Torchwood (TV seriál)

• Austrálie

• Kanada

Drama / Sci-Fi

Velká Británie, 2006 - 2011, 35 h 2 min (Minutáž: 41x50 min)

John Barrowman, Eve Myles, Gareth David-Lloyd, Burn Gorman, Naoko Mori, Kai Owen, Tom Price, Olivia Hallinan, James Marsters, Mekhi Phifer, Alexa Havins, Lauren Ambrose, Bill Pullman, Skye Bennett, Ruth Jones, Matt Rippy, Bryan Dick, Rhea Bailey, Indira Varma, Roger Ashton-Griffiths, John Samuel Worsey, Eve Pearce, Eileen Essell, Daniela Denby-Ashe, Murray Melvin, Peter Capaldi, Liz May Brice, Robert Pugh, Christine Bottomley, Togo Igawa, Nicola Duffett, Camilla Power, Matt Ryan, Elen Rhys, Freema Agyeman, Owen Teale, Amy Manson, Frederick Koehler, David Gyasi, Frank Medrano, Paul Copley, Darren Dupree Washington, Nikki Amuka-Bird, David O'Donnell, Robin Sachs, Dillon Casey, Lachlan Nieboer, Lachele Carl, Megan Duffy, Danny Szam, Teddy Sears, Caroline Chikezie, Anthony Dilio, Paul James, Finn Wittrock, Andrea Lowe, Angelica Montesano, Jonathan Dane, Richard Briers, Ben Loyd-Holmes, Luke White, Clint Jung, Demetri Goritsas, Maxine Evans, Joseph Eid, Daryl Crittenden, Mark Lewis Jones, Matthew Gravelle, Celyn Jones, Andrew MacBean, Eric Steinberg, Ciera Payton, Michelle Romano, Lucy Cohu, George Murdock, Jayne Taini, Calum Callaghan, Colin McFarlane, Constance Wu, Chrissie Fit, Deborah Findlay, Sharon Morgan, Jeffery Self, Sophie Hunter, Robert Barton, David Grant Wright, Glenn Taranto, Heather Craney, Claire Cage, Ceri Mears, Marek Oravec, Susan Brown, Ian Gelder, Rhodri Miles, Gary Pillai, Siobhan Hewlett, Paul Chequer, Michael Austin, Matthew Rohman, Jim Conway, Hugh Holman, Alan Bond, Cush Jumbo, Katy Wix, Nayo Wallace, Jack Montgomery, Ethan Brooke, Shawn Parsons, Rick Chambers, Rik Makarem, Rhodri Lewis, Charles Abomeli, Anthony Lewis, Gavin Brocker, Menna Trussler, Julian Bleach, Tasha Ames, Badi Uzzaman, Yasmin Bannerman, Colette Brown, Paul Kasey, Stuart Nurse, William Thomas, Brian Guest, Candace Brown, Chris Butler, Simon Poland, Rocky McMurray, David DeSantos, Craig Gallivan, Jonny Owen, Scott Hoxby, Louise Delamere (herec, a.z.), Alex Harries, Dominic Coleman, Ger Carey, Alan Dale, Gil Kolirin, Natasha Kaplinsky (a.z.), Ethan Brooke (a.z.), Demetri Goritsas (a.z.), Jack Montgomery (a.z.), Nicholas Farrell, Paul Copley (a.z.), Dichen Lachman, Wayne Knight, Halley Feiffer, Antonio D. Charity, Ewan Chung, Mare Winningham, Richard Gilliland, C. Thomas Howell, Kelvin Yu, JoNell Kennedy, Brendan Hughes, Eve Mauro, Ernie Hudson, Jason Brooks, Nana Visitor, Michael Chomiak, John de Lancie, Frances Fisher, Adam Silver, Benito Martinez, Alex Hassell, Lena Kaur, Laura Waddell, Chris Wilson, Marina Benedict, Gareth Thomas, Janice Kent, Liz Jenkins, Shaun Lucas

Konečně nekorektní sci-fi seriál, který se obejde bez tunu patosu a patriotismu, jak nám to doposud představovali amíci, když jim šlo o záchranu naší Země před "šmejdem z vesmíru". Torchwood tu byl dříve než nějací Men in black a jim podobní "profíci". Tenhle seriál je dospělou eRkovou podívanou pro milovníky Whoverse, jenž dala zrodit skvělému charakteru v podobě Jacka Harknesse - aneb dokonalá ukázka nesmrtelnosti - ani když jste rozcupováni na maličké kousíčky, tak to ještě neznamená, že jste mrtví... Těším se na Miracle day!!!(19.6.2011)

První díly opravdu působí poněkud naivně. Když je i přesto dokoukáte a podíváte se na seriál jako celek s určitým odstupem, začne se jasně rýsovat, že postava Gwen je stejně důležitá jako cpt. Jack. A právě vývoj osobnosti Gwen - od naivní hloupoučké po ostřílenou drsňačku nekompromisně bránící vlastní postoje a zájmy - je jakousi paralelou k celému seriálu. Od prvních, ne úplně komplikovaných dílčích zápletek, se seriál přehoupe k sérii osobních i světových krizí, které mají se začátkem společného jen málo.(19.1.2013)

1. a 2. séria: 4 hviezdičky, 3. a 4. séria: 5 hviezdičiek (alebo milión :-) Roky už som namotaná na Doctora Who, čiže pozrenie si Torchwoodu bola len otázka času. Úvod je pomerne pomalý a ktovie, či by som sa vôbec dala do ďalších dielov nebyť už vopred obľúbeného kapitána Jacka. Ale už po pár dieloch sa u mňa začali prejavovať závažné príznaky seriálovej závislosti, ktoré vyvrcholili v 3. a 4 sérii mojim takmer sa neodlepením od obrazovky. Okrem mnou odjakživa zbožnňovaných sci-fi haluzí totiž Torchwood ponúka neskutočne realistický pohľad na povahu človeka a ľudstva ako celku. Na jednej strane seriál diváka nenechá so žiadnymi ilúziami až mu je ťažko pri srdci, na druhej strane však ponúka fascinujúce morálne dilemy, ktorých samotná existencia znamená, že to s nami možno až také strašné nebude. Okrem tejto myšlienkovej roviny mi nedá nevyzdvihnúť aj nervydrásajúce a intenzívne emócie, ktoré seriál neľútostne žmýka z diváka, či už sú to záchvaty smiechu alebo potoky sĺz, ďalej napínavú akciu, dobrodružstvá, prestrelky a naháňačky a úžasné postavy - aj ako sú napísané, aj ako sú stvárnené. Oproti Doctorovi Who je Torchwood jednoznačne seriál pre dospelých - sex (kudos on the gay stuff :-), násilie a celkovo temnejšie dejové zvraty - ale poznať v ňom ruku Russella T Daviesa a také to nehmatateľné čosi, čo vytvára úžasnú atmosféru whovianskeho universu.(16.4.2013)

Hodnocení 1. série: 1. Everything changes - 60%, 2. Day one - 60%, 3. Ghost machine - 60%, 4. Cyberwoman - 20%, 5. Small worlds - 80%, 6. Countrycide - 60%, 7. Greeks bearing gifts - 40%, 8. They keep killing Suzie - 60%, 9. Random shoes - 60%, 10. Out of time - 60%, 11. Combat Battle - 40%, 11. Captain Jack Harkness - 60%, 12. End of days - 60%.(23.6.2008)

Tak pokud jsem si dosud myslela, že Doctor Who je ten nejdepresivnější, nejtragičtější a nejsmutnější seriál, jaký jsem kdy viděla, tak nyní musím svůj názor změnit. Torchwood je tak odlišný od DW, ale přesto už na první pohled poznáte, že spolu souvisí. Doctorův život, který trvá více než 900 let, je ,oproti Jackovu trápení, pohodička. 1. série mě bavila. Byly tam vtípky, občas nějaké vzrušení. 2. série byla mnohem temnější. No a ten konec 2. série - potoky slz. Říkala jsem si, že horší už to nebude, tak jsem si udělala minimaraton a zkoukla celou 3. sérii na posezení. A to jsem neměla dělat. Zaplavila mne vlna emocí. Na konci 4. dílu jsem opravdu šíleně řvala. Spotřebovala jsem balíčky kapesníčků, ale ten pláč jsem nemohla zastavit. Ale pak, když už jsem si pustila 5. díl, tak jsem žádné slzy neměla. Jen jsem nepřítomně koukala a až do poslední vteřinky jsem doufala, že se podaří nějak vrátit to, co se stalo. Musím se přiznat, že na tyto díly se znova nepodívám, nevím, jestli bych to znovu zvládla. Pro mě za 5 hvězdiček, ale dala bych klidně i tisíc. Žádný film, seriál, ba ani kniha, mi nikdy neuděli takový guláš v mých myšlenkách...(19.7.2010)

• - V 9. epizodě 1. série s názvem "Random Shoes" ve chvíli, kdy Gwen (Eve Myles) navštěvuje videopůjčovnu, běží právě v tamní televizi první díl BBC dokumentu Putování s dinosaury (od r. 1999) "New Blood". (MsUtahraptor)

• - John Barrowman  a Eve Myles jsou jediní herci, kteří se objevili ve všech epizodách. (Missa08)

• - Nedlouho po začátku 10. epizody 4. série je ve scéně, kdy Gwen (Eve Myles) uplácí čínskou stařenku, mezi penězi, které jí dává, navrchu česká papírová padesátikoruna (sirien)