Nenávist

• USA The Grudge (více)

Mladá americká studentka Karen Davis (Sarah Michelle Gellar) přijíždí do Tokia za svým přítelem. Svolí, že se ujme péče o svou postarší nemocnou krajanku, ale nemá ponětí, že se tak dostává do spárů nadpřirozeného Zla. Když bezstarostně vstoupí do navenek obyčejného příbytku paní Emmy ve starobylé čtvrti japonské metropole, ocitá na prahu nejhrůznějších událostí svého života. Emmu nachází ve strašném stavu, stejně jako její dům. Prokleté obydlí je obýváno duchy, kteří se s nenávistnou zlobou pokoušejí zavraždit každého, kdo se ocitne uvnitř. Spasí Karen svůj život před smrtícím zlem a postaví se mu tváří v tvář? Dokáže dívka, která je v Japonsku naprostou cizinkou, překonat svůj děs a zachránit se před nakažlivou, zlovolně se šířící zhoubou dřív, než bude pozdě? (Bioscop)

Najt

Parkrat jsem lekl, nektere zabery byly opravdu strašidelné. Pribeh me ale nezaujal postavy taky ne a uz bych se znovu nepodíval. ()

Ceja

Výborný horor, kde je stále důvod se bát... Neustálé napětí a skvělá hudba jej dělá opravdu děsivým... Škoda toho konce, kdy to autor opravdu přehnal, jinak by bylo pět hvězd bez debat :-) ()

DJ Kritik

Vo filme je podmanivá hudba, ktorá vás udrží v napätí a tak isto dobre zostrihané scény, ale to je tak všetko. Celý film čakáte, že niečomu porozumiete, ale nestane sa tak. Dejovo úplne prázdny film bez logického príbehu. ()

Suomi

Na to že to je předělávka, tak je to velice slušný.Jsou tu i strašidelný momenty i strašidelný zvuky,takže celkem povedený horor. ()

hackstolle

Povím vám to asi takto. Ne, že bych byl zrovna milovníkem či bůhví jakým znalcem hororového žánru, ale tento film je naprosto dokonalý. K dosažení napětí vždy nemusí téci hektolitry krve a v tomto případě to platí dle mého názoru trojnásob. Tento film je po stránce slušného obsazení, prostředí, bezchybné kamery, precizního střihu a hlavně velmi dokonalého zvuku, něco, co si budu ještě strašně dlouho pamatovat. Ještě tři dny po zkouknutí Nenávisti jsem musel doma skoro i za bílého dne svítit. A to raději nezmiňuji mou cestu na toaletu půl hodiny po půlnoci, den po mé "premiéře". Když jsem se s kamarádem v hospodě bavil ne dlouho po tom, co jsem to viděl, na "její" téma, šel mi upřímně mráz po zádech. A ten známý zvuk z filmu " aaaaaaaaaaaa", ten slyšet někde v tmavém průchodu, tak nevím, co bych udělal dříve. Zkrátka a dobře: japonci se překonali. Neplatí to však v pokračování tohoto hororu. Tam už mně to přišlo lehce úsměvné. Rozhodně dávám ***** + ()

Soubi

U tohoto hororu jsem se bál jako ještě nikdy...a že už jich mám pár zhlédlých :). Mrtvé Japonky mi prostě nedělají dobře a líbí se mi, když jde film ihned na věc, žádné průtahy, prostě: "pustili jste si mě? Tak tady to máte." :) V mém osobním žebříčku hororů špička v rámci subjektivního strachu. (Ne)rad na něj i vzpomínám :) ()

PeterFLJilek

Nie každý režisér má možnosť niekoľkokrát natočiť remake svojho filmu. Úplne prvý - 呪怨 (Juon) z roku 2000 bol len nízkorozpočtové V-Cinema, ktorého kamera bojovala s amaterizmom, ale - napriek tomu - Takaši Šimizu vytvoril niečo kultové. No v tejto hollywoodskej verzii sa stráca ten pôvodný esprit. ()

maoc

Na americké poměry málo sevřené, na asijské málo atmosfericky roztahané. Střih je mátožný, příběh trochu děravý a žádnou opravdovou hrůzu jsem necítil. Trochu málo na horor, od kterého jsem tolik čekal. ()

Forsetino odpad!

Tak jsem čekal, že Nenávist budu cítit dlouho po dokoukání. Taky že ano, ale bohužel cítím nenávist k tvůrcům této, s prominutím, sračky. Film bez scénaře, bez zápletky, bez efektů, bez hereckých výkonů. Jediné, co tu trošku fungovalo byla hudba. Nudný (žádný) děj, žádný vývoj, prostě nic... chaos, nuda a zmar. 5 stejných scén akorát zmizel jiný člověk, to jako bylo co?... Kdybych náhodně vybral vietnamce od stánku, tak by podali možná lepší herecké výkony. Jestli někomu stačí k navození strachu a napětí dítě posypaný moukou, vyretušované oči na fotce anebo laciný trik s flekem na kameře, tak prosim, ale mě to uráží. Za 10 miliónů dolarů bych snad i ja natočil napínavější podívanou. Naprosto chaoticky, neumělecky a bez chuti podávané nic. Děkuji, tohle rád hodím do koše jako odpad!!! 1 % za přehlídku koček v jedné scénce, protože od nich to byl suverenně nejlepší herecký výkon. ()

Izi-Peťan

Z děsivých pazáží se nedá nic vytknout, ale na to, co se tam všechno dělo, to byl až příliš jednoduchý příběh a nebyl ani moc dobře odvyprávěný. Na druhou stranu, vyprávění z různých pohledů mě celkem zaujalo. Edit: Po dlouhém zvážení jsem se rohodl, že to nemá na 60%. Lepší 2* 50% ()

Boudyy

Americká verze není tak kvalitní, jako japonská, ale je určitě obstojná. myslím, že kdyby fil točil ěnkdo jiný, než režisér japonského originálu, dopadlo by to zle. Takhle jde o velmi příjemné napínavou a mrazivou hodinku a půl. Sarah M. G. je v tomto filmu jiná, než jako Buffy, a to se mi líbí. ()

Blenny

Nesmyslná splácanina, která hlavně v první polovině tvůrčí impotenci nahrazuje zvýšenou kadencí lekanců. Očekávaných. Závěr patřil do kategorie úsměvných. Proč se v tomhle vometá chudák Pullman netuším. ()

Pitryx

Jeden z velmi dobrých duchařských hororů. Chvílemi se může zdát statický, zvláště na druhé dívání, ale v podstatě to tak není. V každém případě doporučuji sledovat o půlnoci s nahlas puštěným zvukem, potmě a sami doma. 201206219107/9405+++++++++++     Český dabing anglicky mluvených pasáží je dobrý. Ovšem když se začne mluvit japonsky, nikdo se neobtěžuje o překlad, nebo alespoň titulky. České, ne ty anglické. Tvůrci filmu správně předpokládali, že ne každý Japonsky umí. Tak tam dali překlad. U nás se asi předpokládá, že japonsky umí každý. Mínus za to nedávám, protože za to tvůrci nemohou. Film samotný je jen opakováním starší série, takže prostě nudí. Pár efektíků duchů to rozhodně nevytrhne. Hloupý a zbytečný remake. Přesto mu dám dvacítku, protože se mi to zdálo jednodušeji podané než původní film. ()

angel.CZ

Japonské herecké výkony a napsané dialogy jsou těžce k smíchu u 95% filmů. Ke všemu strašně uječené, ale až přehnaně... Ale na obranu, japonské horory jsou jedny z nejlepších ! Scénka když nadzvedne peřinu pod kterou leží, a tam je něčí hlava asi z paměti nikdy nesmažu ! 60% ()

Brano

Ako komédia fajn, ale ako horor hrôza. V porovnaní s japonskou verziou je to rovnaká hlúposť. A tie masky a efekty hrôza. Grgajúca žena a chlapec vydávajúci mačacie zvuky. Toto má diváka vystrašiť? Akurát ten dom vyzeral strašidelne. Taktiež dejovo je to slabé a miestami akoby to kopírovalo prvky filmu Kruh. Na jedno pozretie a stačí. Celá séria nestojí za veľa. /25%/ ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí

20.07.2008

Další vlna NENÁVISTi

Další vlna NENÁVISTi

10.12.2005

Herečka Sarah Michelle Gellar se opět vrací k roli mladé dívky, která bojuje s nadpřirozenými silami. A není to Buffy, přemožitelka upírů. :) V pokračování filmu Nenávist, si opět zahraje mladou… (více)

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

05.06.2005

Bratia Weinsteinovci chystajú remake japonského hororu KAÏRO (anglicky Pulse) o záhadných úmrtiach súvisiacich s tajomnou internetovou stránkou ponúkajúcou návštevníkom kontakt so svetom mŕtvych.… (více)