Oni 2: Noční kořist

• USA The Strangers: Prey at Night (více)

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Klasická "pomalá" vyvražďovačka, v prostředí autokempu, kde jsou vrazi všude o krok napřed. Koukatelný průměr. Hvězda navíc za kozy od Christiny :D ()

horor2

Ztrátu kouzla prvního dílu nám nahradí akčnější spád a více vražd. Konec je klišé. Začátek a průběh filmu lze očekávat. Kdo má rád vyvražďovačky, nahánění a gore bude nejspíš potěšen. Druhá strana očekávající akademii a přebírání cen budou nasraní :-P :-) ()

hanzyn odpad!

Tohle je něco naprosto příšerného. První díl mi i po letech utkvěl v paměti. Tohle se budu hodně intenzivně snažit, abych zapomněl. Naprostá ztráta času. Když nebudu posuzovat naprosto nepravděpodobnost toho celého, tak mi nejvíc vadilo, že motivace jednotlivých postav, proč dělají to, či ono nedává vůbec smysl. Je nutno zatleskat týmu, který se na tvorbě této parodie na horor podílel. Opravdu jste se překonali!! Nejvíc mě vytáčeli dospělí (rodiče), jejichž chování a přemýšlení bylo na úrovni osmiletého šíleného dítěte. Jejich potomci teenageři jsou sice trochu chytřejší, ale né o moc. Ztráta času... 20% ()

Hemlock

Totální výbuch, za který by se nemusel stydět ani řádně přeplněný septik. Hlavní rodina byla tak dementní a dělala tak nesmyslné rozhodnutí, že jsem si jejich povraždění vyloženě přál, bohužel ale vrahouni nebyli dementní o nic míň - takže to vypadalo jako by se dvě skupinky mentálně zaostalých jedinců snažili vehementně ojet kliku u dveří. Když nebudu komentovat ty šašky s maskama, tak pár výtek na adresu rodiny si odpustit nedokážu. Když se mě někdo snaží ubodat, tak se aspoň trochu bráním, nicméně mamča se nechala vopíchat a ani nehnula brvou - možná to bylo tím, že ji dostatečně často nepíchal ten fotřík. Ten místo aby činil, když už měl bouchačku, raději kecal a pravda, lítaly z něj slova jak hovna z řiti. A ty dítka?? To jako vážně?? Odpustit jim můžu jen za předpokladu, že mamča s fotříkem jsou sourozenci a tak IQ dcery a syna souvisí s jejich incestním snažením. Hvězdu dávám jen za pohodové prostředí kempu - 10%. ()

zdenzo

Jednička samozřejmě sebrala možnost překvapení v podobě vyobrazení zla, přes to dvě třetiny filmu jsou předvídatelné, chování obětí nelogické až Vás rozčiluje. A když už jsem se zvedal z kina, že už to nevydržím, přišel zvrat, který mě vrátil zpět do sedadla a v něm jsem zůstal i "cyborg" scéně navzdory... ()

moviefan4

Pôvodne som mal ísť do kina na Ready player one ale na poslednú chvílu som sa rozhodol, že pojdem na The Strangers 2. A spravil som len dobre. Film ma od začiatku bavil, postavy boli dobre napísané a mne velmi sympatické, aj ich herci boli fajn. Oproti jednotke postavi boli lepšie a aj ich herci(pre mňa). Dej filmu bol mega super, atmosféra mrazivá a prostredie skvelo zvolené. To hmisté a nočné prostredie bolo naozaj skvelé. Mne tá temná, hutná a beznádejná atmosféra sadla na 100%. Kamera a hudba boli dve úžasné veci na tomto filme, niektoré zábery boli naozaj prekrásne(horiace auto na moste, fight v bazéne). Za mňa velká spokojnosť a super kinový zážitok. Pre mňa jeden z naj hororov, ktoré som videl v kine za tento rok. ()

Valenta28

Těžko říct, jestli byla lepší jednička, nebo jestli je lepší tohle. Každopádně tento film má u mně nejen plný počet hvězdiček, ale také velmi kladné přednosti vůči jedničce. Zaprvé, zemřeli všichni maniaci. To mě na konci filmu neskutečně uklidnilo a uvolnilo, + mi to dodalo takový spokojený pocit z děje. Zadruhé, prostředí. Sakra to prostředí. Víc už k ději sedět nemohlo. PECKA! Ovšem neobjevují se zde jen kladné hodnocení. Vím, že toto bude pro někoho možná trochu hloupé, ale musím to sem dát. Opravdu je vysoká pravděpodobnost toho, že by ke konci filmu takový muž, jako byl ten vrah, tolik vydržel? Výbuch auta a ještě žije se sekyrou v ruce? Jako seriously? No nevím nevím, ale myslím si, že toho vydržel až moc. Jinak je to něco úžasného a jsem nad míru spokojen, že jsem páteční večer 1. června strávil zrovna nad tímto filmem. ()

DonBraso

Jednička byla pro mě skvělá a osobně jsem čekal,že jakmile měla vyjít dvojka,že to bude únava do rozkroku.Vida,stalo se.Kopanec to byl tedy parádní.Jestli jednička měla atmosféru,tak tady to nemělo vlastně kulantně řečeno holou prdel.Vlastně koukáte na slasher,kdy se tu odpadává podle stejného mustru.V tom by vlastně nebyl problém,ale z profitu věci tohle mělo být malinko jinde.Jestli režisér řekne až kameramen zabere v dálce houpačku,tak je něco špatně.Nemá to absolutně atmosféru a jen se tam pobíhá jak magor.Baille Madison je tak nesympatický prkno,že jsem bohužel věděl,že jí budu muset snést od první minuty hodně dlouho.Krve by se člověk nedořezal,bohužel u strejdy krkovičky bylo nejspíš zavřeno.Takže jestli jeden záběr jak si někdo vytahuje sklo z břicha je to hlavní,tak si dejte čaj a vařicí.Záměrně házet 80kový hity do vražd je sice pěkný,ale nesmí to být pořád.Doopravdy se dalo udělat z filmu kvalitnější podívaná.Je to sice dokoukatelná story(dlouho jsem neviděl slasher),ale jinak utopie.Takže když vemu chvilku filmu,kde nehraje Bailee v obraze a hraje Henderson,je to vlastně cajk.Přesto je to hroznej omastek,který spadá do podprůměru.35% ()

ZHODNOTITEL

Snad jeden z nejhloupějších hororů v poslední době. Zápletky nelogické. Autor si nejspíš řekl, že se tam musí cosi stát a tak se stalo, a to bez jakéhokoliv vysvětlení "proč". Předpokládám, že teenagerům to bude ale stačit. Pro přeci jen náročnějšího diváka to je slabota. ()

Wulz

Jednička lepší...ale ani dvojka nezklamala. PS:No i když beru zpět... 2 díl je zřejmě lepší... (že jsem ho viděl jako první s tím nemá žádnou roli)...musím ocenit i hudbu která byla úžasná v některých částech. Kord při odporné smrti v autě. ()

blondboss

Strašná hovadina. Prvý diel sa mi ľúbil minimálne kvôli vcelku dusnej atmosfére, táto dvojka však už stavila vyslovene na bohapusté krviprelievanie s množstvom tupých scén. Keď som jedničke vyčítal, že sa tam postavy správajú hlúpo, tak tu je to hádam až zdesaťnásobené. Absolútne nedokreslené charaktery postáv s totálne ilogickým rozmýšľaním a tým pádom bez takmer nulovej atmosféry. Dosť prúser podľa mňa. Druhá hviezdička len z milosti. 30 % ()

hruska.32

Bylo potřeba točit pokračování velmi známé jedničky? Za mě ano i ne. Proč? Po deseti letech se nám vrátilo trio z prvního dílu, aby opětovně provedli ten nějaký home invasion. Ale bohužel to tak není. Magoři se vrací, ale home invasion ne. Mám pocit, že právě z toho těžil ten první film. Ale nevadí mi to. Ikdyž je škoda, že kdyby se to právě nejmenovalo Strangers 2, tak se to dá zaměnit s jakoukoli jinou slasherovkou. Je opravdu škoda, že se nevrátila Liv Tyler. Podle mě by bylo super vidět ten nějaký její vývoj a nakonec opětovný střet s její noční můrou. Něco na styl Halloween 2018. Místo toho tu bojují o svoje životy čtyřčlenná rodinka, které jsem celkem i fandil. Jediný co podkopává filmu nohy, tak je scénář. Ikdyž jsem si už zvykl, že v hororech postavy dělají různé chyby. A proto mě to baví, chybovat je lidské. Bylo tu pár momentů, kdy jsem si klepal na čelo, ale to kvůli čemu jsem ten film hned nevypnul, tak jsou krásné záběry. S tím si dali opravdu práci a hezky se na to koukalo (hlavně scéna u bazénu). Hudba krásně podkreslovala atmosféru (zase musím zmíňit scéna u bazénu). Film jsem si užil, ale pokud by někdy bylo něco se Strangers, tak trojku s Liv :D. ()

B3n odpad!

Filmom s takýmto kreténskym správaním postáv budem odteraz dávať automaticky odpad. Bez debility postáv by tento príbeh nemohol vzniknúť. ()

Nikolas__

Až na pár specifických scén (auto co tě chce přejet jede rovně a ty nehodláš běžet do strany) a prostě pár těch menších logických lapsů, jsem byl s druhými Strangers překvapivě docela dost spokojen. Jinak minimalistický, ale přesto krásně oldschoolově temný soundtrack, byl opepřen o známé songy z osmdesátek které se do daných scén opravdu hodily. Líbili se mi herecké výkony a dokonce to co mě těšilo možná nejvíce, a vůbec jsem to popravdě nečekal (vzhledem k tomu že tohle pokračování je rozhodně více slasher než home invasion), byl fakt že mi sedly postavy. Celá ústřední rodina mi přišla příjemně sledovatelná, její spory dobře seděly na dnešní dobu. Taktéž musím pochválit kvalitní kameru a celkově dobré řemeslo. Ano mohlo to být v pár scénách výrazně více emocionální, ale díky temné atmosféře budiž odpuštěno. Novej ale zároveň klasickej slasher, kterej je dost dobře zpracován, jen mu v nějakých částech chybí nápaditější a chytlavější scénář. Poslední scéna bohužel ne moc strhující. 70% ()

Tomko87

Zatiaľ čo prvý diel sa sústreďoval na párik v kríze v dome, dvojka si berie rovno celú rodinku ... v kríze...plus celý camp. Musím povedať, že som príjemne prekvapený. Dvojka už nieje len psycho thiller ale rovno do toho mieša aj slasher. Nechýbajú jump scary momenty, a hlavne je to celé miestami napínavejšie než jednotka. Nieje potrebné striktne pozerať prvý diel. Jáj tie staré šlágre čo tam vyhrávali .... ()