.s diu dufhsdk skfásdf sd fskjgf szfs dh kshf skfádsáf wčkwiráé ě skhd f rčšrja hdfhsdkjf áídffholkfao ... Že vám to nedává smysl? Mě také ne - stejně jako tahle variace na Nemocnici na kraji města. ()

insurgentes

Míra píchá Mášu. Bety píchá plešatýho znalce krabicáků a čůč z Lídlu. Jedna sociopatka se vsadí, že opíchá Arnošta, a když tomu nestojí, tak pak opíchá Arnošta. Arnošta už nebaví píchat Inu, tak píchá někoho jinýho. A Ina bohužel není iná. Je furt stejně unylá. ()

Kanibal

Postavy jsou "podivné" - to je hlavní myšlenka, která mě napadla při shlédnutí NNKMP20L. Těžko si dokážu představit, jak všichni ti lidičkové za těch dvacet let vyrostli právě takto. Manželé Sovovi jsou mafiánští bossové, Blažej je i po dvaceti letech stejně kontroverzní primář, ze řidiče sanitky Jaromíra Hanzlíka se stal starosta Boru atd. Seriál je vláčný, všem postavám vše trvá zoufale dlouho. Tohle se nepovedlo. ()

xaver

Tak nějak si uvědomuji, že když hodnotím TV seriály z nedávné doby, tak jdu jaksi dolu. Je zde jakási nepřímá úměra, čím starší seriál tím, víc hvezdiček a naopak. To je jenom další důkaz o úpadku televizní tvorby v posledních letech. Tento seriál je toho jenom důkazem. A nezachránili to ani skvělí herci. ()

Billie777

Po tolika letech navázat na tak úspěšná seriál prostě nejde. Tohle už není ta stará dobrý Nemocnice, tohle už je úplně jiný seriál. A co mi převážně vadilo bylo ta celková depresivní atmosféra a smutné příběhy. ()

Zagros

Původní Nemocnici jsem neviděl a tak jsem nebyl zatížen očekáváním. Osobně se klidně přiznám, že se mi to docela líbilo. Ano, nebyl to žádný extra zázrak, ale pořád šlo o tehdejší průměrnou seriálovou tvorbu. Rozhodně to nebyl takový propadák, jak by se z hodnocení mohlo zdát. Spoustu hodnocení tady je bezobsažné prohození, že je to blbé a horší než původní řada. Nicméně důvody už tak často uváděné nejsou. ()

Přemek odpad!

Špatně napsané, mizerně zahrané, režie absentovala vůbec. Nevěrohodné obsazení Báry Hrzánové, nedobré herectví Abrhámovo, obludná a nechutná klišé o zákeřných prachatých emigrantech... a navíc krátké (zne)užití postavy starého Sovy - "já už do toho světa nepatřím"... Joj, děs! ()