Nenávist

• USA The Grudge (více)

Mladá americká studentka Karen Davis (Sarah Michelle Gellar) přijíždí do Tokia za svým přítelem. Svolí, že se ujme péče o svou postarší nemocnou krajanku, ale nemá ponětí, že se tak dostává do spárů nadpřirozeného Zla. Když bezstarostně vstoupí do navenek obyčejného příbytku paní Emmy ve starobylé čtvrti japonské metropole, ocitá na prahu nejhrůznějších událostí svého života. Emmu nachází ve strašném stavu, stejně jako její dům. Prokleté obydlí je obýváno duchy, kteří se s nenávistnou zlobou pokoušejí zavraždit každého, kdo se ocitne uvnitř. Spasí Karen svůj život před smrtícím zlem a postaví se mu tváří v tvář? Dokáže dívka, která je v Japonsku naprostou cizinkou, překonat svůj děs a zachránit se před nakažlivou, zlovolně se šířící zhoubou dřív, než bude pozdě? (Bioscop)

numi

Už by možná bylo na čase, aby ten trend předělávat japonské horory zase skončil. Už je to bída a stejně za zmínku stojí jenom fantastický první Kruh a průměrné Oko s Kruhem druhým. A pak snad trochu Temné vody, ale to už jen kvůli Jennifer Connelly. Grudge není strašidelný, rozpadá se do navzájem téměř nesouvisejících minipříběhů, které se ve své podstatě omezují na scény typu obrovská prázdná budova, samotná křehká ženská bytost a nadpřirozená hrozba. Efekty jsou místy až k smíchu a závěr škoda mluvit. Tomuhle se vyplatí vyhnout. PS: Jsem překvapen vysokým hodnocením na ČSFD, ale komentáře jsou vysvětlující - děj a postavy nulové, zvuk je supr a atmosféra je strašidelná až až. S tou atmosférou sice moc nesouhlasím, ale zbytek mi prostě na dobrý film nestačí. Zvuk je opravdu supr, ale film se skládá z více složek. Pro Nenávist bohužel... [duben 2006] ()

gogos

Kdyz jsem si to prinesl domu tak jsem se na to opravdu hodne tesil. Pustil jsem si to s celou rodinou a po 20 minutach sem zustal sam. Hudba je opravdu famozni a nebojim se rict ze spolecne s The Thing je i zde hudba hlavnim "lekacim" prvkem. Do toho sileny strih a kamera. Behem filmu si prakticky nemuzete odpocinou abyste nacerpal silu do dalsiho leknuti. Film ma opravdu mrazivou atmosferu. Urcitou zarukou kvality pro me byla i produkce Sama Raimiho. Jako zapory bych uvedl prakticky nulovy zacatek a nepromyslenost postav. Je to cely takovy naky divny. Film jako celek je jen pouhna snuska nejake kraviny, pri ktere se silene bojite, mrazi vas po celem tele a jste tak strnuly, ze nevite co mate delat. Velice miluju horory, ale horor neni jen o tom jak vylekat ci vystrasit... Podle me horor je treba Vec, Evil Dead, Alien ci Patek 13. Todle je spis megapsycho, ktery me vcelku moc nezaujalo. Ale to jak me dokazala napnout a i me skoro dovest k silenstvi... ()

BloodyVamp

Nenávist je opravdu silné kafe. Ano scénář je zcela jistě nedotažený a nelogický, jenomže z těch japonských bubáků, co ve filmu číhali pod polštářem jsem měl hrůzu ještě několik nocí a nemohl jsem usnout. A to realistické skřehotání v telefonu ! Brrr. Atmosferický maximální zážitek. Herci byli (jak to v hororech bývá), podružní. ()

harfuska

Očakávania boli veľké. Mala som pripravenú aj plienku, keby prišlo na najhoršie. Žiadne terno to ale nebolo. Vyfasovali sme len jeden strašidelný dom, v ktorom sa ozýval detský plač a za každým rohom na nás číhal mŕtvy kocúr a grgajúca Japonka. Ach, aké interesantné. ()

jajinka

Že by to byl extra skvělý a strašidelný film se říci nedá, ale hudba a zvukové efekty někdy udělají své více než spousta jiných efektů.. ()

Maq

Může mít duchařský nebo příšerový horror nějakou logiku? To je zřejmě z podstaty věci vyloučeno. Proto je lepší ukázat a vysvětlit tak málo, jak jen to jde. Kamera, střih, zvuk a hudba pracují jen s náznaky a děsivým očekáváním. --- Logiku ovšem musí mít chování obětí. Příliš často lezou příšeře do chřtánu způsobem nemyslících idiotů. --- Rozpočet nerozhoduje. Referenční díla žánru - Alien na straně jedné a Blair Witch Project na straně druhé - fungují velmi podobně. --- Tento snímek patří k těm méně nákladným. Režisér pravidla zná a celkem zdařile respektuje. Bál jsem se. Užil jsem si to. Dobré. ()

Desperado

Kópia originálu. A to takmer doslova. Pre tých ktorí videli originál je tento remake zbytočný, iba že by sa chceli presvedčiť, ako Shimizu previedol svoju látku na americkejší spôsob. A musím priznať, že si s tým poradil dobre. Svoj rukopis nestratil, atmosféra je rovnako hustá, ale zároveň neobyčajne svojská, tempo pomalé, napätie v niektorých chvíľach sa dá krájať. Jedným z málo mínusov je Sarah Michelle Gellar, no nie že by bola nepresvedčivá, ale do tej úlohy sa mi nehodila. Jej obsadenie bolo samoúčelné. A tí, ktorí originál nevideli, si môžu pripočítať k dobru aj neznámy príbeh, ktorý je bohatší než obsah uvádzaný distribútorom a určite sa párkrát vyľakajú. ()

BART! odpad!

K uzoufání nudná, pomalá a logiku postrádající "lekačka". Pokud ovšem máte pocit, že dokud neshlédnete nenávist, nebudete moct v poklidu umřít, a na film se opravdu chystáte, doporučuji pustit alespoň rychlostí 1,4x - při pomalejším promítání hrozí smrtelné unudění. ()

AlistairMir

Špatné to rozhodně nebylo jen nechápu, že Takaši "pohořel" na svém vlastním filmu když už dělám sám sobě remake tak bych prostě čekal větší bombu. Tady je to ze všech stran méně děsivé...I když SMG (myslím Sarah Michelle Gellar a ne SubMachine gun) se snažila, film dokáže postrašit a je to občas napínavé tak přesto všechno je to pro mě o značný kus horší. Každopádně si ale tento snímek určitě svůj fanclub našel a nelituji, že jsem ho viděl je to dobře odvedená práce jen bych to ocenil více, kdyby to dělal někdo jinej a ne samotný stvořitel série Ju-On, protože jak říkám, od něj jsem čekal mnohem více . ()

Hamaradža

Japonská stará škola skrz americký objektív, síce neprinášajúca vrámci žánru nič nové, ale bubajúca pomaly, intenzívne a efektívne - môže byť :) ()

willow666

No, tak to bylo opravdu trapné. Nenapadá mě nic moc dobrého, čím bych začala, tak začnu rovnou tím špatným. To byli jako duchové? Nebo někdo z počítačové hry vystřihl pár postaviček a strčil je do podivného filmu bez děje? Gellar to hraje docela dobře, asi má praxi z Buffy. Ještě štěstí, že to netrvalo tak dlouho, tahle nuda. ()

Trevor

Tento štýl japonských hororov ma vždy bavil a nabehli mi pri ňom nezriedka aj zimomriavky.S odstupom času si však podstatne viac vybavujem scénky z paródie v Scary movie ako v samotnej Nenávisti, ale určite ide o jeden z lepších hororov v nezameniteľnom japonskom štýle. ()

Bonaparte.

Ne, nepoznal jsem horší horor. Toto je pro mě TOP mezi horory. Ten zvuk, který se táhne celým filmem je neskutečný... Mysteriozní nadlidské postavy z toho jde strach. 100% mezi horory. 80% celkově ... tak trochu nedoceněné zde. ()

gumli

Možno som ho ohodnotil hodne vysoko,ale nevidel som ani jeden pôvodný japonský.A je ich viac.Tak by bolo hodnotenie možno iné.Tento film veľmi často porovnávajú s filmom Ring a je to aj čiastočne možno pravda.Má dosť desivých okamihov a je aj dosť strašidelný.Začína sa to síce pomaly,ale keď sa divák pohrúži do filmu tak to funguje veľmi dobré.A kto sa pri filme nudí,tak nie je sústredený alebo nemá fantáziu.Jedine,že videl pôvodné japonské filmy,potom je to iné,uznám,že sa môže aj nudiť. ()

berusche

Kromě nulového překvapení je třeba říct, že jsem byla vážně, ale vážně úplně, v háji, když to skončilo, a nemohla jsem vůbec spát. Tohle je jeden z mála duchařských hororů, které mají atmošku jako blázen. ()

kagemush

Tak se Shimizu od Ju-On přes japonský remake Nenávist proremakoval až k bělošské verzi.Proč ne. První remakování zlepšilo technickou stránku filmu (inu prachy a lepší herci) a to co je u téhle serie nejpodstatnější,totiž atmosféru,zachovalo. Verze pro bělochy podle mě sice už tak temnou (fakt až démonickou atmosférou) nedisponuje (ale možná je to jen můj dojem,-možná za to mohl naprostej debil dabing v TV,-ten se už zase opravdu nepoved-Nova Cin.),ale příběh je o něco čitelnější a okolo produkce se motal pan Raimi (že by se mu zas zastesklo po horrorech?), asi i díky němu pel prima béčkovosti a syrovosti nesetřen,-takže pěkných 75% (bohužel to vypadá ,že my běloši máme utrum a další díly nebudou,-škoda) ()

kombajn

Pro mě trochu zklamání. Nejde se nevyhnout srovnávání s filmem Kruh. Bohužel do Kruhu (i toho remakového) to má dost daleko. Tempo filmu je volnější a bohužel v půlce ztrácí film dech. Nelze filmu upřít, že zlověstnou atmosféru má, koukal jsem se na to doma v noci sám a hlavně zvukové efekty jsou opravdu excelentní, nicméně mi přišlo, že velká část filmu je postavená jen na lekačkách, což se mi zdá trochu málo. Taky je škoda, že hned ta první lekačka je nejlepší lekačkou z celého filmu. Konec filmu je ovšem pak už úplně jinde a pouštěl jsem si jej pro jistotu dvakrát, abych se ujistil, že jsem nezaspal. Škoda slabého scénáře... ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí

20.07.2008

Další vlna NENÁVISTi

Další vlna NENÁVISTi

10.12.2005

Herečka Sarah Michelle Gellar se opět vrací k roli mladé dívky, která bojuje s nadpřirozenými silami. A není to Buffy, přemožitelka upírů. :) V pokračování filmu Nenávist, si opět zahraje mladou… (více)

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

05.06.2005

Bratia Weinsteinovci chystajú remake japonského hororu KAÏRO (anglicky Pulse) o záhadných úmrtiach súvisiacich s tajomnou internetovou stránkou ponúkajúcou návštevníkom kontakt so svetom mŕtvych.… (více)