Torchwood (TV seriál)

• Austrálie

• Kanada

Drama / Sci-Fi

Velká Británie, 2006 - 2011, 35 h 2 min (Minutáž: 41x50 min)

John Barrowman, Eve Myles, Gareth David-Lloyd, Burn Gorman, Naoko Mori, Kai Owen, Tom Price, Olivia Hallinan, James Marsters, Mekhi Phifer, Alexa Havins, Lauren Ambrose, Bill Pullman, Skye Bennett, Ruth Jones, Matt Rippy, Bryan Dick, Rhea Bailey, Indira Varma, Roger Ashton-Griffiths, John Samuel Worsey, Eve Pearce, Eileen Essell, Daniela Denby-Ashe, Murray Melvin, Peter Capaldi, Liz May Brice, Robert Pugh, Christine Bottomley, Togo Igawa, Nicola Duffett, Camilla Power, Matt Ryan, Elen Rhys, Freema Agyeman, Owen Teale, Amy Manson, Frederick Koehler, David Gyasi, Frank Medrano, Paul Copley, Darren Dupree Washington, Nikki Amuka-Bird, David O'Donnell, Robin Sachs, Dillon Casey, Lachlan Nieboer, Lachele Carl, Megan Duffy, Danny Szam, Teddy Sears, Caroline Chikezie, Anthony Dilio, Paul James, Finn Wittrock, Andrea Lowe, Angelica Montesano, Jonathan Dane, Richard Briers, Ben Loyd-Holmes, Luke White, Clint Jung, Demetri Goritsas, Maxine Evans, Joseph Eid, Daryl Crittenden, Mark Lewis Jones, Matthew Gravelle, Celyn Jones, Andrew MacBean, Eric Steinberg, Ciera Payton, Michelle Romano, Lucy Cohu, George Murdock, Jayne Taini, Calum Callaghan, Colin McFarlane, Constance Wu, Chrissie Fit, Deborah Findlay, Sharon Morgan, Jeffery Self, Sophie Hunter, Robert Barton, David Grant Wright, Glenn Taranto, Heather Craney, Claire Cage, Ceri Mears, Marek Oravec, Susan Brown, Ian Gelder, Rhodri Miles, Gary Pillai, Siobhan Hewlett, Paul Chequer, Michael Austin, Matthew Rohman, Jim Conway, Hugh Holman, Alan Bond, Cush Jumbo, Katy Wix, Nayo Wallace, Jack Montgomery, Ethan Brooke, Shawn Parsons, Rick Chambers, Rik Makarem, Rhodri Lewis, Charles Abomeli, Anthony Lewis, Gavin Brocker, Menna Trussler, Julian Bleach, Tasha Ames, Badi Uzzaman, Yasmin Bannerman, Colette Brown, Paul Kasey, Stuart Nurse, William Thomas, Brian Guest, Candace Brown, Chris Butler, Simon Poland, Rocky McMurray, David DeSantos, Craig Gallivan, Jonny Owen, Scott Hoxby, Louise Delamere (herec, a.z.), Alex Harries, Dominic Coleman, Ger Carey, Alan Dale, Gil Kolirin, Natasha Kaplinsky (a.z.), Ethan Brooke (a.z.), Demetri Goritsas (a.z.), Jack Montgomery (a.z.), Nicholas Farrell, Paul Copley (a.z.), Dichen Lachman, Wayne Knight, Halley Feiffer, Antonio D. Charity, Ewan Chung, Mare Winningham, Richard Gilliland, C. Thomas Howell, Kelvin Yu, JoNell Kennedy, Brendan Hughes, Eve Mauro, Ernie Hudson, Jason Brooks, Nana Visitor, Michael Chomiak, John de Lancie, Frances Fisher, Adam Silver, Benito Martinez, Alex Hassell, Lena Kaur, Laura Waddell

Konečně nekorektní sci-fi seriál, který se obejde bez tunu patosu a patriotismu, jak nám to doposud představovali amíci, když jim šlo o záchranu naší Země před "šmejdem z vesmíru". Torchwood tu byl dříve než nějací Men in black a jim podobní "profíci". Tenhle seriál je dospělou eRkovou podívanou pro milovníky Whoverse, jenž dala zrodit skvělému charakteru v podobě Jacka Harknesse - aneb dokonalá ukázka nesmrtelnosti - ani když jste rozcupováni na maličké kousíčky, tak to ještě neznamená, že jste mrtví... Těším se na Miracle day!!!(19.6.2011)

1. série: Fanatické obdivování Torchwoodu mezi některými fany a řeči o spoustě sexu s mimozemšťany a macešském chování scénáristů vůči postavám byly příslibem, že Torchwood bude seriál bourající všechna pravidla a klišé. Nestalo se tak; spíše naopak. Některé epizody byly dokonce slepencem pochodujících klišé. Přesto Torchwood rozhodně není špatný seriál (i když logika jde často stranou); označila bych ho za lehce nadprůměrný, slibný do budoucna. A pozor - silně návykový!!! Poznámka na závěr: Ač nad gay scénami nejedna fanynka zaplesá (ztvárněné jsou moc pěkně), jsou v Torchwoodu bohužel pouze na efekt. 2. série: Kvalita šla výrazně nahoru a nemohu jinak než zvednout hodnocení na 4*. Tohle bylo opravdu napínavé, někdy až strhující. 3. série: Výborné, i když místy příliš melodramatické a poplatné. Konec přináší trochu hořkou pachuť. A otázky, které už nebudou zodpovězeny.(31.3.2010)

Hodnocení 1. série: 1. Everything changes - 60%, 2. Day one - 60%, 3. Ghost machine - 60%, 4. Cyberwoman - 20%, 5. Small worlds - 80%, 6. Countrycide - 60%, 7. Greeks bearing gifts - 40%, 8. They keep killing Suzie - 60%, 9. Random shoes - 60%, 10. Out of time - 60%, 11. Combat Battle - 40%, 11. Captain Jack Harkness - 60%, 12. End of days - 60%.(23.6.2008)

Torchwood.. chrání Zemi (Cadriff) před šmejdem z vesmíru :D. Ale bizarním, vtipným a místama fakt úchylným způsobem. Žádní Men in Black. Prvních pár dílů pro mě bylo docela nepřekousnutelných, pak jsme si tam všechny vyloženě zamilovala. Jack Harkness, kterej mě v Doctorovi Who nechával ledově chladnou, mě tady ulovil prakticky jen na svůj úsměv a ten.. kabát!! O___O Ikdyž musím uznat že u těch gay scén jsem se asi docela červenla :D. A Gwen Cooper je naprosto fantastická ženská, i přes tu její škvíru mezi zubama :). Fakt bych chtěla mít vyřídilku jako ona. Výbornej seriál, nezlobila bych se za další malou sérii. 8/10 for me. (semtam odkaz na Doctora, paráda :)(4.6.2013)

Kapitán Jack Harkness (jestli je James Bond neodolatelný, co je potom Jack, který dokáže vyvolat *uf* odezvu i u čistě heterosexuálního mužeXD), jedna z nejoblíbenějších seriálových postav, v dospělejším, špinavějším a o poznání depresivnějším (přesto stále "stejně" dokonalém) spin-offu "Doctora Who". 1. série: 80%. Úvodní, seznamovací díl svým "vlažnějším" pojetím silně připomíná první epizodu nového "Doctora" ("Rose"), a stejně jako v případě "DW" přichází satisfakce hned s následujícím dílem. U mě však skutečná závislost propukla až po zhlédnutí "1x04 - Cyberwoman", která nejen popostrčila do popředí mého od té doby nejoblíbenějšího člena týmu, ale zároveň odhalila dosud neznámou, temnější stránku vždydokonalého Jacka Harknesse. A že je co odhalovat. 2. série: 95%. Nadupaný rozjezd ve velkém stylu (capt. John Hart rulez), celkový dojem pak ještě mnohem lepší než z předchozí série. Příběhy jsou silnější, vztahy hlubší, a ač nejsem příznivkyní seriálů točících se kolem soukromí hlavních postav, v případě Jacka s Iantoem, bych "krapet" detailnější sondu uvítala všema deseti.;-) Závěrečný díl krutý, ale skvělý. 3. série (Děti Země): 100%. Nemám slov. Seriálová dokonalost, která mi do slova a do písmene zlomila srdce, a která vystřelila Jacka na první místo nejdepresivnějších seriálových postav ever. 4. série (Miracle Day): první polovina 100%, druhá polovina 25%. Je to sice rouhání, ale chvíli (přesněji řečeno 5 epizod) jsem "MD" skutečně řadila do stejné kvalitativní roviny jako "CoE". Pak se ale z mrazivé a skvěle rozehrané zápletky stala jedna velká nedomyšlená fraška plná do očí bijících nesmyslů a jednání zcela out of characters. Pointa příběhu (Požehnání) + epizoda "Immortal Sins" (4x07) a děj od ní se odvíjející = epic, epic a ještě jednou epic FAIL. Oblíbené postavy: Ianto Jones (♥), capt. Jack Harkness (♥), capt. John Hart; z "Miracle Day" pak Rex Madison a v první polovině Oswald Danes.(6.11.2013)

• - Název seriálu a organizace Torchwood vznikl přeskupením písmen ve slovech Doctor Who, což je seriál, od něhož se Torchwood oddělil v samostatný pořad. (Wendy)

• - Nedlouho po začátku 10. epizody 4. série je ve scéně, kdy Gwen (Eve Myles) uplácí čínskou stařenku, mezi penězi, které jí dává, navrchu česká papírová padesátikoruna (sirien)

• - John Barrowman  a Eve Myles jsou jediní herci, kteří se objevili ve všech epizodách. (Missa08)