Nenávist

• USA The Grudge (více)

Mladá americká studentka Karen Davis (Sarah Michelle Gellar) přijíždí do Tokia za svým přítelem. Svolí, že se ujme péče o svou postarší nemocnou krajanku, ale nemá ponětí, že se tak dostává do spárů nadpřirozeného Zla. Když bezstarostně vstoupí do navenek obyčejného příbytku paní Emmy ve starobylé čtvrti japonské metropole, ocitá na prahu nejhrůznějších událostí svého života. Emmu nachází ve strašném stavu, stejně jako její dům. Prokleté obydlí je obýváno duchy, kteří se s nenávistnou zlobou pokoušejí zavraždit každého, kdo se ocitne uvnitř. Spasí Karen svůj život před smrtícím zlem a postaví se mu tváří v tvář? Dokáže dívka, která je v Japonsku naprostou cizinkou, překonat svůj děs a zachránit se před nakažlivou, zlovolně se šířící zhoubou dřív, než bude pozdě? (Bioscop)

elanista1

Uvodna hodina je dziva, aj ked nie su odhalene ziadne odpovede. Ale drzi nas prikovanych na stolicke a neda vydychnut, lebo napatie je neustale, v kazdej scene. A ze strach funguje ako ma o tom netreba hovorit, zoparkrat mi aj srdce poskocilo. Zaver uz nema take grady, a navyse je zamotany a prilis "chceny", a reziser akokeby ani nevedel co toci, akokeby nemal nic premyslene, len to chcel nejako sokujuco zakoncit, nevyslo velmi no.Ale ako celok vyborna vec. ()

Taron

No, to byla docela hrůza. Nejvtipnější je, jak se tvůrci snaží představit promyšlenej děj a přitom z toho vznikne jenom totální slátanina s nezanedbatelným počtem logických nesmyslů. Chování hlavních hrdinů taky prakticky konstantně postrádá logiku. Herecký výkony o těch ani není třeba mluvit. Ale některý strašidelný scény se fakt povedly a jsou originální, proto alespoň ty dvě hvězdy. Škoda ale, že se pro ně nenašel trochu serioznější podklad. ()

Wulz

Dávám 4 především kvůli dřívějšku...jinak jsem tenhle horor viděl už po nějaké době... dobrý psycho děti a konec... originál jsem neviděl. ()

Agonie

A tak se z Grudge stal průměrný horor. Oproti 2002 sice řada scén funguje líp, jako celek mnohem hůř. Hodně dobrý efekty a lepší sound design, který u týhle série je dost důležitý. Bohužel chybí ta úžasná struktura, kvůli které byl 2002 tak speciální zážitek. A scénář mírně suckuje. (ta kočka na konci :D ) ()

J.Mayen

Je s podivem, ze jeste chybi muj komentar, s odstupem casu a po nekolikatem shlednuti bych zustal u lepsiho prumeru, Sam Raimi me presvedcuje ze zkratka umi a zustane mym oblibenym reziserem. Nektere sceny preci jenom k dnesnimu srovnani pusobi smesne, nedokoncene,ale to se da pri dnesnich a tehdejsich moznostech pochopit. Ja opravdu napsal tehdejsich? Kua ja jsem uz starej kozel, no budiz. ()

blondboss

V tomto prípade budem dosť subjektívny, ale musím tomuto snímku dať päť hviezd, a to hneď z viacerých dôvodov. V prvom rade som sa svojho času po prvom zhliadnutí bál ešte deň po. V druhom rade tento americký remake prináša posun oproti japonskej sérii v tom, že tu uhladene, logicky a trefne vysvetľuje pozadie kliatby a Sarah Michelle Gellar tomu dáva ten správny šmrnc. Naozaj tento remake sa podaril a pre mňa to bol v tom čase jeden z najatmosferickejších hororov vrátane slávneho Kruhu. 85 % ()

HanzoBureshi

Tak nám po čtyřech navazujících dílech dorazil REMAKE a musím říct, že páté překvapení jsem tentokrát už nedostal. Filmovy remake se většinou nepodaří a to se stalo i tady a má to několik důvodů. První čtyři díly tu byly natočeny v období (2000 - 2003) a rok na to vyjde remake? To je docela divné a rozhodně tolik nezapůsobí. Změna obsazení není úplně špatně a Sarah Gellar zbožňuji , ale jelikož se jedná o japonskou legendu, tak bych radši byl bez změny, má to pak taky dopad na ten feel. Vše co bylo v těch čtyř předchozích filmech se tu náplácalo do 90 minut a bylo celé takové narychlo. První scéna oběti na půdě ale byla luxus, ale všechno jsem v podstatě viděl minule a když je něco staršího, tím to na mě působí líp, takže toto modernější pokračování nesahá kvalit původních dílů. Je to takový lehký nadprůměr, ale bojím se dalších dílů. Mé hodnocení: 6/10 ()

Bossi123

Po parádním zážitku ze shlédnutí filmu Kruh jsem se rozhodl podívat se na další slavný japonský horor. Od Takaši Šimizua jsem čekal hodně vysokou laťku, což se také vyplnilo. Ve filmu od počátku vládla hustá atmosféra. Tu nejvíce zhušťovalo prostředí – dům nemocné a lehce mentálně retardované postarší dámy Emmy. Ten má, jak jinak, velmi hrůznou a tajemnou historii, a tak se tam i dějí totálně strašidelné a ujeté věci. První lekačka byla sice očekávatelná, na druhou stranu jsem se skutečně vyděsil. To, že do filmu dají i duševně narušenou dámu, které její zážitky nikdo nevěří, byl velmi dobrý nápad, který dodával filmu mysteriózní nádech. Jedna z mála věcí, která mě fakt otravovala, byl český dabing japonských postav. Úplně nechápu snahu namluvit Japonce tím jejich přízvukem, přišlo mi to zbytečné. Taky jsem nepochopil, že některé scény nebyly nadabované vůbec (např. když Yoko na začátku telefonuje nebo když se dívka baví s malých chlapcem v domě Emmy). Nicméně to je pouze (z mého pohledu) chyba na české straně, a proto nebudu za toto mínus odebírat procenta ()

esmoke

Japonsky original jsem nevidel a po tom co jsme videl jeho predalavku po tom ani netouzim (narozdil od Kruhu). Jedine co lze filmu pochvalit je zvuk a ze zacatku i strih. Uvodni scena je docela povedena. Ale potom uz je to jen horsi a horsi. Scenar naprosto deravy a nelogicky, k postavam si clovek nedokaze vytvorit zadnou vazbu. Nechronologicky sestrih toho taky moc nazachrani. No a konec, tam uz se clovek muze jen smat.....bat uz rozhodne ne. ()

Cid

U tohoto filmu jsem až na konci pochopil jeho název: The Grudge (Nenávist), protože přesně tu jsem pociťoval k tomu, kdo tak zdařilý námět tak neskutečně zpackal. Hned od začátku Vás film vtáhne a začne Vás zase tak nějak příjemně mrazit na zádech jako to bylo u Kruhu, ale bohužel se to postupem času mění spíše v komedii. Co se týče toho vrzavého zvuku, sice ze začátku navodí takovou tu “bojim,bojim“ atmošku, ale když už to slyšíte stále dokola, začne Vám to postupně připadat spíše jako špatně namazané vrata. A když do toho ještě zazvoní telefon.no, nebylo to už přece jenom někde???:-) Jen mě mrzí, že se asi dalšího dobrého hororu hned tak brzy nedočkáme! ()

Madax

Už je to tady zase! Další kopie japonského filmu! Tak s tímto začínají být američtí producenti už trochu trapní. ()

Miyamoto

Lekačky tu byly, Sarah M. Gellar taky, ale tím to asi končí. Hlavně jsem nepochopil děj a minulost, která se váže ke kletbě (je tujen pár zamlžených scén- kdo pochopil, tomu gratuluji:-D). Byl jsem hodně zklamán, očekávajíce původní japonskou verzi, kterou mi bratranec sliboval, ale z té byl jen mylně vytištěný obal:-( ()

Tomasson93

Tak tenhle psycho horor se zařadil určitě mezi ty nejděsivější jaké jsem kdy viděl! Snad u žádného filmu mě po tak dlouhou dobu nemrazilo v zádech. V jakémkoli okamžiku dokázal rychle a úderně udeřit. A tuhle postavu bych se nebál zařadit mezi ty vůbec nejděsivější jaké existují! ()

MFZB

Americké remake-y šikmookých duchovín mám celkom rád a platilo to taktiež aj pri tomto filme. Pozretím tohoto diela som si konečne vyplnil jeden obrovský hororový nedostatok a som spokojný, že som tak urobil. Nie som síce veľmi na tento druh hororov, ale Nenávisť bola fak perfektný film, či už po obsahovej stránke alebo filmárskej. Strašidelné to bolo podľa mňa dosť a ten koniec tak tam to už riadne dupalo na plyn. Za plný nedám pretože v konečnom dôsledku ide o obohranú tému, ale filmík si 80% zaslúži. ()

matow

Čakal som viac,zápletka priemerná,rozuzlenie ako pri väčšine hororov-tuctové,napätie ma nedostalo ale Sarah bola milá:-)takže hodnotím za 3. ()

escaf

Nehovorím že ma pár krát nemyklo,ale nemal som stiahnutý žalúdok ako pri Kruhu alebo Smrt prichádza v bielom. Aj tý duchovia mi prišli taký nijaký, ako amatérske masky na halloween ,pravdaže až na Yoko. Čo mi však najviac chýbalo, bola príčina zabíijania, ktorú podmienili jedine zlom ktoré zostalo v dome. Ak by každý kto i len jednou nohou vstúpil do domu a následne nato zomrel, nebol by to dostačujúci dôvod na zbúranie domu (hlavne v Japonsku kde domy majú svoju energiu). Keďže mi tam maximálne nesedela logika, nevedel som sa tomu plnne oddať. Dve hviezdy za slušnú dávku ,,mykačiek,,. Keby že mám vypnutý mozog, určite by som tento horor srávil lepšie. ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí

20.07.2008

Další vlna NENÁVISTi

Další vlna NENÁVISTi

10.12.2005

Herečka Sarah Michelle Gellar se opět vrací k roli mladé dívky, která bojuje s nadpřirozenými silami. A není to Buffy, přemožitelka upírů. :) V pokračování filmu Nenávist, si opět zahraje mladou… (více)

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

Weinsteinovci si zmerajú Pulz

05.06.2005

Bratia Weinsteinovci chystajú remake japonského hororu KAÏRO (anglicky Pulse) o záhadných úmrtiach súvisiacich s tajomnou internetovou stránkou ponúkajúcou návštevníkom kontakt so svetom mŕtvych.… (více)