Nenávist

• USA The Grudge (více)

Mladá americká studentka Karen Davis (Sarah Michelle Gellar) přijíždí do Tokia za svým přítelem. Svolí, že se ujme péče o svou postarší nemocnou krajanku, ale nemá ponětí, že se tak dostává do spárů nadpřirozeného Zla. Když bezstarostně vstoupí do navenek obyčejného příbytku paní Emmy ve starobylé čtvrti japonské metropole, ocitá na prahu nejhrůznějších událostí svého života. Emmu nachází ve strašném stavu, stejně jako její dům. Prokleté obydlí je obýváno duchy, kteří se s nenávistnou zlobou pokoušejí zavraždit každého, kdo se ocitne uvnitř. Spasí Karen svůj život před smrtícím zlem a postaví se mu tváří v tvář? Dokáže dívka, která je v Japonsku naprostou cizinkou, překonat svůj děs a zachránit se před nakažlivou, zlovolně se šířící zhoubou dřív, než bude pozdě? (Bioscop)

RypavaDvojka

Lehce underrated horor a pravděpodobně nejlepší z série Nenávist (ala jeden film pořád dokola, sem tam nějaká změna). Ju-on čistě v japonském podání mi moc nesedly a byť jsou červený tak tohle je pro mě top strop. Asi nejlépe natočené, scenaristicky zmáklé a když přihlédnu k roku vydání tak i efektně průměrné. Dost času je věnováno lekačkám a závěr (dům v plamenech) je zvládnut asi nejlépe ze všech dílů. 90% ()

Hellknight12

Pôvodne filmy som bohužiaľ ešte nevidel ale chystám sa. Remake klasickej japonskej duchariny, ktorý je aspoň za mňa dosť kvalitne spracovaný. Príbeh je jednoduchý a zaujímavý. Ľudí, ktorý sú zvyknutý na ázijské ducharské horory, tento príbeh ničím neprekvapí. Atmosféra filmu je na začiatku síce trochu pomalšie ale, keď sa to rozbehne tak to pekne tlačí na pílu. Film stavia hlavne na napätí a jumpscaroch, ktorých je tu menej ale sú celkom dobre využitý. Herci a herecké výkony sú fajn. Film má 96 min. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

shifter

Nevidel som original, videl som vsak japonsky aj americky Kruh - toto sa mi pozdavalo urcite menej, ale na pohodlnom sedadle v kinosale som sa nervozne "vrtel" rozhodne viac ako na Kruhu. Dal by som 3 a pol hviezdicky, tu polovicu za to, ze pri zazvoneni telefonu vo filme som sa instinktivne otocil za seba, aby som skaredo zazrel na majitela zapnuteho mobilu ;-) ()

Oldmanka

Od tohodle filmu jsem očekávala, že se budu hodně bát, teda minimálně z různých recenzí a podobně, ale film mě opravdu hodně zklamal. Jediná věc, na kterou si asi vzpomenu, až budu sama pozdě v noci někde, byl duch plazící se po schodech v práci jedné z postav filmu. Ale nejen to, že film mi opravdu nepřišel děsivý, navíc i představitelka hlavní role mě osobně přijde naprosto příšerná. S tím, že je to "blonďatá kráska" splnila sice svůj účel vyčnívt mezi japonci jak to jen jde, ale o tom, že by se třeba jen lekla, mě nepřesvědčila ani trochu. ()

Lokran

Dle mého názoru má tento film slušný námět, slabé herecké výkony (hlavní představitelka je pro mě opravdu nestravitelná), horší scénář (hlavně ke konci), ale úžasné lekačky, u kterých místy až příjemně přebíhá mráz po zádech... Slušně atmosférický horor. Dávám 75%. ()

D.awi.d

Krkající strašidla,mírně překombinovanej konec (ale ten je skoro všude),strašidlo co leze do postele,malej kluk co se tváří jako kdyby čekal do pusy "překvapení" a největší kočka Sarah Michelle Gellar.No a nakonec to docela jde,ale žádný extra úděsy nečekejte. ()

Shredder

Ducharske horory su jednoznacne moje najoblubenejsie a videl som ich vela ale zatial ziadny sa Nenavisti nevyrovnal. Hlavnym kriteriom na dobry horor u mna nie je oscarovy scenar ci uzasne herecke vykony ale nakolko dokaze byt strasidelny. Vela hororov dobre zacne ale niekde v polke sa to zlomi a mam pocit akoby som s apozeral na uplne iny film. Grudge je mrazivy od zaciatku do konca a Kayako posobi desivejsie nez Samara. Lakacky su efektne a zaver s cistym srdcom mozem oznacit za jednu z najhorovejsich scen vobec. ()

Alojs

Vykradená, neoriginální, x-krát přepraná záležitost s klasickou pointou na závěr. Heh... a co? Já byl stejně pos*aný až za uši. Nenávist by pravděpodobně za normálních rozptylových podmínek nefungovala, ale když už si ji střelíte za hutné tmy a o samotě, naděje stoupá. Připočtěte si náležitě vyblitý vizuál, funkční asijské prostředí a hromadu lekaček, které pěkně šimrají na srdíčku. Že se snímek veze nejenom na orginálu, ale i na americkém remaku Kruhu, to je naprosto zjevné. S ohledem na čirou funkčnost za čtyři hvězdy. ()

Doomer odpad!

jesis to je nuda, duch nejakeho haranta a autori si asi mysli ze si divak strachem nadela do gati, ja se teda spis skoro ukousal nudou ()

Haloo5

Film, kde sa dej pomaly rozplieta s preskakovaním do minulosti a až takmer na konci sa ucelí ... No aj napriek tomu, nejaké zbytočné naťahovanie "príbehu" sa nekonalo, film rýchlo odsýpal (zvlášť zrychlí, keď sa na scéne objaví dotyčná). O zážitok sa určite netreba báť, zvlášť po zvukovej stránke. Občasné šokové stavy nezaškodia, aspoň si srdce trochu pocvičí :) ... ()

Miagy

Milujem horory, milujem zvuky v hororoch a domy v hororoch. Mam rad ked niekto odide "zo zaberu" a kamera chvilku ostane stat a preto som si toto naramne uzil ! PLUS: atmosfera domu, strih, kamera, hudba, ZVUKY !!!, poslednych 15 minut ! MINUS: trochu zmetenost v deji, slabe vysvetlenie- Ale inak 80%,,lebo som sa troska fakt bal :)) ()

Bezda22

Hodně vostrá věc. Tohle byl fakt horor, po kterym jsem si řekl, že to jsem nechtěl vidět. Masakr, tohle vás probodne jak nůž. Neradim na to koukat sólo a v noci. Naprostá pecka...75% ()

megan017

Film se mi nezdá strašidelný, spíš se u něm pořád lekám. Je to takový Kruh na jiný způsob, každopádně masky a hudba jsou skoro stejné jako v Kruhu. Jinak se na to dá koukat i se zhasnutím světlem uplně samotné doma. Nevyděsí ani neunudí. Ale líbí se mi atmosféra i herci jsou skvěle sehraní. ()

Zombiepod

Shimizuov druhý pokus o recykláciu svojho kultového hororu dopadol v hollywoodskom podaní v porovnaní s predošlými verziami najslabšie. Citeľne vyšší rozpočet nie je všetko, i keď dopomohol najmä k zlepšeniu vizuálu a hudby, ktorá bola snáď najväčšou prednosťou filmu. Dejovo sa jedná úplne o to isté, noví herci mi však sympatickí príliš neboli a celková atmosféra sa postupne stráca. Stále je to však TÁ Nenávisť, ktorú máme tak radi, a pokiaľ stále ostáva v rukách svojho tvorcu, nedá sa baviť o faile. ()

Tormentor665

Tedy opravdu nemůžu říct, že by tímhle Šimizu celou myšlenku a tvorbu pokazil. Hlavní hrdinka "americká píča zkurvená" na sebe dobře táhne děj a forma děsu není oproti původnímu snímku nijak omezená. Zkutečně jen o kapku horší. ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí

20.07.2008

Další vlna NENÁVISTi

Další vlna NENÁVISTi

10.12.2005

Herečka Sarah Michelle Gellar se opět vrací k roli mladé dívky, která bojuje s nadpřirozenými silami. A není to Buffy, přemožitelka upírů. :) V pokračování filmu Nenávist, si opět zahraje mladou… (více)

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

05.06.2005

Bratia Weinsteinovci chystajú remake japonského hororu KAÏRO (anglicky Pulse) o záhadných úmrtiach súvisiacich s tajomnou internetovou stránkou ponúkajúcou návštevníkom kontakt so svetom mŕtvych.… (více)