Úsměvy (TV pořad)

Talk-show / Komedie

Česko, 1997, 529x37 min

Pavel Vantuch

Jaromír Nekuda

Jaromír Hanzlík, Zdeněk Svěrák, Jiří Adamec, Jiří Adamíra, Jaroslava Adamová, Zlata Adamovská, Ivana Andrlová, Eliška Balzerová, Dana Batulková, Jiří Bednář, Vlastimil Bedrna, Svatopluk Beneš, Lucie Bílá, Dagmar Bláhová, Yveta Blanarovičová, Pavel Bobek, Mahulena Bočanová, Jiřina Bohdalová, Blanka Bohdanová, Jan Bonaventura, Adolf Born, Nela Boudová, Jana Boušková, Tereza Brodská, Vlastimil Brodský, Otakar Brousek st., Otakar Brousek ml., Kateřina Brožová, Slávka Budínová, Zuzana Bydžovská, Jiří Císler, Rudolf Cortés, Eduard Cupák, Bohuslav Čáp, František Ringo Čech, Jan Čenský, Petra Černocká, Karel Černoch, Karel Černý, Soňa Červená, Martin Dejdar, Ivanka Devátá, Jaroslav Dietl, Zdeněk Dítě, Jana Dítětová, Michal Dlouhý, Marie Drahokoupilová, Jana Drbohlavová, Vladimír Drha, Jaroslav Dudek, Jaroslav Dušek, Zdeněk Dušek, Milena Dvorská, Vladimír Dvořák, Marek Eben, Vlasta Fabianová, Jan Faltýnek, Vlasta Fialová, František Filipovský, Táňa Fischerová, Vlastimil Fišar, Stanislav Fišer, Veronika Freimanová, Martin Frič, Nelly Gaierová, Arnošt Goldflam, Karel Gott, Jiří Grossmann, Zdena Hadrbolcová, Karel Hála, Tomáš Hanák, Vlastimil Harapes, Jan Hartl, Ondřej Havelka, Libuše Havelková, Zdeněk Havlíček, Ferdinand Havlík, Antonie Hegerlíková, Hana Hegerová, Otto Heller, Ignát Herrmann, Juraj Herz, Karel Heřmánek, Jana Hlaváčová, Eva Holubová, Felix Holzmann, Jiří Hromada, Eduard Hrubeš, Markéta Hrubešová, Jan Hrušínský, Rudolf Hrušínský ml., Jan Hřebejk, Jiří Hubač, Václav Hudeček, Iva Hüttnerová, Boris Hybner, Vlasta Chramostová, Ladislav Chudík, Věra Chytilová, Vítězslav Jandák, Zora Jandová, Vlasta Janečková, Petra Janů, Iva Janžurová, Vladimír Javorský, Antonín Jedlička, Rudolf Jelínek, Veronika Jeníková, Jan Jílek, Jiřina Jirásková, Věra Jordánová, Zita Kabátová, Jan Kačer, Karel Kachyňa, Miriam Kantorková, Jan Kanyza, Valerie Kaplanová, Josef Kemr, Jaroslav Kepka, Ondřej Kepka, Miloš Kirschner, Dalimil Klapka, Jiří Klem, Eva Klepáčová, Bohumil Klepl, Elmar Klos, Uršula Kluková, Josef Kobr, Jiří Kodet, Naďa Konvalinková, Luděk Kopřiva, Jiří Korn, Laďka Kozderková, Vladimír Kratina, Jan Kraus, Ljuba Krbová, Jiří Krejčík, Alena Kreuzmannová, František Krištof-Veselý, Jozef Kroner, Vladimír Krška, Věra Křesadlová, Pavel Kříž, Marta Kubišová, Marian Labuda st., Jiří Lábus, Otto Lackovič, Pavel Landovský, Jiří Langmajer, Josef Langmiler, Milan Lasica, Sabina Laurinová, Felix le Breux, Lubomír Lipský st., Jiří Lír, Emil Artur Longen, Radovan Lukavský, Hana Maciuchová, Miroslav Macháček, Kateřina Macháčková, Jaroslav Mareš, Miroslav Masopust, Vlasta Matulová, Waldemar Matuška, Svatopluk Matyáš, Carmen Mayerová, Taťjana Medvecká, Růžena Merunková, Alena Mihulová, Josef Mladý, Miroslav Moravec, Dana Morávková, Jaroslav Moučka, Antonín Moskalyk, Ladislav Mrkvička, Míla Myslíková, Josef Alois Náhlovský, Světlana Nálepková, Petr Nárožný, Bořivoj Navrátil, Oldřich Navrátil, Luděk Nekuda, Jitka Němcová, Michal Nesvadba, Gustav Nezval, Ivo Novák, Antonín Novotný, Vladimír Novotný, Oldřich Nový, Pavel Nový, Vít Olmer, Anny Ondráková (a.z.), Gustav Oplustil, Gabriela Osvaldová, Vladimír Páral, Ivo Paukert, Jana Paulová, Ondřej Pavelka, Michal Pavlata, Karel Pech, Ladislav Pecháček, Rudolf Pellar, Eva Pilarová, Theodor Pištěk ml., Jan Pixa st., Miroslava Pleštilová, Miroslav Plzák, Tereza Pokorná-Herzová, Jindřich Polák, Marie Poledňáková, Viktor Polesný, Bronislav Poloczek, Jan Potměšil, Ladislav Potměšil, Chantal Poullain-Polívková, David Prachař, Ilja Prachař, Viktor Preiss, Antonín Procházka, Stanislav Procházka st., Zdenka Procházková, Bedřich Prokoš, Vladimír Ráž, Magdalena Reifová, Ján Roháč, Boris Rösner, Marie Rottrová, Ladislav Rychman, Eva Sadková, Július Satinský, Evald Schorm, Jan Schmid, Jiří Schmitzer, Raoul Schránil, Ota Sklenčka, Svatopluk Skopal, Luba Skořepová, Václav Sloup, Zdeněk Smetana, Ladislav Smoljak, Jitka Smutná, Luděk Sobota, Pavel Soukup, Zdeněk Srstka, Simona Stašová, Evelyna Steimarová, Jiřina Steimarová, Milena Steinmasslová, Jiří Stivín, Martin Stropnický, Jan Svěrák, Vladimír Svitáček, Jana Synková, Dana Syslová, Otto Ševčík, Miloslav Šimek, Karel Šíp, Josef Škvorecký, Čeněk Šlégl, Pavel Šmok, Jan Šťastný, Milan Šteindler, Jana Štěpánková, Jaroslav Štercl, Miloslav Štibich, Jana Švandová, Bohumil Švarc st., Libuše Švormová, Miroslav Táborský, Jan Teplý st., Věra Tichánková, Lubor Tokoš, Tomáš Töpfer, Pavel Trávníček, Ivan Trojan, Ladislav Trojan, Zdeněk Troška, Jan Tříska, Michal Tučný, Jaroslav Uhlíř, Aleš Ulm, Naďa Urbánková, Petr Vacek, Jiří Vala, Marta Vančurová, Jaromír Vašta, Otakar Vávra, Josef Větrovec, Josef Vinklář, Hana Vítová, Miroslav Vladyka, Karel Vlach, Oldřich Vlach, Jan Vlasák, Jan Vodňanský, Helena Vondráčková, Jan Vostrčil, Robert Vrchota, Jan Vyčítal, Václav Vydra nejml., Ivan Vyskočil, Gabriela Wilhelmová, Jiří Wimmer, Hana Zagorová, Valérie Zawadská, Stella Zázvorková, Pavel Zedníček, Bedřich Zelenka, Zdeněk Zelenka, Inka Zemánková, Karel Zich, Josef Zíma, Stanislav Zindulka, Zdeněk Žák, Veronika Žilková, Ladislav Županič, Jiří Štěpnička, Lída Baarová, Ilja Racek, Yvetta Simonová, Petr Haničinec, Nina Divíšková, Petr Kostka, Petra Špalková, Roman Šebrle, Vladimír Brabec, Václav Brabec, Karel Čáslavský, Václav Čapek, Bohuš Záhorský, Ladislav Pešek, Luděk Brábník, Karel Hašler (a.z.), Libor Pešek, Lenka Termerová, Simona Postlerová, Alena Vránová, Dagmar Patrasová, Petr Fejk, Karolina Slunéčková

Na Komika a jeho svět navázaly Úsměvy českého filmu, ve kterých Svěrák rekapituloval začátky českého filmového humoru. Na něj navázal Hanzlík se svými Úsměvy kohokoli, na koho padl los. Ale tak nač opovrhovat jediným nositelem tradiční české retrospektivy? V budoucnu i ty střípky budou mít svou cenu. Na rozdíl od takových pořadů, jakými je Retro.(29.1.2011)

Nesporně přínosný dokumentární cyklus, jehož první díly patří mezi špičku televizní tvorby. V té době ovšem pořad uváděl noblesní a vtipný Zdeněk Svěrák, který divákům přiblížil zejména osobnosti z dob počátků naší kinematografie. Postupem let se témata zvolna vyčerpávala, Svěráka vystřídal Jaromír Hanzlík a do pořadu začali být zváni téměř všichni, co o film jen zavadili. Herci, hudebníci, zpěváci, dramaturgové, scénáristi, režiséři. Přesto má pořad tohoto typu svůj význam a skutečně pestrý kaleidoskop osobností nabízí možnost každému divákovi zvolit si svého favorita.(5.10.2008)

Úsměvy se Svěrákem si nepamatuji. Ty s Hanzlíkem ano. A i když jsem měl možnost vidět i původní díly, právě k sérii s J. Hanzlíkem mám silnou citovou vazbu: Dívali jsme se na ně s dědou, pamatuji si, že je dávali v sobotu večer. Taky si pamatuji, že jsem nemusel díly, ve kterých byli herci osobně ve studiu spolu s moderátorem. Cože se nezměnilo. 4*. A ty bych dal, i kdybych k nim tu citovou vazbu neměl..(19.3.2018)

• giacobbe

Jako všude i v televizi jsou peníze až na prvním místě, vysílací práva jsou drahá a dojednání poskytnutí ukázky z filmu, který má propachtovaný jiná televize, asi složité . Ukázky bývají vybírány z druhořadých inscenací československé televize bez připomenutí nejznámějších a nejlepších filmů daného umělce. Občas padne výběr na osobnost jejíž přínos českému humoru je přinejmenším sporný nebo se ukáže, že v pořadu nemá dohromady co říct.(3.11.2009)

Kultivovaný pořad stejně jako je milý a kultivovaný i jeho moderátor Jaromír Hanzlík. Není možné hodnotit stovky jeho dílů, ale už jsem viděla těch dílů opravdu mnoho a všechny potvrzují výše napsané. - - - Divák se dozví z úst samotných herců mnoho nového a zajímavého, bohužel i to, co by o nemravném životě mnohých z nich raději nevěděl. Ale tak už to je s veškerým věděním.(12.11.2017)