Před pěti lety prováděl jaderný fyzik Bruce Banner společně se svou přítelkyní a kolegyní Betty Rossovou výzkum pro americkou armádu. Její otec, generál Ross, jim řekl, že jde o experiment, jehož výsledkem bude odolnost člověka vůči záření gama. Bruce si byl výsledky svého výzkumu tak jistý, že sérum aplikoval sám sobě. Látka však zapříčinila, že se změnil v obrovské zelené monstrum, zničil laboratoř a zranil několik lidí. Po návratu do lidské podoby uprchl a generál Ross po něm začal všemi možnými prostředky pátrat. V současnosti se Bruce ukrývá v Brazílii. V Hulka se změní vždy, když jeho srdeční tep překročí hranici 200 úderů, proto se snaží rozvíjet sebeovládání. Zatímco se Bruce snaží vyléčit svůj stav, na obzoru se objeví nepřítel s podobnými schopnostmi, který naopak nevynechá jedinou příležitost k tomu, aby se z člověka přeměnil v monstrum Abomination. (TV Nova)

AppleCore

Tohle jsem fakt nečekal. Myslel sem, že když jednička nebyla úspěšná tak pokračování trochu domyslej, ale nakonec ten první díl od Anga Leeho je lepší. Za zmínku stojí jenom závěrečná řežba, jinak je to nepovedená laciná blbost. ()

Kothy

Edwardu Nortnovi to jde líp než jeho předchůdci. Pořád se ale na kvalitnější zpracování čeká. Společnost mu ale dělá sympatická Liv Tyler. :) ()

teutates

Síce mi nesedí Leterrierov štýl a od Hulka som čakal viac, videl som nadpriemer z komixových radov... Tento snímok doplatil na strihanie (po vzhliadnuti MARVELU), ktoré spravilo z Hulka "nevýraznu" jazdu, ktorej chýba nadhľad a nejaká tá charizma. Charakterové rozoberanie Hulka je síce pekné, avšak vo filme nepôsobí ako celok - skôr ako nával halucinácií, ktoré uberajú na celkovom dojme. Akčných scén bolo pomenej, ale niektore stáli vážne zato. Edward Norton (zvyčajne charizmatický jedinec) sa tuna zabudol tváriť ako drsňak a spravil z Hulka nevinnú beštiu utekajúcu pred svojim osudom. Liv Tyler (bledá "kráska") otupila nielen Hulkové zmysly - jej obsadenie mi nesadlo. Záporny hrdinovia sa držali statočne a nechceli povoliť... ALE ako celok sa HULK drži... Napjatá atmosféra, emócie, symbolika, postupnosti a snaha zo všetkých strán činí 7/10! Musím priznať, že začiatky ma veľmi nenadchli, ale nakoniec sa z toho vykľul letný blockbuster, ktorý sa v celku nemá začo hambiť. Teším sa, čo na Nás chystá Marvel... Hulk sa snaží predbehnúť dobu a začať nové série hrdinov - možno ide o postup do ďalšej ligy... ()

swamp

Velká nevyrovnanost celého provedení dělá z Hulka sice mnohem lepšího pokračovatele (než v podání Erica Bany), ovšem již zmíněná kolísavost - od efektně promyšlených bitek až po unylé povídání mezi Nortonem a Tyler (proč sakra nevyužili její potenciál?!) - dělá z tohoto filmu pouhou průměrnou oddychovku, na kterou rychle zapomenete. Ovšem zajímavým nakousnutím bylo - a snad můžu říct cameo - Starka (Roberta Downeyho) aka Iron mana. :) ()

Sašenka165

Tahle verze je asi tak tisíckrát lepší než ta z roku 2003, přesto ale nemá moc co nabídnout, protože originalita se v tomhle filmu hledá opravdu jen těžko... Filmy tohohle typu mi připadají čím dál víc zbytečné. Hodně dobrá byla ale hudba Craiga Armstronga. Herci jsou na Hulkovi asi jediným dalším velkým plus. Nortonovi ta role docela sedla, Liv Tyler se taky snažila hrát a Tima Rotha je snad na tyhle filmy škoda. Chvíli jsem váhala nad čtyřmi hvězdičkami, než přišel ten úděsný závěr (abych pravdu řekla, tyhle závěry mě už začínají nudit). To samé bylo v Iron Manovi - jediný rozdíl tkvěl v tom, že tam se řezali dva maníci v kovovém oblečku, zatímco tady to byli dva velcí zelení maníci. Jak to asi dopadne? :) Iron Man byl však v mnoha směrech daleko lepší. Docela mě ještě pobavily odkazy na jiné filmy - nejvíc ten závěrečný, kdy se na scéně objevil Robert Downey Jr. Hulk není vyloženě špatný, jen vážně pochybuji, že si z něj budu za pár dní něco pomatovat. ()

Ant

Nový Hulk dostál tomu, co sliboval. A to je kopa akce s novou sestavou herců. Díky vlažnému začátku jsem sice začala mít obavy, že se Leterrier vydal ve stopách Leeho, ale první větší akce v ulicích brazilského městečka mě utvrdily o opaku. Film táhne s jistotou sympatický Norton, který tomu přece jen dodává větší šťávu něž jeho australský předchůdce. Liv Tyler, ačkoli tam moc nesedí, zase až takovým problémem nebyla a Roth má ksicht na to, abych mu jeho maniakálního vojáka uvěřila. Je akorát škoda, že se jim nějak víc nepodařilo rozvést psychologickou stránku postav. A i když má hulk mizernou CGI, na rozmlácený NY je radost pohledět. Takže z mé strany je to nad očekávání spokojenost. ()

Campbell

Hulk z roku 2003 se mi i přes nepříznivé kritiky líbil. A na Hulka z roku 2008 jsem dost kašlal a nějak jsem netoužil ho vidět, ted jsem ale spokojen a přiznávám že je možná o něco lepšá než Leeova verze. Je nadupanější, má sice více patosu ale má geniálního Rotha kterej je jak sympatickej tak dostatečně slizkej. Škoda jen prostřední části která mě nějak extra nesedla. A i trošku mě zklamal Norton kterej už hodněkrát předvedl že hrát umí, ale tady mi občas přišel divnej. ()

predators

Takhle nějak má vypadat souboj s bossem! Příběh je jasný, chytit nebo zlikvidovat Hulka. Nic neočekávaného pod sluncem, ale "předhozený" záporák mě mile překvapil. Komiksovka jak vyšitá s vynikající hudbou, triky a s neutuchající vůlí v souboji s "nezeleným". :-) A kdo ví, třeba se nakonec dočkáme dua Hulk Vs. Iron Man. Spolu nebo proti sobě? Nechme se překvapit...:-) 75% ()

nash.

Hulk to nemá snadné. Lítá od intelektuální šlechetnosti k primitivní brutalitě a ne a ne najít tu správnou rovnováhu, která by z něj udělala víc než jen jednorázovou zábavu. Po přešlechtěné adaptaci Anga Leeho to Leterrier vzal za opačný konec a napral do diváků béčkově vypadají řežbu, ve které si to rozdávají dvě gumově působící hromady pixelů. Bohužel, aniž by to u mě přes všechnu zběsilost vyvolalo nějakou výraznější emoci. Začíná to slibně, Norton je jako Bruce výborný, mnohem lepší než Bana, Roth je mu skvělým protihráčem, ale jakmile dojde na akci a pixely, je z toho nečekaně nudná rutina. ()

Ratemus

Jak ukázat lidem, že to Marvel s propojováním filmů a stavěním společného filmového vesmíru myslí vážně? udělaá další film, tentokrát o Hulkovi a dopadlo to bohužel špatně. Hulk je srovnáván s Hulkem od Leeho, s kterým nemá nic společného. Hulk vypadá dobře o tom žádná, ale téměř si ho neužijete, Norton není tak zajímavej a neutáhne svůj vlastní film tak jako RDJ v Iron manovi, scénář je plný děr a ani hvězdný Tim Roth to nezachrání. A koho jinýho představit proti Hulkovi, aby v tom byla alespon nějaká akce? no přeci Abomination, a ten taky nebyl nic moc, akce je zde pramálo a nedává smysl a bohužel nejlepší scéna z filmu je zcela na konci, kdy dojde k definitivnímu propojení prvních dvou filmů, a sice scénka právě s Tonym Starkem. Tento film patří k tomu vůbec nejhoršímu, co Marvel udělal, Hulk by si zasloužil vlastní film, je tolik skvělých komiksů, podle kterých se mohou tvůrci inspirovat, ale problém je spíše ve scénáři. ()

PetrPan

Leterrier mne docela zmrvil, ani ne tak po faktické stránce, zhruba takhle se můj zrod odehrál. Ale vyprávět příběh o nejúžasnějším tvorovi všech dob i světů tak unyle a nezáživně, to jsem si opravdu nezasloužil. Navíc můj Banner je mnohem větší sympaťák než nějaký kachektik Edward Norton. Oproti tomu nepřesnosti kolem mého vztahu s Betty jsem vlastně přivítal. Chápu, že v hollywoodském velkofilmu, cíleném na mladší publikum, by se fakt, že nikdy nebyla jediná, nevyjímal dobře a doma mám klid. A k těm pochvalám musím přihodit i můj nadsazený souboj s Abominationem. Ve skutečnosti jsme se jen ožrali a ohnuli pár kandelábrů. Dal bych tři, ale je to o mně, no. Viděno během Challenge tour 2015 Speciál: Filmový lov Nikoliv však poprvé. ()

Claw

Pro mě osobně nejlepší komiksový nářez za rok 2008 a to počítám i "The Dark Knight"... Pokud je to podle komiksu, nepotrpím si na velké kecání, vykreslování postav, ale co chci, tak akci a té mi naložil "Hulk" víc než všechny komiksové filmy v roce 2008. Na nic se nečeká, akce jede od začátku, pořád se něco děje, film je výtvarně špičkově zvládnut, obsahuje obrovské množství detailů, se zelenou barvou si hraje podobně jako Dario Argento ve svých hororech s červenou... ale hlavně akce je na naprostém vrcholu, překonává ve velkoleposti a destruktivnosti skoro všechny komikso-akční pecky v dějinách kinematografie. Finální "Hulk-smah" mě vystřelil z pohovky a třešničky na dortu v podobě jako camea Lou Ferigna a Roberta D. Jr. ve finále jsou opravdu více než sympatické. Hulk sice není můj nejoblíbenější komiksový hrdina (tím je Blade a ještě Rorschach), ale tady opravdu zazářil. Bomba!! /85%/ ()

Vitason

,,Jestli se rozzlobíme, budeme zelení i po druhé" Když člověk ve škole podváděl s tahákem a chytli ho, tak si to příště pořádně rozmyslel a to platí i pro nového Hulka. Kdy v té úžasné metafoře škola představuje úspěch filmu a tím tahákem je samotný film a rovnou říkám, že z mého pohledu to vůbec nevyšlo a The Incredible Hulk je tak pro mě zklamáním o rozměru Hulkova bicepsu, kdy všechno funguje jen na půl cesty. Film je sice přímočařejší než Cristiano Ronaldo s míčem u nohy, ale že by byl akčnější než jeho předchůdce s Ericem Banou, to se říct nedá a to byl Angovi vyčítán nedostatek akce. Akční scény jsou sice hezky udělané, ale souboj s tanky v parku není tak kulervoucí jako bitka s vrtulníky v poušti či výlet na stíhačce k nebeským výšinám. Psychologie padá se stupidními dialogy a tak jednou z mála věcí, které můžu pochválit je fungující chemie mezi mým oblíbencem Nortonem a elfkou Liv. Za zmínku ještě stojí slušný vizuál, ale i ten měl Ang vytříbenější. Já byl hodně zklamán a na víc jak 3* to prostě nevidím. ()

Bachy

Tak naštěstí lehce kratší a malinko působivější než ta prasárna od Ang Leeho. Tentokrát jsem již netrpěl. Zároveň ovšem stále poměrně nudné a kvalit Iron Mana to opravdu nedosahuje. A to jsem zase Iron Mana do vzduchu neskákal. Mám problém s jakoukoliv zápletkou okolo armády. Zdá se mi ohraná a postavy nezajímavé. Generál dokonce otravný. Ale tak jako tak, jsou zde momenty, které si mi líbily a Norton mě narozdíl od Bana přišel sympatický. Přesto je to demence. ()

eLeR

Tri hviezdy za Nortona, on je dobrý všade a ešte aj za Tyler, ona je čarovná všade. Ostatné som už len nejako prežila. ()

FrodoF

Louis Leterrier pojal Hulka hodně rozdílně než Ang Lee a rozhodně jeho Hulk vypadá víc jako komiksový film. Je to méně psychologické, mnohem více akční a minimálně stejně dobře obsazené. Nejdůležitější je ale akce, na které si dali tvůrci očividně velice záležet a akční scény fungují skvěle. Záporáci jsou také skvělý (Hurt, Roth a Roth změněný v ještěrkáče). Kde to naopak občas zaskřípe jsou dialogy a občasné pokusy o odlehčení v podobě vtipů, které mi zas tak vtipné nepřišly. Každopádně se těším na další díl, jsem zvědav jestli v ní bude pokračovat naznačený spin-off s Tonym Starkem. Jo a abych nezapomněl Norton jako Bruce Banner je opravdu skvělý, těžko bych hledal někoho jiného, kdo dokáže být zároveň vyrovnaný a inteligentně vypadající vědec a pěkně nasraná zelená příšera (teda spíš než těsně než se v ní změní, pak už práci obstarávají čistě počítače). ()

klerik

Tak konečne. Upadali ste do kómy pri pozeraní Hulka Anga Leeho? Tak tu je satisfakcia. Samozrejme chýba tu hra s komixovými políčkami a Norton nie je až taký sympaťák ako Bana, ale: Neuveriteľný Hulk má dobrých hercov (dokonca aj uslzená Liv Tayler bola fajn), geniálne triky (oproti prvému lepšie vykreslené svaly, viac vrások, viac reálnej špinavosti, lepšie vlasy), a hlavne nabušenú akciu, ktorá patrí k tomu najlepšiemu z komixových filmov a hravo dorovná ten jeden akčný štek z prvého Hulka. Celý film sa niečo deje, zápletka o ožiarení je geniálne!!! zhrnutá do úvodných tituliek a konečne niekoho napadlo, že Bannerove bombarďáky by premenu na monštrum nemuseli vydržať... A samozrejme skvelý!!! (aj keď mierne klišovitý) Tim Roth. Leterrierov Hulk je miestami nemastný neslaný, ale vďaka svojmu chlapčenskému nadšeniu pre súboj monštier je zrovnateľný s prvými dvoma SPIDERMANMI... 70% PS: máloktorý film má tak skvelý epilóg ako tento... ()

iamek

Akčnější verze než od Ang Leeho a verze od Leterriera mi sedla trošku více. I když za 150 miliónu jsem čekal trošku větší akční nářez. Herecké obsazení potěší hlavně Tim Roth v roli záporaka je vynikajicí, ale Edward Norton a krásná Liv Tyler skvěle sekundují a ani jejich herecké výkony nejsou špatné. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Liv Tyler se vrací do MCU

Liv Tyler se vrací do MCU

28.03.2023

Vzhledem k blížícímu se datu začátku produkce na čtvrtém Captainovi Americe s podtitulem New World Order začínají přicházet zprávy nejen o možném příběhu, ale i nových příchozích. V následujícím… (více)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt