Úsměvy (TV pořad)

Talk-show / Komedie

Česko, 1997, 529x37 min

Pavel Vantuch

Jaromír Nekuda

Jaromír Hanzlík, Zdeněk Svěrák, Jiří Adamec, Jiří Adamíra, Jaroslava Adamová, Zlata Adamovská, Ivana Andrlová, Eliška Balzerová, Dana Batulková, Jiří Bednář, Vlastimil Bedrna, Svatopluk Beneš, Lucie Bílá, Dagmar Bláhová, Yveta Blanarovičová, Pavel Bobek, Mahulena Bočanová, Jiřina Bohdalová, Blanka Bohdanová, Jan Bonaventura, Adolf Born, Nela Boudová, Jana Boušková, Tereza Brodská, Vlastimil Brodský, Otakar Brousek st., Otakar Brousek ml., Kateřina Brožová, Slávka Budínová, Zuzana Bydžovská, Jiří Císler, Rudolf Cortés, Eduard Cupák, Bohuslav Čáp, František Ringo Čech, Jan Čenský, Petra Černocká, Karel Černoch, Karel Černý, Soňa Červená, Martin Dejdar, Ivanka Devátá, Jaroslav Dietl, Zdeněk Dítě, Jana Dítětová, Michal Dlouhý, Marie Drahokoupilová, Jana Drbohlavová, Vladimír Drha, Jaroslav Dudek, Jaroslav Dušek, Zdeněk Dušek, Milena Dvorská, Vladimír Dvořák, Marek Eben, Vlasta Fabianová, Jan Faltýnek, Vlasta Fialová, František Filipovský, Táňa Fischerová, Vlastimil Fišar, Stanislav Fišer, Veronika Freimanová, Martin Frič, Nelly Gaierová, Arnošt Goldflam, Karel Gott, Jiří Grossmann, Zdena Hadrbolcová, Karel Hála, Tomáš Hanák, Vlastimil Harapes, Jan Hartl, Ondřej Havelka, Libuše Havelková, Zdeněk Havlíček, Ferdinand Havlík, Antonie Hegerlíková, Hana Hegerová, Otto Heller, Ignát Herrmann, Juraj Herz, Karel Heřmánek, Jana Hlaváčová, Eva Holubová, Felix Holzmann, Jiří Hromada, Eduard Hrubeš, Markéta Hrubešová, Jan Hrušínský, Rudolf Hrušínský ml., Jan Hřebejk, Jiří Hubač, Václav Hudeček, Iva Hüttnerová, Boris Hybner, Vlasta Chramostová, Ladislav Chudík, Věra Chytilová, Vítězslav Jandák, Zora Jandová, Vlasta Janečková, Petra Janů, Iva Janžurová, Vladimír Javorský, Antonín Jedlička, Rudolf Jelínek, Veronika Jeníková, Jan Jílek, Jiřina Jirásková, Věra Jordánová, Zita Kabátová, Jan Kačer, Karel Kachyňa, Miriam Kantorková, Jan Kanyza, Valerie Kaplanová, Josef Kemr, Jaroslav Kepka, Ondřej Kepka, Miloš Kirschner, Dalimil Klapka, Jiří Klem, Eva Klepáčová, Bohumil Klepl, Elmar Klos, Uršula Kluková, Josef Kobr, Jiří Kodet, Naďa Konvalinková, Luděk Kopřiva, Jiří Korn, Laďka Kozderková, Vladimír Kratina, Jan Kraus, Ljuba Krbová, Jiří Krejčík, Alena Kreuzmannová, František Krištof-Veselý, Jozef Kroner, Vladimír Krška, Věra Křesadlová, Pavel Kříž, Marta Kubišová, Marián Labuda st., Jiří Lábus, Otto Lackovič, Pavel Landovský, Jiří Langmajer, Josef Langmiler, Milan Lasica, Sabina Laurinová, Felix le Breux, Lubomír Lipský st., Jiří Lír, Emil Artur Longen, Radovan Lukavský, Hana Maciuchová, Miroslav Macháček, Kateřina Macháčková, Jaroslav Mareš, Miroslav Masopust, Vlasta Matulová, Waldemar Matuška, Svatopluk Matyáš, Carmen Mayerová, Taťjana Medvecká, Růžena Merunková, Alena Mihulová, Josef Mladý, Miroslav Moravec, Dana Morávková, Jaroslav Moučka, Antonín Moskalyk, Ladislav Mrkvička, Míla Myslíková, Josef Alois Náhlovský, Světlana Nálepková, Petr Nárožný, Bořivoj Navrátil, Oldřich Navrátil, Luděk Nekuda, Jitka Němcová, Michal Nesvadba, Gustav Nezval, Ivo Novák, Antonín Novotný, Vladimír Novotný, Oldřich Nový, Pavel Nový, Vít Olmer, Anny Ondráková (a.z.), Gustav Oplustil, Gabriela Osvaldová, Vladimír Páral, Ivo Paukert, Jana Paulová, Ondřej Pavelka, Michal Pavlata, Karel Pech, Ladislav Pecháček, Rudolf Pellar, Eva Pilarová, Theodor Pištěk ml., Jan Pixa st., Miroslava Pleštilová, Miroslav Plzák, Tereza Pokorná-Herzová, Jindřich Polák, Marie Poledňáková, Viktor Polesný, Bronislav Poloczek, Jan Potměšil, Ladislav Potměšil, Chantal Poullain-Polívková, David Prachař, Ilja Prachař, Viktor Preiss, Antonín Procházka, Stanislav Procházka st., Zdenka Procházková, Bedřich Prokoš, Vladimír Ráž, Magdalena Reifová, Ján Roháč, Boris Rösner, Marie Rottrová, Ladislav Rychman, Eva Sadková, Július Satinský, Evald Schorm, Jan Schmid, Jiří Schmitzer, Raoul Schránil, Ota Sklenčka, Svatopluk Skopal, Luba Skořepová, Václav Sloup, Zdeněk Smetana, Ladislav Smoljak, Jitka Smutná, Luděk Sobota, Pavel Soukup, Zdeněk Srstka, Simona Stašová, Evelyna Steimarová, Jiřina Steimarová, Milena Steinmasslová, Jiří Stivín, Martin Stropnický, Jan Svěrák, Vladimír Svitáček, Jana Synková, Dana Syslová, Otto Ševčík, Miloslav Šimek, Karel Šíp, Josef Škvorecký, Čeněk Šlégl, Pavel Šmok, Jan Šťastný, Milan Šteindler, Jana Štěpánková, Jaroslav Štercl, Miloslav Štibich, Jana Švandová, Bohumil Švarc st., Libuše Švormová, Miroslav Táborský, Jan Teplý st., Věra Tichánková, Lubor Tokoš, Tomáš Töpfer, Pavel Trávníček, Ivan Trojan, Ladislav Trojan, Zdeněk Troška, Jan Tříska, Michal Tučný, Jaroslav Uhlíř, Aleš Ulm, Naďa Urbánková, Petr Vacek, Jiří Vala, Marta Vančurová, Jaromír Vašta, Otakar Vávra, Josef Větrovec, Josef Vinklář, Hana Vítová, Miroslav Vladyka, Karel Vlach, Oldřich Vlach, Jan Vlasák, Jan Vodňanský, Helena Vondráčková, Jan Vostrčil, Robert Vrchota, Jan Vyčítal, Václav Vydra nejml., Ivan Vyskočil, Gabriela Wilhelmová, Jiří Wimmer, Hana Zagorová, Valérie Zawadská, Stella Zázvorková, Pavel Zedníček, Bedřich Zelenka, Zdeněk Zelenka, Inka Zemánková, Karel Zich, Josef Zíma, Stanislav Zindulka, Zdeněk Žák, Veronika Žilková, Ladislav Županič, Jiří Štěpnička, Lída Baarová, Ilja Racek, Yvetta Simonová, Petr Haničinec, Nina Divíšková, Petr Kostka, Petra Špalková, Roman Šebrle, Vladimír Brabec, Václav Brabec, Karel Čáslavský, Václav Čapek, Bohuš Záhorský, Ladislav Pešek, Luděk Brábník, Karel Hašler (a.z.), Libor Pešek, Lenka Termerová, Simona Postlerová, Alena Vránová, Dagmar Patrasová, Petr Fejk, Karolina Slunéčková

Jeden z těch dlouhodobých a navíc stále aktuálních filmových dokumentů, nebo spíše cyklů, který mi dělají radost a za který jsem zároveň moc vděčen celé produkci a dramaturgii ČT. Výborná dlouhodobá práce a vůbec spolupráce dua Vantuch a Hanzlík, to se musí ocenit. Tak pokud se chcete dozvědět něco nového o nějakém tom stále ještě žijícím herci, jak z jeho osobního tak i z toho filmového života a nebo třeba jen ze vzpomínek svých hereckých kolegů, tak si stačí každou neděli kolem páté přeladit televizi na program ČT 1. Podobný pořad byl před dlouhým časem "Komik a jeho svět" který tenkrát uváděl Milan Neděla, avšak ten byl spíše zaměřen na herce, kteří se na nás už dívali z pomyslného nebíčka, a jednotlivé části byli věnovány filmovým ukázkám ze starých českých z filmů, kde byl posléze vytvořen takový střihový medailon, ostatně i některé části Úsměvu jsou takto podobně pojaty, většinou se ale jedná o nějaké to herecké výročí nebo o příznačné názvy jako lékařské, dětské ap.(10.2.2007)

Úsměvy se Svěrákem si nepamatuji. Ty s Hanzlíkem ano. A i když jsem měl možnost vidět i původní díly, právě k sérii s J. Hanzlíkem mám silnou citovou vazbu: Dívali jsme se na ně s dědou, pamatuji si, že je dávali v sobotu večer. Taky si pamatuji, že jsem nemusel díly, ve kterých byli herci osobně ve studiu spolu s moderátorem. Cože se nezměnilo. 4*. A ty bych dal, i kdybych k nim tu citovou vazbu neměl..(19.3.2018)

Moc příjemné povídání o různých hereckých osobnostech, se kterými jsme v poklidném a komorním stylu prošli celou jejich hereckou kariéru. Rád jsem se na tenhle pořad díval a to nejenom na díly s notoricky známými osobnostmi, ale i s těmi méně známými, které jsem třeba vůbec neznal a tak jsem měl krásnou příležitost je "poznat". Ony mne zase na oplátku mohly nalákat (samozřejmě nevědomky) na nějaký film, který jsem neviděl, ale z ukázek a vyprávění mne třeba zaujal. A když k tomu přičtu příjemného Jaromíra Hanzlíka v roli moderátora (Svěráka si bohužel nepamatuji), je to jasných pět hvězdiček!(18.9.2010)

Kultivovaný pořad stejně jako je milý a kultivovaný i jeho moderátor Jaromír Hanzlík. Není možné hodnotit stovky jeho dílů, ale už jsem viděla těch dílů opravdu mnoho a všechny potvrzují výše napsané. - - - Divák se dozví z úst samotných herců mnoho nového a zajímavého, bohužel i to, co by o nemravném životě mnohých z nich raději nevěděl. Ale tak už to je s veškerým věděním.(12.11.2017)

Nesporně přínosný dokumentární cyklus, jehož první díly patří mezi špičku televizní tvorby. V té době ovšem pořad uváděl noblesní a vtipný Zdeněk Svěrák, který divákům přiblížil zejména osobnosti z dob počátků naší kinematografie. Postupem let se témata zvolna vyčerpávala, Svěráka vystřídal Jaromír Hanzlík a do pořadu začali být zváni téměř všichni, co o film jen zavadili. Herci, hudebníci, zpěváci, dramaturgové, scénáristi, režiséři. Přesto má pořad tohoto typu svůj význam a skutečně pestrý kaleidoskop osobností nabízí možnost každému divákovi zvolit si svého favorita.(5.10.2008)