Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

veru_needy

Breaking Bad je drsná balada o jednom milém učiteli chemie, který obdrží zdrcující novinku. Objeví se u něj rakovina plic, i když je nekuřák. Co má člověk s takovou diagnózou dělat? Walt se pokusí o to, co uzná za nejlepší. Chce zaopatřit svou rodinu tak rychle, jak je to jen možné. Začne tedy vyrábět chemický zázrak, po kterém se všichni můžou utlouct. Základní premisa seriálu mi nezněla kdovíjak chytlavě a trvalo mi dlouho než jsem se k němu dostala. Dopředu jsem totiž usoudila, že daná tématika mě nebude bavit. Teď už bych nikdy takovou chybu znovu neudělala. Když jsem totiž nakonec po dlouhém zvažování dala tomuto seriálu šanci, chytlo mě to hned od prvního dílu. Pak už jsem jen sjížděla sérii za sérií a nedalo se to zastavit, protože napětí, akce a otevřené konce mě nutili dívat se dál. Nedokázala jsem pochopit, že natočit seriál s tak chytrým, promyšleným a chytlavým obsahem, je dneska vůbec možné. Breaking Bad je parádní drama, které se nikdy s ničím nemazlí a své finále vybudovalo naprosto dokonale. Je zde skvěle ukázaný průběh z dobře myšlených činů, až do propadu totálních sraček a vtažení rodiny až po její totální rozklad. Tvůrci se nebáli udělat některá definitivní rozhodnutí a já jim za to tleskám. Když dojde na postavy, ústřední dvojice byla nejvíce trefné rozhodnutí. Jesse Pinkman jako mladý pubertální, ale za to velice milující a hodný deviant a drogový dealer, se kterým soucítíte počas celého seriálu. Občas byste mu pořádně zakroutili krkem, ale to přejde v okamžiku, kdy vám Jessieho příběh pomalu ale jistě vyzrazuje, proč je tam kde je a proč vlastně dělá, co dělá. Líbí se mi jak si tvůrci vyhráli s vykreslením postav tak, že to s váma dokáže občas pořádně zamávat. Chvíli se o jednoho bojíte, abyste mu vzápětí přáli hroznou smrt. Walt je třeba pravý opak Jessieho a zároveň tak trochu někdo, na koho vůbec nejsme zvyklí. Chvíli mu fandíme, litujeme ho a po čase si přejeme, aby už konečně umřel a abysme mu nakonec zase přeci jen fandili a litovali ho. Walta musíte milovat a nesnášet zároveň, jinak to nejde. Milujete ho za jeho oddanost své manželce a dětem, za jeho myšlení, za jeho schopnost dostat se z každé zapeklité (kolikrát i život ohrožující) situace a za jeho postoj k Jessiemu, kterého místama vnímá jako svého syna. Nenávidíte ho však za to, že jakmile dojde na nejhorší, je schopen všechny hodit přes palubu a za to, že ve finále je mu onen drsný život plný vražd a drog milejši jak jeho vlastní rodina. Což mě přivádí k tomu, že vedlejší postavy také stojí za povšimnutí; třeba takový Hank, Waltův švagr, agent DEA a Mike, hodný ale přechytralý a s ničím se nemazlící děda. O postavách a jejich protagonistech bych klidně mohla mluvit do nekonečna. Nejvíce u mě ale asi rezonuje postupný vývoj postav. Ve většině seriálů se řekne, že postava se vyvíjela, ale skoro nikdy to není vidět na jejich činech, chování atd. Tento seriál je světlá vyjímka. Walter se stále posouvá dopředu, každá nová situace na něj má vliv a formuje to, co se z něj stane na konci. Z Walta se stává skutečně Heisenberg, kterému se zabíjení a temný svět drog zalíbí daleko více, než on sám by čekal. Breaking Bad je zkrátka parádní počin. - "A guy opens his door and gets shot and you think that's me? No, I am the one who knocks." () (méně) (více)

luka4615

Seriál Breaking Bad zaujme především svým tématem a zpracováním, jež je v rámci seriálové tvorby něčím naprosto ojedinělým, přičemž by se dalo říct, že i jedinečně exkluzivním. Seriál rovněž zaujme propracovaným, chytře navazujícím a výbušně gradujícím scénářem, který dává zasloužený prostor charakterovému a bez debat i děsuplnému vývoji hlavní postavy s mimikrami výtečného Bryana Cranstona. Vince Giligan tedy stvořil seriálový epos s hořkou příchutí krystalicky čistého pervitinu, jež díky svému uchopení bez debat aspiruje na jeden z nejlepších po roce 2000. Pokud stále váháte, zda si "perníkové příhody" Waltera Whitea a Jesseho Pinkmana pustit, už vážně nemusíte. Směle do toho! „I am not in danger, I am the danger!“ ()

Sawy

Seriál, který už svým názvem přesouvá diváckou pozornost z toho, CO se stane, na to, JAK se to stane. V dlouhodobém měřítku jde o to, jak se usedlý středoškolský učitel chemie stane drogovým bossem, princip je ovšem užíván a přiživován v průběhu celého seriálu důsledným využíváním flashforwardů v rámci jednotlivých epizod i jako leitmotiv pro celé série. Upřímně, nikde jinde jsem tuto vyprávěcí techniku neviděl tak dobře použitou (Lost prominou...). Jinak samozřejmě fenomenální seriálová podívaná gradující od nenápadně geniálních začátků do nebes (nebo spíš pekel?) americké quality TV. Formálně hravé, bezchybně napsané, dokonale zahrané. Není o čem. 100 % ()

mm13

Túto partiu rozohral Diabol tak dokonale, že v rebríčku jeho úspechov určite zaberá popredné miesto a bude sa ňou kochať do konca všetkých dní. I keď po celý čas neviditeľný, hmatateľný je za každým filmovým políčkom. Od prvého momentu po posledný. Keď sa potom v polovici poslednej série roztvoria brány pekla naplno, je to ten najmrazivejší víťazný tanec, aký sme od neho na poli príbehov mohli byť svedkami. Bolo čo rozdýchavať. Brilantné, pán Gilligan, vskutku brilantné! ()

TheJokerCZ

Upřímně jsem nečekal, že by mne nějaký seriál tolik pohltil. V Dexterovi jsem měl takové ty divné pocity v žaludku pár krát, ale tady je to skoro v každé epizodě. Rovněž jsem v Dextrovi soucítil s hlavní postavou a ne už tolik s těmi vedlejšími. Ale v Breaking Bad, hlavně v páté řadě, soucítím více s vedlejšími postavami. No a co přišlo v epizodě s názvem Ozymandias bylo něco neskutečného. Po této epizodě mi bylo ještě hodně dlouho špatně od žaludku. Co si budeme nalhávat je to naprosto famózní seriál! Skvěle napsaný, perfektní herecké výkony, výborná kamera, brilantní soundtrack a mnohem, mnohem více. 1. řada - 9/10, 2. řada - 9/10, 3. řada - 10/10, 4. řada 10/10, 5. řada 10/10 ()

Dr_Bilo

Bylo zajímavé sledovat v rozmezí jednoho týdne ukončení 2 seriálových legend. Zatímco Dexter od samého začátku nasadil laťku velmi vysoko a poté postupně klesal, až nakonec vše zakončil otřesnou finální řadou, tak Breaking Bad měl postup přesně opačný. Ze začátku jsem Breaking Bad bral jako celkem originálně pojatou mafiánskou ságu, která ale v podstatě ničím zas tak moc nevybočuje, ale tomuhle seriálu se podařilo jít kvalitativně každou novou řadou nahoru a nahoru. Dnes tahle seriálová jízda skončila a musím říct, že mi tahle každotýdenní televizní dávka perníku bude sakra chybět a už teď začínám pociťovat abstinenční příznaky. Poslední řada nemá na televizních obrazovkách obdoby a trochu se obávám, že takhle kvalitní drogu dokáže uvařit jen Walt a já budu teď těžko hledat náhradu... Jo a Bryan Cranston je bůh, bitch! ()

ScarPoul

Walter White je super postava. Má presah. Má hĺbku a drobné záchvevy jeho motherfuckerovosti sú veľmi potešujúcim a ozvláštňujúcim prvkom, ktorý si kradne pre seba niekoľko sériových highlightov. Postavy sú dobré a hlavne ich dialógy a reakcie sú uveriteľné. Žiadna hra na istotu. Postavy robia chyby a je to super. Pretože to dodáva sérií jednak na zábavnosti a jednak na autentickosti. Baví ma to, hoci to ešte nemá pre mňa to správne korenie aby som mohol dať plný počet. Som ale zvedavý kam sa to bude vyvíjať ďalej. Konečne som sa k tomuto seriálu dostal a musím povedať, že tých 7 hodín prvej série bolo dosť v pohode. Hoci som si myslel, že vďaka téme to so mnou veľa nespraví. Aaron Paul je super sekundant. 1. séria - 80% Je to dobré. Baví ma to. Dejové zvraty sú zmotivované a celkovo sa to nesie vo veľmi dynamickom duchu. Ústredná dvojica sa skvelo dopĺňa a aj záver v sebe nesie akúsi predzvesť nepríjemných vecí, čo sa na dvojicu pomaličky ale isto zosúvajú. Prvé časti druhej série nervydrásajúce. Tie posledné zase dávajú veľký dôraz na vzťahovú zložku. Je to vyvážené. Poteší Saul ako človek s plánom. Teším sa čo prinesie tretia séria. Zatiaľ 2. séria - 80% Ono je to veľmi dobre rozbehnuté. Postavy sa dostávajú do komplikovanejších problémov a zároveň ukazujú silnejšie aspekty ľudskosti. Vzťah medzi Jessem a Walterom je v tomto prípade veľmi kolísavý ale má v sebe všetky prvky mentor- žiak. Koniec a posledné dva dieli krásne vypointované. Vedľajšie postavičky zastávajú silnejšie postavenie a každý nový nepriateľ a prekážka je vďaka scenáristickému majstrovstvu logicky podaná a zmotivovaná. Jedna z tých sérií, ktoré nepoľavujú ani na sekundu. Ukazujú silné charaktery a zároveň sú plné zábavnosti, akcie a drámy. Jeden z najlepších seriálov. 3. séria - 90%.Prihorieva. Postavy sú odrazu v pozícii, ktorá pre nich predstavuje výraznú zmenu. Istoty sa strácajú a viac ako inokedy predtým si uvedomujeme že hra ktorá sa pred nami odohráva nemusí mať šťastný koniec. Breaking bad sa sofistikovane blíži k tým dielam ktoré systematicky gradujú a zároveň prinášajú uspokojivé momenty v rámci vývinu postáv. Jesse sa stáva výraznejšou postavou a je to pecka. Bill Burr v malej úlohe poteší. Ideme pomaly do finále. 4. séria 80%. Posledná séria je vo svojej sile nepredvídateľná, vysvetľujúca, smutná a zároveň po akčnej a emočnej stránke veľmi vyspelá. Nové postavy v priamom strete s tými starými hrajú možno nebezpečnejšiu hru ako si myslia. Obidve ústredné postavy aj Jesse aj Walt sú v tomto prípade rovnocenné a je rovnako ako v štvrtej sérií zábavné sledovať ako sa snažia - každá jedna a po svojom - prispôsobiť novým okolnostiam. Seriál je to výborný. Skvelý scenár a postavy aj akýsi morálny rozpad, ktorý zamrzí, pretože všetky postavy máme akosi radi - možno až na ženské osadenstvo. Najsilnejšia je séria v momentoch kedy postavy nehovoria veci čo by chceli a mali, ale divák tým nevypovedaným slovám rozumie. Divák totiž chápal motiváciam všetkých zúčastnených viac ako jednotlivé postavy. Preto je koniec taký smutný. A zároveň pôsobí reálne. 5 séria - 100% () (méně) (více)

BrooksW.Here

"I did it for me... I liked it... I was good at it... I was alive." _____________ Z BREAKING BAD som naozaj ohromený, v tom najlepšom slova zmysle. Záverečná séria bola dokonalá, bez diskusie, no to, čo jej predchádzalo (prvé tri série a séria č. 4) sa jej iba ťažko vyrovná. Je nesmierne obdivuhodné, že pán Gilligan spolu s ostatnými tvorcami dokázali vytvoriť niečo, čo v niektorých prípadoch zachádza do absolútneho extrému a posúva latku na najvyššiu možnú úroveň a aj tak všetko pôsobí úplne realisticky, človek si až myslí, že by sa to naozaj mohlo stať. Bolo pre mňa naozaj fascinujúce sledovať, ako sa z úplne obyčajného a poctivého človeka môže stať psychopat, ktorý nemá žiadne morálne hranice a je ochotný zachádzať stále ďalej a ďalej – táto poklona patrí Bryanovi Cranstonovi. Hádam, že každý divák si mohol všimnúť, že aj všetky herecké výkony sú v tomto seriáli bezchybné (áno, dokonca aj tá mrcha, ktorá sa volala Skyler), práca s roztrasenou kamerou je naozaj precízne prevedená, ale to, v čom tkvie najväčšia sila tohto seriálu, je jeho SCENÁR. Divák si nemôže byť istý tým, čo sa udeje v nasledujúcich epizódach: Ako sa príbeh ďalej zamotá? Ako je možné, že daná postava umrela? Prečo sa to muselo stať práve takto? Tak by sa dalo pokračovať ešte dlho, lebo ten scenár je jednoducho do bodky prešpekulovaná, premyslená a geniálna práca, ktorá podľa mňa nemá v seriálovom priemysle obdoby (to musíte vidieť, aby ste pochopili). Ale, samozrejme, že všetky tieto pochvaly neprislúchajú úplne každej sérii – niektoré sú nudnejšie a niektoré zase zaujímavejšie. Rovno by som sa k nim aj vyjadril... _____________ Prvá séria: 70 % (12.9. – 13.9.2022) Úvod do celého rozprávania ma zo všetkých piatich kapitol tohto svetoznámeho fenoménu bavil úplne najmenej, je tu zopár svetlých momentov, ale drvivá väčšina je iba nudná vata, ktorú si musíte pozrieť iba preto, aby ste pochopili nasledujúcim sériám. _____________ Druhá séria: 90 % (15.9. – 20.9.2022) Konečne sa dostavuje aj zopár nečakaných zvratov, ktoré sú však vzápätí nahradené pomalšími scénami, ktoré pôsobia tak, že výslovne žobrú o preskočenie. Ale nejdem iba kritizovať, miestami som sa aj celkom bavil, už mi to neprišlo ako mexická telenovela v prvej sérii. _____________ Tretia séria: 85 % (23.9. – 30.9.2022) Mierny pokles oproti druhej sérii, tretia kapitola BREAKING BAD začína trošku pomaly, a to pre mňa nepochopeným plazením po zemi v zaprdenej mexickej dedinke, čiže príchodom dvoch pre mňa najtrápnejších záporákov, akých tento seriál mal – za celý čas povedia asi toľko slov, ako má táto séria častí a potom sú, z ničoho nič, mŕtvi. Mne osobne to nevadilo, pretože potom nasleduje asi najpohodovejšia epizóda celého seriálu a hneď po nej som mal pocit, že sa BREAKING BAD konečne začína rozbiehať, ale mýlil som sa, tempo sa zrýchli až v polovici štvrtej série, rovno k nej prejdem. _____________ Štvrtá séria: 95 % (30.9. – 6.10.2022) Priamo nadväzuje na sériu č. 3 a s istotou môžem povedať, že tu už seriál konečne poriadne dupne na plyn, ale myslím si, že to prichádza až niekde za polovicou, pretože úvod, okrem prvej časti, bola čistá vata, postavy sa síce vyvíjali a Walt o sebe prehlásil, že nie je v nebezpečenstve, ale on je nebezpečenstvo, no okrem toho sa už nič iné nedialo, jeden môj kamarát to dokonca kvôli tomu na dva týždne prestal pozerať... Ale, to, čo príde potom je geniálne, štvrtá séria už od začiatku až po explozívny záver neuveriteľným spôsobom graduje – celý čas vás iba pripravuje na to, čo sa stane v poslednej časti... _____________ Piata séria: 100 – 150 % (7.10. – 14.10.2022) Legendárny záver celého seriálu a absolútny strop a vrchol seriálovej tvorby, ktorý ani raz nespustí nohu z plynu a zároveň dosahuje niekoľkonásobne vyšších kvalít ako 99,1 percentný produkt Walta Whitea. Veľkolepé finále, na ktoré všetci fanúšikovia čakali vytvára pomyselnú bodku za celým rozprávaním BREAKING BAD, na ktoré na 99,1 % nikdy nezabudnem. Záver, ktorý je taký nemilosrdný a strhujúci, že sa mi pri ňom niekoľkokrát ťažko dýchalo a naozaj neviem, ako by som dopadol, keby som bol astmatikom. Preboha, aj keď toto píšem, tak mám z toho husinu... Piata séria je DOKONALÝ MASTERPIECE, ktorému nemôže (v rámci seriálov) nič na svete konkurovať. Myslím, že to by bolo k sériám všetko... _____________ Zhrnul by som to a pokúsim sa nájsť nejaké superlatívy, ktoré som zatiaľ ešte nepoužil. BREAKING BAD je rozhodne jeden z najlepších seriálov, ktoré som v živote videl (ak teda počítam iba posledných 20 epizód) a určite ho odporúčam úplne každému, kto nemá problém s miernym množstvom krvi a vulgarizmov a som si istý, že mi bude tento seriál veľmi chýbať, veď ku koncu bol pre mňa skoro rovnako návykový ako Heisenbergov produkt... No, a najkrajšie na tom je to, že hlavným cieľom tohto seriálu je iba popularizácia chémie 😀. Nie som schopný ohodnotiť toto veľdielo počtom bodov z desať, pretože každý by si naň mal vytvoriť svoj vlastný názor. To je za mňa všetko, dúfam, že som touto recenziou nikoho neunavil 😉... (x) _____________ "I've done a terrible thing, but I did it for a good reason."  () (méně) (více)

6thSun

První dvě série masakrózní, třetí a čtvrtá je místo drogovýho thrilleru spíš rodinným dramatem a je to slabší, pátá (a prý závěrečná) se naštěstí vrací do starých dynamických kolejí. ()

PROROK14

Na to sa nedalo nepozerať. // Teraz napíšem niečo k poslednej časti, upozorňujem, že to bude obsahovať SPOILERY. To, že Jesse nakoniec prežil mi nevadí. Viem, že ešte tri časti dozadu, by som bol rád, ak by ho v tej púšti zastrelili. Ale to ako ho držali v otroctve, to ako mu pred očami zastrelili frajerku a to, že musel znášať reťaze, len aby neublížili Brockovi, to celé mi potom prišlo ľúto. A scéna s tou drevenou truhličkou bola veľmi pekná. Nemyslím si, že záverečná časť bola predvídateľná. A to aj napriek tomu, že ešte na začiatku série nám ukázali guľomet. Dobre vieme, že tento seriál bol plný zvratov, a tak som si fakt nebol istý, či to skončí tak, ako by som si prial. Nakoniec to tak skončilo a ja viem len to, že ešte pri žiadnej epizóde nijakého iného seriálu mi tak nebilo srdce ako pri tomto. 99,9 % ()

BoPo

Séria číslo jedna? Prvé dva diely navnadia, potom tri nudia žvástami o rakovine, aby posledné dva znova namotali. Druhá a tretia séria sa kľudne mohli, čo sa týka dejového vývoja, zcucnúť do jednej. V štvrtej sa konečne začne výraznejšie lámať chleba. A tá piata prinesie rozuzlenie, ktoré je uspokojivé, a to po všetkých stránkach. Zápletka, počet zapamätateľných momentov, všetko na nadpriemernej úrovni. Niektoré veci mi však vadili, znižovali šance na plný počet hviezd. Walter White neustále striedal ťahanie sa za gule a hádzanie nebezpečných pohľadov (typ Ja som k*rva chlap a už som sa definitívne nasral), a cúvanie dozadu, lamentovanie nad tým, že on predsa nie je zlý človek. Toto urobil snáď 50x. Potom ešte účasť určitých postáv, ktoré boli až prehnane gýčovité. Plus je tam veľa dielov, ktoré sú v konečnom dôsledku vata. Napriek výtkam sa jedná o návykovú záležitosť. ()

Borrtex

Tak jsem nyní dokoukal finále tohoto skvělého seriálu. První co chci rozhodně zmínit je to, že oproti Dexterovi se finále vyvedlo rozhodně o řadu lépe. Určitě nejlepší finále u seriálu, co jsem kdy viděl. Velkou váhu finále také přidala jeho délka, která byla asi něco okolo třetiny poslední série. Pokud budu hodnotit celý seriál, tak je to rozhodně hodně propracovaný a důkladný příběh ve kterém se i v jeho průběhu dějí překvapivé a nečekané věci. Ovšem tak nějak jsem celou tu dobu čekal na to, až se to pořádně rozjede, až začnou vařit, a vydělají milióny. Toho jsem se bohužel nedočkal. Resp. ono v poslední sérii ano, ale bylo to tak trošku rychle přeletěno..... Každopádně to maximálně přidalo na příběhu. Stále se něco dělo. Ani na chvilku nebyl klid, což dělá ze seriálu pro diváka zcela famózním a ceněným zážitkem. Myslím, že herecké výkony zde nemusím zmiňovat, všechny byly zcela dokonalé, a víc k tomu není co dodat. Co se týče záporáků, tak u mě rozhodně vyhrál Gus Fring, který mě dojal svou kamennou tváří a vysokou profesionalitou ve svém oboru podnikání. Takže pro mě osobně první dvě série jsou takovou rozjížďkou. Takovým tím těžkým začátkem. Ovšem následující tři série jsou už pořádným akčňákem, který je detailně promyšlený, a skvěle zahraný, a samozřejmě především akční a překvapivý. 1. a 2. série 80%, 3 série 90%, 4. a 5. série 100% ()

malylada

Jeden z nejlépe napsaných seriálů, který si dokázal udržet kvalitu všech sérií bez škobrtnutí. Transformace hlavního hrdinů během celé doby je tak výrazná, až z toho mrazí. Od začátku do konce se jedná o jízdu, kdy hrdinové hasí problémy a nevyhnutelně se řítí do absolutní destrukce sebe a svých blízkých. Příběh vztahů, smíchaný s drogovou tématikou, drsných momentů se podařil až neuvěřitelně vyvážit. Zkrátka povinnost pro každého seriálového nadšence. Podrobnější popis každé série jsem napsal pod danou sérii.......9/10 ()

BigDeal

Po štyroch sériách stále obrovské nadšenie a to z viacerých dôvodov: 1) Nepamätám si okrem LOSTu, že by som mal pri inom seriáli takú túžbu vidieť hneď ďalšiu a ďalšiu časť, 2) Scenáristi sú bohovia - maximálna sústredenosť a napätie počas 15 minútového monológu/dialógu, ako sa mi to stáva len pri Tarantinovkách (za všetko hovorí geniálna epizóda, v ktorej hlavná dvojka prakticky 45 minút naháňa muchu), 3) Réžia - absolútne nepoznať televízne prvky a čo sa týka rozprávania, tvorcovia nepoužívajú len slová. Každý jeden záber hovorí niečo dôležité. 4) Postavy a obsadenie - výborné, až oscarové herecké výkony najmä hlavnej dvojky a postavy s reálnymi vlastnosťami a riadnymi chybami, z ktorých aj vyplýva ich konanie. Žiadna nelogickosť. 5) Vývoj - dej nestojí, epizódy nie sú naťahované. Všetko (postavy aj príbeh) sa neustále vyvíja, posúva dopredu. 6) Kvalita jednotlivých epizód, či sérii, nekolíše. Aj keď je pre mňa najlepšia druhá séria, ostatné zaostávajú možno tak o zanedbateľné percento. 7) Akcia, napätie, filozofia, vyspelosť, logickosť, reálnosť, humor (Saul Goodman),... je toho veľa. A Breaking Bad ide automaticky do mojej topky. Po skončení seriálu: všetko spomínané gradovalo za hranice možností aj naďalej a vyvrcholilo epicko-nostalgickým finále. Úprimne priznávam, že som lepší seriál jakživ nevidel. ()

Hwaelos

Rozhodně jeden z nejlepších seriálů vůbec. Přerod hlavní postavy je natolik skvěle vykreslený, že máte většinu doby chuť mu držet palce a jít ho udat současně. Co ale dělá z Breaking Bad opravdovou první ligu je vedle scénáře práce s kamerou, tempem vyprávění a chronotopem. Prospektivy, které otvírají velkou část dílů, aby diváka navnadily na to, co se stane dál nebo ironické otvíráky (s mexickou kapelou ad.) se staly jakýmsi trademarkem seriálu. ()

ChArLeNe

Keby nebolo Jesse-ho, tento masterpiece by pre mňa stratil významnú polovicu svojho kúzla. Akurát, čo môžem vytknúť ↓ cooking ↑ drama, no to je iba moja osobná preferencia. Avšak, jazda je to perfektná. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis