Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

• angličtina Hospital at the End of the City Twenty Years On
Česko, 2003, 12 h 27 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Hynek Bočan

Scénář:

Petr Zikmund

Kamera:

Ivan Šlapeta

Josef Abrhám, Ladislav Frej st., Josef Vinklář, Jana Štěpánková, Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Josef Dvořák, Daniela Kolářová, Ladislav Chudík (více)

Epizody(13)

V novém pokračování se znovu shledáme prakticky se všemi hlavními postavami Dietlovy nemocniční ságy. Pochopitelně – primář Sova (Ladislav Chudík) už není ve svém pokročilém věku středem dění. Na jeho místě však stále pevně stojí primář Arnošt Blažej (Josef Abrhám). I jemu už táhne na šedesátku a to je důvod, aby se za sebou ohlédl, aby bilancoval svůj život. Jenže Blažej rozhodně ještě nekončí a nachází v sobě stále dost sil, aby znovu zvedl prapor – nejednou i za ty druhé. (Česká televize)

Disk

Ano, je to dost nevyrovnané dílo, mnohé zápletky a zvraty byly vycucané z prstu a na efekt. Přesto jsem v jedné věci tomuto seriálu nesmírně vděčný. Jde o postavu doktora Novosada hranou Robertem Jaškówem. ()

mzss1 odpad!

Bohužel, tohle je naprostá ztráta času. Pár herců a něco k tomu dokáže diváka zaujmout, ale je toho moc málo. Tohle pokračování dělá rozhodně původnímu alespon průměrnému seriálu pořádnou ostudu. Celkově hodnotím jen na 4% = odpad! ()

Snorlax

Málem jsem umřela smíchy při pohledu na Balzerovou číhající za křovím. Paní Eliško, k čemu jste se to, proboha, propůjčila?!? Tvůrce bych zavřela do archivu, aby oprašovali staré snímky, byli by pro film mnohem užitečnější a snad by toho tolik nezkazili. A možná by se mohli i na některé staré seriály podívat, aby pochopili, jak se to má dělat. ()

Anderton

V čase premiéry som zhliadol asi štyri diely. Nebola to žiadna hrôza, ale nebol tu ani žiaden dôvod sledovať tento seriál naďalej. Originál, ktorý som nevidel, asi tiež nebola žiadna sláva. Oproti tomu, čo sa natočilo v seriálovej produkcii našich komerčných televízií (ako českých, tak slovenských) od roku 2003, je pomaly tento seriál klenot. ()

triatlet

Hrůza! Scénář semlel páté přes deváté. Závěrečné loučení Blažeje s Inou: "Mlč. Nikdy jsi toho moc nenamluvila." ()

Oktavianus

Když to v televizi vysílali poprvé, právě jsem maturoval a významně se přátelil s jednou slečnou, která jako kdyby z oka vypadla jedné ze sestřiček této nemocnice. Čili z nostalgie za jednu hvězdu. Jinak to byla do nebe volající blbina. ()

Flego

Bohužiaľ už nie je medzi nami Jaroslav Dietl, lebo by nedopustil, aby mu takto sprznili jeho seriál. A to sa má točiť ďaľšia séria... bože... ()

Ivoshek odpad!

Tak to dopadá, když se chce rejžovat na kvalitním a slavném kousknu, ale neumí se to. Kdyby se to nesnažilo hrát si na Nemocnici, asi by to byl průměrný český seriál. Takhle je to odpad, protože míra trapnosti ořekročila mnou tolerovatelné meze. ()

honajz odpad!

Totální krok vedle. Petr Zikmund nepochopil, v čem tkvělo kouzlo Dietlova seriálu a narouboval sem všechno možné, včetně multikulti a genderových otázek, které ve skutečnosti obyčejné lidi nezajímají. Postavy se chovají, s prominutím, jako idioti, ne jako lidé. Scénář jim něco předepisuje, tak to herci odehrají, ale každá z postav se chová jak v Ordinaci v růžové zahradě - když se scenáristovi zlíbí, může se ze sparťana stát slávista, z optimisty hnedle pesimista. Navíc se seriál bojí jít do konfliktů - tedy reálných, skutečných, současných, nikoliv pseudointelektuálních. Postavy jsou více vyhraněné buďm směrem k dobru, nebo ke zlu, chybí ona Dietlova psychologická prokreslenost, kdy i nerudného dědka v podání Kopeckého divák chápal. O detailech, které si zde cucají autoři z prstu a neodpovídají moc realitě, snad už darmo mluvit. ()

MM11

Hned ze začátku bych měl říci, že natáčet pokračování původní "Nemocnice" byl samozřejmě komerční kalkul a vlastně velká hloupost. Když jsem se navíc dozvěděl, že tvůrcem bude Bočan, začal obavy. Po zhlédnutí mohu s klidným srdcem říct - není to zas tak zlé. Skutečně nechápu, jak to může někdo srovnávat s původními díly. To jste si opravdu mysleli, že mohlo vzniknout něco, jako tehdy? To je utopie. Bočan mě překvapil docela živou vizuálností a celkovou režií která byla na standartní úrovni. Scénář má zajímavé postavy a slušné příběhy, ale je zoufale nedotáhntý. Z toho potom vychází naprázdno i pár zajímavých situací. Herci docela ujdou a hudba není špatná. Scénář by to chtělo krapet chytřejší, méně konfliktů a více prostoru starším postavám. Jenže radí se strašně jednuduše a tady s tvůrci soucítím.Po dvaceti letech už "Nemocnice" nebude nikdy jako dřív, ale takhle se na ni nekoukejte. Je to nový svět a pokud se od toho odprostíte tak jistou kvalitu dneška tam najdete. Chce to srovnávat s tím, co je dnes, ne tím co bylo. ()

Ištván87 odpad!

To má být vtip? Který prase stálo za kamerou? Nějakej nedoštudovanej kameraman??? Blbost tohoto seriálu jen vyzdvihuje kvality starého. A to ani ten nepatří podle mě zrovna do zlatého fondu. ()

duklak2

Pro mě osobně asi nejlepší ze všech Nemocnic. Líbil se mi děj, který diváka dokázal udržet u obrazovek. Herecké výkony některých představitelů sice trochu pokulhávaly, ale zase na druhou stranu se člověk u nich nenudil, jelikož v jistých momentech dokázaly pobavit. Samozřejmě, že v seriálu byli i herci, kteří prokázali mistrnný výkon. Jo a líbila se mi znělka. Po pár letech jsem si koupil komplet seriál na DVD, takže až bude trochu více času, rád si ho připomenu. Hodnotím lepšími třemi hvězdami. ()

Beast odpad!

Pomoc, pomoc, pomoc!!! - křičím s každým dílem, který náhodou zahlédnu a pln zloby a hořkosti utíkám k počítači ubírat hvězdičky - už jsem na nule... Velice, velice slabé - na to kolik se z toho dalo vytěžit, stejně tolik se zkazilo. Špatný scénář, režie a většina hereckých výkonů - herci nemají žádné vedení. Naprosto neuvěřitelné scény a dialogy - slátanina všeho, co se slátat dá. ()

argenson

Nesmyslná snaha zakomponovat do děje všechny moderní jevy. Tuneláři, privatizace, podnikatelé a podnikatelíčkové, rasismus, homosexualita. Jak řekla moje kamarádka, ještě tam chybí ňákej muslimskej radikál s bombou, aby to bylo komplet. Kdysi sympatická emancipovaná doktorka Čeňková tady praští s felčařinou, chvíli se tváří, že je na hlavu, pak oblbuje cizí malý dětičky a nechá se vojíždět Vašutem. Dost na hlavu je i psychiatrička Machovcová Báry Hrzánové. Tahle postava je úplně ujetá a všude jinde by rušila, tady v tom panoptiku ale ničemu nevadí. Zatímco ve staré Nemocnici bylo sympaticky utajeno, s kým si doktorka Králová vysouložila piškota, tady se to řeší třináct dílů. Takže bod snad jenom za tradičně zapšklou Maciuchovou a Kolářovou. Staří se snažili, mladí nezaujali. Nemají náboj a charisma. Jak jsem někde nedávno psal, Dietlovi ty kolečka vždycky výborně zapadaly, tady to skřípe, každej si jede po svý lince a celkově to nikam nevede. ()