Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

Z0oMb3E odpad!

Haj(ze)l Hydra! Tak s pravdou von! Toto sa mi podarilo dokukať hádam na štvrtý pokus. Toľko nudy sa vo filme tak často nevidí a zakaždým ma dostal do komatózneho stavu. Na tretí pokus o dopozeranie myslím že už za 5 minút. Neviem či som na tento komixový snímok málo gay ale sledovať obtiahnutý rozkrok nejakého Evansa dve hodiny je na mňa trochu moc. Papierová predloha mi nič nehovorí filmová je prepadák. Špicatouší panici môžu mať iný názor. Odmietam napísať k filmu viac pretože spomienky naň som okamžite potlačil. ()

Hannibal92

Miluju filmy podle marvelovských komiksáků a ani Kapitán Amerika mě nezklamal. Docela jsem se bál zpracování děje, ale všechno v naprostém pořádku. Už se nemůžu dočkat pokračování (Avengers). ()

Wysch

Takže plusy: Chris Evans je sympoš a vyzáblá forma mu sluší. Hayley Atwell je kus a stylizovanej účes jí sluší. Tommy Lee hláškuje jak o život. "I'm not kissing you." Film se sám nebere vážně a dokáže sám sebe pěkně ironizovat (prodej dluhopisů). Stylizace se povedla na výbornou, a to dokonce i užitím postupů starých válečných filmů. V první polovici se několikrát zasměješ. Mínusy: Kapitán Amerika je jen čistej produkt marvelovskýho univerza a film je tu jen proto, aby v Avengerech jaksi Kapitán nepřebejval. Chybí tomu kus režijního nadhledu a srdce, jako je tomu u Thora nebo prvního Iron Mana. O čem bude dvojka, respektive jak bude fungovat Captain America podruhý, to jsem sám zvědavej. Závěrem jen říct, že potenciál byl, Chrisovi to fakt sluší a není tak nesympatickej, jak by se mohlo zdát, ale film je prostě jen... komerční produkt. A to je pech, no. ()

SaNcHeZ_cz

Jak americká vlajka na plátně ožila. Kapitán Amerika je lehce nadprůměrným komiksovým akčňákem, který na jedné straně nabízí celkem obstojnou akci, silného záporáka a slušné herecké obsazení, a na straně druhé totálně topí veškeré snahy v přehnané míře naivity, jednoduchosti a patriotismu. EDIT: Je docela překvapivé, že film, který patřil k tomu nejslabšímu z týmových originů, zestárl ze všech úplně nejméně. I po čtyřech letech a mnoha dalších marvelovkách první kapitán ukazuje, že to nakonec právě tdíky tomu co jsem napoprvé vyčítal, nebude až tak zlé. Ona nadsázka a naivita je nakonec v depresi utopených pokračováních hodně fajn a kouká se na ni pořád dobře. ()

zlabus

Místy přiměřeně hloupé, ovšem jinak poměrně zábavná sebaparodická podívaná. Akce víceméně povedená (malé wtf pouze za hrozné triky u sekvence s vlakem), příjemné obsazení, odpovídající hudba. Pro mě víceméně naplnění předpokladů a povzbuzení mé chuti na Avengers (kterou mi Thor a druhý Iron Man trochu sebrali). Spoiler: Jinak škoda, že film nerežíroval někdo lepší než rutinér Johnston, jinak by finále s bombardérem mohlo vyjít trochu ve stylu úvodní scény Star Treku, takhle to bohužel bylo bez kapky emocí. Přesto je to kvalitní a hlavně zábavná podívaná. 70% ()

Korbitch

Povrchně natočeno, ještě hůře podáno, ale není to zase takovej průser jako třeba Fantastická štýrka. Jen koukám, že spousta místních vodborníků to sežralo i s navijákem a doteď maj háček zaseklej v hubě. Neurazí, nenadchne. Asi tak bych zhodnotil snahu tohodle blonďatýho manekýna vnutit mi americký úsměv na můj momentálně se ironicky šklebící xicht. Doufám, že se po Avengers nebudu cítit jako bych sežral kilo igelitových tašek jako teď. ()

Tayen

Nemám nic proti komiksům, ani jejich adaptacím, a ačkoliv určitě nejsem cílová skupina, většinou se při nich nenudím. Captain America je ale tak žalostně průměrný, neoriginální, prvoplánový a všední jako růžové tričko na blondýnce (proto růžovou nenosím). Nejzajímavější bylo prvních nesuperhrdinských 30 minut, zbytek filmu jsem vyhlížela titulky. Další hvězdičky přičítám za ráznou Hayley Atwell, coby hrdinův ženský doplněk, za mladého otce Starka, a za závěr filmu, kdy je retro-hrdina vystaven dnešnímu blikajícímu New Yorku. To ostatní, co se ve filmu děje je jen sázka na jistotu, hlavně nevybočit a držet se osvědčených témat: záchrana přítele, supezloduch, který je super super zlý, vše je jen černé a bílé, pár záchranných akcí, dojímavých řečiček, hrdinských gest a nudy. nejslabší Avenger film. ()

Praxis

Z letošní Marvelácké produkce jednoznačně nejslabší, ale i tak stále dosti zábavné. Bavilo mě to sice méně než Thor, ale rozhodně jsem neodcházel z kina naštvaný. Jen mě to prostě až tak nebralo. Jasně výbuchy, akce, strašně sympatický hlavní hrdina, hláškující T.L.Jones, jako obvykle dokonalý Hugo Weaving. Jen to prostě nemělo ty koule, na které jsem byl zvyklý z produkce Marvel... Těším se na Avengery.70% ()

ArsenalEagle

Celkem zajímavý(a dokonce i napínavý) příběh o "malém chlapci", ze kterého se stane silný a téměř neporazitelný Capítán Amerika.. Na nějaké trháky o superhrdinech moc nejsem (Spaider-man,Batman) to je pro mne trochu mimo, ale bavil jsem se od prvních minut až do konce.. A doufám, že se studio Marvel uvolí a natočí pokračování.. 85% ()

Laxik

Hrozný. I když pominu, že je Kapitán America totálně nudnej patriot, který se sice prezentuje jako největší slušňák, ale ze všech marvelovských i DC komixových klaďasů má na svědomí nejvíc zabitých protivníků a nebojí se dokonce ani vrazit kudlu do zad (doslovně, nikoli obrazně řečeno), pořád jde o nenápaditej škvár s mizerně zahranýma postavama (ačkoliv na tu Atwellovou se pěkně kouká), nejvýplachovějším scénářem a nejklišoidnější a nejnudnější akcí. Chris Evans měl možná v pár rolích charisma, ale tenhle ťunťa ho nemá ani za mák. Zato má ale pěknou uniformu a obouchaný štít, jež nehrají všemi barvami a nelesknou se na slunci jako čersvě obroušený diamant. Tohle a taky delší part pro jednookýho Jacksona a pár dalších detailů dává dohromady dost slabé 2*. Naštěstí se z jeho postavy dá v Avengerech vytřískat víc, jak naznačuje trailer. (Po Avengerech: A taky že dalo!) ()

Riddick77

Steve Rogers aka Captain Amerika dostal origin, který si zaslouží, ačkoliv do úplné spokojenosti ještě ždibec chybí. Je pravdou, že američtějšího hrdinu si nelze představit a bylo třeba správně dávkova hrdinství, hodnoty, patriotismus a nadhled. Joe Johnston se toho chopil s chutí a po mdlém Vlkodlakovi ukázal v této komixárně své možnosti a schopnost pracovat citlivě s látkou, která může lehce sklouznout k hloupoučkému a bezmyšlenkovitému šaškování v přitroublém kostýmu. Příběh "Capova" zrodu je představen v parádním retro hávu, přičemž samotná postava Stevea Rogerse je vykreslena sice idealisticky, ale poměrně uvěřitelně a věrohodně. Výborná sekvence je "Capova" první mise, kdy se z něj stává marketingové lákadlo a symbol americké ideologie a armády. Dobrý pocit z postavy Rogerse lze přičíst výbornému Chrisi Evansovi, který byl pro tuto roli znamenitou volbou. I kontext WWII je zpracován velmi zajímavě, tempo příběhu je dobré, trikové sekvence by sice zasloužily více pozornosti a zřejmě i finančních prostředků, ale to lze přežít. Plusem je i romantická linka, která působí velmi nenásilně. Závěr je malinko uspěchaný a dalo se z něj vytěžit asi víc, ale celkově se jedná o náramně zpracovanou popcornovou zábavu, která zaujme a pobaví! 8/10! ()

fremy

Americká oslava hrdinství natažená do dvou hodin bezesmyslového děje. Kapitán Amerika neovládl plátno kin. ()

GodComplex

Solidni a pekne stylizovane retro prvni pulky s feelingem ala Castle Wolfenstein strida nudna genericka akce v pulce druhe. Podobne je na tom samotny Captain America, ktery balancuje na hranici sympatictnosti diky sve zranitelnosti v pulce prvni a odpudivosti umele US buznicky po tom, co ho nadopuji steroidama. Jako vetsina komiksovek z teto serie to ve finale vychazi na prumer, v tomto pripade ale spis slabsi prumer. 5/10 ()

UncleG

Vizuálně příjemné žvatlání o ničem. Pokus o "velký příběh", kterému chybí základní prvky velkopříběhovosti a dějová cestička, která se táhne celými sto dvaceti minutami, je kostrbatá, kodrcavá a únavná. Ba co víc! V neukojené touze zvýšit drajv se Captain Hollywood rozhodl, že protáhne diváka nezáživným začátkem rovnou do nezáživného finále. Pomyslný "prostředek" filmu se nám do stopáže už nevešel, ale čert to vem. Nejspíš by byl stejně otravný jako všechno ostatní. Za největší průšvih ale považuju skutečnost, že se komiksová nadsázka ztratila v návalu zcela neúnosnýho patosu. Což je mimochodem současný syndrom i v kreslených superhrdinských sériích. Takže pro příště: Trochu srandy, drahý Ameriko. ()

PKD

Absolutně úžasné. Líbí se mi tam úplně všechno. Jen hudba není nic moc. Henry Jackman ve 2 valí o 300% víc. Chris Evans se pro tuto roli doslova narodil (i když nás již před tím oblažoval jako velmi příjemný Johny Storm). Vizualizace alá Jules Verne+Svět Zítřka je dokonalá a jen potvrzuje to,co jsem si myslel již od časů Jumanji,že rež.Johnston je přirozený talent! A můj velký oblíbenec Red Skull je zde,naprosto bezchybný. Je jen škoda, že ve své pravé podobě si nepobude na plátně/obrazovce moc dlouho. Ostatně...kdy vůbec zklamal Hugo Weaving??? Nikdy. Viz. V jako Vendeta. Jsem sice především DCčkář, ale toto je pro mě osobně jeden z the best!!! Marvel filmů všech dob. A samoz., že cameo otce Tonnyho Starka těžce potěšilo. P.s. musím také dodat, že je ironií, že comicsový Amerika mě nikdy vůbec nebavil, leč jeho filmy ANO. :) ()

Macejko

Ďalší marvelovský origin podľa osvedčeného mustra, avšak (ne)prekvapivo to stále funguje. Hlavný hrdina Steve Rogers je sympaťák, ktorý svoj "dušínovský" charakter zvláda predať bez toho, aby sa dostal do pozície naivného dobráckeho trpáka. Evans je výborný a každý prejav patriotizmu som mu veril. Povinný superhrdinský love-interest Peggy Carter je zase charizmatická "holka od rány", ktorá si Portmanovej pipku z Thora dáva na raňajky. Záporák Red Skull je potom správne démonický, hoci osobne som od Weavinga očakával trochu osobitejšie poňatie. Z postáv ma každopádne najviac bavil Tommy Lee Lones a jeho perfektné suché hlášky ("Ja ťa bozkávať nebudem!"). Čo sa remeselnej stránky filmu týka, Johnston si zaslúži pochvalu - po celý čas drží film pevne v rukách a výborne zvláda adrenalínovú akciu (pokojne jej mohlo byť viac!), ako aj intímnejšie momenty. Naopak ma veľmi sklamala patetická a príšerne nezaujímavá Silvestriho hudba. Captain America je teda výborný superhrdinský film... ale už to naozaj chce zmenu. Ďalší origin podľa rovnakej šablóny by som už nevydržal. Chvalabohu, že Avengers sa blížia. P.S.: Videné v originálnom znení a v 2D. Vivat Bratislava! UPDATE: Asi to nazvem "Johnstonov syndróm", pretože rovnako ako pri jeho Vlkolakovi je aj pri Kapitánovi druhé pozretie o poznanie nudnejším zážitkom. ()

erased

Pokud ode mě Thor dostal známku špatného průměru, Kapitán Eso Rimmer v bledě modrém (haha!) naverbovaný do Prvního Amerického Komanda Anti-emzáckého (PAKA, hahaha!) bude mít těžší boj s odpadem než s hydro-nácky s arzenálem a IQ Klonové armády. Právě občas správně retro stylizované akční scény se snaží zachránit co se dá - ze všeho nejvíc (a bohužel nejspíš neúmyslně) připomínají to nejlepší z Červeného trpaslíka. Kvůli tragicky nudnému Weavingovi a T. L. Jonesovi a chybějící princezně Bonjelle i létajícímu krokodýlovi tak ale i tento ultimátní trumf vyznívá do prázdna. ()

zipper111

Celý můj dojem vystihl skoro poslední záběr na malého kluka, pobíhající s výkem od popelnice s namalovanou hvězdou. Bullshit, ač některé scény mohou vypadat zajímavě, celé je to prvoplánovité, slaboduché a nechutně moc americké. Za vlast! Za svobodu!! Zlatej Hugo teda...2,5* ()

SarumanKo

Veľmi príjemná komiksovka, voči ktorej som bol spočiatku skeptický, ale bolo to zbytočné. (Takmer) kompletné zasadenie do obdobia druhej svetovej vojny tento superhrdinský žánrový kúsok veľmi osviežilo a Kapitán Amerika má perfektnú dobovú atmosféru, ktorú však miestami trochu degradujú prehnane moderné technické vynálezy (a to aj v rámci superhrdinskej sci-fi parády). Nepôsobí to však veľmi rušivo, First Avenger je film, ktorý má všetky aspekty veľmi pekne zladené a funguje ako švajčiarske hodinky. Joe Johnston je neprávom podceňovaný remeselník, ktorý znovu dokázal, že má cit pre vedenie hercov (a obsadenie je vskutku lahôdkové), akciu aj atmosféru. Scenáru taktiež niet čo vytknúť, naivita v tomto prípade patrí k námetu, dialógy šlapú a film má pomerne slušný výskyt humoru. Jedine ten soundtrack mohol byť výraznejší. Čo ma však vyslovene nasralo, bol idiotský český dabing. (80%) ()

J3dla

Tupá taškařice s nudným hlavním hrdinou. Přesně ten typ filmu, ve kterém se o hlavního klaďáka ani chvilku nebojíte a tím pádem tu chybí i napětí. Jak se říká, kde nic není, ani smrt nebere:) 3D je úplně zbytečné a slouží jen k vytahování dalších dolarů z kapes. Pittsfield, 25.7.2011 ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)