Před pěti lety prováděl jaderný fyzik Bruce Banner společně se svou přítelkyní a kolegyní Betty Rossovou výzkum pro americkou armádu. Její otec, generál Ross, jim řekl, že jde o experiment, jehož výsledkem bude odolnost člověka vůči záření gama. Bruce si byl výsledky svého výzkumu tak jistý, že sérum aplikoval sám sobě. Látka však zapříčinila, že se změnil v obrovské zelené monstrum, zničil laboratoř a zranil několik lidí. Po návratu do lidské podoby uprchl a generál Ross po něm začal všemi možnými prostředky pátrat. V současnosti se Bruce ukrývá v Brazílii. V Hulka se změní vždy, když jeho srdeční tep překročí hranici 200 úderů, proto se snaží rozvíjet sebeovládání. Zatímco se Bruce snaží vyléčit svůj stav, na obzoru se objeví nepřítel s podobnými schopnostmi, který naopak nevynechá jedinou příležitost k tomu, aby se z člověka přeměnil v monstrum Abomination. (TV Nova)

becki_tu

Poctivý marvelovský komiksový nášup, který vedle některé svých filmových kolegů sice nevypadá tak přesvědčivě, ale zabavit by i přesto měl. Možná trochu zamrzí příliš povrchní příběh, méně emocí a taky to, že se nekoná žádná větší psychologická rozebíračka hlavních postav a jejich jednání tak může zůstat ze strany diváka občas nepochopeno. Pozitivní dojmy ale přeci jen převládají. A pokud jste už viděli i druhý komiksový hit tohoto léta, tak nejenže budete na konci překvapeni, ale vlastně pochopíte i oba filmy zároveň. 70% ()

Bauer

Tak Louis Leterrier nepřekonal režiséra Anga Leeho! Neuvěřitelný Hulk je neuvěřitelný průser. První Hulk nebyl taky nic převratného. Hodně věceckých keců, docela nuda ale ke konci slušná akce. Druhý Hulk nabízí jen nudu a nic moc akci. Ale abych byl úpřímný, tak začátek byl celkem slušně našlápnutý. Po 20 minutách se z toho stala velmi nudná záležitost a já jsem začal zívat, což se nestává zase tak často. Ale vratím se k té akci. Na to, že by efekty měli být lepší a vyspělejší, než v jedničce, tak tomu vůbec tak není. Když jsem v jedničce sledoval konec v poušti, kde stylová zelená potvora ničila vrtulníky a tanky, tak jsem byl nadšen a sledoval jsem plátno s otevřenou pusou. Ne, ve dvojce jsem se ničeho takového nedočkal. Navíc v tomto snímku není ani ten Hulk tak stylový, jako v jedničce. A největší problém vidím v obsazení. Nemohlo to zůstat, tak jak to bylo původně? Edward Norton je charismatický, ale Eric Bana se mi líbil minimálně o 75% víc. Co se to děje s Liv Tyler? Tak krásná byla v Armageddonu a tady je to trošku robusní paní, která začíná být nechutně podobná svému otci a stává se z ní menší zrůdička. K tomu příšerný herecký výkon. Jediný kdo byl velmi dobrý a cool tak byl Tim Roth, ale to je sakra málo, aby jen jediný člověk byl dobrý. A docela slušná stopáž. Nic krátkého a nic příliš dlouhého. Ale jinak je to bída, hnus, rozjetá fekální hmota na silnici, kolem které jsem projel a za 5 minut minut jsem si na ní nevpomněl . Přesně to je pro mně Neuvěřitelný Hulk! ()

MáŠa

Mno, jen taková neškodná popcornovka, kouknete na to, vono to nějak extra nezklame, ale že bych to musel vidět znova, to asi ne. ()

Fevas

Příběh průměrný, efekty dobré, výkony dostatečné... Musím se přiznat, že ke konci jsem už dělala milion jiných věcí. Ale pak jsem zaslechla ten hlas... "Ten je mi nějaký povědomý." Podívám se k obrazovce a vážně. Co tam kruci dělá Starkie? ()

luka4615

Hulk má na své filmové projekty prostě smůlu a toto "prokletí" prolomil až ve skvělých Avengers. The Incredible Hulk je více méně podprůměrným filmem ve kterém se bijí dvě monstra, nicméně pokud jej srovnám s předešlými počiny, tento film z tohoto "souboje" vychází jako nepopiratelný vítěz. ()

prome

Čekal jsem od toho mnohem více a verze od Anga Leeho byla o dost lepší, i když možná proto, že jsem předtím o Hulkovi nevěděl vůbec nic a jen si půjčil film v půjčovně. Když to tak vezmu tak je to jenom obyčejný průměrný akční film. Nic víc a nic míň. ()

oLí

4.5/10 Chtěli natočit větší pecku než podle nich nepovedenou adaptaci Anga Lee, ale utřeli velkou zelenou nudli. ()

Sawy

Pro mě lepší než Leeho Hulk,ale pořád jen akční průměr.V kontrastu s perfektním Iron Manem to vynikne o to víc.Akci zvládá Leterrier dobře,střet s armádou i finální rvačka člověku zvedne adrenalin.Edward Norton není špatný,to on snad ani být neumí,ale přesto jsem mu to nějak nežral,stejně tak Liv Tyler,která je jen takovou hezkou ozdobou.Naopak Tim Roth jako záporák je přímo skvostný,což jsou proti Iron Manovi zase body navrch.Ale fakt,že nejvíc mě dostala závěrečná scéna,kdy se objevil Robert Downey Jr. dokazuje,že něco nebude tak úplně v pořádku. Další filmy o Hulkovi by se podle mě už točit nemusely,nedokážu si dost dobře představit o čem by měly být,ale jako člen Avengers,proč ne?60 % ()

Mordenroth

Možno to bude znieť neuveriteľne, ale Hulk v réžii Anga Leeho sa mi páčil viac. Asi to bude tým, že mal lepší a hlavne sofistikovanejší príbeh. ()

Shaqualyck

S Hulkem mám trošku problém. Filmová podoba evergreenu o nazlobeném hromotlukovi je totiž na rozdíl od svých comicsových bratříčků Iron Mana či Hellboye poněkud skoupá na vtip a vypečené hlášky. Samotná postava přerostlého zelenáče je tu pak vykreslena jaksi nedomrle. Člověk by chtěl/měl „svému“ hrdinovi fandit, ale tak nějak nemá vlastně proč. Hulk si zkrátka neumí získat diváka. Těžko říct, čí je to vina. O úctyhodné herecké všestranosti Edwarda Nortona jsem nikdy neměl ani ty nejmenší pochybnosti, ale do role Bruce Bannera mi nijak extra nesedl. Louis Leterrier zase režíruje setsakramentsky divoce, ale naprostá většina akce stojí a padá s nákladnými digitálními triky. Tohle vysokorychlostní tsunami jedniček a nul sice plní svůj účel, ale srovnání s takovými Transformers v žádném případě neustojí. Ale abych zase jen nekritizoval, Tim Roth si s gustem užívá oduševnělou záporáckou extraligu a cameo Stana Lee taktéž zahřálo u srdce… V amerických kinech má sice zuřivost zelenou, já ale budu se svým semaforem trochu zdrženlivější a rozsvítím tři hvězdy. ()

Caelos

Přišlo mi to méně rozmáchlé než Hulk z roku 2003, ale akční scény, zvlášť ta v parku, byly vynikající. Na druhou stranu mi přišlo trochu směšné skákání aut, poněvadž oni prostě nemohli do prostoru dění normálně přijet, ale vždy tam museli doskočit. Napoprvé to vypadá efektně, ale pak směšně. Další velkou výtku bych měl k finálnímu souboji, bylo by stoprocentně lepší kdyby se odehrával ve dne. Na akční film zase Neuvěřitelný Hulk příliš akcí nepřekypuje, jsou tam všehovšudy tři, mezi nimiž jsou "kecací" části. Tady je trochu škoda nezajímavosti postav, rozuměj, kecací části celkem nudí. I přes příběhovou plytkost, do role nesedícího Nortona a tak dále dávám slušných 8/10. Tohle opravdu není film na malou TV nebo monitor. Jedině kino, či velká televize. P.S. Ačkoli je mi Liv Tyler velmi sympatická a chtěl bych s ní mít osm dětí, tady mi přišla nějaká divná. Asi ta její ofina. ()

ScarPoul

Hulk je jeden z najsilnejších hrdinov marvelovského sveta - o čom sme sa koniec koncov presvedčili aj vo výbornej jednotke - rýdzo komiksovej pod taktovkou skôr artového režiséra Anga Leeho. V nemalom smere nás o tom presvedčili aj komiksy v neposlednom rade Ultimates od Marka Millera - kde je síce Hulk ľudožrút ale nerobí mu problém nakopať mimozemšťanov a ani super hrdinov mimo Ameriku. Leterrier začínal ako slušný režisér akčných filmov. Jeho prvého Kuriéra a Utrhnutého z reťaze naozaj môžem. Preto som sa na Hulka tešil. Problém s týmto filmom je jednoduchý - v mnohom rieši motívy, vyriešené v prvom diely. Takže sa tu vlastne kopec vecí opakuje aj keď samozrejme iným spôsobom. Norton nie je natoľko uveriteľný aby som mu mohol predať nejaké sympatie a čo sa týka Tylerovej tak to uzavriem tým, že Conelly je jednoducho Conelly. Veľmi poteší hlavný záporák Roth, ale ten tiež dostane priestor v poslednej štvrť hodine. Posledná štvrťhodina spolu s finálnou scénou v bare je stopercentný Hulk. Taký ako si ho predstavujem a taký ako ho mám rád. Dejová zápletka sa konečne rozvinie, záporák je konečne monštrum a niektoré veci začnú mnohých hrdinom docvakávať, nehovoriac o tom, že je to konečne komiksový film. Ale zrazu je koniec. To značí že prvá hodina a štvrť je len prípravou na posledných 15 minút. Čo by sa u filmu podobného vyznenia a štýlu jednoducho stávať nemalo. Prvý Hulk sa mi páčil viac ale priznávam že na ten svoj skutočne veľký film si Hulk bude musieť ešte počkať. ()

Ai.ma

Zase mě to popadlo. Bylo kolem půlnoci, mozek neměl náladu na nějakou těžkou filozofickou hříčku a k jídlu jsem měl akorát slaninový chipsy. Tak jsem si řekl, dám si teda toho Hulka. Předchozí zelenou sračku od Anga Lee jsem vypl asi v polovině, jeho kombinace comicsu a nudného melodramatu byla uspávající jako sedm desítek jihlavskýho Ježka. Každopádně jsem charakter, vzpomněl jsem si, jak nám učitel výtvarné výchovy říkal, jak nesmíme soudit nic, co jsme neviděli/neslyšeli/nečetli a rozhodl jsem se přistoupit k tomuto filmu bez předsudků. Naopak jsem dokonce i našel pochopení pro Hulka. Ed Norton jak je známo, po určitém zrychlení tepu a adrenalinu přejde do dalšího levelu a změní se na zelenou obdobu nafetovaného Hulka Hogana..a já se mu ani nedivím. Kvůli tomu omezení nemůže ani šukat, ani si ho vyhonit, natož sledovat finále Ligy Mistrů. Taky by mě to asi pořádně sralo! Prvních dvacet minut ještě docela jde. Edudard je ve své roli uprchlého vědce docela sympatický a dá se mu to i věřit, ale nebudu nějak vyzdvihovat jeho výkon jako ostatní, protože ztvárnit unikajícího vědce s utrápeným kukučem v comicsovým filmu není zase něco až tak šíleně těžkého. Faktem je, že zrovna On hrající v blockbusteru je docela bizarní věc, kterou ještě umocňuje Tim Roth v roli jeho hlavního naháněče. Co se týče perverzního obsazení, nemá tenhle film letos zřejmě obdoby (ale možná ho trumfne Stoneův George Dabl Jů Bush). Co naplat, po úvodní dvacetiminutovce, ve které Letterier nepřijde s ani jedním vlastním nápadem ( úvodní honička je sice na letošní poměry "dostatečně cool", celou dobu si ale budete říkat, že okatější vykradení filmu jste už dlouho neviděli - Letterier si zřejmě při sraní četl na hajzlu recenze na Bourneovo ultimátum a řekl si, že to natočí úplně stejně). Dobře, sice krádež, ale sype to a člověk to přežije. Ale ouha. Co dál? Nic. Vata, nastřádaná scénáristy a zřejmě i samotným Nortonem je nesnesitelná. Na plátně se v podstatě nic neděje, Letterier se nechává po vzoru Anga Leeho unášet nesmyslnou love story krásky a zvířete. Love story, která je nadopovaná vším, co vás dokáže pořádně znechutit - a tak tu máme planý kecy, polibky v dešti, smutný kukuče, hrdinský nesobecký promluvy a další upřímné vyvolávače zvratků. Je to jednoduché jako facka - co má taky člověk vymýšlet, když nemá k dispozici pořádný scénář. Postavy se potřebují jen přesunout z bodu A do bodu B, kde se potkají s postavami C, které na ně budou střílet. Pomiňme fakt, že tyto mezery jsou nebetyčně dlouhé a nudné a podívejme se na akci. Akční sekvence jsou ( v tomto případě jen víceméně dvě) standardní a řemeslně zvládnuté, ale jako bych měl pocit, že už jsem všechny ty mlátičky a situace s odhazováním tanků a aut viděl snad tisíckrát. Nakonec jsem měl pocit, jako by mi někdo nasral do kalhot, nasadil mi je a řekl mi, že jsem se posral. Už se nenechám oblbnout, už mě to nebaví. Navíc když je vše snad na PG 13 nebo možná i míň, děti budou chrochtat blahem, ale koho k čertu ještě dnes baví házení autíček? Když jsem byl malý, narážel jsem angličákama do sebe, vznášel jsem je do vzduchu a dělal jsem při tom vžžž, bzuumm, tfff atd. Přestalo mě to bavit v osmi letech, pak jsem začal číst 100+1 a od tý doby můj mozek směřoval k psaní takových sraček jako je tato. Nechci tím říct, že by to nemohla být prča i pro dospělého člověka, ale to by to muselo být přeci jen aspoň trochu invenční. Když se dva lidi potkají za deště na mostě a rozběhnou se náručí vstříc tak už vás to taky nijak nedojme (mimochodem, jedna z nejvyblítkovějších scén celého filmu). Stálo to 150 miliónů dolarů. Trikové sekvence, a vlastně celá závěrečná akce ale vypadá jako zaseklé a stále se opakující dvouminutové intro Warcraftu (v 21. století). Já mám to intro docela rád, ale jenom jednou. A na počítači. A né jako vrchol filmu. 150 milionů dolarů je při dnešním kurzu 2, 47 miliard korun. Taky vám to přijde nenormální, nebo se z toho chce zvracet jenom mě? Za takový peníze by se dalo pořídit celkem 3 099 375 kartonů Lucky Strike, nebo 7 608 414 originálních DVD Fight Club Definitive Edition, nebo 1 907 425 kvalitních keramických záchodů od rumunské firmy Ditmar Urbach ..a oni místo toho točí takový nesmysly. Závěrečné cameo Roberta Downeyho aka pana Starka je potom na celém filmu tou nejsmutněší věcí. V překladu to totiž znamená: Nemáme pořád dost, pár peněz z vás ještě vytřískáme. Nevím jak vy, ale tohle byly pořádná píčovina! PS: Nejzajímavějším na celém filmu tedy zůstává fakt, že v rámci cateringu bylo místo jednorázového nádobí používané normální porcelánové. Na začátku natáčení dostal od producenta Hurda každý jako dárek hrnek, čímž se výrazně snížila spotřeba PET lahví a jednorázových hrnečků na kávu. () (méně) (více)

maseer2

oproti filmu z roku 2003 si tady užijeme víc Hulka, víc akce a především víc poctivé komiksovosti s nadupaným finále.. mezi komiksovými filmy rozhodně ne nic převratného, ale v rámci žánru přesně to, co divák očekává.. slabší 4* ()

Tommassi3

"Ne, ne, tohle nemůžeme !!" - "Ale to je v pořádku !! Já to chci !!" - "Ne, nesmím se moc vzrušit !!" - "Ani maličko ??" ;) ()

Johny_fork

Nový Hulk je bohužel plný nevyrovnaných a slepených scén, skvělý úvod v Brazílii, nádherné lokace, továrna a přestřelka v ní, vše excelentní, ovšem po návratu domů děj slábne a bohužel střety s armádou působí místy přiblble, Edward Norton dělá co může, závěrečný souboj není špatný, celkově je zde snaha o efektní digitální podívanou, ale nemůžu si pomoci, místy to působí jako počítačová hra, škoda. ()

Hismael

První díl (2003) ukázal jak Hulk vznikl a druhý je vlastně celý o tom, jak se ho armáda snaží chytit. Takže ho nějakým způsobem najdou, on se promění v Hulka, uteče a pak ho zase najdou…. Scénář žádné velké překvapení nepřináší. Víc než rozhovory si pomatuji házení aut a ničení všeho možného. Docela zvláštní scéna je jak Hulk tleskne a uhasí oheň, taxikář nebo skok z helikoptéry…… (a další drobnější věci) To všechno jsou scény které příliš průhledně vznikají jen proto, aby to na obrazovce dobře vypadalo, za cenu že někteří diváci budou trochu kroutit hlavou. Jestli vznikne pokračování tak to chce dobře promyslet, protože nevím co by nám další Hulk mohl ukázat jiného, než to co jsme už viděli. ()

jh666

Neuvěřitelný Hulk není žádná hitparáda a pro mě je třetí nejslabší částí MCU (po Consultantovi a Item 47), ale pořád je o světelné roky lepší než Hulk Anga Leeho z roku 2003. Plusem filmu je kratší stopáž, takže nezbude tolik času na hluchá místa, i když i ta se najdou. Edward Norton není taky špatný (není to Rufallo, ale je lepší než Bana). Největším kladem filmu je ale bezesporu Tim Roth, který je v této roli naprosto geniální. A závěrečná btika se taky povedla. 73 % ()

Terva

Edward Norton vystřídal Erica Banu, což je možná velká škoda. CITÁT - Nech toho nebo se rozčílím...... Příběh začíná v Brazílii v jedné továrně na limonády. Ale ještě v úvodních titulcích si na jenom dokumentu můžeme přečíst jméno Nick Fury. Hned od začátku je to akčnější než Neuvěřitelný Hulk, ale strašně mi vadí absence komiksového rozdělení obrazovky, tak hojně používané v Banově příběhu. To je velká škoda. CITÁT - Hodil po nás vysokozdvižný vozík, jako by to byl balónek....... Okolo 43 minuty můžeme na jednom zařízení vidět nápis Strak Industries. Už se nám to začíná pěkně prolínat s týmem Avengers. CITÁT - Kdo to sakra prozradil?!?!........ Hulk je méně zelený a v obličeji je brutálnější, možná z něho jde až zbytečně strach. CITÁT - Pan Zelený - 14,32%.......... Tenhle příběh není špatný, ale má své mouchy a možná se mi Neuvěřitelný líbil o něco víc. Vše je to, ale tak na 80% CITÁT - Dnů od posledního incidentu - 0.................. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Liv Tyler se vrací do MCU

Liv Tyler se vrací do MCU

28.03.2023

Vzhledem k blížícímu se datu začátku produkce na čtvrtém Captainovi Americe s podtitulem New World Order začínají přicházet zprávy nejen o možném příběhu, ale i nových příchozích. V následujícím… (více)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt