Před pěti lety prováděl jaderný fyzik Bruce Banner společně se svou přítelkyní a kolegyní Betty Rossovou výzkum pro americkou armádu. Její otec, generál Ross, jim řekl, že jde o experiment, jehož výsledkem bude odolnost člověka vůči záření gama. Bruce si byl výsledky svého výzkumu tak jistý, že sérum aplikoval sám sobě. Látka však zapříčinila, že se změnil v obrovské zelené monstrum, zničil laboratoř a zranil několik lidí. Po návratu do lidské podoby uprchl a generál Ross po něm začal všemi možnými prostředky pátrat. V současnosti se Bruce ukrývá v Brazílii. V Hulka se změní vždy, když jeho srdeční tep překročí hranici 200 úderů, proto se snaží rozvíjet sebeovládání. Zatímco se Bruce snaží vyléčit svůj stav, na obzoru se objeví nepřítel s podobnými schopnostmi, který naopak nevynechá jedinou příležitost k tomu, aby se z člověka přeměnil v monstrum Abomination. (TV Nova)

JohnnyD

Oceňujem snahu nadviazať na Hulka Anga Leeho, no zo všetkého mi to najviac pripomínalo staré universalovské hororové série z obdobia ich úpadku v 40tych rokoch: každý ďalší diel bol síce o niečom inom, ale stále o tom istom. To isté je kameň úrazu aj Hulka, keďže film neprináša nič nové, stále sa točí okolo tých istých motívov a military fetišu, no nemá ani ostrý vizuál a zručnosť Anga Leeho. A najmä chýba mu humor a nadhľad! Vizuálne efekty sú strašné, Hulk vyzerá v každej scéne inak vysoký a v jeho tvári nie je ani štipka Edwarda Nortona. Najlepším momentom ostáva cameo Tonyho Starka v poslednej scéne. O niečom to ale vypovedá... ()

Boogeyman

Plochý a zbytečný komiksový film. Opravdu nevidím velký rozdíl mezi Hulkem a mnohem zatracovanější Fantastickou čtyřkou, která je sice naivnější, ale taky zábavnější! Obsazení je na blockbuster docela netypické, nakonec však vyzní stejně, jako kdyby hlavní role hrál Bloom a Alba. Jediný kdo výrazněji vyčnívá je skvělý záporák Tim Roth. Akční scény jsou dobré, ale je jich málo, vata mezi nima je o to nudnější! Leeův psychospektákl je o stupínek lepší a opravdu nevidím nejmenší důvod, proč byl Hulk natočen znova. ()

Madsbender

Kto pozornejšie študuje univerzum Marvelu, vie, že Hulk je aktualizáciou mýtu o Frankensteinovi (respektíve Doktorovi Jekyllovi a pánovi Hydeovi), tak ako je Frankenstein aktualizáciou mýtu o Kráske a zvierati, ktorý zasa vychádza zo starších prameňov. V centre všetkého je teda ukrytý hlboko tragický a osudový príbeh lásky medzi netvorom a človekom, ktorý apeluje na ľudskosť. Pre účinnú pôsobivosť Hulka je preto zásadné previesť ústrednú hĺbavú, melancholickú romantickú líniu s hororovými rysmi (ktoré zastáva brilantná metafora strachu zo seba samého i okolia z násilných prejavov agresívnej mužskej povahy) s rovnakou silou aj do narácie žánrového filmu. A tu Leterrier hrozivo zlyháva - The Incredible Hulk totiž žiaden príbeh v zásade nemá. Je len vzorkovanou mozaikou tu viac, tu menej funkčných nepreviazaných eye-candy scénok s kolísavou kvalitou, v ktorých režijnú neschopnosť a vzduchoprázdnu vycpávku zastierajú manieristické kĺzavé hry so steadicamom, poletujúcou kamerou, nájazdy a presne načasované triky. ////////// Druhý problém filmu možno rozdeliť do dvoch samostatných podproblémov - absencia skutočného protivníka a reálneho prostredia. Fakt, že tentoraz proti Hulkovi nestojí nikto, než fanatickí militantní patriarchovia so sklonmi všetkých a všetko ovládať (v genderovej otázjke všeobecne nevykazujú komiksové filmy veľký progres - česť výnimkám - a zároveň jasné rozdelenie ženských a mužských rolí vyplýva z jasne zadefinovaných pozícií v "pôvodných" mýtoch, takže z toho samotný film neviním), robí z filmu nechcenú frašku a nezastrie to ani snaživý Tim Roth v pozoruhodne umelo narafičenej roli vsunutej do deja takpovediac odnikiaľ a pôsobiacej ako päsť na oko. Pod podrobnejším pohľadom sa plne vynárajú konštrukčné nedostatky ledabolo pozliepaných scén, ktorým chýba pozornejšia dramaturgia eliminujúca pocit synteticky posúvaného Nortona z miniatúrneho ihriska (univerzitný park) do stredne veľkého ihriska (mesto) maskujúceho reálne menšiu rozlohu lacnými ateliérovými kulisami potemkinovskej dediny, čo mu uberá na akomkoľvek pocite skutočnosti. ////////// Odfláknutý a nedovarený polotovar podľa príručky na rýchlokvasený blockbuster jasne spĺňa cieľ zaplniť medzeru v ročnom pláne distribuovaných titulov zastupujúcich štúdiovú značku, ale zneužíva svoju fanúšikovskú základňu a komiksovú podstatu ako hlúpe ospravedlnenie pre absenciu bežných aspektov áčkového titulu, akými sú ucelená fabula, kvalitne napísané postavy a dôsledné režijné vedenie. Oceňujem snaživého Edwarda Nortona a Tima Rotha, ktorý dokáže vykúzliť charizmu aj z kamenného múru. 20% ()

Indiana

Čekal sem akční nářez a byla to docela nuda. Ze všeho nejvíc mi ale vadilo, že do toho znovu neobsadili Erica Banu, protože Edward Norton neni zdaleka tak charizmatickej jako on a tak celkově mi přišel docela nevýraznej, Tim Roth byl docela dobrej, ale taky se mi do tohodle filmu vůbec nehodil, Liv Tyler celej film jenom bulela nebo zamilovaně čuměla a tak mi byl nejsympatičtější asi William Hurt, kterýho sem v takovýhle chlapácký roli myslim ještě neviděl. Akční scény jsou dobrý, ale jejich málo a podle mě jim chybělo něco, co by mě fakt posadilo na prdel a celkově to neodsejpá moc rychle, vyškrtly bych většinu scén jak byl Edward v Brazílii a pak jak se ukrejval s Liv. Jinak jako je to dobrý, ale Hulka sem nikdy moc nežral prostě a jeho sólový filmy mě moc neberou, do Avengers se mi jako křoví hodí víc....a scéna s Robertem Downeym Jr. alias Tony Starkem se mi v celym filmu líbila nejvíc. ()

sheen

Mě se prostě Hulk líbil a nikdo s tím nic nenadělá. Zeleňáka mám rád a vrátil se ve velkém stylu. Co se týče akce a triků. Je velkolepější a rozmáchlejší. Úvodní scéna mě připoměla Mizery 2 a honička po budovách připomínala honičky z posledního Bourna. Po příběhové stránce je to zase jeden z jednodušších komixáků (no-brain), není potřeba moc přemýšlet. Ale pokud člověk komixu znalý trošku dumá, může vydumat pár zajímavých věcí. asi mírné Spoilery - Např. muž pijící tu infikovanou limonádu je Stan Lee (otec Hulka a spousty dalších Marvel hrdinů), narážka na Stark ind (Iron Man) a narážka na Avengers (seskupení superhrdinů z dílny Marvelu, Hulk, Iron Man apod) dále organizace S.H.I.E.L.D( - špionážní agentura, vytvořena taktéž Stanem Lee). A ještě jako bombónek Lou Ferrigno, na své roky ve skvělé formě. I když mě zprvu ústřední dvojice neseděla tak jako Eric Bana a Jennifer Connelly, tak z toho byla příjemná zábava. ()

Stegr

75% - O něco lepší než předešlý Hulk, jehož je tento díl takovým hodně volným pokračováním. Hlavně herecky je Neuvěřitelný Hulk mnohem kvalitnější... ()

HAL

Myslíte že film o neuvěřitelně tupé zelené opici v trenkách, která s výkřiky "HULK" a "SMASH" mlátí do všeho okolo musí být zákonitě úplně debilní? Máte naprostou pravdu. A navíc je to strašná nuda a v těch několika zajímavých scénách i vykrádačka Jacksonova King Konga. 3/10 ()

misterz

Moje hodnotenie nie je objektívne, pretože jedna hviezda je umelá. To kvôli Arwen, ktorá ma opantala už veľmi dávno, možno ešte od toho jej klipu. Pravdou však je, že sa mi dvojka páčila viac ako jednotka. Hulk sa mi zdal uveriteľnejší v podobe E. Nortona ako ten starý. Od filmu som vlastne dostal to, čo som aj očakával, takže som celkom spokojný. Snáď by som len vymenil hlavného záporáka, pridal trocha na napätí a bolo by to ešte lepšie. 75/100 ()

Satan

Tohle se nepovedlo. Ani ne dobře odvyprávěné drama, ani dobré jednorázové béčko. Vždy něco mezi a vždy vše špatně. Strašně mě štve ten koncept krásky a zvířete, ta akcentovaná romantická linka, která má často blízko k červené knihovně. Norton se tváří jakoby hrál v antickém dramatu a ani ty atrakce nebaví, možná max. závěrečný fight, kde však i to CGI pokulhává. Když je na filmu to nejlepší cameo a úvodní titulky, pak už je něco hodně špatně. Naštěstí se Hulk už nikdy nedočkal celovečeráku a funguje od Avengers jako člen týmu. [Přesná stopáž: 112 min] ()

liskam

Norton se sice snaží jak to jen jde, ale kvalitní herec prostě nedokáže slabý film vytátnout nad průměr. Za mě 60 - 65% ()

mzss1

MARVELOVKA, ale pro mě ne zas tak perfektní jako pětihvězdičkové filmy typu Iron Man, Captain America, Thor, Avengers ... Přesto je to solidní podívaná, která ničím neurazí. Film by potřeboval větší rozpočet, více zajímavých scén, ikdyž akce je tu dost to jo, úvod byl slabý a celkově by se ve filmu měl projevit i více příběh - příběh zachranovala citová návaznost Hulka k skvělé herečce Liv Tyler. Většina postav ve filmu bavila, hudba příjemná. Chyby film má, ale moc jich není, spíše mě zarazilo, že ostatní Marvel filmy jsou na mnohem vyšší úrovni než tento. Přesto výrazný nadprůměr a u mě spokojenost. 75% = **** ()

k212

Převážnělá popkornová jednohubka bez výraznější chuti, kde maximálně potěší Tim Roth a to pouze do chvíle, než se změní v nudné digitální monstrum. Zlatý Ang Lee a Eric Bana. 45%. ()

kingik

Nebyl to žádný zázrak, a přitom stačilo málo a film by byl perfektní bezduchý záhul. Předně bych do hlavní role nikdy nevybral až příliš inteligentně vyhlížejícího Nortona. Je to herec velkých kvalit, ale právě do rolí comicsových hrdinů se ani trochu nehodí. Nevěřil jsem mu jeho proměnu v Hulka. Hrál na můj vkus hrozně bez zájmu a odtažitě. Jiný, méně známý herec by takovou roli pojal sympaticky a rozverně, ale Norton zkrátka není ten typ. Druhým problém pro mě představovalo nízké naordinování akce. Louis Letterier není sice žádná špička ve svém žánru, ale nešlo ani tak o kvalitu, ale jako o pořádnou porci akce, a té on je schopen. Přišla jen taková porcička, zlomek toho, co ve filmu mohlo zabrat největší místo. Rušivá byla i místy podivná nenávaznost jednotlivých scén. Hulk přímo volal po bezbřehém akčním nářezu. Paradoxně se jako výživnější jeví první díl, který měl výraznější režijní rukopis. Ani jeden díl však nepřešel přes stín svojí průměrnosti. Comicsová předloha skýtá pro film obří potenciál, ten zde byl využit jen z poloviny. Tohle bylo hodně na jistotu. 60% ()

Legas

Prvních deset minut slibuje příjemnou popcornovou jízdu. Sice se v nich prakticky nic trikového, ani dějově zajímavého neodehrává, ale má příjemné tempo a fajnový videoklipový look. Ale pak to přijde. Občasné pomrknutí na komiksového fanouška je sice velice fajn (včetně úplně poslední scény filmu), ale báječně nasnímat úvod do luxusní exotické lokace brazilské vesnice a pak ji, ve srovnání s bondovkami, bourneovkami a všemi filmy, kde se běhá po střechách, totálně nevyužít a nešikovně rozklepanými záběry ji zmršit, to může jen rejža z Francie, který kdysi kutil pod Lucem Bessonem a teď se ve scénách z vojenského letiště snaží imitovat Michaela Baye. Když už v polovině filmu konečně dovzdychá i Liv Tylerová, jejíž herecká poloha se omezuje pouze na "ach, Bruci, udělěj mi to", i když její ústa říkají úplně něco jiného, pak přijde na řadu první triková akce, která občas nabídne zajímavý záběr, ale jako celek stojí za prd. Neuvěřitelný není Hulk, ale spíše koordinace americké armády. Vojáci stojí na trávníku v parku jako malí fotbalisté na pérku ve stolním fotbalu a jen zmateně a neúčelně střílí kolem sebe. Proto v závěru filmu přichází na scénu záporné monstrum, aby se v nicneříkajícím souboji jedniček a nul nechalo zbít naším ústředním zelenáčem. The End. ()

Sobis87

To, čím se zabýval předešlý Leeho Hulk, tedy zrodem Bannerova běsnícího alter-ega, je v Leterrierově reimaginaci shrnuto do efektních úvodních titulků. I hlubší psychologie tentokrát ustoupila stranou a do popředí se dostalo to hlavní, co jsme všichni od téhle zelené bestie očekávali, a to akce. Té je opravdu více než v Leeově komornější verzi a je opravdu povedená. Když už se do toho Hulk opře, lítá vzduchem všechno možné, hezky to okolo bouchá, je v tom cítit kinetika a několikrát se Leterrierovi podaří na plátně vykouzlit parádní "eye-candy" záběr. Přesto ale pro mě zůstává verze z roku 2003 nepřekonána. Akce je zde sice víc, o hodně víc, ale takové Hulkovo běsnění v poušti, kde si pohrává s tanky, nebo souboj s helikoptérami v kaňonu, které nám bylo dopřáno před několika lety, to se stále tyčí nad tím, co nám bylo nachystáno pro tento rok. Navíc se tentokrát ani nedočkáme žádné sofistikované formy, na to je Leterrier až moc velký řemeslník. Tentokrát se šlo na jistotu, tvůrci si po předešlém neúspěchu u diváků nedovolili experimentovat a vytvořili striktně mainstreamový akční blockbuster, tentokrát navíc s o poznání hvězdnějším obsazením...netvrdím, že lepším, pouze hvězdnějším. Po trikové stránce je film taky nadprůměrný, Hulk i Abomination vypadají dobře, sice o poznání komixověji než Leeova realističtější verze. Když jsou obě monstra v pohybu a řádí, vypadá to skvěle, ale jakmile se na chvíli zastaví a my tak máme možnost se soustředit na detaily, tak tihle pixeloví panáci působí poněkud gumově. Pro spoustu lidí bude The Incredible Hulk lepší než jeho starší bratříček, je přístupnější, bombastičtější, akčnější a hlavně i kratší. Já osobně jsem se u tohohle filmu dobře bavil, uteklo mi to jako voda, ale i tak mám radši Leeovu osobnější, chytřejší a narativně propracovanější verzi. Lee do svého filmu otiskl něco ze sebe, ne tak Leterrier, ten je na to až moc velký rutinér. Možná to z té kritiky může znít, že nový Hulk není žádná sláva, ale opak je pravdou - čekal jsem obrovský průšvih a nakonec jsem dostal solidní akčňák, který mě bavil po celé dvě hodiny. A to bylo původně v plánu, že The Incredible Hulk natočí jako direct-to-video titul. Dobře to dopadlo. ()

Sonnery

Takhle zelenej jsem každý sobotní ráno, když mým hrdlem proteče litr a půl vína (a sem tam nějaká vodka) a nikdo kvůli tomu nědělá takovej humbuk. A když ještě k tomu všemu vstane spolubydlící ve stejným stavu, tak souboj o koupelnu vypadá jako Hulk versus Abomination ()

Jordan

neuveriteľné sklamanie - ploché, prázdne, nudné . . . nevyužitý potenciál, aký tento comixový hrdina poskytuje, nevyužitý akčný potenciál leterriera, ktorý mal akú-takú príležitosť prekonať zatiaľ svoj najlepší kúsok Kuriera, no nestalo sa tak, hrozne kacírsky nevyužitý výborný cast (nestačí nalepiť hurtovi fúzy, neoholiť rotha a dať liv tyler šaty čerstvej dvadsiatničky - a ani prikázať nortonovi, nech schudne, nie nie!) a celkovo skrátka nemožno postaviť film takéhoto rázu a ambícií len na dobre urobenom digitálnom Hulkovi a Abominationovi! Tfuj ()

HoneyBunny

Nevím proč, ale tahle verze Hulka mi dlouho unikala. Možná proto, že o pět let starší Hulk s Erikem Banou a v režii Anga Lee mi přišel hóóódně rozvleklý (a to Banu žeru skoro ve všem). Tahle verze sice na tu s Erikem navazuje, takže nejde o další remake (první překvapení!), ale jde úplně jinou cestou. Je rychlejší, zábavnější a hlavně skvěle uběhne. Ed Norton uhraje cokoli a navíc tu má s Liv Tyler skvělou chemii - opravdu jsem jim věřila ten vztah dvou lidí, kteří už se hrozně dlouho znají a pojí je silný vztah - všechno je to podané v drobnostech jako pohledy a spontánní doteky atd., což se bohužel tak často ve filmech nevidí. Příběh, to už je něco jiného. Je to průměr, který neurazí, ale ani nenadchne, a ani dobré herecké obsazení to nezachrání. Díky závěrečnému hvězdnému cameu (druhé překvapení) mi došlo, že tenhle film patří do současného Marvelovského univerza, ale bohužel mu chybí ona pověstná odlehčenost, vtip a pečlivá práce s postavami. Hulk má zkrátka na svůj origin story smůlu... ()

Anderton

Neuveriteľný Hulk je neuveriteľne čistý popcorn. Obsadenie Nortona sľubovalo výrazný reštart série, keď sa divákom zdal Bana málo charizmatický. Norton je dôkazom, že Hulk je postava, pre ktorú sa ťažko hľadá vhodný predstaviteľ. Leterrier natočil tri solídne akcie, opisuje z Bournea a pôsobí trochu béčkovejšie ako Ang Lee. Príjemný a zábavný, ale absolútne bezvýznamný a zabudnuteľný film. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Liv Tyler se vrací do MCU

Liv Tyler se vrací do MCU

28.03.2023

Vzhledem k blížícímu se datu začátku produkce na čtvrtém Captainovi Americe s podtitulem New World Order začínají přicházet zprávy nejen o možném příběhu, ale i nových příchozích. V následujícím… (více)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt