Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

Ivoman

První série : Po Trávě další seriál s fetkama v hlavní roli. Otec s dobrým úmyslem vaří drogu, protože má rakovinu a chce zajistit rodinu. Nápad není dvakrát originální a vcelku to místy připomíná návod, jako i určité filmy s teroristickým motivem. 3 hvězdičky ***** Druhá série : Místy to scénář napíná opravdu dobře a konečně se hlavní hrdina chová podle toho co chci i já a ne podle sociálních průzkumů. Raymond Cruz je maximálně famózní drogový baron ! Žeru ho ! Lepší 3 hvězdičky. ***** Třetí série : Nabírá to grády, scénáristé si mákli. Zasloužilé 4 hvězdičky. ***** Čtvrtá série : Grády z třetí série pokračují, nechci prozrazovat děj. Nečekal bych, že si napětí a akce udrží celá série. Dokonce bych řekl, že lepší 4 hvězdičky. ***** Pátá série : Jessee zklamal, stal se z něj uplakánek a práskač. Walt nezklamal, finále perfektní. I další postavy (jako Jessee) trochu změnily jednání, např. syn Walta, z něj je najednou drsňák. ***** Celkově zasloužilé 4 hvězdičky, pátá série by snesla sestříhat na 13 dílů. ()

Skendl

Famózní seriál s dokonalý hereckým obsazením. Vývoj hlavních postav, Waltera a Jessieho, nemá mezi seriály obdoby. Hltal jsem každou epizodu a netrpělivě jsem sledoval, jak tohle může dopadnout a z čeho ještě Walter vyvázne. Konec byl smutný, ale vše k tomu spělo, tak to nebylo tak nečekané. ()

oasismanik

Po tretom pozretí môžem s istotou povedať, že to je najlepší seriál, aký som kedy videl. Prial by som si nechať vymazať pamäť len kvôli tomu, aby som mohol pozerať BB donekonečna. ()

Mire

Fantastický seriál ktorý vás pohltí a nepustí. Vynikajúci námet, skvele napísané, zahrané, zrežírované, pútavé, jednoducho precízna práca vo všetkých smeroch. Ráta sa mi že Perníkového tatka tvorcovia nenatiahli zbytočne o viac sezón ako mali a celé to skončilo naozaj vo veľkom. Za jedinú o kúsoček slabšiu sezónu oproti ostatným by som považoval len tretiu kde sa ľahučko pribrzdilo tempo ktoré mali prvé dve série, ale od štvorky sa to zase rozbehlo na plné otáčky. Najobľúbenejšia postava je samozrejme sám veľký Heisenberg, ale mal som rád aj Mikea, Gustava Fringa. Opak je Maria (zbytočná postava ktorá ma len vytáčala), Walter junior (ďalšia zbytočnosť, keď som ho prvýkrát videl som si pomyslel prečo rozpráva ako retard, ale on je nejak postihnutý, tak OK, ale to nič nemení na veci že jeho postavu rád nemám) a Skylar s ktorou som možno prvé diely trochu sympatizoval, ale neskôr svojim konaním som ju začal dosť neznášať, čúzu jednu. A koniec koncov, ani Hank ma príliš nebavil. Samostatná kapitola je ale Jesse. S ním je to jednoducho ako na vážkach: niekedy s ním aj viete súcitiť, inokedy by ste ten jeho sfetovaný mozog rozmrskli po stenách, a to najmä v piatej sérii kde sa jednoducho správal ako idiot a také robil aj rozhodnutia, čo si nakoniec patrične vyžral. Zakončenie seriálu je bravúrne, páčilo sa mi oveľa viac ako to v Dexterovi. Všetci dostali čo si zaslúžili a príbeh sa uzavrel veľmi dôstojne. Čo budem teraz pozerať, keď takto osobité seriály sa nerobia každý rok? No skúsim asi ten spin-off o Saulovi Goodmanovi, ktorý môže byť tiež fajn. Takže hodnotenie maximálne a spolu s Dexterom asi najlepší dramatický/krimi seriál. ()

teba

Zatím jedu třetí sérii, ale už vím toto: a) Nesnáším toho, kdo vymyslel českej název (kterej prvek v periodický tabulce má značku Tá...??!!) - kvůli němu jsem na seriál začala koukat až teď :o) b) Miluju scenáristy za to, že myslej a nebaví je psát to, co už jsme viděli tisíckrát. Miluju ty neskutečný střihy. Miluju kameramany za nádherný scenérie i neobyčejný "obyčejný" záběry. A samozřejmě je mým favoritem Saul Goodman, kterej mě k seriálu přivedl - až zkouknu tohle, zase se poslušně vrátím k jeho spin-offu ;o) ()

DassemUltor

Všichni vědí, že tohle je kvalita. Jeden z nejlepších seriálů. Jediné co se mu dá vytknout, že se to občas trochu vleče (rodinné jezení). Ale čekání na "akci" stojí za to. Navíc všechno má v seriálů svoje místo. Skvělý přerod připosraného učitele na totálního bosse. Navíc, od čtvrté série si to zaslouží víc než jen 5*. Finální scéna ukápla slza (smetanová). Nejoblíbenější postava - Jesse Pinkman, ty b(p)itchko jedna! ()

bohhous22

Pozor!!!!!Semtam spoiler,ale to vám vlastně může být u průduchu, jelikož vás hoši a místy i děvčata mazaný tolikrát přečurají,že se nestačíte ani divit, ani umýt.Budete smrdět,bude vás bolet močák (a vaše dívky pá!IT oči),prostaty velké jako šišky laciné šunky(psi vás budou mít o něco radši a kočky konečně maličko rády), nerozeznáte den od noci(atmosféra je pod rouškou působivější,mi připadlo),budete hubnout, poněvadž toho matroše je všude až hanba.Zhruba tolik,že rozsvítí modře celé obývací pokoje!!! Myšlenky na čas, povinnosti,rodinu, přátelé, kamarády či mobilní telefon natož pak sex se svojí dívkou budou ty tam,to mi věřte..........po 50ti hodinách, až (v tom úplně nejlepším ) sleze ta nebeská modř ze zdí vašich ložnic a obyváků ,vám dojde,jak neotřesitelně nádherné je Nové Mexiko,kolik geniálních lidí i zvířat se tam dá potkat nebo jak moc je příjemné strávit dva dny ve svých výměšcích o hladu, žízni a se zprávou na mobilu, která hlásá vyhazov z práce!!!! Navzdory následkům nejlepší serio-filmo-diva-tele-emo zážitek v životě!!!! SPOILER!!! Na druhé a ničím nerušené shlédnutí a pro maximální pohodlí je třeba se náležitě připravit! Od pondělí do pátku musíte makat jako šroub,abyste si mohli udělat volno celý víkend (kromě důchodců, politiků a bezdomovců tedy ,ty jsou zobliga), pošlete mladou i s domácími mazlíčky ke starým, přesunete si postel a teleobrazovku na to nejstrategičtější místo na světě= do kuchyně,kde dosáhnete nevídaného a patřičného komfortu.Žaluzie (pro dokonalou atmosféru) jsou již instalovány, lednice(jídlo, pití,kdo neví) je po ruce, při neodbytném pocitu vykonání potřeby či ošplouchnutií skočíte do dřezu, který je po ruce druhé.Teleobrazovka jede, místnost září modře (což navíc uklidňuje) a vy se už nemůžete dočkat dalšího víkendu,kdy se dotknete nebe!!!!A tak to lze dělat až do smrti!!!Have a nice time.... ()

moznazitra

Chcete poznat nejmenší město v USA? Žíjí tam jenom drogoví dealeři, feťáci, policisté a Ted Beneke. Vysokou kvalitu si seriál držel po celou dobu, ale i tak kvalita ke konci upadala. Nejlepší byl konec první a druhá série. ()

zubrik66

Prvú sériu hodnotím na 4, k plnému domu mi vadí hlavne Skyler, ktorá je až príliš "typickou americkou manželkou strednej triedy", uvidíme čo prinesie druhá séria. ()

donnovann

Neuvěřitelný převrat hlavní postavy. Ani nevím co zde vyzdvihnout dřív, skvěle napsané i zahrané postavy, vskutku napínavý a hlavně uvěřitelný příběh u kterého (hlavně ve 4.sérii) cítíte, že se vše žene do záhuby a vy se jen těšíte a zároveň bojíte jak to celé dopadne. Musím zmínit legendární díl Ozymandias, který se po právu pyšní statusem nejlepší epizoda napříč seriály, povinnost pro každého seriálového fanouška. Breaking Bad je jeden z nejlepších seriálů, všem vřele doporučuji!. 1. série 100% 2.série 95% 3.série 90% 4.série 95% 5.série 100% ()

dfast

Perfektný, strhujúci, vtipný a zároveň napínavý seriál! Celý čas som bol rozhodnutý, že tento seriál ohodnotím 3-4*, ale po zhliadnutí poslednej série som musel pridať piatu hviezdu. Tak úžasne rozpísané charaktery postáv som dlho nevidel. Posledných 7-8 dielov som musel pozrieť na šupu. To stupňujúce napätie a zvedavosť, kam sa to všetko dostane, ako ďaleko to všetko zájde. Vrelo odporúčam! ()

0verseer

Dokonalý, geniálny, nepredvídateľný, šokujúci, dramatický, dojímavý, zábavný, jednoducho záležitosť, ktorá sa musí vidieť. Ak prvé tri série boli päť "hviezdičkové", posledné boli ešte niekde úplne inde (na pomyselných šiestich). Každou ďalšou epizódou si tvorcovia posúvali ľaťku vyššie a vyššie, napriek mojim očakávaniam, že lepšie to už by nemôže ma stále úspešne vyvádzali z omylu. Neľutujem čas strávený ani pri jednej zo 62 epizód a skladám pomyselný klobúk z hlavy na znak poklony Gilliganovi, Cranstonovi, Paulovi a všetkým, ktorí sa podieľali na vytvorení tohto masterpiece-u... ()

murkl

Geniální učitel ze střední školy co vaří nejlepší meth v celém USA, aby mohl zaplatit léčbu rakoviny. Později vaří aby zajistil rodinu a nakonec protože ho to baví. Všechny díly na sebe navazují a každá akce nebo nečinnost Waltera a Jesseho mají vliv na chování všech postav v seriálu. Z padouchů byl nejlepší Gus Fring. Scény s ním byli vrcholem každého dílu. Po 3. sérii začne seriál být super návykový a člověku už nezbývá nic než dokoukat na kulervoucí finále po němž následuje tvrdý absťák. ()

Sholi

Tomuhle seriálu jsem se dlouho bránil... nechápu proč! Jsem celkem hrdý na to, že ze všech zemí na světě vařil Heisenberg modrej meth zrovna pro nás :) ! No nic.. jdeme se do Albuquerque ještě vrátit! Better Call Saul ()

Brano

Pre mňa nezáživný a nudný seriál so slabým hereckým obsadením. Prvá séria pozerateľná, druhá ma už nebavila. Rozhodne sa nestotožňujem s tunajším hodnotením. ()

DarweyD

První a asi už navždy nejlepší seriál z dílny V. Gilligana. Velice promyšlené krimi drama, které je v podstatě dokonalé ve všem (kamera, scénář, herecké výkony, prostředí, atmosféra) a jestli se na něm najde nějaká ta chybka, rádi ji prominete. Breaking Bad je prostě ten jeden z tisíce, a zvyšuje laťku všeho co jsme doposud znali .... 100% ()

Fujtajksl

Palackýho tomu, kdo mi řekne ve který části se to konečně rozjede jak všichni tvrdí. Na konci druhý série , po nekonečnejch rodinnejch blábolech a podobný nezajímavý vomáčce, už to opět vzdávám a posílám do košíku. Další z řady zbytečnejch seriálů, který by se daly shrnout do pár dílů. Průměr jenom za psychopata Tuca. Tam jsem se aspoň chvíli nenudil. Dál to bylo ještě možná horší, než na začátku. Omluva všem fandům, ale asi mi chybí trpělivost. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis