Bleach

Japonsko, (2004–2024), 167 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Režie:

Norijuki Abe, Akira Iwanaga, Čiaki Kon, Keizó Kusakawa, Rjó Mijata (více)

Předloha:

Tite Kubo (komiks)

Hudba:

Širó Sagisu

Fumiko Orikasa, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe, Hóko Kuwašima, Masaja Onosaka, Noriaki Sugijama, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Juki Macuoka (více)

Série(2) / Epizody(418)

Kurosaki Ichigo je obyčejný středoškolák. Tedy pomineme-li jeho schopnost vidět různé nadpřirozené bytosti. Jeho osud se záhy proplete s životem dívky - šinigami (anděl smrti v japonském podání) jménem Kuchiki Rukia. Ta je během souboje s bytostí Hollow (jedna z běžných povinností šinigami) nucena převést své schopnosti na Ichiga. Jenomže už si je nedokáže vzít zpět. Kurosaki tak musí skloubit studia se službou šinigami. Rukiin čin je však mezi šinigami považován za zločin a tak jí unesou do jejich světa Seireitei, kde Rukia čeká na rozsudek, kterým může být i smrt. Ichigo je pevně rozhodnut jí navzdory všem šinigami zachránit.

Bleach je zástupce žánru shounen, je plný soubojů na meče, magie, nadpřirozených bytostí a mnohé díly i humoru. Seriál střídá epizodický charakter s delšími příběhovými celky. Nyní (22.10.2006) má 103 dílů a zdá se, že toto číslo zdaleka není konečné. K témuž datu se nachází na pěkném 32. místě v žebříčku animenewsnetwork. (Subjektiv)

daEmoNickY

ODKAZY ______ Bleach intro http://walkingtacos.blip.tv/file/2571159/ . Bleach porno, http://boylamas.110mb.com/hentaimanga/doujin/bleach/index.html, takže o jeden důdod míň se na ten seriál koukat . ______ Hudba je skvělá, kresba ještě lepší a triky jsou fajn. Těm několika retardovaným postavičkám se dá aji smát (Kon, Rukya, Renji, Ichigo, Bakuja, Zaraki, ...). Otázka je zdali se na blíči s přibývajícímí díly začíná táhnout víc příběh nebo věšáky hlavních hrdinek http://images.encyclopediadramatica.com/images/8/80/Bleach_bitches.jpg , odpověď je že ______ Po 150 dílu začínají postavy dávat míň a míň smyslu jak mi bylo řečeno. Ty vzpomínky, vysvětlování svých "konečných" technik se jakž takž dají ale pak to prý už nejde. Mě to přestalo bavit u těch upíru a pak jsem to bral po 10 dílech, tak nevím. Zvlášť Ichigo, kterýho ten týpek s mečem co zdvojuje váhu nejspíš pořádně namlátil do hlavy. ______ Velice dobrý důvod proč se na Bělobu dívat : http://www.bleachwallpaper.info/images/wallpapers/bleach-girls-589593.jpeg (plakát, použitelný i jako Wallpaper). ______ Kdo ještě není tupá zelenina z toho jak se v blíči vše furt točí dokola (takzvané fillery) ať navštíví http://leekspin.com/ . _______ TEN KDO VYMYSLEL V BLEACH ZBRANE _______ má u mě bonbon. ()

WildevilCZ

Naruto vs Bleach? Nerozhodně, oba seriály mají své mušky..... No filery mi tak moc nevadí, ale díky nim se ztrácí originalita v některých soubojích, protože zúčastněné postavy už namají co nabídnout, např Abarai Renji, který používá jen pár technik, přičemž většina z nich má na napřítele nulový efekt.... prostě nudí. Dále musím pochválit rozmanitost postav, některé mi sice lezou na nervy (Renji), ale většina je cool četně hlavního hrdiny, ale Zaraki Kenpachi (správný satan) s Shihouin Yoruichi (nestyda jedna:) ) to owní :D ()

Monoxid

samozřejmě nejsem tupá zelenina a fillery PŘESKAKUJU...tedy přeskakovala jsem, dokud jsem nedošla na konec, teď už nemám přes co skákat, došla jsem na konec... Přemýšlela jsem, co mě nutí se na Bleach pořád dívat. Jsou to zbraně? techniky? animace? postavy? Nakonec jsem došla k tomu, že nejvíce mě fascinuje Ichigo, hlavní postava - přestože ještě ani nedospěl, zachraňuje svět, lidé mu umírají před očima, on zůstává zásadový, většinou pochopí motivy svých nepřátel, neodpustí nic, co je zamířeno proti jeho přátelům...a zároveň je to naprostý flegmatik, jehož největším snem je mít klidný život... to jsem prostě ještě neviděla:D...A ještě něco: mám pocit, že i s touhle animací to jde do kytek, takže i když jsem si kdysi říkala: Nebudu se koukat na mangu, nebudu, pěkně si počkám na anime... když jsem viděla tohle, vzdala jsem to... bůůů, bůůů, takhle přece Ichigo nevypadááá:( ()

Koocik

Jsem fanoušek těch šikmookej výplodin v podobě anime a fantasy. Ač v nevědomí, o co skutečně jde, tak mě anime provází už od ranného dětství. No postupem času jsem se dostal k těm lepším a Bleach beru jako jeden z nej anime seriálů a právem patří do mých oblíbených. Samozřejmě nemůžu hodnotit fillery (= příběhy nezapadající do hlavní příběhové linie), jelikož jsem jich ani moc neviděl a většinu přeskakoval. V jednotlivých charakterech jsem si našel řadu oblíbenců, kteří už ať samotným vzhledem, sílou nebo pouhým vystupováním si získali můj obdiv (hlavně Ichimaru Gin, Zaraki Kenpachi, Byakuy Kuchiki, Mayru Kurotsuchi). Normálně bych dal 5 hvězd, ale za poslední příběhovou linii s X-Cution nemůžu. Bylo to opravdu hodně slabé, ale přesto doufám, že jednou se najde nějaké studio, které opět začne s vytvářením nových epizod i v anime, protože manga je teď více než dobrá a odvážím si říct, že i nejlepší, jaká kdy byla. ()

skretik

Prvé časti boli také "rozkukávacie". Potom začalo byť perfektné a ani som sa nevedela od tohto seriálu odtrhnúť... ale teraz (som na 71. časti) to začína byť také nijakovské... Som trocha sklamaná... Fakt tá záchrana Rukie bola perfektná (aj keď aj tam občas zbytočne rozťahaná). Hodnotenie pôjde možno ešte dole. Zatiaľ 4*. Hihi, prišla som na to, ako z toho spraviť perfektný seriál... treba vynechávať všetky zbytočné časti a hneď to naberie na dynamike. :D ()

VanTom

Tak mám za sebou 5 sezón (čili 109 dílů ze současných 366) a končím, a jak tu čtu komentáře, je na čase. Souboje s Bounto byly sice zábavné, ale seriál se vůbec, ale vůbec nikam nevyvíjí, velmi se opakuje a spousta věcí mě začíná vysloveně štvát (sáhodlouhé proslovy uprostřed soubojů, stále silnější útoky, přestože jsou bojovníci již na pokraji sil, neustálé záchrany na poslední chvíli, obrovská pasivita některých postav, naprostá netýmovost všech a především zvyšující se nálož extrémně afektovaného a uječeného dětinského "humoru"). Také se mi zdá, že se podstatně zhoršuje kvalita animace. Ale jinak mě Bleach povětšinou bavil, svět shinigami a především postavy kapitánů a podkapitánů (jejich vzhled i charaktery) jsou vymyšlené perfektně (jen jich možná nemuselo být tolik). ()

Emerelle

Shrnu to jednoduše. Děj seriálu o proti manze dosti pokulhává. Kazí to jednoduše spousta fillerů a pomalejší děj. A teď také malý spoiler : Kurosaki Ichigo prostě a jednoduše pořád ztrácí a znovu nachází svoji sílu, a je silnější a silnější, zajímalo by mě, kam až to povede. ()

Spike23

Bleach je skvělé anime. Drží se do cca 160. dílu na perfektní úrovni, možná jedněch z nejlepších anime. Tedy do začínajících fillerů jasně 5*. Poté nebudete věřit svým očím. Fillery kompletně ovládnou celé toto propracované, téměř perfektní anime. Po první várce tohoto odpadu zase začnou díly normální. Jenže jak rychle začnou, tak rychle skončí a následují další fillerové orgie, které trvají až dodnes. Je to pro mě jedno z největších zklamání v historii anime a pochybuji, že Bleach ještě dosáhne takových kvalit, jako v dílech před první várkou fillerů... P.S Lurychio si zaslouží chcípnout. ()

Cracker

Keďže flákam školu, mám tým pádom veľa volného času :) A ako lepšie by som s ním mohol naložiť, než pozretím si anime ktoré má pre mňa nostalgickú hodnotu. Naruta som už videl minimálne 4-krát, takže ho poznám odpredu aj odzadu naspamäť a práve preto, tentoraz prišiel rad konečne aj na Bleach. Príbeh oranžového shinigamiho Ichiga Kurosakiho odhodlaného za každú cenu ochrániť ľudí na ktorých mu záleží, pozná snáď každý kto i len náhodou zavadil o anime. Ja som sa tiež nechal nachytať a odvtedy sú pre mňa tieto japonské animáky takmer každodennou záležitosťou. Dosť o mne, teraz poďme k veci. Začnem tím, čím začína každé anime. Opening. Bleach má obrovské množstvo veľmi kvalitných openingov, samozrejme aj endingov, ktoré si púšťam aj pri písaní tohto komentára a za tie roky sa ich stále nemôžem nabažiť. Obzvlášť songy ako Change a Rolling Star sú nezabudnuteľné. Ak mám porovnávať Bleach s Narutom tak len v tejto kategórii, no a práve tu o kúsok stráca. Ďalšou vecou na zozname, ktorú však pre zmenu musím skritizovať sú Animácie. S nimi som nebol spokojný počas celého vývoju seriálu. Od začiatku až do konca sa mohli autori venovať trochu viac detailom. Kresby sa stále menili a výzor postáv tak isto. Ak si porovnáte Inou z prvej série s Inoue z nejakej, dajme tomu siedmej, série rozdiel je markantný. A musím povedať že v prvej sérii teda vyzerala lepšie. V tomto aspekte u mňa Bleach preháva na plnej čiare. Fillery. Nuda alebo skôr nuuuda? Nie, určite je to NUUUUDAAAA! Jediný solídny bol arc s Nozomi. A preto som ich pri druhom sledovaní rovno vypustil. Hudba. Skúsený fanúšik už dopredu vedel v ktorom momente akú melódiu zahrajú. Nemôžem povedať že boli zlé, ale trochu viac variácii by určite neuškodilo. Príbeh. Bleach nebol prvý a ani posledný seriál, s tématikou shinigami ktorý som videl ale bol z nich však jednoznačne najpestrejší. To sa však dalo čakať pretože organizácie ako Gotei 13, Espada, Vizards, Quincy a obrovské množstvo iných postáv pridávajú na mystickosti a rozmanitosti. Za najlepší arc považujem s veľkým prehľadom, práve ten úvodný. Koncept tohto partizánskeho boja bol aplikovaný aj do Hueco Munda, takže tam som sa moc nebavil. Rovnováha síl bola celý seriál dosť rozhodená, proti slabým boli hrdinovia slabý, proti silným boli takisto slabý, ale nakoniec aj tak vyhrali... Postavy. Z veľkého množstva a rôznych typov postáv je veľké percento takých, ktoré vás po pár dieloch začnú neskutočne otravovať, nudiť ale autori ich využívajú aj napriek tomu. Ja som mal najradšej Grimmjow-a, Uraharu a bez Orihime by to nešlo ;) No a konečne som sa dostal k záveru. Vzhľadom nato že Bleach je čistokrvný shounen, často pôsobil, často si požičal niečo aj z iných žánrov. Najviac zo všetkého sa mi však aj tak páčili tie momenty, keď sa na scéne ukázal hrdina, vždy neskoro, vždy s grimasou na tvári a vždy všetkých vyklepal. Nakoniec som hodnotenie musel stiahnuť zo 4 len na 3 hviezdy. Tie tri sú však poctivo zaslúžené a Bleach si budem aj tak pamätať ako skvelé anime. () (méně) (více)

Free_player

Hlavní postavou je Ichigo Kurosaki - toho bych přirovnal asi jako k ,,mašťákoj,, Narutoj (tady natvrdlost vede), jinak je to další skvělé anime ve, kterém je hodně akce, zvratů, vtipu, charismatických postav ale, na druhou stranu lehce pokulhávajcí děj. Přerušovaný velkým množstvím otravných fillerů ( dejme tomu z 315 dílů tak 150 fillerových což je až až ). Co mě fakt štve je to, že hlavní ani vedlejší postavy zpravidla neumírají to mě připadá dost o ničem ...to není pak žádný maso, žádná KREW !!! U tohoto anime je i povedená manga, kterou bych doporučil pro ty, kteří nemají rádi zdlouhavé natahavání děje a pasáže nudných fillerů. ()

Corpsegrinder

Dlouho jsem se tomu vyhejbal, částečně protože mě odradil počet dílů, ovšem po načnutí první série jsem dokoukal první tři za týden a žeru to. Občas by si mohli odpustit flashbacky během soubojů a takový to umělý natahování jednoho souboje na tři díly, ale jinak je to bezva anime se sympatickejma postavama. Rukia je kočka :) ()

Cassandra

Pokusím se tu vyjádřit své dojmy ze tří sáhodlouhých seriálů (sice jsem ani jeden neviděla celý, ale shlédnuté díly můžu počítat v desítkách) – Inu Yashi, Naruta a Bleach – každý z nich je dobrý a každý v něčem jiném. Inu Yasha pro mě vyniká svým pestrým prostředím čerpajícím z pohádek a mýtů, je tam spousta nápadů (odkázané meče), skvěle nadesignovaných příšerek a výrazných postav. Arky jsou krátké, přítomno je hodně fillerů, ale tady to nějak neberu jako nevýhodu, seriálu to dodává na odpočinkovosti (můžete klidně zařadit sledovací pauzu) a stravitelnosti. A navíc tu není přetechnikováno, jako v následujících dvou seriálech. Nejlepších je cca prvních padesát dílů, v nichž jsou představeny hlavní charaktery a zápletky, a pak už je to slabší – základní témata jsou vyvářena a vyvářena bez nějakého pořádného výsledku, ale to už jste na seriál zvyklí a díváte se dál. Naruto má zase souvislý, kvalitně vystavěný příběh, avšak jeho vůbec největší devízou jsou sympatické postavy, které mají hodně propracovanou minulost, což v kombinaci se spletitými dějovými kotrmelci plnými osobních konfliktů a skrytých schopností dává dohromady labyrint, ve kterém se dá pohybovat téměř do nekonečna – někomu to možná může připadat unavující, někdo tuto úctyhodnou promakanost zase oceňuje. Bleach je sice propracovaný také, ale tak nějak kontraproduktivně - ne že by ty všelijaké techniky byly nezajímavé, ale jsou podávány jak z rychlíku (v Narutovi je jejich vysvětlování o dost přirozenější, byť ne vždy), a hlavně je jich strašně moc, protože i postav je nadbytečné množství. Kdyby bylo jednotek stráží třeba jen pět, značně by to zlepšilo přehlednost děje a postavy by nebyly tak schématické. Ovšem Bleach má jednu nezanedbatelnou výhodu – výborný drajv. Úvodní část seriálu do dílu 62 se ze začátku zaměřuje jen na pár charakterů, seznamování se s příběhem a prostředím je dobře zvládnuté, u soubojů napjatě čekáte, jak dopadnou – zkrátka tento ark je tak skvěle vygradován, až to bere dech. Ovšem už od cca 50. dílu je znát, jak Bleachi začíná ubližovat množství kapitánů - člověk čeká, jak dopadne hlavní zápletka, ale místo toho autoři v jednom kuse zařazují všelijaké podružné souboje, jen abychom se obeznámili se schopnostmi aktérů. Pozdější díly jsou mnohem slabší, ale i nadále sledovatelné. A ještě hudba – ta je vynikající ve všech třech seriálech. ()

siRka

Bleach prvních 20 dílů nijak zvlášť nevybočuje z lepšího průměru. Poté se skupina studentů přesouvá do světa shinigami, a to je část, kde si bleach v klidu zaslouží *****. To trvá zhruha do 65. dílu. Od té doby až do teď je zas bleach jen lepší průměr... Ale zdá, se že některé staré postavy se mají brzo vrátit a tím by se bleach mohl opět vyhoupnout vysoko... edit: tak skutecne, nyni je bleach bezpochyby opet na ***** ()

TaanStari

Perfektní začátek, potom o něco méně zábavnější část s Bountama (o které jsem nicméně skoro až dokonce netušil že je to filler) a opět velice dobré navázání na kvalitu prvních dílů. Souboje jsou v podstatě pořád o tom samém, buď se bojuje na meče, nebo na meče a "kouzla". No a občas se tam objeví někdo s nějakým opravdu unikátním mečem (např Byakuya nebo Kurotsuchi). Děj byl na začátku taky výborný ale postupem času se z toho stavá "porázím tohohle aby na mě za rohem čekal 10x silnější tenhle", tudíž už jde hlavně o ty souboje a vizuální stránku. Nadprůměrný, ale určitě ne dokonalý seriál. Přesto jeden z mých nejoblíbenějších. ()

Aluminium

Panebože, ktorý je to teraz diel? 253? Naozaj som to vydržala tak dlho? A naozaj to budem pozerať aj naďalej? Odpoveď je áno, budem. Nanešťastie ma to začalo baviť, dokonca aj ten posledný filler, ktorý sa ako zázrakom blíži ku koncu. Priznám sa, že Bleach som neznášala. Zo všetkých strán to bolo Bleach sem, Bleach tam, ale prišlo leto roku 2009 a ja som sa začala príšerne nudiť. Keďže jedno nemenované anime *cough*Naruto*cough* ma zlomilo a poctivo som videla všetky, do vtedy uverejnené časti a zo zvedavosti som siahla po jeho kamošovi z WSJ. Začiatok bol zdĺhavý, ale keď sa to rozbehlo, nemohla som sa od toho odtrhnúť. ()

John8

Bleach pobaví, velkým plusem ja faktor Drsnosti (Ichigovi Meče, Kenpachi (kompletně:) ) ) jen mě mrzí sytém: Zesil, Poraž.... Zesil, Poraž... Zesil. Poraž..... Což navozuje jistý pocit Stereotypu, Respektive podstata je víceméně stejná, jen Postavy se mnění.... 4.... ()

Naushika.

Hodnotím prvních pár sérií, které byly vážně nápadité a měly spád... Sympatické postavy, originální prostředí a jeho zákonitosti, efektní souboje a schopnosti, občas dokonce i nějaká duchaplná myšlenka! Dál už to ale jen stagnovalo a stagnovalo, invence čím dál míň, originalita tatam, čím dál tím rozvleklejší děj, zhoršila se i kvalita animace... návykové to ale bylo stejně - setrvačností jsem dojela někam k dílu 150 a pak mě to naštěstí, během čekání na další, pustilo. :) ()